Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Issa AD2010 albo Vis na bis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 26.07.2010 17:44

Po przebudowie sytuacja na Milnej przedstawia się następująco:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Włożono w to sporo kasy.
Jak dla mnie był to chybiony pomysł...


POZDRAViam!
Mirek
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 26.07.2010 19:24

Witaj Mirku

Faktycznie teraz niefajnie ta plaża wygląda. Ja i moja rodzinka byliśmy jednak fanami Uvala Zaglav i tam się plażowaliśmy pomimo tego że mieszkaliśmy w Rukavacu. Ta wyspa ma sobie coś takiego że jak już jej zasmakujesz to na pewno tam wrócisz :)
Pozdrowienia
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 26.07.2010 19:32

Wrzesień 2008 Uvala Zaglav - piękne wspomnienia
http://img251.imageshack.us/img251/6853/vis1121.jpg
paszczak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 17.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) paszczak » 26.07.2010 20:06

gotovina napisał(a):Te lata piłkarskie to z uwagi na

...dość wątłe uwielbienie piłki,
ale bardziej z przypadkowej zbieżności naszych wyjazdów z tymi imprezami.

BTW.
jakaś dziwna ta plaża w Milnej :twisted:

Jeszcze małe uzupełnienie tematu rowerowego:
Może ktoś będzie miał okazję obejrzeć lub nawet wystartować w konkursie skoków 8)

Koledzy z miejscowego klubu kolarskiego Arcicija zapraszają...informacje dostępne u jednego z organizatorów: w wypożyczalni rowerów między portem,a stacją benzynową.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.07.2010 07:37

gotovina napisał(a):...


Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuża ta plaża :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.10.2011 10:43

mirek111 napisał(a):Od kilku lat nie zmieniło się tam właściwie prawie nic - nowością jest m.in. to, że zbudowali Kerum obok Vis oraz niestety dokonano "przebudowy" plaży w Milnej :( . Pozytywną nowością był dostęp do ryb w przystępnych cenach - oczywiście nie w konobach. :wink:


Wskrzeszam stary wątek (szkoda, że autor relacji jej nie dokończył), żeby dopytać o te rybki - Mirka bądź kogokolwiek innego, kto ostatnio (2010, 2011) był na Visie. Da się coś dla siebie (na grilla) zakupić (co, gdzie, kiedy, za ile?).
agata22051979
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 13.02.2013 00:13

gotovina napisał(a):Witaj Mirku

Faktycznie teraz niefajnie ta plaża wygląda. Ja i moja rodzinka byliśmy jednak fanami Uvala Zaglav i tam się plażowaliśmy pomimo tego że mieszkaliśmy w Rukavacu. Ta wyspa ma sobie coś takiego że jak już jej zasmakujesz to na pewno tam wrócisz :)
Pozdrowienia


Czy w uvali Zaglav jest jakikolwiek apartment? Czy znacie w ogóle jakikolwiek klimatyczny apartament blisko wody na Vis?

Jesli tak, dajcie plis namiary, z góry dzięki
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 13.02.2013 07:43

Tam byłem na przełomie 06/07.2012 r.
http://www.apartmani-jaso.com/
Dom jest na samym końcu Żenki na samą wodą. Płaciłem 50E za 2 osoby ale nie próbowałem się targować.
W sąsiedztwie jest jeszcze kilka domów nad samym morzem lub w bliskiej odległości.
Przyjechaliśmy 21.06 "w ciemno" i był duży wybór wolnych kwater.
agata22051979
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 13.02.2013 10:09

Koziorożec napisał(a):Tam byłem na przełomie 06/07.2012 r.
http://www.apartmani-jaso.com/
Dom jest na samym końcu Żenki na samą wodą. Płaciłem 50E za 2 osoby ale nie próbowałem się targować.
W sąsiedztwie jest jeszcze kilka domów nad samym morzem lub w bliskiej odległości.
Przyjechaliśmy 21.06 "w ciemno" i był duży wybór wolnych kwater.


Koziorożcu, bardzo dziękuję za pomoc.
A nie napisałbyś mi jeszcze, czy jest tam gdzieś niedaleko jakaś plażka do przerzucania kamyków? Czy pomiędzy domem a plażą idzie ulica?
My chcemy jechać we wrześniu (1 połowa) z 3-letnią córeczką
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 13.02.2013 11:00

Między domem a plażą nie ma ulicy. Naprzeciwko domu są skałki z powylewanymi półkami betonowymi. 20 metrów w prawo (stojąc przodem do morza) jest fajna mała plaża żwirkowa. My preferowaliśmy skały oddalone 5 minut wolnym spacerkiem w lewo, gdzie było kilka fajnych płaskich skał z dogodnym zejściem do morza, zero ludzi i ciekawe widoki pod wodą.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 13.02.2013 12:00

Fajne zdjęcia, dobrze rozgrzać się ciepłem Chorwacji w zimowy dzień...


:papa:
agata22051979
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 13.02.2013 12:04

No to super, Koziorozec!
Osobiscie uwielbiam skalisty brzeg, ale z dzieckiem trzeba troche modyfikowac własne zapędy :) wyglada na to, ze ta miejscówka, to trochę taki kompromis
Już napisałam zapytanie do Jaso :) Jeszcze nie do końca jestem przekonana, czy to"moje" miejsce na Vis, bo i Komiza kusiła (klimatem, ale apartamenty zwykle bez widoku na sea), no i zatoczka Rogacica, też klimatem (ale sklejki w apartamentach odrzucają!)
A mozesz jeszcze coś napisać we względzie: apartamenty czyste? wlasciciele ok? widok ok, czy mocno ograniczony sąsiednim tarasem? jaka powierzchnia w przybliżeniu, tj. waliza się zmiesci i da się ją otworzyć? Klimatyzacja była?
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 13.02.2013 12:42

Właściciele w porządku. Specjalnie się nami nie interesowali. Mówiliśmy tylko sobie dobro jutro itp. Dopiero jak poszedłem płacić w przeddzień wyjazdu to sobie ucięliśmy krótką pogawędkę. Z balkonu nic nie zasłania widoku morza. Obejrzyj zdjęcia na ich stronie www. Sam apartament w porządku. Nieduża sypialnia z dużym łóżkiem małżeńskim. Nie pamiętam czy jest możliwość przystawki. Powierzchnia według info z www "Površina jednog apartmana: 35 m + terasa 10 m sa pogledom na more". Oprócz sypialni salon z aneksem kuchennym, gdzie jest telewizor i klima oraz rozkładana kanapa, gdzie ewentualnie mogłyby 2 osoby się zmieścić. Na wyposażeniu kuchni nie ma czajnika. My zawsze wozimy ze sobą mały turystyczny elektryczny, bo nie lubimy gotować wody na kawę czy herabtę w garnku. Jeżeli chodzi o TV to jest satelita, gdzie są jakieś 2 czy 3 polskie programy typu TELE 5 i TVP HISTORIA. Jest też naziemna telewizja cyfrowa ale w zeszłym roku sygnał często zanikał i nie można było sobie za bardzo pooglądać ME albo Wimbledonu. Dwa małe minusy to brak sitek w bateriach przy zlewozmywaku i umywalce (może już są) i trochę chlapało oraz zakamieniona słuchawka prysznica włazience. Zainwestowałem 9 kun w odkamieniacz i było dobrze. Reszta to same plusy. Dom jest na samym końcu miejscowości. Spokój i cisza.
Codziennie rano przyjeżdża samochód z pieczywem i słodkościami po inne zakupy trzeba wybrać się do Visu. Aha w sypialni z tego co pamiętam jest szafa.

Pozdrav
agata22051979
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 13.02.2013 12:51

Koziorożec, dzięki za wyczerpujące informacje
Oczywiście stronkę sobie obejrzałam, ale np. zdjęcia nie oddadzą kwestii czystości, czy kontaktu z właścicielami
TV generalnie nie oglądamy
Czajnik też wozimy :)
Co do dostawki, to dziecko wciąż śpi z nami w domu - wciąż nieodpępkowana ;)
Gdzie w tym roku ruszasz?
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 13.02.2013 13:09

W tym roku na Rab. Mam taki system, że raz południe a raz północ. Spróbuję do Suhej Punty a jak się nie uda to będę szukał dalej w Kamporze ewentualnie w Loparze. Jeszcze tylko 126 dni :D
Ale najpierw już za 10 dni wyruszam na tydzień do Harrachowa. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Issa AD2010 albo Vis na bis - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone