Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 31.07.2022 11:35

Super podsumowanie. W moim mniemaniu, nie drogo, zważywszy na łódź. Wiem coś o tym, jak ona generuje koszty.
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 02.08.2022 11:42

Hej, mam nadzieję, że post pasuje akurat do tego tematu – jeśli nie, to osoba odpowiedzialna proszona jest o przerzucenie go do odpowiedniego miejsca. Jednak w mojej opinii jest to mix różnych tematów, przez co ciężko będzie znaleźć „to jedyne” miejsce.

Aby nie był to całkowicie pusty wpis, bez podawania jakichś danych ode mnie to prezentuje ogólne koszty wyjazdu samochodem dla dwóch osób w latach 2019 i 2021. Jeśli kogoś interesuje, posiadam szczegółowe wyliczenia tych kwot, bardzo szczegółowe.
1. Rok 2019 - 6777,78 zł.
2. Rok 2021 - 8487,57 zł.

W tym roku chciałbym również uderzyć w Chorwację, jednak gdzieś coś przeczytam, gdzieś podchwycę i nie wiem czy pchać się na taką wyprawę. Nie chciałbym pchać się w koszty łączne większe niż 8500 zł dla dwóch osób, ale nie wiem czy jestem w stanie. Ostatnie posty w tym dziale, które miałem okazje zobaczyć, wychodzą do 3 tysięcy za osobę, tyle że w większości są to „większe” grupy, tzn. wprost -> nie dla dwójki osób. Czy któryś rejon na południu Chorwacji może być jeszcze względnie „tani”? Oczywiście jest to pojęcie względne, ale teraz na przykład mam problem szukać kwater z dwoma pomieszczeniami w podobnej cenie co w poprzednich latach. Ceny w knajpach rosną i trzeba się z tym pogodzić. Gdzie najlepiej uderzać z szukaniem kwatery? Właśnie forum, czy skrupulatne przeglądanie każdej jednej oferty? Czy ktoś ma w miarę aktualne wyliczenia kosztów dla dwóch osób? Chętnie podyskutuje też na PW, jeśli ktoś nie chce pisać w tym dziale.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 02.08.2022 12:13

Tak żeby fajnie dopełnić obraz kosztów, mamy tutaj może forumowicza który zabrał dużo, naprawdę dużo prowiantu z PL i ograniczył się jedynie do kilku kolacji w Chorwackich restauracjach, pieczywa z pekary i owoców na miejscu ?
Myślę że fajnie by było gdybyś ktoś zrobił fajny kosztorys takiegoż formatu urlopu bo mogłoby to dać do myślenia wszystkim hmmm..
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 02.08.2022 18:26

witam ja robię tak że zawsze jadę pod koniec sierpnia do hotelu Nano w Drvenik Gornja VALA zwyżywieniem hb super jedzonko nad samym morzem w 2021 wyszło mi wszystko razem za 2 tygodnie 7.700 zł na 2 osoby .Z noclegami po drodze.W tym roku wyjdzie mi 8.800 zł jak wracam we wrześniu od razu rezerwuję na przyszły rok ruszam do Chr z Tych
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 06.08.2022 06:02

Witam .Dzisiaj dostałem szoku jak weszłem na R.pl .Hotel do którego jadę raptownie podrożał o 100 procent ,zresztą inne hotele też ,MY płaciliśmy za2osoby we wrześniu tamtego roku jak robiliśmy rezerwację na ten rok 5.400 zł teraz z ubezpieczeniami wychodzi prawie 11.000 zł.Operatorzy chyba zwariowali jeżeli takie ceny będą na przyszły rok to juz chyba nie bedzie sensu jechac do Chorwacji .Pogodzimy się ponownie z Turcją
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 06.08.2022 07:27

LUKASQ napisał(a):Tak żeby fajnie dopełnić obraz kosztów, mamy tutaj może forumowicza który zabrał dużo, naprawdę dużo prowiantu z PL i ograniczył się jedynie do kilku kolacji w Chorwackich restauracjach, pieczywa z pekary i owoców na miejscu ?
Myślę że fajnie by było gdybyś ktoś zrobił fajny kosztorys takiegoż formatu urlopu bo mogłoby to dać do myślenia wszystkim hmmm..


LUKASQ ja byłam w tym roku budżetowo. Czerwiec 15 dni 14 nocy Tucepi. Pojechałam na wypoczynek, wzięłam część jedzenia z pl, część kupowałam w chorwackich sklepach i gotowaliśmy z chłopakiem na miejscu bez jedzenia w konobach. Za atrakcje nie płaciłam mieliśmy swojego supa więc głównie na nim pływaliśmy plus jakąś wycieczka na Brać i wypozyczenie na dzień elektryków. Przejazd z Krakowa, nocleg 25 euro za apartman przed sezonem. Łącznie wyszło 2150 na osobę. Wypoczęłam jak nigdy.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 06.08.2022 08:29

mietas69 napisał(a):Witam .Dzisiaj dostałem szoku jak weszłem na R.pl .Hotel do którego jadę raptownie podrożał o 100 procent ,zresztą inne hotele też ,MY płaciliśmy za2osoby we wrześniu tamtego roku jak robiliśmy rezerwację na ten rok 5.400 zł teraz z ubezpieczeniami wychodzi prawie 11.000 zł.Operatorzy chyba zwariowali jeżeli takie ceny będą na przyszły rok to juz chyba nie bedzie sensu jechac do Chorwacji .Pogodzimy się ponownie z Turcją


I jest miejsce za 11k?
Sprawdz, bo nieraz hotel/operator wystawia ceny 'zaporowe' na miejsca, ktorych juz nie dostaniesz.
Albo kompletnie ostatnie miesce, podobnie, jak deweloperzy, kiedy zostaja im ostatnie mieszkania.
Taka forma 'reklamy'... ;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 06.08.2022 08:56

gosciuwa napisał(a):Aby nie był to całkowicie pusty wpis, bez podawania jakichś danych ode mnie to prezentuje ogólne koszty wyjazdu samochodem dla dwóch osób w latach 2019 i 2021. Jeśli kogoś interesuje, posiadam szczegółowe wyliczenia tych kwot, bardzo szczegółowe.
1. Rok 2019 - 6777,78 zł.
2. Rok 2021 - 8487,57 zł.

W tym roku chciałbym również uderzyć w Chorwację, jednak gdzieś coś przeczytam, gdzieś podchwycę i nie wiem czy pchać się na taką wyprawę. Nie chciałbym pchać się w koszty łączne większe niż 8500 zł dla dwóch osób, ale nie wiem czy jestem w stanie. Ostatnie posty w tym dziale, które miałem okazje zobaczyć, wychodzą do 3 tysięcy za osobę, tyle że w większości są to „większe” grupy, tzn. wprost -> nie dla dwójki osób. Czy któryś rejon na południu Chorwacji może być jeszcze względnie „tani”? Oczywiście jest to pojęcie względne, ale teraz na przykład mam problem szukać kwater z dwoma pomieszczeniami w podobnej cenie co w poprzednich latach. Ceny w knajpach rosną i trzeba się z tym pogodzić. Gdzie najlepiej uderzać z szukaniem kwatery? Właśnie forum, czy skrupulatne przeglądanie każdej jednej oferty? Czy ktoś ma w miarę aktualne wyliczenia kosztów dla dwóch osób? Chętnie podyskutuje też na PW, jeśli ktoś nie chce pisać w tym dziale.


Rzeczywiscie szczegolowe wyliczenia, co do groszy... - zeby cos takiego porownywac, musisz chyba byc identyczna ilosc dni, w tym samym miejscu i kupowac/uzywac dokladnie to samo... ;)

Jest sporo (%-owo) drozej, niz w '20/'21 - podam przyklad: skuter wodny na 15 min. - 40E (w '20/'21 bylo 30E), ten sam apartman +10%, drink w tym samym barze przy plazy 40-50Kn (w '20/'21 bylo 30-40Kn), lody 12Kn. (w '20/'21 bylo 10Kn).
Przyklad parkingu (per miasto): Trogir - 80Kn/dzien, Primosten - 20Kn/h...
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 06.08.2022 09:27

mietas69 napisał(a):Witam .Dzisiaj dostałem szoku jak weszłem na R.pl .Hotel do którego jadę raptownie podrożał o 100 procent ,zresztą inne hotele też ,MY płaciliśmy za2osoby we wrześniu tamtego roku jak robiliśmy rezerwację na ten rok 5.400 zł teraz z ubezpieczeniami wychodzi prawie 11.000 zł.Operatorzy chyba zwariowali jeżeli takie ceny będą na przyszły rok to juz chyba nie bedzie sensu jechac do Chorwacji .Pogodzimy się ponownie z Turcją


po przeczytaniu Twojej wypowiedzi wszedłem na r.pl i stwierdziłem, ze niestety nas nie kłamiesz :(
Hotel Sunce w Gradac do którego jedziemy we wrzesniu rowniez podrozal i to bardzo. Ciesze się, ze mamy opcje niezmienności ceny. Ta "inwestycja" zwróciła się już z nawiązką. Stwierdzam jednak, że jeśli ceny takie jakie są na chwilę obecną będą się utrzymywały to w przyszłości nie będę bral Chorwacji pod uwagę...
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 06.08.2022 10:19

My jedziemy czwarty raz do tej samej gospodyni. Ostatni raz byliśmy u niej w 2018 roku w sierpniu i teraz też w sierpniu u niej będziemy. Ten sam skład, ten sam app, cena o 10 euro niższa niż w 2018. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nam pasuje.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.08.2022 12:20

Nigdy nie zakładam ile budżetu muszę przeznaczyć na konkretny wyjazd. Poprostu nie wiem ile wydam na miejscu.
Jest tyle zmiennych w czasie urlopu że wyliczanie konkretnej kwoty jest dla mnie bez sensu i stratą czasu.
Skąd mam wiedzieć czy wydam 6k czy 7k.
Trutututu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trutututu » 18.08.2022 20:34

Cześć Wszystkim!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, lecz obserwatorem jestem od końca maja 2022 r., kiedy to z narzeczoną postanowiliśmy wybrać się na pierwszy zagraniczny wypoczynek. Pojechaliśmy do Makarskiej - czytałem wiele opinii pozytywnych i negatywnych o tym miejscu. Nam to miejsce się podobało, ponieważ to miasto żyje.

Chciałbym się podzielić jak to wyszło w naszym przypadku, a dokładnie jak to było finansowo - dyskusyjny temat, ale dla osób jadących pierwszy raz do tego kraju jest to naprawdę przydatne :wink:

Apartament

Apartament 50m2, dwa pokoje + aneks kuchenny z bardzo dużym tarasem z widokiem na Adriatyk, Hvar i Brać. Do plaży mieliśmy 7 minut piechotą. Za 7 nocy zapłaciliśmy 1800 PLN. Nie było żadnych 'ukrytych' kosztów w postaci opłaty za klimatyzację. Rezerwacji dokonaliśmy przez AirBnb.

Przejazd

Trasa - dla niektórych start wakacji a dla niektórych przykry obowiązek przed rozpoczęciem urlop - ja należę do tych pierwszych :D

1) Winiety - wykupiliśmy na 4 kraje ze względu na to, że w drodze do Chorwacji zatrzymaliśmy się na kilka dni we Wiedniu a wracając na kilka dni w Budapeszcie.

- Słowacja 14 euro (30 dni)
- Węgry ~6300 Ft (wykupione na 30 dni, ponieważ planowo mieliśmy w dwie strony jechać przez Węgry - później nastąpiła zmiana planów)
- Austria 9,60 euro
- Słowania 15 euro


Trasę Wiedeń - Makarska pokonaliśmy w poniedziałek omijając standardowe przejście graniczne i pojechaliśmy przez Cvetlin. Całą trasę pokonaliśmy na spokojnie w 9,5h.

2) Paliwo

Łącznie tankowaliśmy 7 razy -> Płock, Zwardoń, okolice Zagrzebia, Makarska, Makarska (dotankowanie po wycieczkach), Gorican, Zakopane (po powrocie wjechaliśmy na chwilę pochodzić po górach :) )

Średnia spalania -> 6,6l/100km PB (Opel Insignia FL 1,6 SIDI 170KM, 2 osoby)
Na autostradach 120km/h tempomat

Wycieczki -> Dubrownik, Split, Brać, Skywalk

Łączna ilość kilometrów z trasy Płock -> Zwardoń -> Wiedeń -> Makarska -> Budapeszt -> Zakopane -> Płock to:
3900 km -> omijając pobyty w stolicy Austrii i Węgier można śmiało odliczyć z 300-400km

Zużyte paliwo: ~260L PB co daje ~ 2100 PLN za paliwo (trafiliśmy praktycznie na szczyt cenowy)

3) Wycieczki (nie wliczam wyżywienia)

- Skywalk -> 60 HRK/osoba za wjazd do Parku Narodowego Biokovo -> 120 HRK
- Split -> oprócz kosztów przejazdu wycieczka nas nic nie kosztowała
- Dubrownik -> parking 200 HRK, mury 200 HRK/osoba -> Łącznie 600 HRK
- Brać -> prom 636 HRK (242 HRK samochód i 38 kun/osoba -> w jedną stronę) -> polecam pojechać na Vidovą górę

Dodatkowe opłaty

- Autostrada -> Nie pamiętam dokładnie, ale wyszło coś około 450 HRK na całym wyjeździe
- Ubezpieczenie zdrowotne -> 150 PLN
- Ubezpieczenie auta -> 250 PLN

Nie braliśmy ze sobą jedzenia. Wzięliśmy do samochodu 12 litrów wody na wszelki wypadek jakby auto odmówiło posłuszeństwa.
Na miejscu zrobiliśmy zakupy w Carrefourze za około 600 HRK -> alkohol, woda, cola, słodycze, chipsy itd. Codziennie z rana wydawaliśmy w piekarni około 50-60 HRK -> najróżniejsze wypieki na śniadanie, słodkie bułki na plaże, burek z mięsem. Dziennie wydawaliśmy (wliczając w to poranna piekarnię) 600-700 HRK. Nie oszczędzaliśmy na niczym, bawiliśmy się dobrze od rana do nocy.

PODSUMOWANIE

Łącznie wydaliśmy około 4550 PLN + 7300 HRK (4600 PLN) co daje 9150 PLN za 7 dni pobytu. Uprzedzając komentarze, które już widziałem na tym forum. Wydawaliśmy pieniądze na co mieliśmy tylko ochotę. Wiemy, że da się to zrobić taniej i na pewno tak zrobimy w 2023 roku. Był to nasz pierwszy raz w Chorwacji i wiemy co zrobić inaczej, aby było taniej.

Dziękujemy wszystkim forumowiczom. Dzięki Wam mogliśmy przygotować się do wakacji jak należy.

Pozdrawiamy! :papa:
Ostatnio edytowano 18.08.2022 21:21 przez Trutututu, łącznie edytowano 4 razy
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 18.08.2022 20:47

Super!
ile osób w sumie było? :?:
PS. wyszło taniej niż nad Bałtykiem :wink:
Trutututu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trutututu » 18.08.2022 21:06

kamba2000 napisał(a):Super!
ile osób w sumie było? :?:
PS. wyszło taniej niż nad Bałtykiem :wink:


Dwie osoby <30 lat :)
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 18.08.2022 21:50

Trutututu napisał(a):Uprzedzając komentarze, które już widziałem na tym forum. Wydawaliśmy pieniądze na co mieliśmy tylko ochotę. Wiemy, że da się to zrobić taniej i na pewno tak zrobimy w 2023 roku. Był to nasz pierwszy raz w Chorwacji i wiemy co zrobić inaczej, aby było taniej.

Totalnie niepotrzebnie się tłumaczysz, zawsze dla jednego będzie za tanio, dla drugiego za drogo, nie da się dogodzić każdemu i nie warto próbować, najważniejsze że zrobiliście po swojemu i Wam się podobało.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 846
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone