Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka była, jaka będzie pogoda w Chorwacji ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 16.07.2016 21:52

alechandro napisał(a):To co oglądam to powód dla którego nigdy nie jeżdżę do cro w lipcu... :D

Twoja teoria bierze w łeb bo nawet Chorwacji takich 2 dni lipca nie pamiętają.
W sierpniu jeździłem, jeździli znajomi którzy byli zamknięci na drodze A1 bo z powodu upałów wszędzie pożary powodowały zamykanie dróg.
Im już byś nawet pistoletem nie przetłumaczył, że warto w sierpniu.

22:48
Temperatura w Pag 15'C, cicho, zero wiatru.
Prognoza na jutro, plaża.
Jeszcze mi się odechce upałów na tych wakacjach.
Użytkownik usunięty
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2016 23:07

No jasne, na przełomie ostatnich 4 lat, załamania pogody zdarzały się przede wszystkim w lipcu... :wink:
Do Chorwacji to się w sierpniu jeździ... :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2016 23:11

Będzie do doopy, zostań w Kruszynie, skoczysz nad Bóbr lub Krępnicę i będzie to samo... ;)
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 16.07.2016 23:20

kaeres napisał(a):....
Twoja teoria bierze w łeb bo nawet Chorwacji takich 2 dni lipca nie pamiętają.
......

Widocznie ci, których pytałeś, mają duże problemy z pamięcią :mrgreen:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 16.07.2016 23:35

alechandro napisał(a):No jasne, na przełomie ostatnich 4 lat, załamania pogody zdarzały się przede wszystkim w lipcu... :wink:
Do Chorwacji to się w sierpniu jeździ... :D


..w tamtym roku od 1.07 do 23.07 upał ,temperatura dochodziła do 39 C...załamanie 24.07na dwa dni :wink:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.07.2016 23:41

Kruszyn napisał(a):Jakiej pogody można się spodziewać w drugiej połowie sierpnia w okolicach Orebića ?

Takie pytania są zniewalające. :D

Pogoda będzie chorwacka. Czyli dobra. Niekoniecznie bez przerwy ale przeważająco. :)
W razie wątpliwości zawsze będę polecał zerknąć TUTAJ.
:D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 16.07.2016 23:50

romuald22 napisał(a):
Kruszyn napisał(a):Jakiej pogody można się spodziewać w drugiej połowie sierpnia w okolicach Orebića ?

Takie pytania są zniewalające. :D

Pogoda będzie chorwacka. Czyli dobra. Niekoniecznie bez przerwy ale przeważająco. :)
W razie wątpliwości zawsze będę polecał zerknąć TUTAJ.
:D


...lub tutaj :wink:

http://www.accuweather.com/pl/hr/orebic ... =8/01/2016
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 17.07.2016 08:04

alechandro napisał(a):No jasne, na przełomie ostatnich 4 lat, załamania pogody zdarzały się przede wszystkim w lipcu... :wink:
Do Chorwacji to się w sierpniu jeździ... :D


A my jeździmy od 6 lat tylko w lipcu i pogada jest zawsze a jeśli jest załamanie to tylko na pół dnia i później dalej można plażować. :P
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.07.2016 10:35

Prawie zawsze u nas było tak - zapowiadają od jutra czy po jutra dobrą pogodę ? Ok. Pakujemy się i jedziemy.
Model się sprawdzał. Głownie nad Bałtykiem (stąd na nasze morze krzywego słowa nie powiem).

W tym roku, z uwagi na zaplanowany już w marcu termin wczasów (od 12.06), wyjątkowo bardzo wnikliwie analizowałem prognozy pogody.
Wydawało mi się, że rozsądnie będzie śledzić efekty pracy synoptyków na dwa tygodnie przed wyjazdem.
Wcześniej oczywiście nie ma sensu.
Okazało się, że nawet tydzień przed, nie miało sensu.

Szkoda, że nie zrobiłem paru zrzutów ekranu z tych wszystkich portali pogodowych, które odwiedziłem.

Dramat. Aż do 6-7 czerwca wszystkie popularne portale (accu, meteoprog, sinoptik, twojapogoda, DHMZ...) zapowiadały po 12 czerwca, prawie cały tydzień z deszczem i temp. 19-21 stopni...
Znam kilka osób, które właśnie przez prognozy zrezygnowały z wyjazdu do Chorwacji i Włoch na tydzień przed przed planowanym wyjazdem.
Wstyd się przyznać, sam miałem wątpliwości i byłem bliski rezygnacji z tego terminu i powrotu do sprawdzonych praktyk, czyli jest pogoda - jedziemy.
Odwiodła mnie od tego pomysłu żonka.
Powiedziała stanowczo - "bez względu na pogodę, jedziemy i już..."

Co się sprawdziło ?

12.06 podczas jazdy deszcz na przemian z rozpogodzeniami. O 15:30 wejście w ulewie do PNJP.
od 16-tej słoneczko. Nocleg w Korenicy - w nocy deszcz.
13.06 jazda z Korenicy do Splitu gwałtowne oberwania chmury na przemian ze słońcem. Prom Split - Stari Grad pochmurno z przejaśnieniami, bez deszczu. Jazda Stari Grad - Ivan Dolac ulewa - ulicami płynęła czerwona rzeka.
14.06 - 26.06 Ivan Dolac - pogoda super, temp. 24-28 stopni.
Słonko na przemian z lekkim (rzadko całkowitym) zachmurzeniem. Każdy dzień plażowanie i zwiedzanie.
Trafił się też jakiś deszczyk i nocna burza, ale bez bólu.
Ostatnie trzy dni upał, że nie można było wytrzymać.

Dla mnie na przyszłość wniosek taki.
W przypadku Bałtyku - stary model - jest pogoda, pakowanie i wyjazd.
W przypadku Chorwacji katowanie się prognozami nie ma sensu.
Tam każda pogoda daje możliwości różnego rodzaju wypoczynku.
Oczywiście poza deszczem, któremu na dodatek towarzyszy niska temp., ale takie warunki, na szczęście nie zdarzają się zbyt często.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.08.2016 08:58

alechandro napisał(a):No jasne, na przełomie ostatnich 4 lat, załamania pogody zdarzały się przede wszystkim w lipcu... :wink:
Do Chorwacji to się w sierpniu jeździ... :D

O realyyyy ?
http://net.hr/danas/hrvatska/vakula-sti ... ahladenje/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2016 17:48

No, realyyy...
Jeden epizod dwudniowy tego nie zmieni... :papa: :hut:
Marek93
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.05.2017
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek93 » 27.05.2017 02:48

Witam, wybieram się na Chorwację w dniach 9.06-17.06. Interesują mnie rejony Split, Omis, ew. Makarska.
Mógłby ktoś napisać, jak to wygląda z tą pogodą? Na jednej stronie piszą, że pochmurno i burze, na drugiej, że więcej słońca, jak chmur.
Jadę z narzeczoną, żeby troszkę odpocząć, a nie chciałbym spędzić urlopu w pokoju, bo pada deszcz.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 27.05.2017 05:56

My nie Zubilewicze, nie wiemy co będzie za 3 dni a co dopiero za 3 tygodnie. A swoją drogą, jakbym miał z narzeczoną swoją 25 lat temu cały urlop spędzić , to bym się wcalę nie gniewał :D . Jedź , bo drugi raz możesz już nie mieć tak pięknego urlopu :wink:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 27.05.2017 06:43

Marek93 - Wybieramy się DO Chorwacji. A propos pogody - mnie nigdy nie zawiodła.
Marek93
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.05.2017
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek93 » 27.05.2017 14:23

@rufus295 Jechać jadę na pewno, tylko została jeszcze kwestia miejsca odpoczynku, bo chciałbym trafić na jak najlepszą pogodę :D

@damianisko5 Oby było tak samo w moim przypadku 8)

Byliście może w Splicie, bądź w Omisie? Jest możliwość wypożyczenia skuterów wodnych lub sprzętu do nurkowania?
Jak nie w tym temacie, to sorry z góry :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Jaka była, jaka będzie pogoda w Chorwacji ? - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone