Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria czy okolice Zadaru - druga połowa wrzesnia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elwirka_
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.07.2014
Istria czy okolice Zadaru - druga połowa wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) elwirka_ » 14.08.2014 08:35

Witam. Jestem nowa na forum. Dwa lata temu byliśmy w Podgorze (9 dni) na wczasach z biurem turystycznym, zwiedziliśmy Dubrownik, Korczulę, Makarską. Od 13 wrzesnia chcemy jechać sami na 2 tygodnie i powiem szczerze, że troche się obawiam takiego wyjazdu ale czytając Wasze forum myślę, że damy radę, tylko zastanawiam się gdzie jechać. Lubimy poplażować ale bardziej jednak zwiedzać okolice. Macie jakieś propozycje , będę wdzięczna. pozdrawiam :)
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 14.08.2014 09:26

Ja wybrałbym Istrię. Istria przez wielu na forum jest traktowana po macoszemu. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem dlaczego bo wg mnie zdecydowanie warto ją odwiedzić. Będąc na Istrii do zwiedzenia masz: Porec, Vrsar, Limskij Fjord, Rovinj (!!!), Pula, Motovun, Groznjan, Hum. Troszkę dalej Labin, Opatija lub w drugą stronę Postojna Jama (to w Słowenii).
A wyjazdu "na własną rękę" się nie obawiaj. Wiadomo, pierwszy raz więc stresik jest, ale naprawdę nie ma czego się bać.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.08.2014 09:39

Wybrałbym okolice Zadaru z jednego względu - na Istrii w II połowie września może być zimno i deszczowo.
(a tak między nami to pojechałbym jeszcze trochę dalej na południe)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 14.08.2014 09:42

Vjetar napisał(a):Wybrałbym okolice Zadaru z jednego względu - na Istrii w II połowie września może być zimno i deszczowo.
(a tak między nami to pojechałbym jeszcze trochę dalej na południe)

Też polecam bardziej Południe więcej słońca i cieplej.
No chyba że ktoś woli chłód i deszcze .
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 14.08.2014 10:10

Chyba troszkę przesadzacie :wink: . W tym roku byłem w lipcu (4-18.07) w Tucepi i pogoda też była taka trochę w kratkę. Nie, żeby było zimno, ale zdarzały się pochmurne dni, deszcz. Na pogodę nie ma rady, tym bardziej we wrześniu. Trzeba liczyć na odrobinę szczęścia.
Podejrzewam, że Elwirka wybiera pomiędzy okolicami Zadaru i Istrią z tego powodu, że niżej już była, a skoro wolą zwiedzać niż plażować to mimo wszystko z tych dwóch na Istrii jest więcej ciekawych miejsc. Choć Zadar, Nin, NP Paklenica to miejsca które wg mnie również warto (a nawet trzeba) odwiedzić.
To może aby pogodzić lub dolać oliwy do ognia: może warto rozważyć Pag?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 14.08.2014 10:39

W ubiegłym roku o tej porze w Puli i okolicy było marnie. Woda zimna, sporo padało, noce chłodne. Dwa lata temu było bardzo ładnie. W tym roku wybieram się tam we wrześniu ale z planem awaryjnym, że jak będzie brzydko to pojadę w okolice Zadaru. Zaleta coroczna takiego wyjazdu we wrześniu jest taka, że łatwo dostać dobry i tani apartament i nie potrzeba rezerwacji więc wyboru Istria czy Dalmacja można dokonać na miejscu.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 14.08.2014 12:11

Trochę bałabym się Istrii w drugiej połowie września ze względu na pogodę.
Dwa tygodnie to sporo, możesz pomyśleć też o dwóch miejscach wypadowych.
Jeśli wybierzesz coś poniżej Zadaru, to blisko masz zarówno na Pag czy PN Paklenica na północy, jak i do Szybenika, PN Krka, Trogiru i Spiltu na południu.
I w razie czego łatwiej uciekać dalej na południe... :wink:
elwirka_
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) elwirka_ » 14.08.2014 14:27

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Ciągnie mnie Istria, właśnie obawiam sie o pogodę, z drugiej strony bliżej to może jak na pierwszy raz samochodem (a i tak stres związny z wyjazdem, winietami) tym bardziej że jesteśmy "zgredkami" po 50 i z językami u nas nie najlepiej. Lubimy jeździć, tylko do tej pory korzystaliśmy ze zorganizowanej formy wyjazdów ale może od czegoś trzeba zacząć. Zastnawiam się i czytam cro.pl jak połączyć w razie czego tą Istrię i Plitwice. Chcemy wyjechać w piątek z tym,że mój mąż nie bardzo lubi jeździć w nocy, kurdę troche tego jest do ogarnięcia, dlatego proszę o informacje jak to pogodzić...
Okolice Zadaru też mi się podobają (nawet chyba bardziej), zastanawiam nad Pakostane i wtedy tam też jest co zwiedzać, jest jeszcze trochę czasu także mam nadzieję, że dzięki forum i forumowiczom znajdziemy fajną opcje dla nas... :D
elwirka_
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) elwirka_ » 19.08.2014 09:28

Witam.
Po wstępnych ustaleniach Istria na ten rok odpada. Z Waszych relacji odpowiada to Pakostane , macie namiary na kwaterę dla 2 osób najlepiej z widokiem na morze. Proszę o informacje jak tam z zakupami, targ rybny, domowe winko??? gdzie zjeść coś dobrego???. Jak zaplanowac te 2 tygodnie żeby wypocząć i zwiedzić ( co polecacie w tej okolicy do zwiedzania). :D
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 19.08.2014 10:45

elwirka_ napisał(a): (...) Jak zaplanowac te 2 tygodnie żeby wypocząć i zwiedzić ( co polecacie w tej okolicy do zwiedzania). :D


Też dobry wybór :wink: :D
Do zwiedzenia: Szybenik, wodospady Krka, Trogir, Split i Salona a w drugą stronę Zadar i ewentualnie Nin i Park Narodowy Paklenica. A jeżeli któregoś popołudnia będziecie się nudzić to warto się wybrać nad Vransko jezero a szczególnie na taki punkt widokowy z którego pięknie widać wysepki Parku Narodowego Kornati. Jeżeli dobrze pamiętam to chyba nazywał się on Kamenjak.
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 19.08.2014 11:30

elwirka_ napisał(a):Dzięki wszystkim za odpowiedź. Ciągnie mnie Istria, właśnie obawiam sie o pogodę, z drugiej strony bliżej to może jak na pierwszy raz samochodem (a i tak stres związny z wyjazdem, winietami) tym bardziej że jesteśmy "zgredkami" po 50 i z językami u nas nie najlepiej. Lubimy jeździć, tylko do tej pory korzystaliśmy ze zorganizowanej formy wyjazdów ale może od czegoś trzeba zacząć. Zastnawiam się i czytam cro.pl jak połączyć w razie czego tą Istrię i Plitwice. Chcemy wyjechać w piątek z tym,że mój mąż nie bardzo lubi jeździć w nocy, kurdę troche tego jest do ogarnięcia, dlatego proszę o informacje jak to pogodzić...
Okolice Zadaru też mi się podobają (nawet chyba bardziej), zastanawiam nad Pakostane i wtedy tam też jest co zwiedzać, jest jeszcze trochę czasu także mam nadzieję, że dzięki forum i forumowiczom znajdziemy fajną opcje dla nas... :D


Elwirka !! Z tymi " zgredami " po +50 to nie przesadzaj ,nie jest tak źle ,też tak mamy!! :D
My jedziemy 1-sza połowa września do Rogoźnicy.
Też już teraz nie lubię jedzić w nocy ,to może wyjedzcie wczesnie rano -dojedzcie do Graz-u w Austrii ,tam nocleg i śniadanko i następnego dnia bez problemu i na spokojnie osiągniecie cel .
A we wrześniu to rzeczywiście lepiej dalej na południe.

Powodzenia i pozdrawiam !!
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 19.08.2014 12:29

arek_sosnowiec napisał(a):Też dobry wybór :wink: :D
Do zwiedzenia: Szybenik, wodospady Krka, Trogir, Split i Salona a w drugą stronę Zadar i ewentualnie Nin i Park Narodowy Paklenica. A jeżeli któregoś popołudnia będziecie się nudzić to warto się wybrać nad Vransko jezero a szczególnie na taki punkt widokowy z którego pięknie widać wysepki Parku Narodowego Kornati. Jeżeli dobrze pamiętam to chyba nazywał się on Kamenjak.

pojawił się już w mojej relacji:
Kamenjak

od siebie oczywiście polecam także plażowanie na Pagu :)
i punkt widokowy Pariževačka glavica (widok na kanion rzeki Zrmanja, gdzie kręcono filmy z Winnetou)
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 19.08.2014 13:43

Kasia i Krzyś napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Też dobry wybór :wink: :D
Do zwiedzenia: Szybenik, wodospady Krka, Trogir, Split i Salona a w drugą stronę Zadar i ewentualnie Nin i Park Narodowy Paklenica. A jeżeli któregoś popołudnia będziecie się nudzić to warto się wybrać nad Vransko jezero a szczególnie na taki punkt widokowy z którego pięknie widać wysepki Parku Narodowego Kornati. Jeżeli dobrze pamiętam to chyba nazywał się on Kamenjak.

pojawił się już w mojej relacji:
Kamenjak

od siebie oczywiście polecam także plażowanie na Pagu :)
i punkt widokowy Pariževačka glavica (widok na kanion rzeki Zrmanja, gdzie kręcono filmy z Winnetou)


Próbowałem odnaleźć wpis, który zachęcił mnie wtedy do odwiedzenia tego miejsca (zawierał m.in. szczegółowy opis dojazdu). Niestety, nie znalazłem ale szukając, widziałem również Twoją relację. :papa:
Poniżej kilka moich zdjęć z Kamenjaka. Nie oddają uroku tego miejsca, bo ze mnie to taki kiepski fotograf, ale zapewniam, że warto. Tylko trzeba ubrać lepsze buty bo w japonkach może być kiepsko.
Zdjęcia 1-2 to Vransko Jezero, 3-7 Kamenjak.
Załączniki:
1.jpg
Vransko Jezero
2.jpg
Vransko Jezero
6.jpg
Widoczki z Kamenjaka
5.jpg
Widoczki z Kamenjaka
4.jpg
Widoczki z Kamenjaka
3.jpg
Widoczki z Kamenjaka
7.jpg
Kapliczka na szczycie
elwirka_
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) elwirka_ » 19.08.2014 14:07

relacja Kasi i Krzysia czytałam już wcześniej,( piękne zdjęcia i wogóle fajnie się czyta), czytałam relacje innych forumowiczów dlatego chyba to będzie to - Pakostane we wrześniu. My mamy tak ,że nie lubimy spędzać całego dnia na plaży, chyba ,że mąż zabierze wędkę (można tam łowić ryby??) to wtedy ja troche poplażuje dłużej. Zawsze jeździliśmy ze znajomymi na zorganizowane wczasy ale teraz chcemy spróbować czegoś nowego a forum tak naprawdę nas do tego zachęciło. Szukam jakiegos apartamentu przy fajnej plaży (ale chyba na miejscu - jak myślicie),, knajpki z dobrym jedzeniem, lody ?? Kusicie cały czas :)
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 19.08.2014 14:43

Jedziesz we wrześniu, więc warto pojechać "w ciemno". Widzisz co wynajmujesz, można się dogadać co do ceny ...
Polecaną knajpką w Pakostane jest PAKOŠTANAC (tutaj można doczytać więcej o tym i o innych polecanych lokalach: najlepsze-konoby-w-cro-t36747.html). A lody? Niezależnie od lokalizacji, wszędzie duże i pyszne :-D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria czy okolice Zadaru - druga połowa wrzesnia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone