Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.07.2021 14:55

Ja się jakoś nigdy nie odwodniłam, alkoholu nigdy na plaży nie piję, jeśli z morza korzystam. I żyję :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.07.2021 15:24

piekara114 napisał(a):Ja się jakoś nigdy nie odwodniłam, alkoholu nigdy na plaży nie piję, jeśli z morza korzystam. I żyję :D

Nawet z parasolką :wink: Pozdrawiam z Hvaru :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.07.2021 17:45

Nawet. Wyłącznie woda gazowana

Pozdrawiam Grecji
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 18.07.2021 19:29

Widzę ,że tu wszyscy "mineralni" są :D

A ja nic nie biorę z Polski do picia , bo w Chorwacji piję tylko słoweńską cocktę - po prostu ją uwielbiam :mg:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.07.2021 20:22

robiz napisał(a):Widzę ,że tu wszyscy "mineralni" są :D

A ja nic nie biorę z Polski do picia , bo w Chorwacji piję tylko słoweńską cocktę - po prostu ją uwielbiam :mg:


Rzecz gustu. Piję gazowaną wodę i Spirt Limonkę bo taką lubię.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.07.2021 21:46

Ural napisał(a):
robiz napisał(a):Widzę ,że tu wszyscy "mineralni" są :D

A ja nic nie biorę z Polski do picia , bo w Chorwacji piję tylko słoweńską cocktę - po prostu ją uwielbiam :mg:


Rzecz gustu. Piję gazowaną wodę i Spirt Limonkę bo taką lubię.

Jaki procent alkoholu preferujesz w spircie limonkowym :?: Wodę gazowaną może lepiej po... :D :idea:
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 19.07.2021 05:01

Ceny w Chorwacji, zwłaszcza owoców stają się gigantyczne. "Chorwackie" winogrona rodem z jakiegoś RPA (jakim trzeba być naiwniakiem, żeby uwierzyć w lokalne winogrona w połowie lipca) 40, a nawet 50 kun/kg. Sery na ryneczkach w przeliczeniu nawet 200-300 PLN/kg. Boga nie znają...
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 19.07.2021 23:45

Inde napisał(a):
histe napisał(a):Dzbanek z filtrem do wody, rozwiązał wszystkie moje problemy z wodą w Chorwacji, nie chodzi o oszczędność kilkudziesięciu kun, a raczej o wygodę i brak konieczności noszenia kilku dużych butelek codziennie. Swoją drogą, oczywiście ,że w tym roku jest w Chorwacji drożej, ale znaczących różnic w stosunku do lat poprzednich nie zauważyłem, np rybna plata duża w konobie Toro w Pakostane to 200 kun


Dwa lata wstecz na wodę i picie wydaliśmy fortunę. Po kaucje za plastikowe butelki jechaliśmy obładowani do Konzuma niczym uliczni zbieracze :D Butelek z filtrami używamy na co dzień, to dla czego nie zabrać by ich do Chorwacji? Tym bardziej, że jest sporo darmowych dostępów do wody. W samej Makarskiej namierzyłem dwa-trzy kraniki. W tym roku się bardzo przydały bo gorąc niemiłosierny!

Zakładając 5 butelek dziennie przez 14 dni to daje 70 butelek po 6 kun to 420 kun czyli około 250 zł. Wleczenie tego z Polski dałoby może 100zł oszczędności... To już zupełna aberracja.

:papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.07.2021 06:25

komaciek napisał(a):Zakładając 5 butelek dziennie przez 14 dni to daje 70 butelek po 6 kun to 420 kun czyli około 250 zł. Wleczenie tego z Polski dałoby może 100zł oszczędności... To już zupełna aberracja.
:papa:
A samochód obciążony dodatkowymi 70 kg (na trasie przyjmijmy ~1.200 km) też coś uszczknie z tych 100 złotych.

I tak z czystej ciekawości, pytanie do "wiozących":
Czy "polskie", puste już, opakowania zabieracie ze sobą z powrotem do Polski, czy zostawiacie w prezencie Chorwacji?
:roll:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 20.07.2021 08:18

boboo napisał(a):
komaciek napisał(a):Zakładając 5 butelek dziennie przez 14 dni to daje 70 butelek po 6 kun to 420 kun czyli około 250 zł. Wleczenie tego z Polski dałoby może 100zł oszczędności... To już zupełna aberracja.
:papa:
A samochód obciążony dodatkowymi 70 kg (na trasie przyjmijmy ~1.200 km) też coś uszczknie z tych 100 złotych.

I tak z czystej ciekawości, pytanie do "wiozących":
Czy "polskie", puste już, opakowania zabieracie ze sobą z powrotem do Polski, czy zostawiacie w prezencie Chorwacji?
:roll:

Zostawiają.
W Kolan w butelce po Cisowiance kupiłem prosek. :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.07.2021 09:14

amatus1 napisał(a):Tu nie chodzi o chciwość, rozrzutność czy ,,biedowanie,, wątek tego forum mówi o kosztach i chyba o tym tu dyskusja dlatego zamieściłem m.im paragon ze Studenack...są tu osoby, którzy z racji swoich upodobań, przyzwyczajeń tak jak pisze Anakin nie są w stanie pewnych rzeczy ,, przełknąć,,, są tacy też tacy co przez cały rok odkładają na wyjazd marzeń dla rodziny gdzie niestety nie mogą sobie pozwolić na pewne rzeczy, ale są i tacy co nie muszą i nie chcą patrzeć na te ceny itp. Nie powinniśmy kogoś krytykować czy wyśmiewać...my szczerze za to, że trochę w tym roku mniej wydamy przez 14 dni w cro prosto z cro jedziemy w nasze góry...


Fajnie przeczytać normalną pozytywną wypowiedź bez jadu i sarkazmu :D :papa:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 20.07.2021 20:33

boboo napisał(a):
komaciek napisał(a):Zakładając 5 butelek dziennie przez 14 dni to daje 70 butelek po 6 kun to 420 kun czyli około 250 zł. Wleczenie tego z Polski dałoby może 100zł oszczędności... To już zupełna aberracja.
:papa:
A samochód obciążony dodatkowymi 70 kg (na trasie przyjmijmy ~1.200 km) też coś uszczknie z tych 100 złotych.

I tak z czystej ciekawości, pytanie do "wiozących":
Czy "polskie", puste już, opakowania zabieracie ze sobą z powrotem do Polski, czy zostawiacie w prezencie Chorwacji?
:roll:


Ja zostawiam.
Za to sporo ichniejszego plastiku i szkła zabieram do domu. Dla równowagi
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 20.07.2021 20:37

boboo napisał(a):
komaciek napisał(a):Zakładając 5 butelek dziennie przez 14 dni to daje 70 butelek po 6 kun to 420 kun czyli około 250 zł. Wleczenie tego z Polski dałoby może 100zł oszczędności... To już zupełna aberracja.
:papa:
A samochód obciążony dodatkowymi 70 kg (na trasie przyjmijmy ~1.200 km) też coś uszczknie z tych 100 złotych.

I tak z czystej ciekawości, pytanie do "wiozących":
Czy "polskie", puste już, opakowania zabieracie ze sobą z powrotem do Polski, czy zostawiacie w prezencie Chorwacji?
:roll:


Zwykle wiozę zgrzewkę lub dwie. Raz zdarzyło mi się przywieźć puste butelki do Polski. Nasze i Chorwackie :wink:
Zawsze przywożę coś lokalnego. Oczywiście najczęściej w butelkach. Nie liczyłem tego, ale "na oko" więcej opakowań przywożę wracając.

Aaa...
liczenie oszczędności na tej wodzie, to w moim przypadku jest mierzenie ludzi swoją miarą :lol:
Zdarzyło mi się zabrać też jakieś jedzenie, coś do śniadania. Były to rzeczy, które są droższe i zwyczajnie lepszej jakości niż chorwackie.
Więc nie wiem gdzie ta oszczędność...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 21.07.2021 13:45

Podaję linka z filmem ze świeżymi chorwackimi cenami:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2021 14:37

Riwiera Makarska od 4-11 lipiec 2+2 7500 pln.
Dojazd 1200 km.App 60 metrów od morza.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 820
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone