Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka była, jaka będzie pogoda w Chorwacji ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Załamanie pogody od sierpnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.07.2015 13:26

dzikasz napisał(a):Nie do 30 tylko do 25-26 stopni a to czyni sporą różnicę.

A to mnie bardzo cieszy, bo jak jest 35 i więcej, to zdarza się, że rezygnujemy z pewnych atrakcji,
szczególnie kiedy trzeba wdrapać się na górę. :)
dzikasz
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2015
Re: Załamanie pogody od sierpnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzikasz » 16.07.2015 13:42

walp napisał(a):
dzikasz napisał(a):Nie do 30 tylko do 25-26 stopni a to czyni sporą różnicę.

A to mnie bardzo cieszy, bo jak jest 35 i więcej, to zdarza się, że rezygnujemy z pewnych atrakcji,
szczególnie kiedy trzeba wdrapać się na górę. :)


Mnie nestety to nie cieszy. Ja nie chodzę, nie jeżdrzę na rowerze, nienawidzę chodzić. Zazwyczaj zwiedzam to gdzie jak najbliżej można podjechać. Np w Wiedniu podjeżdrzam pod każdy zabytek. Jak do knajpy mam 600m to wolę samochodem i nie napić się piwka. 6-ścio letnia córka też już kocha jeździć samochodem i trzaśnięcie 1500km w dzień to nie problem. Ostatnio usnęła mi w samochodzie jak miała 2 lata i to dopiero w Belgii jak jechałem z wawy. Tak więc reasumując na wakacjach oczekuję pogody, pustych plarz (dlatego wyspa a nie ląd), i fajnych dróg w danym kraju aby mozna było oś zobaczyć również zza szyby samochodu robiąc kilkaset kilometrów przez kilka dni.
Tylko nie hejtujcie od razu, taki jestem i już. :lol:
Środkami lokomocji publicznej jechałem 14 lat temu jak mi się samochód zepsół.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Pogodowa depresja przedwyjazdowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.07.2015 22:05

Jeśli komuś z Was następujące uczucie nie jest obce, to ten temat jest dla Was ;)

Może trochę z przymrużeniem oka, ale liczę na mocne wsparcie stałych bywalców CRO ;)

"Wracacie do Chorwacji po wielu, wielu latach. Wyjazd, to spełnienie Waszych marzeń. Odkładaliście na "wakacje marzeń" kilkanaście miesięcy. Organizujecie wyjazd dla siebie i dwójki znajomych, którzy jadą do Chorwacji pierwszy raz w życiu. Chcecie ich zarazić miłością do tego kraju i pokazać im to, co najpiękniejsze: cudne plaże, lazurowe morze, słońce, zabytki, dobre jedzenie etc. Przygotowania trwają i nagle zaczyna kusić mały diabeł "Sprawdź prognozę pogody. Upewnij się, czy twoje założenia 'cudownej pogody w Chorwacji' się spełnią". Co prawda do wyjazdu grubo ponad miesiąc, ale decydujecie się na wejście na accuweather. Niecierpliwie przewijacie 'strzałkę' w oczekiwaniu na odnalezienie TYCH DNI. W końcu macie, patrzycie i.... no właśnie. Okazuje się, że zobaczycie słońce, ale chyba tylko w logo portalu cro.pl. I zaczyna się tytułowa przedwyjzdowa pogodowa depresja."

Jak sobie z tym radzić? Jak nie zabijać w sobie radości z przygotowań? Jak przeżyć na miejscu dni z brzydką pogodą?


Termin pobytu: 26.08 - 06.09
Miejsce pobytu: Orebic
Prognozy: na razie takie sobie


Czekam na rady, wsparcie duchowe i modlitwy o dobrą pogodę :)


Mój przypadek na pewno nie jest odosobniony, także z chęcią powspieram także tych, będących w podobnej sytuacji :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Pogodowa depresja przedwyjazdowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.07.2015 22:09

Myślę, że nie masz co robić po prostu :)
To z nudy takie rzeczy się biorą :)

Pogoda nie jest czymś stałym - i nawet jak będą słoneczka cały czas, to nie znaczy, że tak będzie naprawdę :)
i z tego co mi się wydaje, to jakby modlitwy miały na coś pomóc, to nie byłoby klęsk żywiołowych, chorób i innych tragedii :)
Zawsze też można sobie jakiś inny katastroficzny temat znaleźć ... jakby co ... pomogę :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.07.2015 22:21

Ciągle robię przygotowania, bo to na mnie spadło bycie 'organizatorem wycieczki' :)

Po prostu tak bardzo bym chciała, żeby ten wyjazd był idealny, żeby zobaczyć to, co na Waszych zdjęciach w dziale "Nasze relacje z podróży", że zaczynam się martwić tym, na co nie mam wpływu. Chcę bardzo pokazać Chorwację słoneczną, piękną, lazurową. Tym bardziej, że dla reszty uczestników wycieczki to będzie w ogóle pierwszy wyjazd za granicę. Dlatego tak bardzo mi zależy, aby to było piękne 11 dni. Chmury, burza i opady trochę psują mi koncepcję :P Tym bardziej, że z punktu widzenia finansowego, pewnie taki wyjazd za rok mi się nie powtórzy.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.07.2015 22:24

To jest akurat coś, na co nie masz żadnego wpływu - czy się będziesz martwić czy nie - pogoda będzie albo nie ;)
Wyluzuj się i skup się na bardziej rzeczywistych rzeczach, zapakuj coś na deszcz .... żebyście nie żałowali, że jednak trzeba było zabrać :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 17.07.2015 22:26

EithelAmarth napisał(a):Ciągle robię przygotowania, bo to na mnie spadło bycie 'organizatorem wycieczki' :)

Po prostu tak bardzo bym chciała, żeby ten wyjazd był idealny, żeby zobaczyć to, co na Waszych zdjęciach w dziale "Nasze relacje z podróży", że zaczynam się martwić tym, na co nie mam wpływu. Chcę bardzo pokazać Chorwację słoneczną, piękną, lazurową. Tym bardziej, że dla reszty uczestników wycieczki to będzie w ogóle pierwszy wyjazd za granicę. Dlatego tak bardzo mi zależy, aby to było piękne 11 dni. Chmury, burza i opady trochę psują mi koncepcję :P


Jak się człowiek za bardzo spina, żeby było idealnie, to najczęściej coś nie wychodzi. Dlatego moja dobra rada to : wyluzuj :)

Jedziecie dopiero za 1,5 miesiąca, a prognozy są wiarygodne do 3 dni. Nawet jak zdarzy się któryś dzień gorszej pogody, to przecież nie przesądzi o udanych wakacjach. Na pewno nie będzie lało przez 11 dni 8)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.07.2015 22:27

ruzica napisał(a): Na pewno nie będzie lało przez 11 dni 8)

No chyba, że .... ale za to będzie ciekawa relacja - bo inna :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.07.2015 22:30

ruzica napisał(a): Na pewno nie będzie lało przez 11 dni 8)

No, nie wiem.......... :?
Może lać...... :cry:
:oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.07.2015 22:36

Jak na razie prognozy są na 5 z 11 dni pobytu. I jak na razie 'słońce, zachmurzenie na poziomie między 49 a 91%, burze, opady niewielkie".

Po prostu marzy mi się wygrzać na plaży, zobaczyć te wszystkie kolory, które gwarantuje mi słońce. Oczekiwania mam spore, a powrót w moim przypadku do Chorwacji po 20 latach :)

Wiem, wiem, powinnam wyluzować. Ale jako perfekcjonistka już teraz 'spinam poślady' :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2015 22:37

ruzica napisał(a):
EithelAmarth napisał(a):Ciągle robię przygotowania, bo to na mnie spadło bycie 'organizatorem wycieczki' :)


Jak się człowiek za bardzo spina, żeby było idealnie, to najczęściej coś nie wychodzi. Dlatego moja dobra rada to : wyluzuj :)

Jedziecie dopiero za 1,5 miesiąca, a prognozy są wiarygodne do 3 dni. Nawet jak zdarzy się któryś dzień gorszej pogody, to przecież nie przesądzi o udanych wakacjach. Na pewno nie będzie lało przez 11 dni 8)

W czasie deszczu (tylko) dzieci się nudzą :oczko_usmiech:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.07.2015 22:37

EithelAmarth napisał(a):Ale jako perfekcjonistka już teraz 'spinam poślady' :P

Nie wiem czy mam rację, ale perfekcjonistka to chyba powinna je rozluźnić........ :?
:wink:
Ostatnio edytowano 17.07.2015 22:40 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.07.2015 22:39

EithelAmarth napisał(a):Wiem, wiem, powinnam wyluzować. Ale jako perfekcjonistka już teraz 'spinam poślady' :P

Perfekcjonistka ma zawsze plan B i nawet C :)
Jedna rzecz nie zepsuje jej wakacji :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.07.2015 22:48

Chyba, że ma jeden plan dopracowany do perfekcji :P

Oczywiście, że zaplanuję sobie coś i na te brzydsze dni. Ale czy to będzie to na co czekam tyle lat?:>

Jestem typowym wodnikiem, jak rano wejdę do wody, mogłabym siedzieć cały dzień. Bez tego wakacje będą jakieś takie... niepełne?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2015 22:51

EithelAmarth napisał(a):Jestem typowym wodnikiem, jak rano wejdę do wody, mogłabym siedzieć cały dzień. Bez tego wakacje będą jakieś takie... niepełne?

A co z reszta ekipy :?: - też wszyscy wodniki :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Jaka była, jaka będzie pogoda w Chorwacji ? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone