Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 12.04.2017 11:12

amatus1 napisał(a):Jak dla mnie to jest realne na 28 dni, rodzinka moja była na Korfu 2+3 (5 lat,12, 14) na 6 nocy za 18 tys zl. Wynudzili się na maxa, jedzenie średnie- bez szału dzieci głównie frytki jadły, do morza kilka dobrych km i byli tylko raz przy okazji objazdowki wypożyczony autem. Jedyny plus to baseny i zjeżdżalnie ale ile można...A Wy za takie pieniądze jedziecie na 28 dni. Jedynie zastanawia mnie koszt paliwa, piszesz że autko pali 4,2 ON. Mój maly diselek też tyle palil podczas poprzednich wyjazdów i nie jak mi tu wychodzi 2500 zł za 4 tys km?

4.2 to chyba pojemność silnika :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.04.2017 11:15

Endrju napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Trzeci - ilość alkoholu do zabrania :wink:


O tak, trafiony zatopiony :mrgreen:

Tak nawiasem to po co brać, skoro na miejscu w co drugiej chałupie pędzą lub wytwarzają coś dobrego :) no i słynne Ozujsko lub Karlovacko na każdym kroku...


Taaa z braku zaopatrzenia niejedna armia padła .........
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2017 11:16

Trajgul napisał(a):
bigredone napisał(a):Przecież to nieco tylko ponad 5 tys. na tydzień, a z tego połowa na apartament. Nic szokującego nie widzę w tej kwocie.

Jeśli 5 tys na tydzień, to jest ok ale 15 tys nawet na 3 tyg. to już wieelki wydatek.


No, ale to już jest zależne od tęgości portfela.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9104
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.04.2017 11:25

Kasia i Krzyś napisał(a):
amatus1 napisał(a):Jak dla mnie to jest realne na 28 dni, rodzinka moja była na Korfu 2+3 (5 lat,12, 14) na 6 nocy za 18 tys zl. Wynudzili się na maxa, jedzenie średnie- bez szału dzieci głównie frytki jadły, do morza kilka dobrych km i byli tylko raz przy okazji objazdowki wypożyczony autem. Jedyny plus to baseny i zjeżdżalnie ale ile można...A Wy za takie pieniądze jedziecie na 28 dni. Jedynie zastanawia mnie koszt paliwa, piszesz że autko pali 4,2 ON. Mój maly diselek też tyle palil podczas poprzednich wyjazdów i nie jak mi tu wychodzi 2500 zł za 4 tys km?

4.2 to chyba pojemność silnika :wink:

Nie chyba, a na 100%. Zastanawiająca jest tylko ta różnica 1000 zł ,wydaną na tą samą ilość przejechanych kilometrów 8O .
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.04.2017 13:37

Sorrki, kurcze nie myślałem że jeszcze robią autka i pojemności 4,2 no chyba że autobusy:).Przy takim cyrku to zapewne 2500 zł wyjdzie bez problemu
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 12.04.2017 15:59

bigredone napisał(a):Przecież to nieco tylko ponad 5 tys. na tydzień, a z tego połowa na apartament. Nic szokującego nie widzę w tej kwocie.

Punkt widzenia zalezy od pkt. Siedzenia ja zakladam ze w 4 k zmieszcze sie za 13 dni z 2+1 ;) z tym ze u nas raczej zywienie w konobach okazjonalne. Tansze apartamenty bo czerwiec no i tanszy transport
Po powrocie sie zweryfikuje plan z realizacja.
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 12.04.2017 16:07

elka21
Myślę że ten 1000zl różnicy jest prosty do wytlumączenia.
Zakładając wersje optymistyczna , że ceny paliw pozostana na obecnym poziomie a może nawet stanieje przyjmiemy średnio 4.5zl za litr paliwa 2500zl daje nam około 550 litrów przy trasie 4000km daje średnie spalanie około 13.5 litra na sto. (Dla silnika 4.2 chyba dobry wynik ) ,a teraz wariant pesymistyczny
Pewnego pięknego wieczoru jedna z 12 żon szejka nie dopiescila go i ten w złości przykreca kurek z ropa na tyle mocno że paliwo drożeje o 1zl na litrze co przy 550litrach daje 550 zł więcej, do tego powiedzmy ze wakacyjne słonko rozbudzi w kierowcy duszę rajdowca i zacznie bardziej niż zwykle prostować prawa nogę i zamiast spalania 13.5 litra średnia urośnie do 15.5 czyli 2 litry więcej na każde sto kilometrów co przy trasie 4000km daje 80 litrów paliwa więcej 80 x 5.5 zł = 440zl
440zl przez rajdowanie plus 550 zł przez żonę szejka
daję 990zl więcej. Oczywiście to takie żartobliwie spekulacje, ale kto wie.....
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9104
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.04.2017 17:21

MlodyLeo napisał(a):elka21
Myślę że ten 1000zl różnicy jest prosty do wytlumączenia.
Zakładając wersje optymistyczna , że ceny paliw pozostana na obecnym poziomie a może nawet stanieje przyjmiemy średnio 4.5zl za litr paliwa 2500zl daje nam około 550 litrów przy trasie 4000km daje średnie spalanie około 13.5 litra na sto. (Dla silnika 4.2 chyba dobry wynik ) ,a teraz wariant pesymistyczny
Pewnego pięknego wieczoru jedna z 12 żon szejka nie dopiescila go i ten w złości przykreca kurek z ropa na tyle mocno że paliwo drożeje o 1zl na litrze co przy 550litrach daje 550 zł więcej, do tego powiedzmy ze wakacyjne słonko rozbudzi w kierowcy duszę rajdowca i zacznie bardziej niż zwykle prostować prawa nogę i zamiast spalania 13.5 litra średnia urośnie do 15.5 czyli 2 litry więcej na każde sto kilometrów co przy trasie 4000km daje 80 litrów paliwa więcej 80 x 5.5 zł = 440zl
440zl przez rajdowanie plus 550 zł przez żonę szejka
daję 990zl więcej. Oczywiście to takie żartobliwie spekulacje, ale kto wie.....

Teraz, to już będę wiedzieć, że w koszty podróży, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę pieszczoty :wink: :lol:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.04.2017 17:40

elka21 napisał(a):Teraz, to już będę wiedzieć, że w koszty podróży, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę pieszczoty :wink: :lol:

To oczywista oczywistość przecież 8) Dlatego my jeździmy z noclegiem :oczko_usmiech:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.04.2017 22:07

bigredone napisał(a):Przecież to nieco tylko ponad 5 tys. na tydzień, a z tego połowa na apartament. Nic szokującego nie widzę w tej kwocie.

Jeden widzi, inny nie.
No ale na co kogo stać.
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2017 23:51

16- 20 tys. zł robi wrażenie, ale to nie jest nic nadzwyczajnego w tym wypadku. User jedzie z żoną i trójką dzieci samochodem mocno palącym, na 3 tygodnie, żywiąc się głównie w konobach. To ile ma wydać ?
Jest parę osób w PL, dla których ta kwota jest śmieszna ;)
zygimar
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.03.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygimar » 13.04.2017 06:05

Witam
My bylsmy w 4 osoby 2+2 w Basce 14dni - polecam.
Auto pali ok 6 litrów diesla.
Apartament mieliśmy dość drogi bo ok 5000 PLN.
W mieszkaniu tylko śniadania lekkie reszta na mieście - no może 2 razy dla dzieciaków robiliśmy kotlety bo nie trafiliśmy na dobre na mieście).
Wycieczki, rejsy statkami, rower wodny, Ozujsko i inne dodatki :)
poszło ok 9000 PLN.
Zabrałem Euro i tam wymieniałem w Banku - było bardziej korzystniej.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 13.04.2017 06:42

zygimar napisał(a):Witam
My bylsmy w 4 osoby 2+2 w Basce 14dni - polecam.
Auto pali ok 6 litrów diesla.
Apartament mieliśmy dość drogi bo ok 5000 PLN.
W mieszkaniu tylko śniadania lekkie reszta na mieście - no może 2 razy dla dzieciaków robiliśmy kotlety bo nie trafiliśmy na dobre na mieście).
Wycieczki, rejsy statkami, rower wodny, Ozujsko i inne dodatki :)
poszło ok 9000 PLN.
Zabrałem Euro i tam wymieniałem w Banku - było bardziej korzystniej.

9 k z apartamentami i dojazdem?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 13.04.2017 06:57

Wszyscy tutaj piszą o apartamentach a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej jedni jadą do klitki z kuchnią za 1500 zł a inni do dwu lub trzy pokojowego apartamentu za 3000 zł każdy woli coś innego wracając do wątku Loraq12 to myślę że kolega i tak skromnie napisał bo wychodzi tutaj tylko ponad 5000 na tydzień czyli prawie tak jak wszystkim na forum a z drugiej strony jadąc na wakacje każdy chce wypocząć więc nie ma co się dziwić że rodzice chcą mieć swój pokój bo przy trójce dzieci to standard żeby każdy miał własny kąt czyli kwota za apartament 9000 na trzy tygodnie to normalna cena nie dziwi mnie też koszt wyżywienia bo jadąc na wakacje i gotując dla piątki to co to za wakacje non stop przy garach każdy chce odpocząć tylko szacun za odwagę bo jak widać kto napiszę że jedzie za 1500 jest tutaj bohaterem a jak jedzie za 15000 to już nie :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 13.04.2017 08:20

czesiu1976 napisał(a):tak skromnie napisał bo wychodzi tutaj tylko ponad 5000 na tydzień czyli prawie tak jak wszystkim na forum

5 tyś na tydzień z dojazdem i noclegiem. To jest rozsądna kwota, bez szaleństw (tak jak ja sobie to obliczyłem oraz wyczytałem na forum).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone