Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 28.07.2021 13:24

Tylko czekać aż ktoś doniesie do Admina w stylu: "Łubu dubu, łubu dubu! Niech żyje nam, prezes naszego klubu. Niech żyje NAM!" :D
Sorry za OT, nie mogłem się powstrzymać. ;)
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Kilka postów zostało przeniesionych do wątku dyskusyjnego.

mon.poreba
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2021
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mon.poreba » 01.08.2021 15:58

yarko2000 napisał(a):W tym roku w Pakostane w konzumie arbuzy po 2,40 kn (ok 1,50 zł), melony po 4,99 (3,15 zł). Banany mam w Pl, winogrona również.
Choc pod koniec wyjazdu zdrożało... :)
Wyjazd do tej miejscowości 2+1, koszty ok. 6200 zł., 14 nocy. Co drugi dzień obiad happy hour (40 KN - pyszne kalmary, brancin lub dorada). Nie żałowaliśmy wina i piwa. Lody i pizza 2x dziennie - szczególnie dziecko, + jakieś dmuchańce, palacinki i kukurydza. W tych kosztach zwiedzanie: Biokowo, Dubrownik, Zadar, całodzienna wycieczka statkiem.
Ale ... transport i noclegi dzielone na pół. Jak pojechalibyśmy sami, trzeba dodać + 2500 zł.



Pierwszy raz jedziemy do Chorwacji akurat do Pakostane, możesz napisać gdzie się stołowaliście i korzystaliście z happy hour?
Ewentualnie ktoś poleca jakieś knajpy w przystępnych cenach?
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 01.08.2021 17:43

mahum napisał(a):Ceny w Chorwacji, zwłaszcza owoców stają się gigantyczne. "Chorwackie" winogrona rodem z jakiegoś RPA (jakim trzeba być naiwniakiem, żeby uwierzyć w lokalne winogrona w połowie lipca) 40, a nawet 50 kun/kg. Sery na ryneczkach w przeliczeniu nawet 200-300 PLN/kg. Boga nie znają...


Najdroższe winogrona jakie widziałem kosztowały 120 kun/1kg w Rovinji. Ceny rosną w tak dużym tempie, że już sporo moich znajomych przestało jeździć do Cro tylko przerzucili się na Albanię i Gruzję.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.08.2021 18:12

yarko2000 napisał(a):W tym roku w Pakostane (...)
Wyjazd do tej miejscowości 2+1, koszty ok. 6200 zł., 14 nocy. Co drugi dzień obiad happy hour (40 KN - pyszne kalmary, brancin lub dorada).
Osobiście z happy hour w knajpach spotkałam się tylko w Pakostane, ale dla mnie to i tak nie jest zachęta, bo sama miejscowość, wg mnie, jak na standardy chorwackie jest kiepska....
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.08.2021 18:39

piekara114 napisał(a): Osobiście z happy hour w knajpach spotkałam się tylko w Pakostane


8O 8O 8O

Przecież w każdej większej miejscowości w Chorwacji jest w sezonie coś takiego. A już w barach z drinkami happy hour to norma.

Mało tego, we Włoszech również się z tym spotykałem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.08.2021 18:50

A ja spotkałam się z tym tylko w Pakostane (alkohol specjalnie mnie nie interesuje). Nie widziałam tego ani w Rovinj, Poreciu, Rogoznicy, Kastelach, Mlini, Orebic, Srimie, Starigrad Paklenica, Jelsa, Podgora (miejsca stacjonowania) ani ostatnio we wrześniu w Tribunj.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 01.08.2021 21:47

piekara114 napisał(a):A ja spotkałam się z tym tylko w Pakostane (alkohol specjalnie mnie nie interesuje). Nie widziałam tego ani w Rovinj, Poreciu, Rogoznicy, Kastelach, Mlini, Orebic, Srimie, Starigrad Paklenica, Jelsa, Podgora (miejsca stacjonowania) ani ostatnio we wrześniu w Tribunj.


W Podgorze w niektórych konobach zamiast HH były inne promocje np "Lunch Special" w godz 12-17 część dań w cenie promocyjnej.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 01.08.2021 22:31

W zeszłym roku w wielu restauracjach były obniżki cen nawet o połowę. Dobra kolacja dla 4 kosztowała czasami 250-300 kun :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.08.2021 22:37

To na Pagu i w a Tribunj się z tym nie spotkalam w zeszłym roku. Choć i tak Pag tańszy niż inne części wybrzeża....
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 01.08.2021 23:15

piekara114 napisał(a):To na Pagu i w a Tribunj się z tym nie spotkalam w zeszłym roku. Choć i tak Pag tańszy niż inne części wybrzeża....


Razanj, Primosten.
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 01.08.2021 23:18

marco156 napisał(a):
mahum napisał(a):Ceny w Chorwacji, zwłaszcza owoców stają się gigantyczne. "Chorwackie" winogrona rodem z jakiegoś RPA (jakim trzeba być naiwniakiem, żeby uwierzyć w lokalne winogrona w połowie lipca) 40, a nawet 50 kun/kg. Sery na ryneczkach w przeliczeniu nawet 200-300 PLN/kg. Boga nie znają...


Najdroższe winogrona jakie widziałem kosztowały 120 kun/1kg w Rovinji. Ceny rosną w tak dużym tempie, że już sporo moich znajomych przestało jeździć do Cro tylko przerzucili się na Albanię i Gruzję.


Niestety 40-50 kun/kg to norma, w Rovinj widziałem po 70, a to ponad 40 PLN/kg. Oczywiście winogrona te z Chorwacją niewiele mają wspólnego.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.08.2021 23:27

piekara114 napisał(a):A ja spotkałam się z tym tylko w Pakostane (alkohol specjalnie mnie nie interesuje). Nie widziałam tego ani w Rovinj, Poreciu, Rogoznicy, Kastelach, Mlini, Orebic, Srimie, Starigrad Paklenica, Jelsa, Podgora (miejsca stacjonowania) ani ostatnio we wrześniu w Tribunj.


Vodice, Rovinj, Primosten, Brela. Omiś, Makarska, Split - to tylko miejscowości, które pamiętam, w których były promocje typu Happy Hour. A tych, które umknęły mojej pamięci, jest na pewno o o wiele więcej.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 05.08.2021 11:31

O matko, piszesz codziennie pamiętnik i kolekcjonujesz parę paragony?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2021 11:36

naszastruga napisał(a):O matko, piszesz codziennie pamiętnik i kolekcjonujesz parę paragony?


Od 5 rano do 21 nic, tylko pisze pamiętnik. Dlatego nie mam czasu na wydawanie pieniędzy. Paragony wyklejam na ścianie w salonie zamiast tapety, trochę blakną po latach ...

Widziałaś kiedyś excelowy wyciąg z konta z przypisanymi kategoriami wydatków itd?

Płacąc za wszystko jedną kartą, poświęciłem na to pewnie mniej niż 5 minut i robię to tylko po to, aby innym grupowiczom ten wpis pomógł w oszacowaniu swoich możliwości finansowych. Zresztą zgodnie z tematem i założeniem tego działu. Zarówno Twój jak i ten mój wpis do wykasowania, aby go nie zaśmiecać
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.08.2021 12:05

piotrulex napisał(a):Dodam, że mieliśmy wspólny namiot ze znajomymi, więc na tym jest spora oszczędność. Koszto rozłożenia duzego namiotu był dzielony na połowę


:roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 823
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone