Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2021 12:06

naszastruga napisał(a):O matko, piszesz codziennie pamiętnik i kolekcjonujesz parę paragony?
Ja zbieram, te większe zawsze. Nawet po to jakby coś źle zaksięgowało w banku to mieć dowód. Wyciąg z konta + wiedza ile zostało gotówki i wszystko jasne. No ale ja zdawałam matematykę na maturze w starej formule, więc ogarnięcie kilku źródeł danych to nie problem..... Pewnie jakbym była po gimnazjum i egzaminy na 30% pewnie też mogłabym mieć, jak niektórzy, problem z ogarnięciem tematów kosztów wakacyjnych.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2021 12:11

wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):Dodam, że mieliśmy wspólny namiot ze znajomymi, więc na tym jest spora oszczędność. Koszto rozłożenia duzego namiotu był dzielony na połowę


:roll:


Hmmm

Coś wyjaśnić czy jak? Nie myślałem, że dla kogokolwiek będzie to istotne, no ale cóż ...

Znajoma para, która z nami była (żony siostra) ma spory, 6-cio osobowy namiot w układzie sypialnia, przedsionek, sypialnia. Mając małe auta HB, które i tak 3 razy pakowałem, aby się ogarnąć, my naszej 4-ki nie braliśmy skoro oni i tak brali swój, nie mając innego

Zamiast płacić 32,50E za dobę za kolejny namiot, każdy z nas płacił za dobę połowę tej kwoty. Do tego oczywiście osobno liczone za każdą osobę itd

piekara114 napisał(a): Ja zbieram, te większe zawsze. Nawet po to jakby coś źle zaksięgowało w banku to mieć dowód. Wyciąg z konta + wiedza ile zostało gotówki i wszystko jasne. No ale ja zdawałam matematykę na maturze w starej formule, więc ogarnięcie kilku źródeł danych to nie problem..... Pewnie jakbym była po gimnazjum i egzaminy na 30% pewnie też mogłabym mieć, jak niektórzy, problem z ogarnięciem tematów kosztów wakacyjnych.


Ja mam większość, ale bez jakiegoś zbierania. Jestem po 40-tce, matmę uwielbiam do dziś, gdyż znacznie ułatwia życie, też zdawałem z niej maturę i poszło mi co najmniej dobrze :) Na co dzień używam arkuszy kalkulacyjnych, ale bank zasadniczo liczy wszystko na bieżąco bez mojego udziału. Osobiście nie widzę nic trudnego w dokładnym oszacowaniu kosztów np. wakacji. Tym bardziej, że płatności było raptem nieco ponad 30
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2021 12:46

Dokładnie, ja też na codzień Excel, nie ma chyba bardziej przydatnego arkusza.... Ja bez problemu ogarniam zebranie kosztów, a wakacje w Grecji to u mnie 4 waluty... Koszty mam dokładnie oszacowane, może różnica to 50 zł, bo bilonu drobnego niezliczam....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2021 12:57

luk006 napisał(a):Cześć Wam
...
Kto przeczytał ten Mistrz
...
Pozdrawiam!

Hej
Przeczytałem
Mistrz Piotr pozdrawia :)
Bardzo ciekawie i z jajem napisane :)

Baska na Krk i okolice
My najtańszą pizze mieliśmy za niecałe 50kn, lody standardowo 10, duże piwo Karlovacko w plastiku w promo za 19,99 się trafiło i żłopaliśmy na plaży przed sklepem do burka, straszny wstyd, gdyż też przy dzieciach ;) Lignje za 80, cevapcici 70, spore burki z 15, piwo w butelce 9, arbuz 4-5
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.08.2021 13:50

Chleb 9 kun, kifla 3 kuny, ser w oalstrach 25 kun, szybka w plastrach 25 kun, chipsy 11 kun, piwo w puszce 11 kun, w butelce 8.50 a w plastiku 24 kuny za 2 litry.
Owoce i warzywa tanie. Generalnie podwyżki odczuć można w sklepach i na straganach. W konoba h podobne ceny, może picie podrożało. Apartamenty zależy kto jaki standard potrzebuje. Ja miałem 60 euro za 4 osoby przy plaży.
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 05.08.2021 14:25

13-08 wyjazd z Poznania do Gradac w dwie osoby. Paliwo w obie strony powinno wyjść ok 1500 zł plus pewnie z 1000 na miejscu. Noclegi 2000 Euro (9100zł) za 16 nocy ze śniadaniem i kolacją. Liczę że obiady zamkną się średnio w 200 zł dziennie (3600 zł), nocleg w Słowenii tranzytowy w obie strony 120 Euro (550 zł). 2000 pewnie na pamiątki, oliwę, sery i rakiją do domu, bilety wstępu, parkingi i inne atrakcje podczas zwiedzania. Wychodzi około 17 000. To jest wstępna kalkulacja, jak wyjdzie ostatecznie, to się okaże jak wrócimy :)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 715
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 09.08.2021 16:31

piekara114 napisał(a):
yarko2000 napisał(a):W tym roku w Pakostane (...)
Wyjazd do tej miejscowości 2+1, koszty ok. 6200 zł., 14 nocy. Co drugi dzień obiad happy hour (40 KN - pyszne kalmary, brancin lub dorada).
Osobiście z happy hour w knajpach spotkałam się tylko w Pakostane, ale dla mnie to i tak nie jest zachęta, bo sama miejscowość, wg mnie, jak na standardy chorwackie jest kiepska....

Zachętą do jedzienia nie powinna być cena tylko jakość. A już całkiem nie rozumiem co ma jedzenie do danej miejscowości..
Wątek jest o cenach dlatego napisałem jak jest i ile mozna zapłacić jak ktoś chce.
Co do miejscowości - kto co lubi. Jak dla mnie w PL mazury to kiepskie miejsce, wybieram Kaszuby :wink:, ale nie kontynuujmy swoich preferencji.
Happy Hour jest w Makarskiej, Krvavicy, Bratusiu, Promajnie, Zadarze i w tym roku nawet było w Trogirze. Piszę o miejscowościach w których byłem i sam widziałem. Myślę każdy może dorzucić kilkanascie innych miejscowości.
Mago
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mago » 09.08.2021 21:17

Czy happy hour jest też w Lovisle?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.08.2021 20:56

Mago napisał(a):Czy happy hour jest też w Lovisle?


Prawdę mówiąc nie spotkałem się z takim pojęciem w Chorwacji. Może coś się zmieniło co nie co ostatnimi laty.
Tomekszczecin
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomekszczecin » 16.08.2021 13:01

Właśnie wróciłem z Opatiji, ceny moim zdaniem poszły w górę około nawet 20% w stosunku do roku ubiegłego. Teraz wydać w knajpie 200-300 kun to jest moment. Pojechałem jak co roku ja, żona i córeczka 12 lat byliśmy 9 dni poszło 8000 kun, śniadania jedliśmy w apartamencie, obiadokolacje codziennie w innej restauracji, oprócz tego na plaży piwko, winko i desery. Raczej sobie nie żałowaliśmy.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 16.08.2021 14:07

Kolega właśnie wrócił z Mimic (koło Omiš).
Ceny w dwóch dostępnych restauracjach delikatnie mówiąc szokujące.
Piwko 24kn, napoje pod 20kn, najtańsza pizza 65kn, burger dla dziecka 50kn, a dla dorosłego 105kn (pomimo, że niemal taki sam), obowiązkowa usługa serwisowa (pytają czy tylko 10 czy mogą doliczyć 15% jako dodatkowy napiwek).
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 16.08.2021 14:12

Tomekszczecin napisał(a):Właśnie wróciłem z Opatiji, ceny moim zdaniem poszły w górę około nawet 20% w stosunku do roku ubiegłego. Teraz wydać w knajpie 200-300 kun to jest moment. Pojechałem jak co roku ja, żona i córeczka 12 lat byliśmy 9 dni poszło 8000 kun, śniadania jedliśmy w apartamencie, obiadokolacje codziennie w innej restauracji, oprócz tego na plaży piwko, winko i desery. Raczej sobie nie żałowaliśmy.

Jeśli za Euro Polacy od dawna płacą już 4,60 PLN to nie spodziewajcie się, że za granicą gdziekolwiek będzie dla nas tanio. Pamiętam wakacje w Chorwacji w 2008r. Euro kosztowało rekordowo nisko bo 3,2 PLN a ceny w restauracjach w Chorwacji i w sklepach dla Polaków były bardzo korzystne.
Tomekszczecin
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomekszczecin » 16.08.2021 15:47

kaeres napisał(a):Kolega właśnie wrócił z Mimic (koło Omiš).
Ceny w dwóch dostępnych restauracjach delikatnie mówiąc szokujące.
Piwko 24kn, napoje pod 20kn, najtańsza pizza 65kn, burger dla dziecka 50kn, a dla dorosłego 105kn (pomimo, że niemal taki sam), obowiązkowa usługa serwisowa (pytają czy tylko 10 czy mogą doliczyć 15% jako dodatkowy napiwek).

Ja w Opatiji piłem piwo w knajpie za 30 kun a żona lampkę wina za 45 kun. Ceny poszły ostro w górę, jeżeli dochodzi do tego 20 godzin podróży w korkach to chyba trzeba zastanowić się nad innym celem wakacji.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.08.2021 16:02

Tomekszczecin napisał(a):
kaeres napisał(a):(...) Piwko 24kn (...)
(...) Ja w Opatiji piłem piwo w knajpie za 30 kun (...)
Normalna cena w knajpie.
4,00 do 4,50 € za 0,5 litra piwa to raczej standard.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 16.08.2021 16:04

boboo napisał(a):
Tomekszczecin napisał(a):
kaeres napisał(a):(...) Piwko 24kn (...)
(...) Ja w Opatiji piłem piwo w knajpie za 30 kun (...)
Normalna cena w knajpie.
4,00 do 4,50 € za 0,5 litra piwa to raczej standard.

W Austrii czy Włoszech w restauracji na lodowcu to tak ale w Chorwacji, która kiedyś była tańsza od Austrii czy Włoch to jednak jest przegięcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 824
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone