Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1975
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.08.2021 13:27

Nie wiem po co te zaglądanie do czyichś portfeli.
To my, Polacy, zarabiamy mniej od średniej europejskiej. Więc to nie wina Chorwatów, Włochów czy Hiszpanów że przeciętnego Kowalskiego nie stać na wczasy w tych krajach. Można odkładać na wymarzone wczasy i można narzekać. Można też zmienić kierunek na tańszy. Przynajmniej do czasu aż ten tańszy kierunek też nie będzie za drogi dla przeciętnego Kowalskiego.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6551
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 13:57

empire13 napisał(a):Nie wiem po co te zaglądanie do czyichś portfeli.
To my, Polacy, zarabiamy mniej od średniej europejskiej. Więc to nie wina Chorwatów, Włochów czy Hiszpanów że przeciętnego Kowalskiego nie stać na wczasy w tych krajach. Można odkładać na wymarzone wczasy i można narzekać. Można też zmienić kierunek na tańszy. Przynajmniej do czasu aż ten tańszy kierunek też nie będzie za drogi dla przeciętnego Kowalskiego.


Czy faktycznie Polaków nie stać na wakacje w Cro ?
Popatrz empire13 jakie kierunki najchętniej wybierają i za ile :idea:
Bez tytułu.png
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15698
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2021 14:06

Tylko te rezerwacje dot. wyjazdów z biur podróży, więc w przypadku takiej Chorwacji nie oddają w pełni danych, gdzie w przypadku Polaków zdecydowanie więcej osób jeździ samodzielnie niż z bp. Odwrotnie niż w przypadku Turcji, Egiptu czy Tunezji.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6551
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 14:18

piekara114 napisał(a):Tylko te rezerwacje dot. wyjazdów z biur podróży, więc w przypadku takiej Chorwacji nie oddają w pełni danych, gdzie w przypadku Polaków zdecydowanie więcej osób jeździ samodzielnie niż z bp. Odwrotnie niż w przypadku Turcji, Egiptu czy Tunezji.

Oczywiście, tylko, że my teraz tu dyskutujemy o tym czy Polaków faktycznie nie stać na wakacje w Cro.
Gdyby tak było, to Turcja i Grecja, nie miałyby prawa być na pierwszym miejscu w sprzedaży .
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 17.08.2021 14:26

Czego by nie pisał o zarobkach Polaków, to tu na Korculi na biednych raczej nie trafiło. Pod domami stoją zaparkowane auta z wyższej półki na polskich tablicach - suvy nowe modele, łodzie, supy, wczoraj wieczorem w konobie połowa gości na oko to Polacy i raczej nie zamawiali frytek z ketchupem ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15698
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2021 14:39

Habanero napisał(a):Oczywiście, tylko, że my teraz tu dyskutujemy o tym czy Polaków faktycznie nie stać na wakacje w Cro.
Gdyby tak było, to Turcja i Grecja, nie miałyby prawa być na pierwszym miejscu w sprzedaży .
Czy stać to trzeba porównywać do tego co też za tą samą kasę się dostaje. Ja tyle samo wydam w Chorwacji czy w Grecji na wakacje, bo nie mam budżetu z gumy, ale w Grecji dostaję w tej cenie dużo więcej, przynajmniej taki jest mój odbiór.

W rankingu dominują wyjazdy do miejsc na wypoczynek w formie all, więc oczekiwania są inne, i niestety taki all jak masz w Turcji czy Egipcie to w Chorwacji będzie kosztował 2-krotnie więcej, jak nie więcej, więc wygrywa Turcja lub Egipt, bo za tą samą kasę turysta otrzymuje sporo więcej. Wystarczy przejrzeć oferty bp (w Turcji np. w wielu lepszych hotelach dzieci do 12 lat są za free).
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6551
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 14:45

piekara114 napisał(a):
Habanero napisał(a):Oczywiście, tylko, że my teraz tu dyskutujemy o tym czy Polaków faktycznie nie stać na wakacje w Cro.
Gdyby tak było, to Turcja i Grecja, nie miałyby prawa być na pierwszym miejscu w sprzedaży .
Czy stać to trzeba porównywać do tego co też za tą samą kasę się dostaje.


Nie piekara, gdyby Polaków nie było stać na droższe i bardziej wypasione wakacje w hotelach w Turcji i Grecji, to wybraliby tańsze i skromniejsze urlopy na polskim morzem lub nad Adriatykiem.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 17.08.2021 14:48

michał1234 napisał(a):Coś chyba zapomniałeś pododawać w tych Twoich dochodach. Za tą rentę to wiosło do tego Twojego pontonu musiałbyś kupować na raty, a na tegoroczne wakacje sądząc po relacji, to musiałbyś odkładać od czasu odkrycia wyspy, na której byłeś. Ale nie oczekuję sprostowań, nie moja sprawa.
Sprostowania nie będzie, bo dane odpowiadają prawdzie.
Taki mały suplemencik, bo widzę, że nie wszystko dotarło:
Pisząc "mój dochód" mam na myśli mój dochód. Bo o mój dochód byłem pytany.
A nie: nasze dochody (Olgi i moje).
Mimo, że urodziłem się i wychowałem w socjalizmie, nie uważam "naszego" za "moje".

naszastruga napisał(a):Pod domami stoją zaparkowane auta z wyższej półki na polskich tablicach - suvy nowe modele, łodzie, supy, wczoraj wieczorem w konobie połowa gości na oko to Polacy i raczej nie zamawiali frytek z ketchupem
Znaczy,
takich, co wzięli życie w swoje ręce nie jest tak mało.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 17.08.2021 15:04

Ja tam na wakacje lubię jeździć za moje. Ale co kto lubi….
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1975
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.08.2021 16:49

Habanero napisał(a):Czy faktycznie Polaków nie stać na wakacje w Cro ?

Miałem na myśli tych, co zarabiają 450 Euro miesięcznie lub 3,28 Euro na godzinę. :oczko_usmiech:
No ale może przeciętny Polak zarabia więcej. Nie mam pewności.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7956
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2021 16:54

michał1234 napisał(a):Ja tam na wakacje lubię jeździć za moje. Ale co kto lubi….

Czyli jak ja pracuję a żona nie, to ja jadę na wakacje a ona siedzi w domu? 8O :oczko_usmiech: :mrgreen:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6551
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 17:12

empire13 napisał(a):
Habanero napisał(a):Czy faktycznie Polaków nie stać na wakacje w Cro ?

Miałem na myśli tych, co zarabiają 450 Euro miesięcznie lub 3,28 Euro na godzinę. :oczko_usmiech:
No ale może przeciętny Polak zarabia więcej. Nie mam pewności.

Pewnie i tacy się znajdą, ale nie można powiedzieć,
że pomimo zwiększających się cen, również w Chorwacji,
Polaków ubyło w Cro i w innych popularnych kierunkach (tam wcale nie jest taniej :idea: ).
Ktoś tu na forum rok temu wieścił, że Chorwaci, jak tak dalej będą szaleć z cenami,
pójdą z torbami i nikt do nich nie przyjedzie :lol:
Jak jest, każdy widzi, brak miejsc i to między innymi za sprawą tych najuboższych w Europie :wink:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6551
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 17:18

dids76 napisał(a):
michał1234 napisał(a):Ja tam na wakacje lubię jeździć za moje. Ale co kto lubi….

Czyli jak ja pracuję a żona nie, to ja jadę na wakacje a ona siedzi w domu? 8O :oczko_usmiech: :mrgreen:

Logiczne, chyba, że lubi 8)
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 17.08.2021 17:26

dids76 napisał(a):
michał1234 napisał(a):Ja tam na wakacje lubię jeździć za moje. Ale co kto lubi….

Czyli jak ja pracuję a żona nie, to ja jadę na wakacje a ona siedzi w domu? 8O :oczko_usmiech: :mrgreen:

Czyja żona? ;) To po pierwsze. A po drugie praca w domu, w sensie zajmowania się domem, to ciężki kawałek chleba.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 17.08.2021 17:35

Habanero napisał(a):
dids76 napisał(a):
michał1234 napisał(a):Ja tam na wakacje lubię jeździć za moje. Ale co kto lubi….

Czyli jak ja pracuję a żona nie, to ja jadę na wakacje a ona siedzi w domu? 8O :oczko_usmiech: :mrgreen:

Logiczne, chyba, że lubi 8)

:) odnosiłem się do informacji boboo o dochodzie. Ze zdjęć z jego relacji wysnułem wniosek, że Olga to jego córka, a nie żona. Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem. W ten sposób chciałbym już się wywinąć z tego tematu ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 826
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone