Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 11.06.2013 21:16

Według mnie plaża miejska nie taka znowu najbrzydsza, widziałam gorsze ;-)
Obrazek
plaża miejska w Igrane

Obrazek
plaża miejska w Igrane
juliaszek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaszek » 11.06.2013 21:41

Uważam, że jak na plaże miejskie w tym rejonie to ta w Igrane jest właśnie jedną z ładniejszych. W miarę drobny żwirek a jeśli ktoś potrzebuje spokoju to zarówno "dzika" za hotelem i druga z przeciwnej strony miasta da spokój i więcej cienia. Mieszkać także nie trzeba na samym czubku miasta a spore nachylenie i średniowieczna zabudowa dodaje tylko smaczku. W sumie to wszystko zależy co, kto lubi ...
Załączniki:
Resize of P1130333.JPG
Resize of P1120932.JPG
Plaża miejska w Igrane z nieco innej perspektywy - wcale nie taka wąska
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 12.06.2013 09:11

ologaw napisał(a):To może ja dorzucę swoje dwa grosze. Każdy lubi co innego jeden tłok inny nie. Ja byłem w Zivogośce Porat i za żadne skarby nie chciałbym mieszkać w Igrane


dokładnie tak jak ja, dlatego wracam do Zivogosce Porat (widzę, że ta sama Villa ;) ) znów za 16 dni :)
Miejscowość malutka, cicha z mnóstwem małych sympatycznych dzikich plażyczek takich jak lubimy.
Ale co kto woli oczywiście.
Pozdrawiam
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 12.06.2013 09:18

Agawa. napisał(a):
ologaw napisał(a):To może ja dorzucę swoje dwa grosze. Każdy lubi co innego jeden tłok inny nie. Ja byłem w Zivogośce Porat i za żadne skarby nie chciałbym mieszkać w Igrane


dokładnie tak jak ja, dlatego wracam do Zivogosce Porat (widzę, że ta sama Villa ;) ) znów za 16 dni :)
Miejscowość malutka, cicha z mnóstwem małych sympatycznych dzikich plażyczek takich jak lubimy.
Ale co kto woli oczywiście.
Pozdrawiam


Dlatego też wybieraliśmy "dziką"plażę w kierunku Zivogosce :-) Były skałki, mało ludzi. Zdjęcia pokazują tylko, że jak na lipiec to na tej plaży miejskiej dzikich tłumów nie było, a i opłukać pod prysznicem się można było, nie mówiąc o raczeniu się zimnym Karlovacko ;-)
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 12.06.2013 09:29

viltob08 napisał(a):
Agawa. napisał(a):
ologaw napisał(a):To może ja dorzucę swoje dwa grosze. Każdy lubi co innego jeden tłok inny nie. Ja byłem w Zivogośce Porat i za żadne skarby nie chciałbym mieszkać w Igrane


dokładnie tak jak ja, dlatego wracam do Zivogosce Porat (widzę, że ta sama Villa ;) ) znów za 16 dni :)
Miejscowość malutka, cicha z mnóstwem małych sympatycznych dzikich plażyczek takich jak lubimy.
Ale co kto woli oczywiście.
Pozdrawiam


Dlatego też wybieraliśmy "dziką"plażę w kierunku Zivogosce :-) Były skałki, mało ludzi. Zdjęcia pokazują tylko, że jak na lipiec to na tej plaży miejskiej dzikich tłumów nie było, a i opłukać pod prysznicem się można było, nie mówiąc o raczeniu się zimnym Karlovacko ;-)


no tym Karlovacko to mnie teraz dobiłaś :mrgreen: a ja do pracy muszę na 12-tą :oczko_usmiech: i jak tu żyć :papa:
nabuchodonozor
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor » 16.06.2013 12:03

Tutaj namiary na mój nocleg: http://igrane.com.pl/ Z czystym sumieniem mogę polecić o wadach pisałem w poprzednim poście. Mi osobiście plaże miejskie w ogóle się w Chorwacji nie podobają (bałtyckie zdecydowanie lepsze), za to dzikie i puste plaże w Chorwacji to jest coś pięknego. Jadąc w kierunku Makarskiej, za Podgorą jest takie pobocze, na którym można zaparkować, czasami stoją tam pojedyncze auta, stamtąd schodzi się w kierunku morza ok 2-3 minuty dzikimi ścieżkami, tam jest ta plaża.
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 27.06.2013 23:56

viltob08 napisał(a):
Agawa. napisał(a):
ologaw napisał(a):To może ja dorzucę swoje dwa grosze. Każdy lubi co innego jeden tłok inny nie. Ja byłem w Zivogośce Porat i za żadne skarby nie chciałbym mieszkać w Igrane


dokładnie tak jak ja, dlatego wracam do Zivogosce Porat (widzę, że ta sama Villa ;) ) znów za 16 dni :)
Miejscowość malutka, cicha z mnóstwem małych sympatycznych dzikich plażyczek takich jak lubimy.
Ale co kto woli oczywiście.
Pozdrawiam


Dlatego też wybieraliśmy "dziką"plażę w kierunku Zivogosce :-) Były skałki, mało ludzi. Zdjęcia pokazują tylko, że jak na lipiec to na tej plaży miejskiej dzikich tłumów nie było, a i opłukać pod prysznicem się można było, nie mówiąc o raczeniu się zimnym Karlovacko ;-)


dobrze wiedzieć.. jeszcze 37 dni i też to sprawdzę :D
a jak z cenami w knajpach?
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 28.06.2013 01:01

Ja jeszcze 21dni i witam Igrane :papa:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 28.06.2013 08:54

ania.i napisał(a):a jak z cenami w knajpach?


Najczęściej stołowaliśmy się "U Ante" ( jak coś zamawiasz, to dostajesz kod do wi-fi, który jest niezmienny ;-) ). Za dużą porcję frytek płaciliśmy ok.20kn, porcja małży ( taka ok.1kg) 79kn, rybki usmażone jak frytki 59kn, porcja kalmarów z frytkami też 79kn. Pizza przy promenadzie ok. 45kn ( jumbo, taka ogromna wydaje mi się, że kosztowała ok.79kn). Ceny w sumie ok. My też czasami sami kupowaliśmy małże i robiliśmy je samodzielnie :lol: Wtedy dopiero było tanio :mrgreen:
Kilka zdjęć tego, co można zjeść w Igrane:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Endisiak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endisiak » 28.06.2013 22:56

Dwa dni temu wróciliśmy z Breli. W czasie pobytu w Cro postanowiliśmy sentymentalnie odwiedzić Igrane. W Igrane byliśmy 4 lata temu i także bardzo nam się tam wtedy podobało. Najczęściej stołowaliśmy się wówczas w małej knajpce tuż obok samego portu w Igrane, nazywała się ona bodaj Buffet Porat, jedzenie tam było tanie i smaczne, a obsługa (szczególnie Marija) bardzo miła. Będąc tam w tym roku, ze smutkiem stwierdziliśmy, że owej knajpki już nie ma, a obok powstały nowe - bodaj Konoba Turan i Admiral...

Czy ktoś wie co stało się z knajpką Buffet Porat? Kiedy została zamknięta?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek info.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 29.06.2013 09:20

Endisiak napisał(a):Dwa dni temu wróciliśmy z Breli. W czasie pobytu w Cro postanowiliśmy sentymentalnie odwiedzić Igrane. W Igrane byliśmy 4 lata temu i także bardzo nam się tam wtedy podobało. Najczęściej stołowaliśmy się wówczas w małej knajpce tuż obok samego portu w Igrane, nazywała się ona bodaj Buffet Porat, jedzenie tam było tanie i smaczne, a obsługa (szczególnie Marija) bardzo miła. Będąc tam w tym roku, ze smutkiem stwierdziliśmy, że owej knajpki już nie ma, a obok powstały nowe - bodaj Konoba Turan i Admiral...

Czy ktoś wie co stało się z knajpką Buffet Porat? Kiedy została zamknięta?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek info.


Czy chodzi o tę knajpkę?

Obrazek

Jeśli tak, to w zeszłym roku ani razu nie udało nam się namierzyć jej otwartej, ale cenniki jeszcze wisiały :wink:
Endisiak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endisiak » 29.06.2013 22:37

viltob08 napisał(a):Czy chodzi o tę knajpkę?


Tak, dokładnie o tą. Będąc tam w tym roku już nawet stolików nie było... Szkoda, że upadła bowiem jedzenie tam było bardzo smaczne.

Dziękuję serdecznie za info.
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 02.07.2013 20:36

viltob08 napisał(a):
ania.i napisał(a):a jak z cenami w knajpach?


Najczęściej stołowaliśmy się "U Ante" ( jak coś zamawiasz, to dostajesz kod do wi-fi, który jest niezmienny ;-) ). Za dużą porcję frytek płaciliśmy ok.20kn, porcja małży ( taka ok.1kg) 79kn, rybki usmażone jak frytki 59kn, porcja kalmarów z frytkami też 79kn. Pizza przy promenadzie ok. 45kn ( jumbo, taka ogromna wydaje mi się, że kosztowała ok.79kn). Ceny w sumie ok. My też czasami sami kupowaliśmy małże i robiliśmy je samodzielnie :lol: Wtedy dopiero było tanio :mrgreen:
Kilka zdjęć tego, co można zjeść w Igrane:


wielkie dzięki sa foty :) całkiem smakowicie wygląda :)

a gdzie te małże kupowaliście? :)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 02.07.2013 20:48

ania.i napisał(a):a gdzie te małże kupowaliście? :)


U Ante :-) A raz udało nam się kupić 3 kg bodajże po 6kn/kg ( możliwe, że to było 8kn, ale już nie pamiętam :oops: ) jak jechaliśmy do Dubrownika przy farmach małżowych :wink: i robiliśmy sami :papa:
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 02.07.2013 21:13

viltob08 napisał(a):
ania.i napisał(a):a gdzie te małże kupowaliście? :)


U Ante :-) A raz udało nam się kupić 3 kg bodajże po 6kn/kg ( możliwe, że to było 8kn, ale już nie pamiętam :oops: ) jak jechaliśmy do Dubrownika przy farmach małżowych :wink: i robiliśmy sami :papa:


nigdy nie jadłam małży ;) ale zamierzam :D więc jeszcze raz dzięki :) ciekawe czy polubię... :mrgreen:

znalazłam info, że rakijkę można kupić w garażu naprzeciwko Stucenaca, prawda to? a może znasz jeszcze jakieś miejscówki gdzie można nabyć ten lokalny specjał? ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone