Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.08.2012 08:20

Yennefer82 napisał(a):Witam! Czy w Igrane lub pobliżu można gdzieś wynająć skuter lub auto? A jeżeli nie, gdzie znajdę przystanek komunikacji miejskiej :P żeby dojechać do Makarskiej i pobliskich miasteczek?


Witam.

Skuter
Rent a car
Rent a car
Yennefer82
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yennefer82 » 21.08.2012 09:52

Bardziej chodzilo mi o takie,że ide stoją i wypożyczam :lol: Tak jak wodny w niektórych miejscach bez zamawiania skuter można wypożyczywszy.

Właśnie znalazłam,ze w Puncie można wypożyczyć. Czy ktoś korzystał?
filipekROW
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) filipekROW » 22.08.2012 18:03

Yennefer82 napisał(a):Bardziej chodzilo mi o takie,że ide stoją i wypożyczam :lol: Tak jak wodny w niektórych miejscach bez zamawiania skuter można wypożyczywszy.

Właśnie znalazłam,ze w Puncie można wypożyczyć. Czy ktoś korzystał?



Dokladnie za hotelem Punta.
Nie korzystałem ale maja banana, skuter i parasaling :D
ewelka1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelka1 » 22.10.2012 13:49

My byliśmy w apartamencie Zdravko,miejscowość jest super, spacer nocą w strone kościółko to cudo i te widoki,na plaże chodziliśmy za hotel Punta.
Augusto
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Augusto » 24.01.2013 20:17

Witam serdecznie, mimo, że stary temat myślę, że moje pytania będą słuszne ;) Igrane 2013 już zaklepane :)
Czytam czytam i nadal mam wątpliwości

1. Ile w Igrane jest Konob i ile sklepów ?
2. Czy jest możliwość wypożyczenia małej łódki/pontonu, cena ?
3. "Dni Igrane 2013" Ktoś pisał, że w 2011 były w drugiej połowie lipca czyli tak jak Ja się wybieram, gdzie sprawdzić kiedy będą w tym roku ?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 26.01.2013 11:57

Augusto napisał(a):Witam serdecznie, mimo, że stary temat myślę, że moje pytania będą słuszne ;) Igrane 2013 już zaklepane :)
Czytam czytam i nadal mam wątpliwości

1. Ile w Igrane jest Konob i ile sklepów ?
2. Czy jest możliwość wypożyczenia małej łódki/pontonu, cena ?
3. "Dni Igrane 2013" Ktoś pisał, że w 2011 były w drugiej połowie lipca czyli tak jak Ja się wybieram, gdzie sprawdzić kiedy będą w tym roku ?


1. Sklepy - nazwijmy to - ogólnospożywcze są 2. Do tego piekarnia, sklep owocowo-warzywny i czasem jakieś stragany. Niby niewiele, ale można kupić właściwie wszystko co potrzebne. Jednego dnia udało mi się wstać wcześniej i widziałem nawet rybaków z rybami stojących przy plaży.

Co do knajp, to jest ich ok 5-6 + ta przy Hotelu Punta.

2. Na plaży "pod" hotelem Punta jest wypożyczalnia. Cen nie kojarzę.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 29.01.2013 15:11

Witaj Augusto :papa: :papa: :papa: . W tamtym roku spędziłam w Igrane tydzień ale to był już wrzesień , więc cenny inne i liczba turystów także . Myślę ,że jak będziesz tam w sezonie to będzie znośnie :lol: :lol: :lol: .

Biuro Podróży Dalmatina Igrane 141 ,
- wycieczki Półwysep Peljesac i wyspa Hvar 160 kN , dzieci do 5 Roku życia gratis , od 5-12 roku 50% taniej
- Korcula i Hvar 220 KN
- Hvar 140 KN
Nie korzystałam ale to dobra odskocznia od plażowania .
Plaża miejska dobra dla dzieci
Po drodze można zrobić większe zakupy w Konzumie wyjeżdżając z Makarskiej.
życzę miłych wakacji.
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 31.01.2013 18:08

Polecam relację z Igrane w 2008r. Może informacje tam zawarte też pomogą.
igrane-dubrovnik-plitvice-2008-t21638.html
Pozdrawiam ewa-irena
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 31.01.2013 22:21

czy ktoś z Was kojarzy te miejsce w Igrane? To jest całkiem fajny apartament, ale z racji tego, że nie ma tam Street View, nie wiem czy istnieje ;) Czy ta okolica jest warta polecenia?
Obrazek

EDIT: pytanie już nieaktualne, zdecydowaliśmy się na inne apartamenty, ale jakby kogoś interesowało, to mogę dać namiary na ten apartament (4+2)
Augusto
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Augusto » 06.06.2013 18:47

Witam ponownie
Czy ktoś z forumowiczów odwiedził już Igrane w tym sezonie ?

Pozdrawiam !
ologaw
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 08.06.2013 11:41

To może ja dorzucę swoje dwa grosze. Każdy lubi co innego jeden tłok inny nie. Ja byłem w Zivogośce Porat i za żadne skarby nie chciałbym mieszkać w Igrane (chociaż to też spokojna wioska ale będąc tam czuło się, że jest tam ciasno). Z Zivogośce co drugi dzień spacer do Igrane, praktycznie nieruchliwą drogą (auto przejechało bardzo rzadko - można by powiedzieć prawie jak deptak). Patrząc z Zivogośce oglądamy Igrane w każdej chwili bo leży na wystającym cyplu - zresztą w drugą stronę widać, Zivogośce. W Zivogośce było wszystko czego nam było potrzeba - 4 knajpy, sklep, stragan z owocami, knajpa na plaży (na końcu plaży, należała do hotelu Nimfa chociaż była oddzielnie). Jeśli ktoś chciał mógł popływać na bananach, kołach innych dziadostwach. Co drugi wieczór chodziło się do Igrane, aby zjeść w ichnich knajpach. Kilka fotek aby było widać obie wioski.
Załączniki:
DSC_0286.JPG
Igrane z tarasu
DSC_0320.JPG
Żiwogośce
DSC_0685.JPG
Basen w hotelu Nimfa w Żivogośce, dziennie przechodziliśmy obok niego idąc na plażę.
DSC_0372.JPG
Port w Igrane
DSC_0334.JPG
Na pierwszym planie Źivogośce na drugim Igrane.
DSC_0225.JPG
Widok z tarasu na może i Hwar.
DSC_0731.JPG
Widok z naszego tarasu na część plaży tam gdzie my chodziliśmy.
DSC_0540.JPG
A tu plaża w Igrane, jest już wieczór przyszliśmy na kolację. Nie wiem ilu ludzi jest tam za dnia, bo najzwyczajniej o tej porze nas tam nie było. Patrząc na gęstość zabudowań i bardzo malutką plażę, myślę, że jest tłok.
DSC_0325.JPG
Znów tłok na plaży.
DSC_0633.JPG
Tu wyjątkowo dużo ludzi, ale duże drzewa dają, dużo cienia.
DSC_0304.JPG
Taki tłok panuje w południe na plaży w Źivogosce.
DSC_0524.JPG
Droga między wiochami.
DSC_0571.JPG
Droga pomiędzy obiema wioskami - droga płaska bez górek i podejść, sama radość spaceru. Dobrze zabrać latarkę na nocne (późnowieczorne powroty, bez latarki się obejdzie).
DSC_0565.JPG
Po lewej ostatnie domy Igrane, po prawej już domy Zivogośce
DSC_0551.JPG
Widok na część Zivogośce z Igrane
DSC_0242.JPG
Część nadmorskiego deptaka w Żivogośce
DSC_0246.JPG
Żivogośce
DSC_0321.JPG
Widok Igrane z Zivogośce
DSC_0778.JPG
Żivogosce
DSC_0548.JPG
Igrane
ologaw
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 08.06.2013 11:56

Tak na marginesie. Polecam od razu na początku ewentualnie przy wyjazdach po drodze, pojechać do Makarskiej do hipermarketu aby tam zrobić zakupy. Przy zakupach za kilkaset złotych możemy zaoszczędzić naprawdę dużo. Przecież pomidory w lodówce czy inne owoce nie zepsują się po dwóch dniach a są równie smaczne jak na straganach, tyle tylko że czasem kosztują 1/4 (tak to nie przesada słownie jedną czwartą tego co na straganach np. taki arbuz). Na piwa, którego bądź co bądź wypijamy sporo - przynajmniej ja- zawsze jest jakaś mega promocja.
Nawet jeśli ma to być wyjazd tylko na zakupy to i tak warto (jeśli są to duże zakupy).
Może jeszcze kilka fotek robionych w nocy.
Załączniki:
DSC_0718.JPG
DSC_0709.JPG
DSC_0596.JPG
nabuchodonozor
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor » 08.06.2013 20:56

Byłem w tamtym roku, krótko:
- miejscowość o sporym nachyleniu, apartament 500 m od morza dla niektórych może być wzywaniem ;)
- plaża miejska - brzydka (jak większość)
- dzika plaża całkiem niezła
- ja jeździłem autem 3-4 km w stronę Makarskiej na taki parking przy Jadrance, gdzie z tobołami 3-4 minuty szliśmy do dzikiej plaży, super miejsce, czasami przez cały dzień byliśmy tam sami
- fajna baza wypadowa (Dubrownik, Mostar, Peljesac, Imotski)
- miałem nocleg załatwiony od Polaka u starszej Pani, tanio (30euro za apartament), jedyny minus niedziałająca klima, ale polecam, jak ktoś będzie chciał to podam linka
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 09.06.2013 14:32

nabuchodonozor napisał(a):Byłem w tamtym roku, krótko:
- miejscowość o sporym nachyleniu, apartament 500 m od morza dla niektórych może być wzywaniem ;)
- plaża miejska - brzydka (jak większość)
- dzika plaża całkiem niezła
- ja jeździłem autem 3-4 km w stronę Makarskiej na taki parking przy Jadrance, gdzie z tobołami 3-4 minuty szliśmy do dzikiej plaży, super miejsce, czasami przez cały dzień byliśmy tam sami
- fajna baza wypadowa (Dubrownik, Mostar, Peljesac, Imotski)
- miałem nocleg załatwiony od Polaka u starszej Pani, tanio (30euro za apartament), jedyny minus niedziałająca klima, ale polecam, jak ktoś będzie chciał to podam linka


to jakiś duży parking? łatwo tam trafić? może masz jakieś foto tej plaży?
zbysia
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbysia » 09.06.2013 14:57

nabuchodonozor napisał(a):Byłem w tamtym roku, krótko:
- miejscowość o sporym nachyleniu, apartament 500 m od morza dla niektórych może być wzywaniem ;)
- plaża miejska - brzydka (jak większość)
- dzika plaża całkiem niezła
- ja jeździłem autem 3-4 km w stronę Makarskiej na taki parking przy Jadrance, gdzie z tobołami 3-4 minuty szliśmy do dzikiej plaży, super miejsce, czasami przez cały dzień byliśmy tam sami
- fajna baza wypadowa (Dubrownik, Mostar, Peljesac, Imotski)
- miałem nocleg załatwiony od Polaka u starszej Pani, tanio (30euro za apartament), jedyny minus niedziałająca klima, ale polecam, jak ktoś będzie chciał to podam linka


Można prosić o kontakt? Szukam czegoś na ostatnią chwilę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone