Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12135
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.09.2021 11:46

stachan napisał(a):Jest nas więcej gotujących :mrgreen:



Sami przygotowujemy wszystkie posiłki urlopowe - te gotowane również :wink:
matos1
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matos1 » 15.09.2021 14:30

Od kilku lat zabieram grilla elektrycznego, w tym roku kupiłem Tefal Opti Grill XL, ma programy do przyrządzania: mięsa, kanapek- tost, panini, steków, ryb, owoców morza, kiełbasek, wołowiny- steków, itd, mam też tzw brytwannę- w niej można zgrilować warzywa, zrobić frytki itd. Podczas tegorocznego pobytu nie byłem ani razu w knajpie, dlaczego, ponieważ moim zdaniem ceny w Cro są z poopy. Po raz 4-ty, mam nadzieję że nie ostatni byłem w okolicy Zadaru, i tu jak zwykle pomógł mi wujek Google. W Zadarze oraz w okolicy są prawdziwe sklepy z rybami, owocami morza. Fakt są otwarte od 06.30 do 13.00, ale za to produkty są świeże, a zakupy robią tam Lokalsi, i tego co widziałem nie kupują drogich ryb- Orada, Brancin- średnia wielkość ok. 80 Kn, tylko te za ok. 50 kN/kg. Krewetki chorwackie 50 kN, małże/dagnje 20 kn, kalmary chorwackie 50 kN, mają też świeże warzywa- blitwa, itd. Więc po plaży była kolacja, dla 3 osób z winem, piwem, świeżą rybą, warzywami za maksymalnie 120 zł, a po kolacji pozostało jedynie wymycie grilla. Nie jestem sknerą, ale przygotowanie posiłku z dobrych, świeżych, lokalnych produktów za fajną cenę sprawia mi radochę. Najlepsze dla mojego Syna to ziemniaki z blitvą, są zajefajne.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10861
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.09.2021 18:34

Temcza napisał(a):Istria , Mareda li[iec 13 nocy
Paliwo 450

Jakim autkiem taki wynik i ile km przejechane jeśli można wiedzieć? Z ciekawości.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 15.09.2021 21:24

Skoda Oktavia III 1,6 diesel , pisałem jako bonus tankowanie Międzylesie wjazd i powrót karta służbową. Z Wrocka 954 km przez Boboszów
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 04.10.2021 10:31

Podsumowanie. Urlop w Cro kosztuje za dużo. Niestety ceny za wszystko wyższe niż w PL. Czasem dwa 2razy. Owszem przy bardzo dobrej cenie za Apartman można jego cenę obnizyć poniżej kosztu naszego wynajmu nad syfiastym Bałtykiem ale koszt dojazdu razy 4 minimum plus ceny w sklepach razy 1.3-1,5 niestety. Z tego co jest obecnie w cenie tylko Bułgaria pozostaje
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 04.10.2021 11:04

Temcza napisał(a):Skoda Oktavia III 1,6 diesel , pisałem jako bonus tankowanie Międzylesie wjazd i powrót karta służbową. Z Wrocka 954 km przez Boboszów


To faktycznie ile litrów paliwa?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.10.2021 12:53

piotrekbeti napisał(a):Podsumowanie. Urlop w Cro kosztuje za dużo. Niestety ceny za wszystko wyższe niż w PL. Czasem dwa 2razy. Owszem przy bardzo dobrej cenie za Apartman można jego cenę obnizyć poniżej kosztu naszego wynajmu nad syfiastym Bałtykiem ale koszt dojazdu razy 4 minimum plus ceny w sklepach razy 1.3-1,5 niestety. Z tego co jest obecnie w cenie tylko Bułgaria pozostaje


Za dużo? Dlaczego? W stosunku do czego? O ile za dużo?

Czy ceny musza być niższe niż w PL, aby było to miejsce warte pojechania na wakacje?

Koszt dojazdu minimum x4? Ale piszesz o kim? O tym co jedzie np. z Wisły do Rijeki 800km czy o tym co leci z Bieszczad na Międzyzdroje ponad 900km?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.10.2021 13:04

piotrekbeti napisał(a):Podsumowanie. Urlop w Cro kosztuje za dużo. Niestety ceny za wszystko wyższe niż w PL. Czasem dwa 2razy. Owszem przy bardzo dobrej cenie za Apartman można jego cenę obnizyć poniżej kosztu naszego wynajmu nad syfiastym Bałtykiem ale koszt dojazdu razy 4 minimum plus ceny w sklepach razy 1.3-1,5 niestety. Z tego co jest obecnie w cenie tylko Bułgaria pozostaje

Ostatnio nad Bałtykiem byłem w 2012r w Jastarni.
Pokoik 4x4m, szafa, 2 łóżka, z toaletą płaciłem 180zł.
2 lata wcześniej byłem w Breli za 28e z lepszym standardem z balkonem z pięknym widokiem na Jadran i Brač.
Dzisiaj ten pokoik w Jastarni kosztuje 250zł.
W tej cenie w Cro masz klimę, Wifi, taras, balkon z widokiem, wyposażoną kuchnię, grill - 2 osobne pokoje na 4 os (rodzina 2+2).
Ale to zauważyłeś. Ceny kwater nad Bałtykiem to pomyłka.

W Chorwacji drożej jest po prostu w restauracjach, dojazd i atrakcje. Atrakcji więcej więc i kasy pójdzie więcej.
A jak nie chcesz korzystać z atrakcji (mury Dubrovnik, Plitwickie jeziorka czy NP KRka, albo spływ Cetiną, itp.) to masz PEWNĄ pogodę i idziesz na plażę.
W Jastarni miałem 2/12 dni pogody więc kasy mi poszło w cholerę bo dziecko wołało co chwila. A i się po prostu przesiadywało w restauracjach bo lało.

Podsumowując płacisz więcej za lepsze. Póki co to Chorwacja JESZCZE jest tańsza od południowej Europy, a pogodę i klimat masz identyczny albo i lepszy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.10.2021 13:24

Z tą pewną pogodą w Chorwacji to różnie bywa. Nie ma 100%pewności (jak kiedyś), że codziennie będzie idealna pogoda na plażowanie, bez porywistych wiatrów czy chmur przysłaniających słońce. I to w lipcu. Rok temu na Pagu powiewało aż ciężko było plażować i trzeba było szukać miejsc zasłoniętych od wiatru, w tym roku szwagierka też narzekała, że nie było non stop lampy do opalania (lipiec, okolice Trogiru).
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.10.2021 09:58

Nad Bałtyk mam 450-500km. Nad Adriatyk 1350 prawie. Wypad w tym roku nad Bałtyk na 5 osób jednym autem dojazd 400PLN. 9l/100km spalanie.Własnym poniżej 350PLN. Bez opłat za autostrady. Sam dojazd do Splitu to 5 baków paliwa u mnie. Zużycie 5,5. Paliwo ponad 1000PLN plus winiety 230 plus na bramkach z 320PLN. Plus noclegi tranzytowe. Ale warto wybrać Adriatyk. Domek nowy wprawdzie w Dziwnowie 450 doba plus opłata za prąd ekstra bo jacuzzi? I z kilometr do morza. Jaka klima w domku? Jest okno.! Apartman z dostępem do basenu w Cro z klimą 60E. Góra 100m do plaży. Fakt Piwo w markecie 8-9kun a u nas 2-3złote. Ale i tak warto.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 05.10.2021 10:11

piotrekbeti napisał(a):Nad Bałtyk mam 450-500km. Nad Adriatyk 1350 prawie. Wypad w tym roku nad Bałtyk na 5 osób jednym autem dojazd 400PLN. 9l/100km spalanie.Własnym poniżej 350PLN. Bez opłat za autostrady. Sam dojazd do Splitu to 5 baków paliwa u mnie. Zużycie 5,5. Paliwo ponad 1000PLN plus winiety 230 plus na bramkach z 320PLN. Plus noclegi tranzytowe. Ale warto wybrać Adriatyk. Domek nowy wprawdzie w Dziwnowie 450 doba plus opłata za prąd ekstra bo jacuzzi? I z kilometr do morza. Jaka klima w domku? Jest okno.! Apartman z dostępem do basenu w Cro z klimą 60E. Góra 100m do plaży. Fakt Piwo w markecie 8-9kun a u nas 2-3złote. Ale i tak warto.


Jakoś mi się to nie spina, matematycznie

9L
5,5L
5 baków
1000zł :roll:
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 05.10.2021 10:24

5,5 baku nawet w małej RAV 4 to ok 230 litrów x średnio 6zł ok 1400 pln
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.10.2021 12:01

A słowo klucz: "ponad" zauważyliście?
Wzystko się zgadza.
1400 to ponad 1000
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.10.2021 12:20

piotrekbeti napisał(a):Nad Bałtyk mam 450-500km. Nad Adriatyk 1350 prawie. Wypad w tym roku nad Bałtyk na 5 osób jednym autem dojazd 400PLN. 9l/100km spalanie.Własnym poniżej 350PLN. Bez opłat za autostrady. Sam dojazd do Splitu to 5 baków paliwa u mnie. Zużycie 5,5. Paliwo ponad 1000PLN plus winiety 230 plus na bramkach z 320PLN. Plus noclegi tranzytowe. Ale warto wybrać Adriatyk. Domek nowy wprawdzie w Dziwnowie 450 doba plus opłata za prąd ekstra bo jacuzzi? I z kilometr do morza. Jaka klima w domku? Jest okno.! Apartman z dostępem do basenu w Cro z klimą 60E. Góra 100m do plaży. Fakt Piwo w markecie 8-9kun a u nas 2-3złote. Ale i tak warto.


Prawie 2700km w dwie strony /5,5l daje 148litrów paliwa = 861zł.

Sam dojazd 1350km to 5 baków czyli bak posiada 14 litrów paliwa.......motorower ?
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 05.10.2021 14:32

My w tym roku nastawiliśmy się na byczenie na plażach.
Jechaliśmy tylko na 7 nocy, więc zwiedzanie odpuściliśmy.
Nocleg w Pagu 44 E/doba (dla 4 osób). Apartament 3-pokojowy, klima, Wifi.
Dwa obiady w Mandre w knajpie, jeden obiad w Pagu, poza tym gotowanie we własnym zakresie i zakupy w markecie.
Cały wypad, z paliwem, z opłatami drogowymi, z zakupami w Martes Sport (buty do wody i koc plażowy) wyniosło nas niecałe 5100 pln.

Jak dla mnie rewelacja. W ubiegłe lato w Rowach wydałem w tydzień około 6 tys pln. Nie było pogody, więc gofry, lody i cymbergaje musiały nam robić za atrakcje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 833
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone