Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.04.2017 16:13

pawel4545 napisał(a):generalnie chciałbym zamknąć się w kwocie 8000-8500 zł z noclegiem i przejazdem , chyba powinno się udać


600-trip-czyli-chorwacja-na-2-tyg-za-600zl-t51569.html

:wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.04.2017 17:41

Magda O. napisał(a):Z doświadczenia "dzieciatych" znajomych wiem, że z dzieckiem wydaje się więcej ( oczywiście zależy to też od wieku dziecka). Makarska jest chyba dość droga, ale jeśli chodzi tylko o plażowanie i o raptem kilka wyjść na obiad w mieście to może i wystarczy...

Wszystko zależy jakie ma się dziecko i na ile mu się pozwala od malutkiego. Rozpuszczone to i 100 rzeczy chce każdego dnia, ale są i takie, którym wystarczy morze,plaża i lód i jakaś pamiątka....


Co do cen to jeżdżę od 9 lat (nawet po 2 razy w roku się zdarzało) i ceny jedzenia i wsklepach są zbliżone do siebie bez względu na region. Im większe miasto tym większa konurencja więc i tańsze knajpy można znaleźć.. My w Cro na 10 nocy 2+1 w lipcu (2,3 tydzień) nigdy nie przekroczyliśmy 4500 zł za wszystko, z dojazdem, app, ze zwiedzaniem, wejściówkami, na miejscu robimy 300-600 km, w knajpie obiad ze 2,3 razy.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 06.04.2017 17:48

To możesz na szybko na składowe to 4500 rozbić?. Ile macie km w jedną stronę?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 06.04.2017 18:14

Vjetar napisał(a):
pawel4545 napisał(a):generalnie chciałbym zamknąć się w kwocie 8000-8500 zł z noclegiem i przejazdem , chyba powinno się udać


600-trip-czyli-chorwacja-na-2-tyg-za-600zl-t51569.html

:wink:

Chodził mi ten wątek po głowie :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.04.2017 21:39

rufus295 napisał(a):To możesz na szybko na składowe to 4500 rozbić?. Ile macie km w jedną stronę?

Proszę: Orebić: post1613892.html#p1613892
We wcześniejszych relacjach nie podawałam.
Z września mam Pakostane: post1746870.html#p1746870, wyszło mnie 2300 za 6 dni, z czego droga to 900 zł.

Nocleg rezerwuję wcześniej, a samochód mamy oszczędny, aktualny focus pali nam na trasie 5,5 ropy na klimie

Paliwo, nocleg + winiety to koszt stałe. Z dużą dokładnością można wyliczyć to w domu (my zakładamy średnio ropa po 5 zł i jest ok).
Nocleg jak rezerwujesz to wiesz ile zapłacisz. I te koszt znasz na starcie.
A na miejscu? to już kto co woli jeden tylko plaża + lody+piwo, inny plaża i tylko knajpy, a inny sam gotuje+zwiedzanie.....
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 06.04.2017 21:51

Te 1200zl na wyżywienie, wejściówki, na2+1 to skromnie. Nie mówiąc już o jakimś rejsie statkiem bądź ratingu. Z całą pewnością można, ale...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.04.2017 21:54

rufus295 napisał(a):Te 1200zl na wyżywienie, wejściówki, na2+1 to skromnie. Nie mówiąc już o jakimś rejsie statkiem bądź ratingu. Z całą pewnością można, ale...


Nie znoszę rejsów statkami, dla nas to cholerna nuda i działanie pod wytyczne kogoś i z zegarkiem w ręku....
Piwa na plaży nie pijamy, bo nie uznaję alkoholu w takich miejscach, ale wieczorem w knajpce to chętnie czy na tarasie w domku... Spędzam wakacje tak jak lubię i odpoczywam od codziennego zgiełku, huku i człowieka na człowieku...
Budżet zawsze jest większy założony, ale nie mam potrzeby więcej wydawać, a nawet nie oglądam się na wydatki w czasie wakacji i po prostu tyle nam wychodzi... No i moje dziecko (nastolatek) nie jest rozpuszczony i roszczeniowy i nie musi sobie codziennie kupić czegoś (niestety większość dzieci wymusza kupno pierdół, które potem w kącie lądują)....

Z drugiej strony wolę też zastanowić się czy potrzebuję kolejną "pamiątkę" jak kubek, ściereczkę czy inna pierdółkę...w zamian za to jeżdżę na wakacje 3 razy w roku... To też świadoma decyzja... można mniej wydać jednorazowo, ale w całym roku mam więcej odpoczynku i doznań...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.04.2017 08:16

Co do dzieci to nasza córka dostaje kieszonkowe na wyjazdy, na swoje zakupki (bez lodów i jedzenia) i musi sie w tym co ma zmieścić. Podczas ostatniego wyjazdu do cro miała 60 euro cały czas kalkulowała czy się opłaca kupować czy nie opłaca:).
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 07.04.2017 10:18

Na naszą dwójkę wydawaliśmy dotąd kwotę w granicach 4,5-5 tys. - max. 14 noclegów (do 40 euro za noc), sporo jeżdżenia i zwiedzania (zwykle robimy ok. 4 tys. km), promy, wejściówki, część jedzenia z Polski, duuuużo lodów i burków :), rzadko restauracje, z alkoholi wino w niewielkich ilościach, radlery na ochłodę, nie przywozimy pamiątek.

Nie sumuję wszystkich rachunków, więc nie rozgraniczam dokładnie, co ile kosztowało, ogólnie bierzemy pod uwagę stan kont po wyjeździe + zakupione w Polsce euro.

W tym roku na pewno będzie więcej przez noclegi w Korčuli za 50 euro, do tego planujemy Czarnogórę, więc i kilometrów więcej.
Pierwszy wyjazd w 2012 roku na początku września (pozostałe wyjazdy na początku lipca) przy tanich noclegach (10x30 euro) i raczej oszczędnym gospodarowaniu zamknął się w 3,5-4 tys.
Teraz już mniej uwagi zwracamy na koszty :wink:
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 07.04.2017 14:31

raptorf22 napisał(a):Zawsze warto zabrać więcej i reszta wróci do domu. :wink:
Ja w tym roku mam 10 nocek za 55 E, transport na ON + winiety i autocesta wyjdzie 1100 zł. Na wydanie na miejscu zabieram 1500-2000 zł i musi wystarczyć dla rodziny 2+2 na 9 dni. Na całość wyjazdu szacuję 5500 zł.


Kurcze, 1500-2000zł na 4 osoby to dość mała suma. Rozumiem, że takie macie maximum? My także jedziemy 2 + 2 i po moich dotychczasowych doświadczeniach nad naszym polskim morzem to 3000zl jak nic nam zleci na 100% i to przy nie byciu rozrzutnym. A jeżeli ceny sa podobne jak na naszej "riwierze" to i trzeba myśleć o zapasie. ( także bylismy na wioseczce i jezdzilismy tu i tam) Na trase ze wszystkimi opłatami + ewentualny nocleg w trakcie liczymy 1800zł ( opel w diesel'u - spalanie 5.5 na 100km/ na trasie - mąż robi długie trasy co chwile i wyrobił sobie nawyk oszczędnego jeżdżenia). Ale z drugiej strony 5000zł na wydanie dla 3 osoby to już jest czym szaleć :hut: :hut:
Tez się bałam czy nie za mało bierzemy ale myslę że jakoś ogarniemy. (zapas bedzie przygotowany ale mam nadzieję że przywieziemy do domu )
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.04.2017 14:34

amatus1 napisał(a):Co do dzieci to nasza córka dostaje kieszonkowe na wyjazdy, na swoje zakupki (bez lodów i jedzenia) i musi sie w tym co ma zmieścić. Podczas ostatniego wyjazdu do cro miała 60 euro cały czas kalkulowała czy się opłaca kupować czy nie opłaca:).
. To jest świetny sposób i całkowicie go popieram. Od wieku 6 lat można uczyć dziecka gospodarności pieniędzmi i kalkulacją, co bardziej woli, na czym mu zależy..... Mój też ma kieszonkowe (dostaje od dziadków na wyjazd i wujków), ale rzadko do nich sięga, bo w sumie "po co ta pierdółka", a woli potem w domu mieć na colę i chipsy z kolegami na podwórku :D albo nawet cześć wrzuci do skarbonki jako jego wkład w następny wyjazd :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.04.2017 14:36

"Atrakcji" nad Bałtykiem jest sporo, niestety. Jak nie dmuchańce, to skakańce, to karuzele, wesołe miasteczka itp. W Cro na szczęście jest tego trochę mniej. No i temp. nie zachęca do gofrów, kukurydz i innych co krok. Wystarczą kugle i korzystanie z ciepłego morza i słońca...
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 07.04.2017 14:37

amatus1 napisał(a):Co do dzieci to nasza córka dostaje kieszonkowe na wyjazdy, na swoje zakupki (bez lodów i jedzenia) i musi sie w tym co ma zmieścić. Podczas ostatniego wyjazdu do cro miała 60 euro cały czas kalkulowała czy się opłaca kupować czy nie opłaca:).



Robimy z naszymi chłopakami to samo. My dajemy im po 200zł, oni przez cały rok zbierają i dokładają do tego. Dzięki temu my nie wydajemy pieniędzy na "pierdoły ( bo przy 6 i 3 latku to zawsze sa straaaszne pierdoly) a chłopcy ucza się juz od małego gospodarować. Młodszy w tamtym raku miał nie spełna 3 lata ale brat tak go wyszkolił, że doskonale juz wiedział co się opłaca a co nie :D To świetne wyjście. Oczywiście lody, picie, czy wieksze atrakcje my "stawiamy" ale cała reszta nalezy do nich. Tak się chłopakom spodobało, ze nas nawet na lody zaprosili... " mamo, dzisiaj my stawiamy..."
mucha95
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.04.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha95 » 11.04.2017 11:03

Witam wszystkich, jadę w sierpniu ze znajomymi na wakacje do Chorwacji, wszystko sami organizujemy, hotel plus przejazd wyjdzie nas około 1500 zł, obiady i śniadania będziemy sobie sami robić jedynie kolacje we własnym zakresie, przechodząc do sedna sprawy mam pytanie czy prócz tych 1500zł o których wspomniałem powyżej 1000zl mi wystarczy weźcie pod uwagę, że w naszym wieku nie będziemy się tam oszczędzać :P I ile swojego alkoholu można wwieźć do Chorwacji, z góry dziękuje za informacje, pozdrawiam ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2017 11:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone