Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janusz_sul
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz_sul » 29.08.2021 13:50

Chorwacja dużo kosztuje . I powiem z roku na rok coraz więcej . Nie będę wyliczał , ale jeżdżę już 21 lat. Ale żeby było taniej mamy wracać do słoików z mięsem::)).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.08.2021 09:53

labusm napisał(a):Sprawdziłem, moje obydwie pocztówki też z tego tunelu :(
km 347 na D1. miałem 95 i 96 km/h na ograniczeniu 80km/h
Uważajcie !!! ...


Po jakim czasie od przejazdu dostałeś te "pocztówki"?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.08.2021 11:48

Kechebet napisał(a):Chorwacja kontynentalna jest droższa czy wyspy? Zawsze jedziemy na kontynentalną, a ostatni słyszeliśmy że na wyspach wszystko dużo droższe, prawda to czy ściema?
Moja opinia - ceny w knajpach: Pag tańszy, Hvar droższy. Kwatery tu i tu można znaleźć w odpowiedniej cenie.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 30.08.2021 12:39

piekara114 napisał(a):
Kechebet napisał(a):Chorwacja kontynentalna jest droższa czy wyspy? Zawsze jedziemy na kontynentalną, a ostatni słyszeliśmy że na wyspach wszystko dużo droższe, prawda to czy ściema?
Moja opinia - ceny w knajpach: Pag tańszy, Hvar droższy. Kwatery tu i tu można znaleźć w odpowiedniej cenie.


Potwierdzam, Hvar droższy od poprzedniego roku.

Dodam 2 "słabe" rzeczy - za 100E w Jelsie można dostać 604 Kuna... (kantor w ciągu Konzum-Ribola, na wjeździe, po prawej). 100E w agencji turystycznej Jadran w ID 732 Kuna + 11 Kuna prowizji...

Druga rzecz - restauracja Slavinka - radzę uważać na płatność - nie będę tego rozszerzał i personalizował (brak płatności kartą jest wg mnie celowa...).

Na duzy '+' - Plodine, obok stacji INA.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 30.08.2021 16:36

piotrulex napisał(a):
labusm napisał(a):Sprawdziłem, moje obydwie pocztówki też z tego tunelu :(
km 347 na D1. miałem 95 i 96 km/h na ograniczeniu 80km/h
Uważajcie !!! ...


Po jakim czasie od przejazdu dostałeś te "pocztówki"?


Wprawdzie pytanie nie bezpośrednio do mnie, ale odpowiem:
ja dostałem dokładnie po miesiącu
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 31.08.2021 16:34

Freddie napisał(a):
piotrulex napisał(a):
labusm napisał(a):Sprawdziłem, moje obydwie pocztówki też z tego tunelu :(
km 347 na D1. miałem 95 i 96 km/h na ograniczeniu 80km/h
Uważajcie !!! ...


Po jakim czasie od przejazdu dostałeś te "pocztówki"?


Wprawdzie pytanie nie bezpośrednio do mnie, ale odpowiem:
ja dostałem dokładnie po miesiącu


Moje też tak jakoś około miesiąca szły. Pierwsza dłużej, może szukali danych, przy drugiej już je mieli
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 01.09.2021 16:25

Odnośnie kwestii śmieciowej - jeszcze mnie nie po...ło, żeby śmieci z wakacji targać z powrotem.

Odnośnie TEMATU WĄTKU - koszt urlopu w Chorwacji:

- ostatnie siedem dni sierpnia '21 = łącznie 3500 zł za 4 osoby (3+1)

Szczegóły:
Podróż: Warszawa - Istria - Warszawa = 2450 km, Pb95 (śr. spalanie z całej trasy 6,2l/100km), 860 zł + winietki CZ/AT/SLO, 240 zł = 1100 zł
Noclegi: Namiot typu bungalow na campingu typu moloch = 2200 zł (łącznie z podatkiem klimatycznym).

Jedzenia oraz zużytych środków czystości przywiezionych z PL nie doliczam do kosztów wakacji, ponieważ to samo zużylibyśmy w domu.
Piwa (lekko droższe), wina (dużo tańsze), pizza/burger/świnia z frytkami w knajpach (lekko droższe) też nie wliczam, bo i w PL lubimy sobie zjeść coś na mieście lub zamówić z dowozem.

Zakładam, że spożywka kupiona w Lidlu w Porec jest o 30 % droższa od tej z Lidla w PL, więc doliczę tą nadwyżkę do kosztu wakacji - 200 zł (zakładam, że w PL wydałbym 700 zł za to samo co w CRO kosztowało mnie 900 zł).

Nie wliczam sup-a/masek/rurek/płetw/mat do leżenia na betonowych istryjskich "plażach" itp. kupionych w zeszłych latach.

Podsumowanie: podróż 1100 zł + noclegi 2200 zł + 200 zł za "przepłaconą" spożywkę = 3500 zł

PS. Nie doliczyłem kremu z filtrem (nie zużyłbym go siedząc w tym czasie w PL). :papa:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.09.2021 16:29

Śmieci w koszu, wracamy więc do tematu wątku, czyli kosztów urlopu w Cro.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2021 09:30

blatko napisał(a): Jedzenia oraz zużytych środków czystości przywiezionych z PL nie doliczam do kosztów wakacji, ponieważ to samo zużylibyśmy w domu.
Piwa (lekko droższe), wina (dużo tańsze), pizza/burger/świnia z frytkami w knajpach (lekko droższe) też nie wliczam, bo i w PL lubimy sobie zjeść coś na mieście lub zamówić z dowozem.


Na to nie wpadłem :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
My lubimy sobie pojeździć autem w różne ciekawe miejsca, wycieczki jednodniowe, weekendowe itd
To może też nie wliczać kosztów paliwa w koszt urlopu w Chorwacji skoro na miejscu też "lubimy sobie pojeździć'?

W zeszłym tygodniu 2 noce byliśmy w Wwie i wydaliśmy ponad połowę tego co przez tegoroczny urlop w cro od czwartku do kolejnej soboty. Muszę to wszystko jeszcze raz przeliczyć :papa:
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 02.09.2021 10:35

piotrulex napisał(a): Muszę to wszystko jeszcze raz przeliczyć :papa:


Nic nie musisz, każdy sobie liczy jak chce i jak lubi. :smo:

Ja liczę w ten sposób, że gdybym przez ten ostatni tydzień sierpnia siedział na d... w PL to w moim portfelu miałbym nadal 3500 zł, a że pojechałem do CRO to tej kasy już nie mam. Prawdopodobnie siedząc na tej d..e przeżarłbym i przepił i tak ten przykładowy 1000 zł, który przeżarłem "zagranico" więc w moim mniemaniu nie jest to koszt wakacji w Chorwacji, a koszt życia na planecie Ziemia.
No może wyjeździłbym także paliwa za 200 zł, więc od tego 3500 należałoby odjąć te 200 zł, ale wydaje mi się że może przejadłem w knajpie w CRO dodatkowe 200 zł którego nie przeżarłbym w kraju więc jakoś to się mniej więcej wyrównuje. :D

Ale oczywiście powtórzę - każdy sobie to liczy jak tam uważa, nic mi do tego. :papa:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.09.2021 01:32

W takim razie wątek powinien zmienić nazwę na "Ceny w Chorwacji w roku 2021....2022.. itd."
Będzie on wtedy bardziej miarodajny i w jakiś sposób sensowny, bo jak sytuacja pójdzie jeszcze dalej niż w powyższych postach, to ludzie zaczną doliczać/odliczać raty leasingowe za samochody, opłaty za deszczówkę, rachunki za papier toaletowy, zużycie wody, kanalizację i wszelakie inne media jakie ponoszą w kraju, kiedy nie są na wakacjach.
Oczywiście jeśli chcemy żeby "nowi" mieli jakikolwiek pożytek z tego wątku.
Jeśli nie, to PISZTA CO CHCETA :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2021 06:50

Ten od dawna jest PISZTA co CHCETA.
Od pożytku jest inny.
koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005.html
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.09.2021 09:53

SingSing74 napisał(a):W takim razie wątek powinien zmienić nazwę na "Ceny w Chorwacji w roku 2021....2022.. itd."
Będzie on wtedy bardziej miarodajny i w jakiś sposób sensowny, bo jak sytuacja pójdzie jeszcze dalej niż w powyższych postach, to ludzie zaczną doliczać/odliczać raty leasingowe za samochody, opłaty za deszczówkę, rachunki za papier toaletowy, zużycie wody, kanalizację i wszelakie inne media jakie ponoszą w kraju, kiedy nie są na wakacjach.
Oczywiście jeśli chcemy żeby "nowi" mieli jakikolwiek pożytek z tego wątku.
Jeśli nie, to PISZTA CO CHCETA :?


Dokładnie tak jak piszesz i mam nadzieję, że ironia w moim wcześniejszym wpisie była zauważalna :oczko_usmiech:
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 07.09.2021 10:55

Wychodzi na to, że od 15 ponad lat błędnie urlop liczyłem, następny rok trzeba excela założyć i dokładnie liczyć i przede wszystkim odliczać :).
A że ja normalnie robię miesięcznie ponad 5000km, to wyjdzie że wyjazd (2tyg - 3000km) do/w Chorwacji to TYLKO kwestia zakupu winiet :).
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.09.2021 15:06

Dzisiaj rano wróciliśmy. Nasze wnioski :

Niektóre ceny poszły w górę, paliwo, ceny w sklepach.

O dziwo ceny w restauracjach były takie same jak w zeszłym roku. Pizza 40-60kn , piwo 18-20 , obiad na nas troje 150kn , trampolina na mieście 15kn za 10min , wino miejscowe 20kn za litr :oczko_usmiech: , lody 8kn ( nie jedliśmy ) . Nam udało się przedziadować wydając podobnie za "osobo dzień" jak w zeszłym roku :mrgreen: :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 831
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone