Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką cyfrówke wybrac?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.10.2010 12:02

smer napisał(a):Ewolucji ciąg dalszy: Pełnoklatkowy kompakt z wymienna optyką i lustrem... ;)

Tylko żeby się w kieszeni mieścił ...






Hm ... Po głębszym zastanowieniu, w zasadzie, to się każdy aparat mieści.
To tylko kwestia kieszeni, a nie aparatu ...
Glinka
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glinka » 18.10.2010 14:05

Witam,
staram się od poczatku czytać ten temat, jak równiez inne na tym forum i przeglądać Wasze świetne fotki w relacjach z podroży.

Właśnie planuję zakup lustrzanki cyfrowej (pierwszej w życiu), mam nadzieję że złapę bakcyla fotografii i choć trochę dorównam Wam fotkami.
Zapenę zakupię sobie również ksiązki, juz jestem w lekturze wykonywania różnych fotografii na forum cro.

Niestety bużet jest dość skromny bo marne 2tys. na aparat z obiektywem (bez akcesoriów). Co byscie polecili?
Dodam że chyba najlepiej w dłoni leży mi Sony, jednak wiekszość osób poleca Nikona i Canona.

Proszę o radę fachowców ;)
Dziękuję i pozdrawiam!
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.10.2010 14:34

Całkiem spora grupa osób poleca również Pentaxa i Olympusa, mniej liczna Samsunga, Panasonica lub Sigmę. Ostatecznie wszystkie modele w grupie cenowej o której wspominasz prezentują bardzo podobny poziom jakości zarówno samego sprzętu jak i generowanego obrazu. Jeśli Sony dobrze Ci leży w ręce to się nie zastanawiaj tylko bierz.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.10.2010 17:37

Glinka napisał(a): Co byscie polecili?


Po paru tygodniach lektury problem mi się wyklarował. :D

Rysio napisał(a):wszystkie modele w grupie cenowej o której wspominasz prezentują bardzo podobny poziom


Są to święte słowa, które można jeszcze nieco uprościć: wszystkie aparaty są dobre. Wskazówką w nabyciu takiego, a nie innego modelu powinny być więc funkcje dodatowe (bariera cenowa jest oczywista). Jeśli np zależy mi na funkcji LW, oraz cenie i dużym wyborze używanych (lub nowych) obiektywów, czy co tam jeszcze, to ilość potencjalnych nabytków kurczy sie zdecydowanie.

Wybór aparatu to jednak bardzo prosta sprawa. :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.10.2010 18:16

jan_s1 napisał(a):Wybór aparatu to jednak bardzo prosta sprawa. :lol:

Oczywiście.
Równie łatwe jest jego kupienie.

Problemem jest się jego pozbycie ... :lol:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.10.2010 20:02

weldon napisał(a):Oczywiście.
Równie łatwe jest jego kupienie.

Problemem jest się jego pozbycie ... :lol:


Oczywiście. :lol:

Dlatego mojego obecnego kompakta sobie zatrzymam.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.10.2010 21:06

weldon napisał(a):
Problemem jest się jego pozbycie ... :lol:


Przesadzasz :wink: Najczęściej takie zielone z napisem MPO, klapą na górze i po sprawie :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.10.2010 21:13

Rysio napisał(a):
weldon napisał(a):
Problemem jest się jego pozbycie ... :lol:


Przesadzasz :wink: Najczęściej takie zielone z napisem MPO, klapą na górze i po sprawie :)

Takie pozbycie się to jest be ...

Teraz to się robi przez "Elektrośmieci".

Miałem na myśli takie pozbywanie się, jak robi Jan - janniko.
Kosztowne hobby, jeżeli zakup nie spełnia oczekiwań - trzeba obniżki dawać :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 17.11.2010 20:25

Bardzo ważna sprawa!

Z tego, co wiem, każda lustrzanka zakupiona na polskim rynku (i chyba nie tylko polskim) powinna posiadać w zestawie dwie płytki CD: z instrukcją i oprogramowaniem. Czy jest to prawda? Płytka z instrukcją nie jest taka istotna, bo instrukcję można sobie ściągnąć z internetu. Ale co robić, jak brakuje płytki z oprogramowaniem. Czy można ją gdzieś dokupić?

Jeśli osoba sprzedająca (np na allegro) w opisie aparatu twierdzi, że jest to komplet, to czy nie jest oczywiste, że taka płytka powinna być z natury rzeczy, pomimo, że nie jest osobno wymieniona?

Bardzo mi zależy na możliwie szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi, za którą z góry dziękuję. :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.11.2010 20:37

Niekoniecznie. Żyjemy w świecie eco, w związku z czym zarówno instrukcje, jak i oprogramowanie,
coraz częściej ściąga się z internetu. Tym bardziej, że masz upgrade'y.
Jedyny minus - czasami potrzebne jest zarejestrowanie sprzętu, a to, jako ponowne, może być niemożliwe,
ale to raczej rzadko się zdarza. Chyba Sony robi jakieś wąty, ale jest to do przeskoczenia.

Poza tym, oprogramowanie dołączane do sprzętu, bardzo często jest do de ... i nie ma się co nim przejmować.
Chyba, że chodzi o jakiś specyficzny rodzaj pliku, otwieranego tylko przez firmowe oprogramowanie lub sterowniki, ale ... wydaje mi się, że jest to tylko kwestia poszukania.

Jak masz wątpliwości, to najpierw poszukaj sterowników, programów i instrukcji, tylko dowiedz się o jak najwięcej danych produktu.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 17.11.2010 21:03

Dziękuję bardzo. Problem jest rozwiązany. :D
Żeby to tak było ze wszystkimi problemami! :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 18.11.2010 11:51

cześć
Czy ktoś z Was interesował się Sony alfa 33 i 55

Zastanawiam się czy to wszystkomająca, pełna bajerów zabawka, czy też ciekawa propozycja, nad którą warto się zastanowić :?:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 18.11.2010 12:10

Niedawno stwierdziłem dość optymistycznie:

jan_s1 napisał(a): wszystkie aparaty są dobre.

:lol:

Pomimo tego wybierałem dość długo. Wypada podzielić się efektami tej ciężkiej pracy. :wink:
Nabyłem na allegro body Canona 450D, a do tego dokupiłem Sigmę 17-70 F2,8-4,5. Obiektyw jest jeszcze pół roku na gwarancji. Jestem właśnie w trakcie studiowania bardzo przyjemnej lektury - 170-stronicowej instrukcji. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.11.2010 12:19

Ty zdjęcia rób. W długie, zimowe wieczory zdążysz sobie jeszcze poczytać. :wink:

A, zapomniałem.

Grypa :(




:lol:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 18.11.2010 12:29

weldon napisał(a):Grypa :(



Trzyma świnia jedna. Strasznie długo, ale w końcu zaaplikowałem sobie antybiotyk. Bedzie dobrze! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jaką cyfrówke wybrac? - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone