Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 27.08.2022 14:38

Chorwacka knajpa, którą odwiedzam od lat 8 czy 9. W poprzednich latach ceny raczej stały w miejscu, a jeśli już to symbolicznie rosły. W tym roku +30% i ok. -30 % w wielkości porcji.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.08.2022 16:29

zibi116 napisał(a):
Habanero napisał(a):Korčula + Hvar ( 36 noclegów, rodzina 3+1)

Noclegi - 9000 pln
Paliwo, winiety, autostrady, promy - 3500 pln
Konoby (15 razy) - 4500 pln
Sklepy, wypożyczalnie sprzętu (windsurfing, sup, quad, dmuchańce), przekąski na mieście (kawa, lody, palacinki) - 4000 pln

Łącznie 5 tyg. - 21000 pln (4200 pln 1 tydzień dla 3+1) , dla mnie bomba :D


Poważnie udało Ci się wydać 4500zł na 15 razy w konobach przy 3+1?


Tak. Z tego co pamiętam. Głównie Luka Gardelin we Vrbosce.
Najmłodsza zawsze schabowy z frytkami- porcja dziecięca 50 kun
Starsza owoce morza i pasticada 110 kun
Ja różnie, ale głównie mięso /mielone i mieszane/80 - 110 kun
Żona włoszczyzna /pizza, spaghetti, lasagnie/ 70- 80 kun
Napoje 90 kun
W różnych konfiguracjach, wszystko płacone kartą, a pizzę zawsze trzeba było zabierać ze sobą, bo nie dojadaliśmy wszystkiego na miejscu.
Czasami więcej, czasami mniej, zawsze smacznie i do syta.
Tyle wyszło z karty, średnią podał Michał, bez napiwków. Napiwki gotówką.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 28.08.2022 01:04

Farstone napisał(a):Ceny w złotówkach, dlaczego super oszczędnie? sklepy, knajpy kartą, lody, kawa, pierdoły: 842 dzieci 10 i 12.

Wybacz....ale który to był rok? 1990? Piszesz "sklepy, knajpy kartą, lody, kawa, pierdoły: 842", a dalej, że dwa obiady w domu. Wychodzi Ci 8 dni, czyli 100 zł dziennie... Za 100 zł jadałeś obiady na 4 osoby w restauracji w Chorwacji w 2022r.?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.08.2022 07:42

komaciek napisał(a):
Farstone napisał(a):Ceny w złotówkach, dlaczego super oszczędnie? sklepy, knajpy kartą, lody, kawa, pierdoły: 842 dzieci 10 i 12.

Wybacz....ale który to był rok? 1990? Piszesz "sklepy, knajpy kartą, lody, kawa, pierdoły: 842", a dalej, że dwa obiady w domu. Wychodzi Ci 8 dni, czyli 100 zł dziennie... Za 100 zł jadałeś obiady na 4 osoby w restauracji w Chorwacji w 2022r.?

Bardzo możliwe. Jeśli zamawiał dwie pizze plus dwa napoje rachunek miał około 100zł.
Widziałem niejedno, nawet jedna pizza na trzy osoby w knajpie.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 28.08.2022 09:01

W tym roku, w pierwszej połowie lipca za kalmary z frytkami zapłaciłem 90 kun, ryba 80 kun, piwo kraftowe (0,5 L) 19 kun. Do tego widoki jak to w większości restauracji w Chorwacji obłędne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS1
Jeśli chodzi o polskie morze to wszystko zależy gdzie i pewnie kiedy. Domyślam się, że w sezonie otwiera się pełno "dziwnych" punktów - w końcu gdzieś te TŁUMY muszą się wyżywić. Ja w tym roku, wiosną kilka razy byłem w Bałtyckiej Biesiadzie tuż przed wyspą Sobieszewską. Widziałem dostawę ryb, jak się przyrządza i dalej miałem ochotę jeść tam. Kociołek rybny za 50 zł obłędny. Druga to Tawerna Pod Łososiem na samej wyspie.

Obrazek

Obrazek

PS2
W kwestii mcd/kfc to ja nawet jak jestem głodny to nie mam ochoty, a poza tym IMO wcale nie jest tak tanio. Jednak wielu osobom smakuje patrząc po kolejkach - szczególnie w niedzielne popołudnia.

PS3
Prawdopodobnie za 10 dni wracam drugi raz w tym roku do Chorwacji to dam znać czy po sezonie inne ceny ;)
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 28.08.2022 10:09

wikol napisał(a):
komaciek napisał(a):
Farstone napisał(a):Ceny w złotówkach, dlaczego super oszczędnie? sklepy, knajpy kartą, lody, kawa, pierdoły: 842 dzieci 10 i 12.

Wybacz....ale który to był rok? 1990? Piszesz "sklepy, knajpy kartą, lody, kawa, pierdoły: 842", a dalej, że dwa obiady w domu. Wychodzi Ci 8 dni, czyli 100 zł dziennie... Za 100 zł jadałeś obiady na 4 osoby w restauracji w Chorwacji w 2022r.?

Bardzo możliwe. Jeśli zamawiał dwie pizze plus dwa napoje rachunek miał około 100zł.
Widziałem niejedno, nawet jedna pizza na trzy osoby w knajpie.

Zamawiałem wszystko: pizza dla każdego, owoce morza, deski mięs, w zależności od dnia... cóż niektórym trudno uwierzyć w kwoty, ale nie zamierzam niczego udowadniać - urlop bardzo udany :)
P. S. Jakbyś dobrze doczytał to na jedzenie wydaliśmy 900 + 842 zł...
zibi116
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi116 » 28.08.2022 10:20

Wrzuciłbym Wam ceny z tegorocznego wyjazdu na własną rękę do Turcji(wybrzeże Likijskie), ale nie chcę trzeciej wojny zaczynać :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2022 10:55

Jest wątek "Kilka słów o Turcji"

Tam bez wojny możesz wrzucić ceny.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 12.09.2022 23:01

W tym roku drożej jak wszędzie.Byłoby taniej ale robie nocleg pod Zagrzebiem w obie strony
3 tygodnie 3 osoby. Jelsa/ 3 dni Bośnia /6 dni Brela Scit
koszt około 15000
Noclegi 1500€
Jedzenie 50/50
Co zrobić byle do przyszłego roku
pozdrawiam
Załączniki:
IMG-20220725-WA0002.jpg
IMG-20220720-WA0004.jpg
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 13.09.2022 08:17

lakizak napisał(a):W tym roku drożej jak wszędzie.Byłoby taniej ale robie nocleg pod Zagrzebiem w obie strony
3 tygodnie 3 osoby. Jelsa/ 3 dni Bośnia /6 dni Brela Scit
koszt około 15000
Noclegi 1500€
Jedzenie 50/50
Co zrobić byle do przyszłego roku
pozdrawiam
Za 3 tygodnie na 3 osoby 15000zł to są śmieszne pieniądze przy obecnych cenach! Jeszcze uwzględniwszy że to była taka trochę objazdówka a więc spore koszty paliwa i opłat drogowych, to na prawdę nie wielkie pieniądze. Promy na Hvar i z powrotem też dołożyły swoje. Nie ma co narzekać. Ja ok 15 tys. wydałem w tym roku na 9 dni w hotelu 4****, wyżywieniem HB+ na 4 osoby (Rabac - Istria) wliczając w to wszelkie koszty wyjazdu autem, dwie wycieczki po Istrii i do Triestu, pamiątki, drinki, ubezpieczenia od kosztów leczenia i kosztów rezygnacji itp, itd...Więc to raczej ja mogę napisać, że miałem drogo, ale narzekać nie zamierzam. Od początku przygotowywania się do tego wyjazdu liczyłem się z podobną kwotą tym bardziej, że rezerwowałem pod koniec czerwca, gdyż cały czas psychicznie męczyła mnie sytuacja z wojną na Ukrainie i jej ewentualnymi dalszymi konsekwencjami, więc zwlekałem do ostatniej chwili z rezerwacją. Ale jakoś się udało. :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.09.2022 08:42

ŁukaszCiupa napisał(a):
lakizak napisał(a):W tym roku drożej jak wszędzie.Byłoby taniej ale robie nocleg pod Zagrzebiem w obie strony
3 tygodnie 3 osoby. Jelsa/ 3 dni Bośnia /6 dni Brela Scit
koszt około 15000
Noclegi 1500€
Jedzenie 50/50
Co zrobić byle do przyszłego roku
pozdrawiam
Za 3 tygodnie na 3 osoby 15000zł to są śmieszne pieniądze przy obecnych cenach! Jeszcze uwzględniwszy że to była taka trochę objazdówka a więc spore koszty paliwa i opłat drogowych, to na prawdę nie wielkie pieniądze. Promy na Hvar i z powrotem też dołożyły swoje. Nie ma co narzekać. Ja ok 15 tys. wydałem w tym roku na 9 dni w hotelu 4****, wyżywieniem HB+ na 4 osoby (Rabac - Istria) wliczając w to wszelkie koszty wyjazdu autem, dwie wycieczki po Istrii i do Triestu, pamiątki, drinki, ubezpieczenia od kosztów leczenia i kosztów rezygnacji itp, itd...Więc to raczej ja mogę napisać, że miałem drogo, ale narzekać nie zamierzam. Od początku przygotowywania się do tego wyjazdu liczyłem się z podobną kwotą tym bardziej, że rezerwowałem pod koniec czerwca, gdyż cały czas psychicznie męczyła mnie sytuacja z wojną na Ukrainie i jej ewentualnymi dalszymi konsekwencjami, więc zwlekałem do ostatniej chwili z rezerwacją. Ale jakoś się udało. :)


A mnie w tym roku koszt urlopu bardzo zaskoczył gdyż wyszło nam o 500 zł na osobę taniej niż rok temu 8O Sama byłam w szoku po podliczeniu wydatków 8O
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 19.09.2022 21:43

8 dni, 2 osoby, 5200 zł
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.09.2022 21:34

Kapitańska Baba napisał(a):A mnie w tym roku koszt urlopu bardzo zaskoczył gdyż wyszło nam o 500 zł na osobę taniej niż rok temu 8O Sama byłam w szoku po podliczeniu wydatków 8O

Witaj w klubie, my też w tym roku wydaliśmy znacznie mniej, niż w zeszłym. Fakt miejsce na końcu świata (Klek) ale zawsze jeździmy do małych miejscowości. 14 noclegów, zaliczony Mostar, Medziugorie, Dubrownik, Peljesac od Ston po Loviste, nie wydałem więcej, jak 10 000 PLN, a jechaliśmy z Gdańska. Koszty rozłożone na dwie pary, także w sumie pewnie około 20k. Konoba na miejscu bardzo tania, dodatkowo Neum pod nosem.
zibi116
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi116 » 20.09.2022 21:38

SebastianM napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):A mnie w tym roku koszt urlopu bardzo zaskoczył gdyż wyszło nam o 500 zł na osobę taniej niż rok temu 8O Sama byłam w szoku po podliczeniu wydatków 8O

Witaj w klubie, my też w tym roku wydaliśmy znacznie mniej, niż w zeszłym. Fakt miejsce na końcu świata (Klek) ale zawsze jeździmy do małych miejscowości. 14 noclegów, zaliczony Mostar, Medziugorie, Dubrownik, Peljesac od Ston po Loviste, nie wydałem więcej, jak 10 000 PLN, a jechaliśmy z Gdańska. Koszty rozłożone na dwie pary, także w sumie pewnie około 20k. Konoba na miejscu bardzo tania, dodatkowo Neum pod nosem.

Która konoba to taka tania w Kleku? Ja tam żadnej taniej nie widziałem, na posiłki jeździliśmy do Neum(Laguna, Bonaca)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.09.2022 21:41

zibi116 napisał(a):Która konoba to taka tania w Kleku? Ja tam żadnej taniej nie widziałem, na posiłki jeździliśmy do Neum(Laguna, Bonaca)

KOZINA :) Piwo 17, litr wina 60, muszelki 1 kg chyba 50 , bardzo tanio. Jeszcze tak taniej restauracji w Chorwacji nigdy nie spotkałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 848
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone