Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria wiosną i jesienią

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 19.05.2008 13:44

Caal
w pobliżu barbarigi widzę coś co mi przypomina zarys rzymskiej drogi... A wzdłuz niej wiele regularnych kształtów... jakies antyczne zabudowania?
ale może ja mam obsesje i wszędzie widzę rzymskie drogi :)

ale co do poniższego mojego odkrycia sprzed 5 min. nie mam wątpliwości:
Obrazek

i z oddalenia
Obrazek

wątpliwości jednek sie pojawiły...
:oops: mam pewne podejrzenia ze moja rzymska droga na dwu powyższych obrazkach to może być jakiś rurociąg...
Ostatnio edytowano 19.05.2008 16:01 przez MKB, łącznie edytowano 2 razy
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 19.05.2008 13:57

MKB, czemu nie? Faktycznie wygląda na zarys drogi, i te dziwne regularne kształty tez się układaja w zarys czegoś.

Cholera, teraz wzięłam mapę Istrii i wyszło, że nie mogłam znależć Barbarigi bo jej szukałam w złym miejscu :evil: Znacznie dalej na północ od Peroj niż jest położona. I ze zdjęcia wynika, że dostęp do niej jest ok.
Nie mam teraz czasu, ale muszę poświęcić google earth więcej uwagi, a juz obowiązkowo przed kolejnym wyjazdem.
Problem polega na tym, że przed wyjazdem na Istrie w ogóle o tym miejscu nie słyszałam to i nie sprawdziłam dokładniej.

Za to znalazłam swoje własne wykopy pod Nieborowem, całkiem slicznie widać moje osobiste dziury w ziemi, tylko nie wiem jeszcze jak wkleić fotkę z GE :oops:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.05.2008 15:08

caal napisał(a):Za to znalazłam swoje własne wykopy pod Nieborowem, całkiem slicznie widać moje osobiste dziury w ziemi, tylko nie wiem jeszcze jak wkleić fotkę z GE :oops:


Nie wiem jak inni to robią, ja znam taki skuteczny sposób na wklejanie przez kopiowanie ekranu.
1 krok - otwórz jakiś swój ulubiony program graficzny.
2 krok - naciskam klawisz (szary) Print Screen
3 krok - w moim ulubionym programie graficznym wklejam zawartość schowka i pokazuje się zawartość ekranu w momencie naciśniecia klawisza PrintScreen
4 krok - wycinam to co potrzebuję, zmieniam ewentualnie rozmiar na 800x..... i zapisuję jako jpg
5 wysyłam np do fotosika.


Oczywiście czytam relacje i oglądam zdjęcia. Pozdrawiam
Lidia
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 19.05.2008 16:54

Lidio, jesteś niezawdodna, dzięki :)
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 19.05.2008 17:46

MKB, te regularne jakby dołki to jednach chyba jakieś uprawy. Natomiast co do drogi, to fakt jest, ale czy rzymska?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.05.2008 18:07

MKB napisał(a): mam pewne podejrzenia ze moja rzymska droga na dwu powyższych obrazkach to może być jakiś rurociąg...


To trasa gazociagu.
Prowadzi gaz z platformy z srodku Adriatiku do Karlovca.

Obrazek
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 19.05.2008 18:18

:lool: :coool: no to z interpretacji zdjęć stelitarnych przyznaję sobie piątkę z plusem :)
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 19.05.2008 18:30

Za to odszukałam fotkę mojego osobistego wykopiku koło Nieborowa, za kilka dni jadę to kończyć i zasypywać :)
Obrazek
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 20.05.2008 10:03

Jeśli pojawi sie gdzieś jakaś notka czy opracowanie o waszych wykopkach to daj znać
chętnie poczytam :)
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 20.05.2008 10:11

mirko napisał(a):
MKB napisał(a): mam pewne podejrzenia ze moja rzymska droga na dwu powyższych obrazkach to może być jakiś rurociąg...


To trasa gazociagu.
Prowadzi gaz z platformy z srodku Adriatiku do Karlovca.

Obrazek



no właśnie (hihi) zauważyłam że moja rzymska droga ewidentnie zanurza sie w morzu i kieruje pod dnem na południe...

ale rzymskie drogi na Istrii były:
http://razor.arnes.si/~mkralj/istra-his ... cient.html
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 20.05.2008 14:36

MKB napisał(a):Jeśli pojawi sie gdzieś jakaś notka czy opracowanie o waszych wykopkach to daj znać
chętnie poczytam :)


MKB na opracowanie trzeba będzie troszkę poczekać, kilka lat jak sądzę :) A notki oczywiście zdarzają się w prasie bo w sezonie ogórkowym dziennikarze chętnie rzucają się na każdy temat. Tak więc mogę się latem czuć czasem jak gwiazda, za którą ugania się tłum paparazzi :) No prawie, ale prawie jak wiadomo czyni wielką różnicę :)

Samo stanowisko miało być nieciekawe i takie w sumie było, typowa zwykła osada kultury łużyckiej, bardzo zniszczona, no zwykły archeologiczny najbardziej standardowy standard :roll:
Ale szczęśliwie życie (i ziemia) pełne jest niespodzianek. Trafiliśmy w tym wszystkim na pozostałości jakiegoś dużego wczesnosredniowiecznego założenia, może siedziby jakiegoś rycerza? Na interpretacje czas przyjdzie po skończeniu badań, ale znalezisko jest intrygujące, a nawet dość sensacyjne.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2008 20:20

caal - co się dalej działo na Istrii :?:

Tvoje ruke :wink: coś nic nie piszą :roll: :papa:
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 27.05.2008 20:29

:oops: takie mnie lenistwo i rozluźnienie ogarnęło po długim weekendzie
Ale w zamian za piosenkę, sie poprawię i dokończę :) :papa:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 28.05.2008 09:14

Caal - wszystko mi się podoba!!! :lol: :lol: :lol: Ale najbardziej serowe zakupy :D I coś do tych serów też mi się podoba :lol: I włóczenie się gdzie oczy poniosą też :D

Mam takie tempo czytania relacji, że mi jak najbardziej odpowiada Twoje lenistwo - przynajmniej mam szansę nadrobić zaległości :D
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 28.05.2008 11:20

Shtriga :) Ty to zawsze człowiekowi polejesz serce miodkiem :) W takim razie udaję się po kawkę i siadam do dopisywania kolejnego dnia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria wiosną i jesienią - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone