Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartas89
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.03.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartas89 » 28.03.2017 15:36

anka581 napisał(a):My również byliśmy i będziemy w tym roku w Okrug Gornji.
W tym roku od 19.07 ,rodzina 2+2 (11,13 lat). W zeszłym roku tylko raz szykowaliśmy sobie obiadokolacje w formie grilla na 11 dni. Powiem szczerze ,że te 300kun to zostawialiśmy codziennie w Konobie. My z mężem dania mięsne lub ryby a dzieci przeważnie pizza, do tego napoje lub piwko i lekko 300 kun poszło. Ostatniego dnia nawet 420kun :)
A gdzie lody, zakupy w Lidlu na śniadania i przekąski na plażę. Nie wiem ,jak zamierzacie szaleć :) My nie szaleliśmy ,ale też nie było to na bogato .
Co do pieniędzy to dwa razy wymieniłam po 100 euro w kantorze przy głównej plaży ,a później będą z Trogirze wymieniałam kilka stówek w banku,był lepszy kurs.


Dziękuję za odpowiedź, o takie właśnie mi chodziło żeby mieć jakiś pogląd jak to wygląda. Wiem, że ceny w marketach są zbliżone do polskich i tam nie ma się czego obawiać, natomiast restauracje jak to restauracje, są drogie tak jak i u nas. Jednak w Polsce obiad dla dwóch osób dorosłych i jednego dziecka w wieku 6 lat + napoje to koszt 70-100 zł, mówię tutaj o restauracji w której danie kosztuje 18-35zł.

asialele napisał(a):
Bartas89 napisał(a):Witam wszystkich,

wiem, że temat może nieco starawy, ale pytanie jak najbardziej aktualne. Mianowicie "Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji?".
Oczywiście wiem, że to kwestia indywidualna, ale może z własnego doświadczenia będziecie umieli mi chociaż trochę doradzić.
Jedziemy w dwie rodziny jednym samochodem, koszty paliwa, winiet, autostrad mam wyliczone - czyli nie biorę tego pod uwagę. Wychodzi gdzieś około 1500zł/3000km co dzielimy na dwa i daje nam 750zł.
Koszt zakwaterowania mam już opłacony - czyli również nie jest brane pod uwagę, wyszło około 3000zł apartament na 4+1. Dzielone na dwa czyli po 1500zł.
Chodzi mi o same koszty tak zwanego "życia", czyli żywność, wejściówki na jakieś atrakcje, wiadomo lody, piwko, winko i inne tego typu zachcianki.
Do sedna:
- pobyt w terminie 23.07 - 01.08 czyli 9 nocy.
- 2 osoby dorosłe + dziecko 6 lat.
- miejscowość to Okrug Gornji, wyspa Ciovo.
- żywienie na miejscu, praktycznie nie zabieramy nic z Polski. Śniadania z produktów zakupionych w CRO, obiadokolacja w jakimś lokalu, wiadomo lody, czasem kawa w jakieś knajpce lub piwko przy plaży. Jeśli chodzi o wejściówki itp. to raczej nie będzie to codzienne zwiedzanie i typowe jeżdżenie po okolicy, raczej może 3-4 miejsca przez te 10 dni więc nie liczę tutaj zbyt wiele.
- nie wiem też co zrobić jeśli chodzi o gotówkę, czy wymienić na kuny w PL czy w CRO? ile zabrać EURO? Płatności kartą raczej nie wchodzą w grę ze względu na wysoką prowizję. Mam konto w Mbanku i PKO BP ze zwykłym kontem i podstawową kartą VISA.

Czy ktoś jest w stanie pomóc?
Moje wyliczenia są takie:
- zakwaterowanie 1500 zł
- auto 750-800 zł
- wydatki ok. 300 kun na dzień (ok. 180 zł) co daje 3000 kun/1800zł + złotówki w razie W żeby wymienić na miejscu 300-400zł.
SUMA: 4500zł.

Co sądzicie? Czy 300kun na dzień przy wersji raczej średnio oszczędnej będzie ok?


PKO BP nie pobrało mi ani razu prowizji przy płaceniu kartą


Nie wiem o jakim koncie i/lub karcie rozmawiamy bo to znalazłem na stronie PKO BP:
Istotne jest również to, że jeśli będziemy dokonywać transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki kartą debetową w walucie, dla której Bank nie prowadzi tabeli kursów, z rachunku zostanie pobrana dodatkowa prowizja za przewalutowanie transakcji w wysokości 3 proc. jej wartości. Jeśli takie transakcje wykonamy kartą Visa wydaną do rachunku Inteligo, wówczas prowizja za przewalutowanie wyniesie 2 proc.


Dotyczy to karty którą posiadam. Oczywiście nie wykluczam płatności kartą, ale będzie to raczej w "zapasie" niż codziennym użyciu.


Czy ktoś jeszcze może przybliżyć jakie miał średnie dzienne wydatki?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.03.2017 16:00

Bartas89 napisał(a): Czy 300kun na dzień przy wersji raczej średnio oszczędnej będzie ok?

Przy wersji średnio oszczędnej myślę, że tak.
Ale na jakieś wyszukane dania się nie nastawiaj.

Zerknij w menu restauracji na Ciovo i będziesz miała jako taki obraz ceny obiadokolacji.
Mali Raj
Gajeta

Opinie na temat poszczególnych.


GaR spędził 8 lat na Ciovo, więc może pomoże. :wink:

asialele napisał(a):PKO BP nie pobrało mi ani razu prowizji przy płaceniu kartą


A nie Pekao S.A.?
Bo ten bank nie pobiera prowizji od transakcji bezgotówkowych i wypłat z bankomatów (ale tylko gdy wypłacamy w bankomatach Zagrebacka Banka)
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 28.03.2017 16:14

My nie jedliśmy w tych "droższych" lokalach ,gdzie ceny za zwykłe danie oscylowały od 100kun w górę.
Najczęściej Konoba "Aldo" oraz "Adria". Mięsna plata dla dwojga 180 kun, pizza w cenie od 40-60 kun za sztukę , plus napoje i robiły się trzy stówki .Możesz poszukać na Mapach Google tych restauracji i podejrzeć menu. Na TripAdvisor też warto kuknąć. Ja zawsze tak robię ,mały rekonesans przed wyjazdem i nie marnuję czasu na szukanie odpowiedniego miejsca ,aby coś zjeść. No chyba ,że ktoś po całym dniu na plaży ,zamiast delektować się Chorwackimi specjałami lubi wyprawy poszukiwawcze ;) My byliśmy od strony Businci , dlatego te dwie lokalizacje były najbliższe
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.03.2017 18:01

PKO BP wrzesień 2016, kuny przewalutowywało mi (podstawowe konto, karta debetowa i zamiennie kredytowa) po 0,613 zł/kunę - to było dość drogo w porównaniu do poprzednich lata, gdzie zawsze wychodziło po 0,57....
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 06.04.2017 09:10

Pomóżcie bo nie wiem czy dobrze liczę wyjeżdżamy do CRO do Makarskiej 23.06 na 10 dni , powiedzcie czy taka kwota jest wystarczająca na wakacje w Makarskiej?
Liczę tak
Paliwo+autostrady 1600
do noclegu mamy dopłacić 305 eur
czy na dziesięć dni na miejscu wystarczy nam 5000-5500zł ?
Proszę o odpowiedzi
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 06.04.2017 10:36

A na ile osób ma to starczyć? Dopisz, czy zabierasz żywność, bo możesz jadać w restauracji lub samemu gotować, jaką formę spędzania czasu preferujesz, czy jakieś wycieczki itp. ☺
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 06.04.2017 10:51

Przepraszam że nie dopisałem oczywiście ilość osób to 2+1 , zwiedzania raczej nie za dużo bardziej plażowanie , obiady w restauracjach ale i w domku , co sądzicie starczy czy dołożyć ? oczywiście te 5500 na przeżyciu na miejscu , przejazdu i noclegu oczywiście w to nie wliczamy
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 06.04.2017 11:17

Rok temu wydałem za wszystko ok.5000zł za 4-osobową rodzinę, dzieci w wieku 7 lat i rok, byliśmy na miejscu 9 dni. Paliwo na trasie Kraków-Bibinje-Kraków, apartament, wieniety, jedna wycieczka do znajomych do Trogiru, autostrady w HR, rejs na Kornati, codzienne małe bieżące zakupy, lody, piwko, 3-4 razy obiad w knajpce, jedne duże zakupy, pamiątki na targu w Zadarze. Generalnie spokojnie wystarczy, bez oglądania się na konto.
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 06.04.2017 11:25

dzieki za uspokojenie , bo już myślałem że będzie ciężko sie zmieścić
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.04.2017 11:31

My 2 + 1 na 10 dni tak bez szaleństw ale i "bidowania" starmy się zmieścić w graniach 6000-6500, duzo jezdzimy po okolicy ale rekompensuje nam to niedrogi apartament -300 euro
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 06.04.2017 11:38

generalnie chciałbym zamknąć się w kwocie 8000-8500 zł z noclegiem i przejazdem , chyba powinno się udać
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.04.2017 11:41

Paweł raczej spokojnie, 5000 zł na wydanie w cro wcale nie jest malą sumką. jesli w 8000 zł z noclegami to duzy luz no chyba ze masz noclegi za 100 euro:)
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 06.04.2017 11:50

po 45 eur nocleg , auto w dieslu 6,5 on na 100 km , no i czerwiec więc powinno być taniej dziekuje za odpowiedz
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 06.04.2017 12:10

Zawsze warto zabrać więcej i reszta wróci do domu. :wink:
Ja w tym roku mam 10 nocek za 55 E, transport na ON + winiety i autocesta wyjdzie 1100 zł. Na wydanie na miejscu zabieram 1500-2000 zł i musi wystarczyć dla rodziny 2+2 na 9 dni. Na całość wyjazdu szacuję 5500 zł.
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 06.04.2017 12:15

pewnie raptorf22 poprostu jedziemy pierwszy raz i stąd moje obawy , pewnie że lepiej przywieźć do domku pieniązki niż żeby tam brakło dlatego pytam was drodzy forumowicze bo jesteście kopalnią wiedzy dla mnie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone