Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jacy są Chorwaci...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.01.2011 12:36

wojtek51 napisał(a):Leon, użyłeś sformułowania "obóz koncentracyjny". Dużo Polaków jadąc do Chorwacji przejeżdża niedaleko miejscowości Jasenonovac. O obozie który się tam znajdował można przeczytać tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jasenovac_ ... entracyjny)
Obóz ten stworzyli Ustasze. Kim oni byli można przeczytać tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustasze
Życzę miłego dnia przy lekturze i oglądaniu zdjęć z obozu.


Nie nam oceniać historię jednych czy drugich, ani też wypowiadać się o winie lub niewinności.
To co wkleiłeś wszyscy już widzieli.
Po co to zrobiłeś?
Nie wiem,ale odpuść sobie ten temat bo tylko ferment siejesz! :evil:
Żaden Chorwat na tym forum nie wypowiada się na temat naszej historii,a już na pewno nie próbuje nas oceniać.
Proponuję więc postąpić tak samo.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.01.2011 13:00

anakin napisał(a):Po co to zrobiłeś?

Bo, a nuż, uda się status pokrzywdzonego uzyskać i, w związku z tym, jakiś rabat wydębnić? :wink:
jago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jago » 31.01.2011 16:34

Leon napisał(a):...no i widzisz jago gdy bym sie nie wlonczyl do diskusji pozostalo by ze to Chorwaci zniszczili most bo tak jest w wikipedii....


No i sam widzisz, że dyskusja z Waszej strony jest potrzebna - chowanie głowy w piasek i zgrzytanie zębami nie przynosi żadnego pozytywnego efektu :!:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 31.01.2011 20:23

wojtek51 napisał(a):Po prostu nie lubię jednostronnego podejścia do tematu i uważania, że tylko jeden naród został skrzywdzony.


Podobnie zresztą jak ja 8)
A co do mostu , to pewien Bośniak powiedział mi kiedyś , że zniszczyliśmy trochę my i trochę oni :wink:... ale na pewno nie byli to ludzie, którzy poważnie myśleli o przyszłości .
jago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jago » 31.01.2011 21:17

wojtek51 napisał(a):Po prostu nie lubię jednostronnego podejścia do tematu i uważania, że tylko jeden naród został skrzywdzony.
Miłego dnia.


I ja też 8) np: Ahmici.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.01.2011 21:24

mkm napisał(a):A co do mostu , to pewien Bośniak powiedział mi kiedyś , że zniszczyliśmy trochę my i trochę oni :wink:... ale na pewno nie byli to ludzie, którzy poważnie myśleli o przyszłości .


Mądry gość.
O to właśnie chodzi.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 31.01.2011 21:24

wojtek51 bile w obozie Jasenovac 3 razy i wogule cie nie rozumiem jak zyczisz komusz: Życzę miłego dnia przy lekturze i oglądaniu zdjęć z obozu
Wogule cie nie rozumiem, jak morzesz Zyczic milego dnia.....
Czy tak tez zyczil bysz ludziom milego dnia przy zwiedzaniu Oswiecima.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.01.2011 21:41

Leon napisał(a):Czy tak tez zyczil bysz ludziom milego dnia przy zwiedzaniu Oswiecima.

Nic dodać , nic ująć.

Śledzę ten wątek od samego początku i dziękuję ci Leonie za dobry kawałek lekcji z historii. :)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 31.01.2011 22:05

Tylko ze ja potpisale peticje ze by amerikansci dzienikarze jusz nigdy nie urziwali terminu "polski obuz koncentracijni"
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.01.2011 22:16

Leon napisał(a):Tylko ze ja potpisale peticje ze by amerikansci dzienikarze jusz nigdy nie urziwali terminu "polski obuz koncentracijni"

Szacun chłopie ... Dzięki.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.01.2011 22:22

Leon napisał(a):Tylko ze ja potpisale peticje ze by amerikansci dzienikarze jusz nigdy nie urziwali terminu "polski obuz koncentracijni"

......i słusznie , bo nie my go zbudowaliśmy ! :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.01.2011 22:26

maniust napisał(a):
Leon napisał(a):Tylko ze ja potpisale peticje ze by amerikansci dzienikarze jusz nigdy nie urziwali terminu "polski obuz koncentracijni"

......i słusznie , bo nie my go zbudowaliśmy ! :wink:


I chcesz to wytłumaczyć Amerykaninowi?? 8O
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.01.2011 22:32

anakin napisał(a):I chcesz to wytłumaczyć Amerykaninowi?? 8O

Indianie raczej by zrozumieli , gorzej z Ameeerryykaanammiiii. :roll:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 31.01.2011 23:08

Najbardziej podoba mi się u Chorwatów '' Nema Problema ''... i jeszcze to , że szanują naturę oraz cenią sobie porządek :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 31.01.2011 23:14

... nasi znajomi Chorwaci powtarzali bardzo często "prva liga"...
oraz "katastrooofa"... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Jacy są Chorwaci... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone