Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.07.2021 19:29

naszastruga napisał(a):Nie wiem dlaczego takie zafiksowanie na Jamnicy, moim zdaniem dość kiepskiej i rzeczywiście słonawej (dość podobnej do polskich Celestynki albo Wysowianki). W Chorwacji można kupić co najmniej kilka innych miejscowych wód, które są znacznie lepsze. Np. Dana, Studenac albo moja ulubiona Radenska i ceną nie różnią się od polskich.


Kupuję tylko wodę w dużych (5-7litrów) bańkach. W Polsce płacę ok 2 zł za butelkę, w Chorwacji kilkanaście kun - jak dla mnie różnica duża biorąc pod uwage że zużywam przez urlop kilkanaście takich butli
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 15.07.2021 22:26

Kapitańska Baba napisał(a):
adamosos napisał(a):Wy tak poważnie żeby wodę z PL wieźć do Chorwacji ?!?!


Całkiem na poważnie. Zabieram ze sobą cały prowiant, na miejscu kupuję tylko pieczywo, owoce i warzywa jak mi zabraknie :smo:

A jak to robisz np na 14 dni z wędlina czy mięsem?
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 15.07.2021 22:33

babiszado napisał(a):
Flayszakal napisał(a):
ruzica napisał(a):
Z chorwacką wodą mam inny problem. Już mogę płacić te 6 kun za 1,5 litra, natomiast przeszkadza mi smak tej wody- zbyt słony(lubię tylko gazowaną). Nie wiem skąd oni biorą te wszystkie Jamnice i Kiseljaki- chyba z Jadranu :oczko_usmiech: :roll:


Mam tak samo. Dla mnie te ich wody są normalnie słone :?
Na szczęście kranówa zwykle jest OK, ale awaryjna zgrzewka lub dwie Muszynianki zawsze z nami jedzie :mrgreen:

Muszynianka to faktycznie dobry przykład, chyba najbardziej "słona" polska woda :D


Chyba raczej nie :wink:
No i żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie chcę pić słonej, ale to nie znaczy, że lubię taką wyjałowioną z jakiegokolwiek smaku :lol:
Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 15.07.2021 22:47

Kapitańska Baba napisał(a):
naszastruga napisał(a):Nie wiem dlaczego takie zafiksowanie na Jamnicy, moim zdaniem dość kiepskiej i rzeczywiście słonawej (dość podobnej do polskich Celestynki albo Wysowianki). W Chorwacji można kupić co najmniej kilka innych miejscowych wód, które są znacznie lepsze. Np. Dana, Studenac albo moja ulubiona Radenska i ceną nie różnią się od polskich.


Kupuję tylko wodę w dużych (5-7litrów) bańkach. W Polsce płacę ok 2 zł za butelkę, w Chorwacji kilkanaście kun - jak dla mnie różnica duża biorąc pod uwage że zużywam przez urlop kilkanaście takich butli



To bardzo drogie sklepy znajdujesz. W Plodine albo Tommy butelka wody 3,50-4 kuny.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 15.07.2021 23:47

jako że admin zawiesił mnie jakiś czas temu za taki wpis :
599 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):,,,,,,,,,,,,,
Za kolejne OT będzie kwarantanna
,,,,,,,,,,,,,


myślę że zaszczepionych nie dotyczy,
:wink:

nie wiem ale mam takie wrażenie że 90% bywalców i adminów na tym portalu to straszne sztywniaki ,
jak sami napiszą: "kwarantannę" to zawieszają za żartobliwy wpis,
powinni napisać "zostaną zawieszeni"
ale pewnie tak to jest ,tutaj "bułkę przez bibułkę a h.... a całą łapą"
jak na miejscu(w Cro) ochleją się Karlovacko to są wyluzowani,
wracając do sedna tematu o "wodzie" ,
(na marginesie, kompletnie bez sensu)
ostatnio jak pojechałem kupić wodę do picia w markecie i zapłaciłem 40 PLN (na dwie osoby)
to stwierdziłem że to jakaś paranoja aby tyle płacić za wodę do picia
skoro po mieście jezdzi auto opisane mniej/więcej tak:
"pij naszą kranówkę bo jest znakomita" i faktycznie tak jest,
jednak bez" dogłębszego sprawdzenia" nie odważył bym się pić
kranówki w Cro,to że "nie jest zła" nie znaczy że ją można pić bez obaw,
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 16.07.2021 07:29

599 opanuj swoje zapędy w kierunku łamania obowiązującego regulaminu :!: :idea:

Bana dostałeś za coś zupełnie innego... :?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.07.2021 08:36

naszastruga napisał(a):
To bardzo drogie sklepy znajdujesz. W Plodine albo Tommy butelka wody 3,50-4 kuny.

5-7 litrowa butelka??? Nigdy nie widziałam takich cen
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.07.2021 08:49

Kapitańska Baba napisał(a):
naszastruga napisał(a):
To bardzo drogie sklepy znajdujesz. W Plodine albo Tommy butelka wody 3,50-4 kuny.

5-7 litrowa butelka??? Nigdy nie widziałam takich cen

Też nie spotkałem się z taką cena, wczoraj najtańsza woda w markecie Studenack- Studena 1,5 litra kosztowała 6,99 kuny za litr, duża woda w kosztowała 15.99 kuny i nie miała ona 7 litrów. Wrzucam zdjecie paragony. Cena 3,5 kuny za 7 litrów czy 6 l to cena chyba wody z kranu:)

Jeśli chodzi o whisky red label, Johnnie Walker to 1 lit dziś kolega prosił abym kupił- cena 210 kun w markecie Studenack.
Załączniki:
218679272_806174403413922_1516297923843334049_n.jpg
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 16.07.2021 08:51

Dzbanek z filtrem do wody, rozwiązał wszystkie moje problemy z wodą w Chorwacji, nie chodzi o oszczędność kilkudziesięciu kun, a raczej o wygodę i brak konieczności noszenia kilku dużych butelek codziennie. Swoją drogą, oczywiście ,że w tym roku jest w Chorwacji drożej, ale znaczących różnic w stosunku do lat poprzednich nie zauważyłem, np rybna plata duża w konobie Toro w Pakostane to 200 kun
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 16.07.2021 08:53

Kapitańska Baba napisał(a):
naszastruga napisał(a):
To bardzo drogie sklepy znajdujesz. W Plodine albo Tommy butelka wody 3,50-4 kuny.

5-7 litrowa butelka??? Nigdy nie widziałam takich cen


Pierwsze słyszę, aby 5litrowe baniaki określać jako butelka, więc źle zrozumiałam.

U mnie w hiper najtańsza to chyba 3 zł. Większość 4-5 zł, więc znowu takiej wielkiej różnicy z Chorwacją nie ma. Nie znam się, bo nigdy nie kupowaliśmy tam takiej wody. Odnosiłam się do zwykłych zgrzewek 6x 1,5, które mają porównywalne z polskimi ceny.

Wieźć z Polski 5litrowe baniaki z wodą to już lekka ekstrawagancja po mojemu ;)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.07.2021 08:56

599 napisał(a):jako że admin zawiesił mnie jakiś czas temu za taki wpis :
599 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):,,,,,,,,,,,,,
Za kolejne OT będzie kwarantanna
,,,,,,,,,,,,,


myślę że zaszczepionych nie dotyczy,
:wink:

nie wiem ale mam takie wrażenie że 90% bywalców i adminów na tym portalu to straszne sztywniaki ,
jak sami napiszą: "kwarantannę" to zawieszają za żartobliwy wpis,
powinni napisać "zostaną zawieszeni"
ale pewnie tak to jest ,tutaj "bułkę przez bibułkę a h.... a całą łapą"
jak na miejscu(w Cro) ochleją się Karlovacko to są wyluzowani,

Widzę, ze nadal nie dotarło.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 16.07.2021 09:04

histe napisał(a):Dzbanek z filtrem do wody, rozwiązał wszystkie moje problemy z wodą w Chorwacji, nie chodzi o oszczędność kilkudziesięciu kun, a raczej o wygodę i brak konieczności noszenia kilku dużych butelek codziennie. Swoją drogą, oczywiście ,że w tym roku jest w Chorwacji drożej, ale znaczących różnic w stosunku do lat poprzednich nie zauważyłem, np rybna plata duża w konobie Toro w Pakostane to 200 kun


Dwa lata wstecz na wodę i picie wydaliśmy fortunę. Po kaucje za plastikowe butelki jechaliśmy obładowani do Konzuma niczym uliczni zbieracze :D Butelek z filtrami używamy na co dzień, to dla czego nie zabrać by ich do Chorwacji? Tym bardziej, że jest sporo darmowych dostępów do wody. W samej Makarskiej namierzyłem dwa-trzy kraniki. W tym roku się bardzo przydały bo gorąc niemiłosierny!

:papa:
Ostatnio edytowano 16.07.2021 09:09 przez Inde, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.07.2021 09:06

"naszastruga"]

Pierwsze słyszę, aby 5litrowe baniaki określać jako butelka, więc źle zrozumiałam.


Pisałam wyżej o pojemności, warto doczytać zanim się skrytykuje :wink:

Postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.07.2021 19:29

Kupuję tylko wodę w dużych (5-7litrów) bańkach. W Polsce płacę ok 2 zł za butelkę, w Chorwacji kilkanaście kun - jak dla mnie różnica duża biorąc pod uwage że zużywam przez urlop kilkanaście takich butli
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.07.2021 09:07

https://businessinsider.com.pl/lifestyl ... ch/7kxpttl
Interesujący jest punkt 2. "Chciwość"
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 16.07.2021 09:07

naszastruga napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
naszastruga napisał(a):
To bardzo drogie sklepy znajdujesz. W Plodine albo Tommy butelka wody 3,50-4 kuny.

5-7 litrowa butelka??? Nigdy nie widziałam takich cen


Pierwsze słyszę, aby 5litrowe baniaki określać jako butelka, więc źle zrozumiałam.

U mnie w hiper najtańsza to chyba 3 zł. Większość 4-5 zł, więc znowu takiej wielkiej różnicy z Chorwacją nie ma. Nie znam się, bo nigdy nie kupowaliśmy tam takiej wody. Odnosiłam się do zwykłych zgrzewek 6x 1,5, które mają porównywalne z polskimi ceny.

Wieźć z Polski 5litrowe baniaki z wodą to już lekka ekstrawagancja po mojemu ;)


Zerknij sobie jaki rodzaj wypoczynku preferuje Beata z rodziną to może zrozumiesz że to żadna ekstrawagancja....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 818
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone