Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria z 6-miesięcznym dzieckiem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rescue
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.05.2009
Istria z 6-miesięcznym dzieckiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) rescue » 22.09.2010 07:16

Witajcie!

Kilka razy byłem w okolicy Zadaru i niżej (Murter, Trogir, Split, Vrsi Mulo)
Jak wszystko dobrze pójdzie chciałbym sie wybrać w przyszłym roku z dwójką małych dzieci (5 latek i 6 miesięcy) w rejon Istrii. Ma ktos może doświadczenia w podróży i może coś polecić w tamtych rejonach? Czas podróży tez jest ważny choć w tym roku z Władysławowa do Wrocławia wracałem w korkach 9,5h a 2 lata temu do Zadaru dojechałem w 12h (Wrocław-Czehy-Słowacja-Austira-Słowenia-Chorwacja). Myslę o drugiej połowie sierpnia lub pierwszej września.
Liczę na pomoc:)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.09.2010 08:40

rescue napisał(a):...Ma ktos może doświadczenia w podróży...


Cześć.
Jest kilka wątków na tym forum.
Czytałeś te:
forum/viewtopic.php?t=21169
forum/viewtopic.php?t=19101
forum/viewtopic.php?p=150342
forum/viewtopic.php?p=425131

Pzdr
daros
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daros » 22.09.2010 20:39

Właśnie wróciłem z 4 miesięcznym dzieckiem z Makarskiej Riviery. Wspaniałe 2 tygodnie. Zastanawialiśmy się z żoną nad Istrią (jako że bliżej) ale ze względu na bardziej pewną pogodę we wrześniu wybraliśmy Dalmację. 1180 km przejechaliśmy w 14 godzin (11 godzin jazdy i 3 godziny odpoczynku). Mała zniosła podróż dobrze. Przy piersi mamy i z butelką w obwodzie. Co do kwater na Istrii to wam nie pomogę, co do podróży z maleństwem to bardzo chętnie odpowiem na wasze pytania.
rescue
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rescue » 24.09.2010 21:36

Co do podróży to przerabialismy to juz z naszym pierwszym:) podgrzewanie wody na stacji benzynowej itp:)

Chodzi mi własnie bardziej o polecenie miejsca i kwatery...
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 30.09.2010 19:47

Ja tam się nie porwałam w tym roku - nasza teraz ma prawie 8 miesięcy... ale z nią podróż to byłaby mordęga, bo po 30 min załącza syrenę bez względu na to czy jest najedzona, wyspana itd itp

A tak poza tym jak dziecko znosi dobrze podróż, to takiemu 6 miesięczniakowi chyba wszystko jedno gdzie, po plaży jeszcze nie będzie chodzić, a raczkować raczej też nie jeśli już będzie umieć, bo co za różnica czy skała czy żwir ;)

No to nieźle dojechaliście do Zadaru... my 3 lata temu 15 godzin jechaliśmy z Łodzi. ALe moze więcej postojów...
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 14.10.2010 09:19

Ja polecam Funtanę. To mała, bardzo spokojna miejscowość. W sam raz dla rodzin z małymi dziećmi. Odpowiednią plażę znajdziecie przy hotelu "Funtana". Jest tam wydzielona część z małymi kamyczkami i płytką wodą dla maluszków.
Podróż (z Sosnowca) to około 10 - 11 godzin jadąc spokojnie (tzn zgodnie z przepisami) i wliczam w to już postoje.
rescue
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rescue » 14.10.2010 21:45

No generalnie nie wiemy jeszcze jak nowe pokolenie będzie znisło podróż:) Boje sie jednak polskiego morza bo np. 10 dni deszczu po prostu dobija - zimno, wilgotno ciągle w pokoju. Choć z drugiej strony gorączka Chorwacji też może średnio działać na maluszka. Zobaczymy, ale nasz pierwszy maluszek przespał w sumie prawie 9 godzin jazdy więc było oki:):):)
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 15.10.2010 07:53

Nie wiem ile się jedzie z Wrocławia nad nasze morze, ale podróż do Chorwacji (na Istrię w czerwcu) z Sosnowca trwa tyle samo czasu co do Łeby (byliśmy we wrześniu) :)
A może dobrym pomysłem byłaby podróz w nocy? Dzieci śpią, ruch mniejszy ...
rescue
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rescue » 15.10.2010 16:21

No ja tylko nocą. Zawsze tak dogaduje się z właścicielami, aby juz od rana mozna było sie wprowadzać. Zawsze ruszam ok 17-18. Koło północy zawsze mijam Wiedeń:)
Skrzych
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzych » 15.10.2010 16:57

Ja polecam Horizont Resort na południe od Puli. Mieszkaliśmy w budynku Lela. Nie mieliśmy klimy (naszym zdaniem średnio potrzebnej dla nas) ale w innych budynka klima jest.
Plaża zatoki Saccorgiana żwirkowo-kamienista zdatna dla dziecisków, skalistej nie testowaliśmy. Wzdłuż półwyspu Verudela prowadzi betonowa ścieżka idealna na spacery wózkowo-rowerkowe - można dojść do Ambrela Beach - również żwirkowo-kamienista, o łagodnym profilu.
Cały ośrodek gęsto porośnięty drzewokrzwami w rodzaju wawrzynu czy oliwki dającymi przyjemny cień. Na miejscu market (ceny przystępne), knajpki itp.

Krzysztof

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria z 6-miesięcznym dzieckiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone