Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane 2009 - baaaardzo męczący ;-) urlop

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 24.06.2010 08:18

Dzięki dobrzy ludzie :D .
A czy możliwe jest "zaliczenie" jednego dnia Mostaru, Pocitelj, Błagaja i ewentualnie Kravica ? (Medjugorje chyba sobie darujemy) i w jakiej kolejności można to zrobić optymalnie ? Wodospady wolałabym na końcu bo inaczej nie dojedziemy nigdzie indziej (dzieci :D )
werpio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) werpio » 24.06.2010 08:46

mimo szczerych chęci tu Ci nie pomogę. Właśnie ze względu na dzieci zaliczyliśmy wówczas tylko Medjugorje i Mostar. Medjugorje wycisnęło z dzieciaków trochę energii (spacerek na wzgórze objawień), i w czasie przemieszczania sie do Mostaru zaliczyły krótką drzemkę. Później mały posiłek w knajpce z widokiem na słynny most, spacerek wśród pamiątkowych straganików i w drodze powrotnej jeszcze spojrzenie na Jeziora Baczinskie... i cały dzionek zaliczony.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.06.2010 08:51

Pewnie jest to możliwe, ale będzie to bardzo intensywny dzień :roll: .
My jednego dnia zaliczyliśmy Pociteli, Blagaj (i tu powinniśmy zakończyć) i Mostar :roll: . Na Mostar jak dla mnie było zdecydowanie za mało czasu :( .
No ale nie ma tego złogo ... i do Mostaru zamierzamy wyskoczyć w tym roku z Orebića :lol: .
Wyjazd za 3 tygodnie :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 24.06.2010 09:16

Potter napisał(a):Dzięki dobrzy ludzie :D .
A czy możliwe jest "zaliczenie" jednego dnia Mostaru, Pocitelj, Błagaja i ewentualnie Kravica ? (Medjugorje chyba sobie darujemy) i w jakiej kolejności można to zrobić optymalnie ? Wodospady wolałabym na końcu bo inaczej nie dojedziemy nigdzie indziej (dzieci :D )

Jest to możliwe , tylko musisz być w Mostarze wcześnie rano 8-9... .Wszystkei miejscowości położone są blisko siebie. Na końcu wodospady...tylko czy dzieci nie będą zmęczone to inna sprawa. Ja jeszze do tego dołożyłem Dubrovnik...ale w wersji wieczornej bo o taką mi chodziło. W Mostarze byłem o 8 rano. Nad wodospadami ok 14....i tu było popas. Pozdrawiam g
k9tek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) k9tek » 24.06.2010 14:09

świetna relacja, kawał dobrej roboty
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 24.06.2010 14:26

werpio napisał(a):... dwie drogi do Mostaru. Jedna prowadzi z Podgory (skręt przed stacją benzynową w prawo) przez Vrgorac i Orah, dalej Medjugorje...Druga właśnie przez Metkovic. Pierwsza malownicza, piękne widoki na Jadran i całe wybrzeże. Drugi wariant to droga niemalże po "płaskim".

A jak to wygląda czasowo i ewentualnie "korkowo" ? Którą drogą szybciej dotrę do Mostaru ?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.06.2010 15:02

Potter napisał(a):A jak to wygląda czasowo i ewentualnie "korkowo" ? Którą drogą szybciej dotrę do Mostaru ?


My w Metkovicu około 9 rana musieliśmy postać około 40-50 minut w korku, ale może mieliśmy małego pecha :roll: .
Wracając przez Vrgorac na granicy w obie strony bylo puściutko :D .

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.06.2010 16:01

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):A jak to wygląda czasowo i ewentualnie "korkowo" ? Którą drogą szybciej dotrę do Mostaru ?


My w Metkovicu około 9 rana musieliśmy postać około 40-50 minut w korku, ale może mieliśmy małego pecha :roll: .
Wracając przez Vrgorac na granicy w obie strony bylo puściutko :D .

Pozdrawiam


Też stałem ok. godziny więc może reguła.
Wracałem przez Vrgorac i też było pusto.

Po drodze knajpa Vrgorac - dobre jedzonko.

Pzdr
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 28.06.2010 14:55

Jeśli pozwolicie skorzystam jeszcze z Waszej uprzejmości :) :
- Czy z Błagaja można bezpośrednio dojechać do Pocitelj czy trzeba wracać do Mostaru ?
- Do Dubrownika z Igrane lepiej (czytaj: krócej) wybrać się Jadranką czy autostradą ? Czytałam gdzieś, że na Jadrance mogą być roboty drogowe ?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.06.2010 15:14

Potter napisał(a):Jeśli pozwolicie skorzystam jeszcze z Waszej uprzejmości :) :
- Czy z Błagaja można bezpośrednio dojechać do Pocitelj czy trzeba wracać do Mostaru ?
- Do Dubrownika z Igrane lepiej (czytaj: krócej) wybrać się Jadranką czy autostradą ? Czytałam gdzieś, że na Jadrance mogą być roboty drogowe ?


My z Pocitelj pojechaliśmy do Błagaj nie jadąc przez Mostar.
Była to raczej podrzędna droga, ale ok.
Odnośnie wycieczki do Dubrownika to my jechaliśmy Jadranką (chyba nie ma sensu wracać na autostradę, bo ona tylko do Ploce jest)

pozdrawiam
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 28.06.2010 15:24

Rzeczowo i na temat.
Bardzo dziękuję :D .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 30.06.2010 07:22

Myszo i binkowskig, mozecie polecic mi jakas knajpke w Rogoznicy gdzie mozna smacznie i niedrogo zjesc cos dobrego ?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.06.2010 08:30

W Rogoznicy byliśmy w jednej knajpce, ale nie pamiętam jak się nazywała :oops: .
Była przy tej ulicy prowadzącej do przystani jachtowej, trochę w głębi, stoliki były w bardzo przyjemnym ogrodzie :D .
Ale czy tam było tanio, to nie wiem, ale smacznie bardzo :D .

Pozdrawiam
ania_skce
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_skce » 21.01.2015 22:55

Baardzo ciekawa relacja :) Kilka miejsc wpiszę sobie w plany moich kolejnych wakacji w Chowracji.
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Igrane 2009 - baaaardzo męczący ;-) urlop - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone