Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvarskie zatoczki...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 31.05.2018 23:01

Święto wina

W sobotę przypadkowo trafiliśmy na święto wina w Jelsie i atrakcje z nim związane:

- mecz piłki wodnej

Obrazek

Obrazek
Miejsca w pierwszym rzędzie zajęte... ;)

- wyścig na linie po szynkę

Obrazek


Dla nas kulminacją imprezy były lody... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


... a dla niektórych trampolina :)

Obrazek
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 31.05.2018 23:03

Rybka z grilla

W niedzielne popołudnie gospodarz zaprosił nas na grillowaną rybkę.

Obrazek


W oczekiwaniu na ucztę czas zawsze się dłuży...

Obrazek


... i dłuży.

Obrazek


Wreszcie rybka gotowa, zaczynamy ucztę.

Obrazek


Obrazek


I tylko nie ma kto nam zagrać...

Obrazek


PS. Ładne znaczki kupiliśmy w informacji turystycznej.

Obrazek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.06.2018 17:25

slawko123 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Czy byłbyś tak miły i napisał mi w którą stronę od Ivan Dolac jest ta malutka Uvala Ganzi?

Plaža Gaži.
W relacji przekręciłem nazwę (bo pisałem z pamięci).
Tu jest zaznaczona na mapie google, namiary gps, panorama 360, krótki filmik i charakterystyka plażyczki:
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... beach-gazi

Dzięki wielkie. Z chęcią się tam wybiorę z rodzinką :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.06.2018 18:02

Myślę, że ja plażę z agawami też odwiedzę, mam nadzieję, że wystarczy mi czasu. Kurcze tyle plaż do zobaczenia a tylko tydzień :twisted:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.06.2018 19:34

Wiolek, byłam 10 dni, a wielu planowanych nie odwiedziłam...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.06.2018 23:41

piekara114 napisał(a):Wiolek, byłam 10 dni, a wielu planowanych nie odwiedziłam...


2 lata temu też byliśmy 10 dni i nawet jako tako plan wykonaliśmy ;)
Zabrakło pogody na lagunę w S.N, koniecznie w tym roku do nadrobienia, Lucisce- wtedy było za dużo aut i też nie planowaliśmy,pasowało by nadrobić. Dubovicy znowu kolejny raz nie planujemy, jednak tam chyba zawsze duże tłumy.
M. Stiniva- podjechaliśmy, ale nie wiedziałam jak tam dojść i zrezygnowaliśmy, chociaż bardzo mi się podobało, i V. Stiniva - ciekawa jestem miejsca tam.
Także te wszystkie plaże musimy zrobić, plus oczywiście Pokrivenik i fajnie było by wrócić w okolice naszej uvali Veprinowej z przed 2 lat, plus właśnie jakieś plaże w Gromin Dolac :mrgreen:
Oby się udało :oczko_usmiech:
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 02.06.2018 22:36

slawko123 napisał(a):
krombocher napisał(a):No to się minęliśmy. My dotarliśmy do Zavali 01.09.2017.

A udała Wam się pogoda?
Bo w dniu naszego wyjazdu mocno chmurzyło się i lało...

Było nieźle. Ale na Hvar przyjechaliśmy po 12 dniach pobytu w upale na lądzie, więc nawet jak coś pokropiło to była dla nas większa radocha, niż smutek, tym bardziej, że po 3 miesiącach suszy roślinność sprawiała troszkę przygnębiające wrażenie.
Fakt faktem, że w tym czasie pomiędzy Włochami a CRO snuł się genueński niż, ale jego chmury były porwane i deszcz Hvar raczej omijał. Może do 09.09 popadało ze 2-3 razy i to raczej nad samym ranem lub późno wieczorem, a tak to prawie cały czas słońce. Z tego co widzieliśmy z plaży to gorzej było na Peljesacu i lądzie, gdzie ciemne chmury zalegały dłuższy czas.
Paradoksalnie ten deszcz spowodował mały pożar nad Zavalą i wyłączenie na dłuższy czas prądu (w tym świateł przed tunelem). Jak nam tłumaczył gospodarz, w okresie dłuższej suszy na kablach gromadzi się żywica, sól i pył i mały deszcz powoduje zwarcia, skutkujące pożarami.
Zazdroszczę, że trafiliście na takie puchy na plaży w Gromin Dolacu. Jak my byliśmy we wrześniu (spacerując z Zavali) było dużo więcej ludzi 8O Tak więc wybór sierpnia nie zawsze oznacza tłok na plaży. Jak widać nie ma reguł, ale może to też kwestia godziny. Byliśmy później :wink: Swoją drogą, myślałem, że z początkiem września zatunelowy Hvar będzie mniej oblegany. Przez cały nasz pobyt ludzi było sporo, miejsca w knajpach pozajmowane i co chwila mijanki w drodze do Pitve.
Pozdrav :papa:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 03.06.2018 19:02

wiolek_lp napisał(a):
piekara114 napisał(a):Wiolek, byłam 10 dni, a wielu planowanych nie odwiedziłam...


2 lata temu też byliśmy 10 dni i nawet jako tako plan wykonaliśmy ;)
Zabrakło pogody na lagunę w S.N, koniecznie w tym roku do nadrobienia, Lucisce- wtedy było za dużo aut i też nie planowaliśmy,pasowało by nadrobić. Dubovicy znowu kolejny raz nie planujemy, jednak tam chyba zawsze duże tłumy.
M. Stiniva- podjechaliśmy, ale nie wiedziałam jak tam dojść i zrezygnowaliśmy, chociaż bardzo mi się podobało, i V. Stiniva - ciekawa jestem miejsca tam.
Także te wszystkie plaże musimy zrobić, plus oczywiście Pokrivenik i fajnie było by wrócić w okolice naszej uvali Veprinowej z przed 2 lat, plus właśnie jakieś plaże w Gromin Dolac :mrgreen:
Oby się udało :oczko_usmiech:

V. Stiniva rankiem jest zacieniona, ale ogólnie ciekawa z uwagi na kilka grot, które się tam znajdują. Dobra na spędzenie tam całego dnia. Jest tam jakaś knajpka, ale nie powiem jak tam karmią bo nie korzystaliśmy.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.06.2018 20:17

Basik_63 napisał(a):V. Stiniva rankiem jest zacieniona, ale ogólnie ciekawa z uwagi na kilka grot, które się tam znajdują. Dobra na spędzenie tam całego dnia. Jest tam jakaś knajpka, ale nie powiem jak tam karmią bo nie korzystaliśmy.


Super, myślę że uda się tam wybrać chodź całego dnia nie wytrzymalibyśmy :wink: Nasze plażowania trwają koło 2 godzin, poza tym musimy jakoś ten tydzień na Hvarze podzielić pomiędzy plażowanie i zwiedzanie :oczko_usmiech:
A ja gorąco polecam wybrać się do U. Pokrivenik, ta droga tylko sprawia wrażenie straszne :wink: a tak na prawdę jest dość "porządny" asfalt i jednen czy dwa większe spadki, ale po tym asfalcie spokojnie do zrobienia, mniej przyjemnie by było, gdyby to był szuter :twisted:
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 06.06.2018 23:33

krombocher napisał(a):Było nieźle. Ale na Hvar przyjechaliśmy po 12 dniach pobytu w upale na lądzie, więc nawet jak coś pokropiło to była dla nas większa radocha, niż smutek (...)

Znajomi byli w Zadarze na początku września i mocno im dolało.

krombocher napisał(a):Zazdroszczę, że trafiliście na takie puchy na plaży w Gromin Dolacu.

Chyba mieliśmy trochę szczęścia.
Niestety z roku na rok coraz tłumniej.
W Ivan Dolacu na plaży coraz ciaśniej.
Także dzięki naszym forumowym relacjom ;)
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 06.06.2018 23:58

Gorszy dzień


Obrazek

Każdemu trafia się gorszy dzień...
Dziś gorszy dzień miał kucharz...
... w Pharii.
Dostaliśmy stare frytki :(
Wyglądały jak kilka razy odsmażone...
I zimną zupę rybną z twardym, niedogotowanym ryżem :(
No cóż, nawet najlepszemu zdarza się gorszy dzień.

Po południu udaliśmy się na zbiory suszonej lawendy.
Pod koniec sierpnia kwitnącej lawendy zwykle już nie ma, jedynie wysuszone resztki.
Ale za to gotowe, aby od razu zapakować do woreczków :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 07.06.2018 00:00

Uvala Zagon

Albo inaczej plaża Eva.
Położona pomiędzy Ivan Dolacem a Zawalą.
Trzeba trochę się namęczyć, aby tam zejść z głównej drogi, ale było warto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zabawne było to, że zaparkowaliśmy na drodze głównej sami.
Szliśmy na dół samotnie.
Plaża na dole była pusta.
Ale nim zeszliśmy na sam dół, to w 5 minut przypłynęły 4 pontony z kompletną obsadą i w zatoczce zrobiło się bardzo tłoczno.

* * *

I jeszczę trochę zdjęć z kamery podwodnej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 07.06.2018 13:54

Zdradzisz może gdzie trafiliście na takie pola lawendy?
Z tego co wyczytałem to obecnie największe skupiska znaleźć można w okolicach Brusje, lecz pewnie i tam nie będzie łatwo znaleźć większe pola.
Twoje zdjęcia wyglądają bardzo zachęcająco :-)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 08.06.2018 06:45

Nadal największe pola lawendy są w okolicach Brusje.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.06.2018 08:41

Tez mnie interesuje czy to pole lawendy, w którym byliscie to właśnie okolice Brusje?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Hvarskie zatoczki... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone