Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 14.04.2023 12:03

No to spoko, teraz pytanie czy mieszkasz daleko od lotniska czy nie :) bo dojazd po PL itd to suma sumarum może wyjść to co autem :)
Mi akurat przy 2+2 nie opłaca lecieć, ale co zrobić
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.04.2023 08:55

SebastianM napisał(a):
wasky77 napisał(a):Przelot ale dolicz jeszcze dojazd z lotniska do miejsca zamieszkania i spowrotem w Cro i w PL plus parking.

Dużo apartamentów odbiera swoich gości z lotniska. Bus z Zadaru na Vir kosztował 2 lata temu 5€ od osoby :) .


Wczoraj czytałem opinie o App na Book... i za transfer w zeszłym roku z Zadar do App w Diklo 20km był podawany na 20E. A kaj tam Vir.

---

Wczoraj wieczór przysiadłem do kosztów, jako że majówka za pasem, a od czasu pandemii wyjeżdżamy spontanicznie, więc decyzja dopiero będzie.

Jakby nie licząc to bez 7tys się nie obejdzie w kombinacji: 2os, 7dni, 2 międzynoclegi, 4x konoba, 4x grill u siebie, wycieczek na 500km, dojazd z południa PL do środkowej Dalmacji, auto benzyna.

Przegląd noclegów pokazał mi:
- ogólny wzrost cen, najmniej Metajna, Pag 5eur wyżej, rok do roku
- ograniczenia czasowe wynajmu i większe podwyżki, np ktoś wynajmował od majówki teraz już tylko od czerwca i skok ceny min.15eur

Napisałem wyłącznie o moich obserwacjach i wiedzy nt znanych App.

(Tymczasem Świnoujście w podobnej konfiguracji bez międzynoclegu... 5tys pln. Dla mnie wybór jest prosty.
Ale czasem trzeba odświeżyć i stare kąty.)

Jeszcze trochę czasu, się coś wybierze. Na 2os były już kosztowniejsze wyjazdy do Cro.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 15.04.2023 11:35

te kiero napisał(a):Wczoraj czytałem opinie o App na Book... i za transfer w zeszłym roku z Zadar do App w Diklo 20km był podawany na 20E. A kaj tam Vir.
Za cały kurs niezależnie od ilości pasażerów Boltem lub z podobnym operatorem owszem. Myślę, że nawet i 30 € w tym roku będzie. Ja pisałem o jednym miejscu w busie, który odbiera turystów pod terminala w Zadarze i rozwozi po okolicy .
te kiero napisał(a):(Tymczasem Świnoujście w podobnej konfiguracji bez międzynoclegu... 5tys pln. Dla mnie wybór jest prosty.
Ale czasem trzeba odświeżyć i stare kąty.)

Myślę, że jak nie będzie pogody, to te 5 tyś może nie starczyć a z pogodą nad polskim morzem wiadomo jak jest :) . Przy założeniu podobnego standardu z pewnością nad polskim morzem sam pobyt nie wyjdzie taniej. Odpadają oczywiście koszty transportu do i z Chorwacji (paliwo, winiety i jak wspominałeś nocleg po drodze).
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 15.04.2023 12:27

No jak patrzyłem to domek dla mnie nad polskim morzem 2+2 (3 i 5) w sierpniu na 10 dni 5k, dojazd plus tam jedzenie, atrakcje itd.
Do tego jak brak pogody to szukaj rozwiązań dla dzieci żeby się nie nudziły.

Zagranicą to Włochy czy Hiszpania czy inny kraj to już loty albo biuro a to znowu koszty się robią nie małe.

Dlatego powiedziałem ze jak mam wydać 12k na hotel plus kilka tys na wycieczki żeby coś zobaczyć to wolę tyle samo albo i mniej wydać w Cro i widzieć co chce, pojechać gdzie chce itd :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.04.2023 12:43

Z tymi cenami w Polsce bym nie przesadzała.
Domki 5 os w Darłówku (2 sypialnie) cena za 29.04.-07.05, czyli 8 nocy, 1800 zł. Dojazd ode mnie z południa Polski 730 km*2, spalanie 5,5l, koszt ok 700-750 zł. Ryby w porcie tanie, grill pod domkiem lub rybka na mieście. Do tego rowery, wokoło fajne trasy i majówka jak się patrzy.
3 lata temu sami taki wyjazd zaliczyliśmy (tylko na Boże Ciało). Oczywiście wyjazd klepnięty na 2 dni przed, jak pogoda się wyklarowała, codziennie zaliczona plaża i opalania, a nawet kąpiel w morzu (choć ta wiadomo krótka i szybka). Wieczorne spacery brzegiem morza :hearts: :hearts: najlepsze są właśnie nad Bałtykiem.

Identyczny wyjazd w 2021 r. do Jastrzębiej Góry (rowerami na Hel z dziećmi szwagra).
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 15.04.2023 14:04

piekara114 napisał(a):Z tymi cenami w Polsce bym nie przesadzała.
Domki 5 os w Darłówku (2 sypialnie) cena za 29.04.-07.05, czyli 8 nocy, 1800 zł.

Pierwsze z brzegu wyszukiwanie w Twoim terminie i niespełna 1700 PLN za 1800 do wyboru do koloru w Dalmacji ;) . Tę miejscowośc podałem, bo akurat w tym roku tam będę wypoczywał w sierpniu :) .
https://www.apartamentychorwacja.pl/apartamenty/vinisce/apartamenty-villa-carmen/4721?29.04.2023:07.05.2023
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 15.04.2023 15:14

piekara114 napisał(a):Z tymi cenami w Polsce bym nie przesadzała.
Domki 5 os w Darłówku (2 sypialnie) cena za 29.04.-07.05, czyli 8 nocy, 1800 zł. Dojazd ode mnie z południa Polski 730 km*2, spalanie 5,5l, koszt ok 700-750 zł. Ryby w porcie tanie, grill pod domkiem lub rybka na mieście. Do tego rowery, wokoło fajne trasy i majówka jak się patrzy.
3 lata temu sami taki wyjazd zaliczyliśmy (tylko na Boże Ciało). Oczywiście wyjazd klepnięty na 2 dni przed, jak pogoda się wyklarowała, codziennie zaliczona plaża i opalania, a nawet kąpiel w morzu (choć ta wiadomo krótka i szybka). Wieczorne spacery brzegiem morza :hearts: :hearts: najlepsze są właśnie nad Bałtykiem.


Identyczny wyjazd w 2021 r. do Jastrzębiej Góry (rowerami na Hel z dziećmi szwagra).




Poza sezonem to ceny fajnie wyglądaja, ja niestety mam tylko możliwość w wysokim sezonie i wtedy już nie jest kolorowo :)

Więc w sezonie lepiej wychodzi zagranica
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 16.04.2023 10:15

A, jak ktośtam z konobygdzieśtam napisał, że nie zmienił ceny to luuuz.
Uspokoiłem się. :D

Niestety są jeszcze kwity. Nie trzeba pytać tych pojechali, wystarczy siąść przed komputerem. Losowo wybrane obiekty.

Konoba Fetivi

Talerz ryb dla dwojga.
Czerwiec 2019 - 340 KUN czyli około 46 EUR.
Marzec 2022 - 390 KUN czyli około 51,6 EUR.
Czerwiec 2022 - 420 KUN czyli 55,8 EUR.
Marzec 2023 - 420 KUN czyli 55,83 EUR.

Złudne poczucie braku podniesienia cen wynika z tego, że te zostały podniesione odpowiednio wcześniej. Wspólne ceny EUR i Kuna będą do końca roku. Byłoby naiwnością wierzyć, ze cena 55,83 zostanie utrzymana. Dobrze będzie jak zostanie zaokrąglona do jedności a nie dziesiątek.

Może mniej wykwintne jadło.

Pizzeria Gušt

Pizza Gušt duża.

Sierpień 2019 - 60 KUN - 8,13 EUR.
Kwiecień 2022 - 67 KUN - 8,87 EUR.
Lipiec 2022 - 73 KUN - 9,72 EUR.
Październik 2022 - 78 KUN - 10,37 EUR.
Luty 2023 - 79,11 KUN - 10,50 EUR.

Tu jak widać nie czekano do końca roku tylko racjonalnie od razu zaokrąglono ceny.

Takie losowe przykłady i nie można na ich przykładzie brać osądu całości. Na pewno gdzieś jest błąd odczytu. Przecież ceny się nie zmieniły. :D

Teraz każdy może sobie porównać ile zarabiał w 2019 a ile obecnie. I ile pizz może sobie kupić za swoją pensję. I to będzie najbardziej miarodajna ocena czy mu zdrożało czy potaniało.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 16.04.2023 10:30

Tylko ludzie marudzą że droga pizza 10.50€ teraz ale w PL dać za pizze 50dych to jest spoko :) ostatnio za dużą płaciłem z sosami 49zl więc ceny podobne.

Pojadą nad morze i dają po 20zl za lanego bosmana i jest dobrze.

Patrząc na ceny w sklepach i restauracjach PL -Cro jest +/- podobnie :)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 16.04.2023 10:49

Niestety nie zgodze sie z wasky77 . W Chorwacji niestety dalej jest znacznie drozej niz w Polsce aczkolwiek ceny u nas w marketach troszeczke dojechały do tych Chorwackich. Natomiast w bieda restauracji Chorwackiej ceny sa jak na Gdanskiej starowce , a u nas w knajpie przy morzu kupowalem piwo po 9 zl cola po 6 taki przyklad obiad jakis kotlet z frytkami plus cola 35 zl , w Chorwacji taki obiad to minimum 60 zl . Juz to wspominalem w innym dziele bo bylem w zeszłym roku na urlopie w Polsce i w Chorwacji lipiec i sierpien.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.04.2023 10:52

Ja w lipcu 2022 spędziłem 14 dni na Riviera Omis i 12 dni we Włoszech, Toskania z Wybrzeżem...powiem, że ceny w Italii za wyjątkiem paliw były niższe albo podobne...
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 16.04.2023 11:09

nenek napisał(a):Niestety nie zgodze sie z wasky77 . W Chorwacji niestety dalej jest znacznie drozej niz w Polsce aczkolwiek ceny u nas w marketach troszeczke dojechały do tych Chorwackich. Natomiast w bieda restauracji Chorwackiej ceny sa jak na Gdanskiej starowce , a u nas w knajpie przy morzu kupowalem piwo po 9 zl cola po 6 taki przyklad obiad jakis kotlet z frytkami plus cola 35 zl , w Chorwacji taki obiad to minimum 60 zl . Juz to wspominalem w innym dziele bo bylem w zeszłym roku na urlopie w Polsce i w Chorwacji lipiec i sierpien.



Jak patrzę na bieżąco na kurs euro to markety ceny podobne jak u nas.

No to zależy ja w tamtym roku nad Polskim morzem w Mielnie to na promenadzie płaciłem 12ziko za piwo za obiad ok 40zł

Ale patrz też że od tego roku wszystko poszło ostro w górę u nas, i też w restauracji średnio obiad kosztuje 50zł więc zobaczymy na lato :)
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 16.04.2023 11:11

amatus1 napisał(a):Ja w lipcu 2022 spędziłem 14 dni na Riviera Omis i 12 dni we Włoszech, Toskania z Wybrzeżem...powiem, że ceny w Italii za wyjątkiem paliw były niższe albo podobne...



Jak szukałem noclegow to podobny standard we Włoszech droższy o nawet ponad 1tys zł
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 16.04.2023 12:35

wasky77 napisał(a):Tylko ludzie marudzą że droga pizza 10.50€ teraz ale w PL dać za pizze 50dych to jest spoko :) ostatnio za dużą płaciłem z sosami 49zl więc ceny podobne.

Pojadą nad morze i dają po 20zl za lanego bosmana i jest dobrze.

Patrząc na ceny w sklepach i restauracjach PL -Cro jest +/- podobnie :)


To niewiele, całkiem niedawno z dowozem w Gdańsku za jedną pizzę zapłaciliśmy 75 PLN. Jedno trzeba zauważyć i ja dość często używam tego argumentu a mianowicie, w Polsce jest jeszcze dostępny tzw. niski standard usług noclegowo-wyżywieniowych, którego próżno szukać nad Jadranem. Mam tu na myśli spanie w pensjonatach ze wspólnymi węzłami sanitarnymi i jedzenie z sezonowych budek na plastikowych/papierowych tacach. Jeżeli decydujemy się taki standard, to rzeczywiście może być znacznie taniej niż w Chorwacji. Zakładając jednak podobny , dostępny nad obydwoma morzami standard można przyjąć, że koszty będą podobne. Dla mnie jednak, podobnie jak z pewnością dla wielu z Was argumentem absolutnie decydującym o wyborze wypoczynku nad Adriatykiem jest pewność pogody. Braku pogody nic nie jest w stanie zrekompensować.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 16.04.2023 12:40

No oczywiście że jak pójdziesz do restauracji w sezonie nad morzem to wydasz też po 50-60zl/os za obiad.
Tak samo pewnie w Cro, w miejscach obleganych, promenadach itd są wyższe ceny niż pójdziesz gdzieś na uboczu :)

No też nie ma porównania Gdańsk do mojego Głogowa :)

Też uważam że porównujac standardy takie same nocleg, wyżywienie itd może wyjść podobnie i głównym argumenten jest pewna pogoda :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 850
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone