Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cudne hvarskie plagiaty

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.02.2023 14:47

Świetne są takie spotkania "na żywo" :D , niezależnie zaplanowane, czy nie :wink: . My tak spotkaliśmy się kiedyś z Kulkami na granicy grecko-macedońskiej, gdyż akurat był strajk i samochody troszkę musiały postać. Pierwszy (i pewnie ostatni) raz w życiu, taki strajk nam pasował :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.02.2023 18:02

dangol napisał(a):Świetne są takie spotkania "na żywo" :D , niezależnie zaplanowane, czy nie :wink: .


Dlatego starałem się być na każdym zlocie i spotkaniu , jakie były organizowane na Cro.pl i mam z nich piękne wspomnienia 8)
Zwracam też uwagę na oznaczone naklejką "Cro.pl" samochody , moje samochody są również oznaczone . . .


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 23.02.2023 19:47

Kapitańska Baba napisał(a):Kamilko - dlaczego ja zgubiłam odcinek?
Właśnie weszłam w Twoją relacje aby Cię pogonić z pisaniem a tu niespodzianka 8O
Przepraszam - to chyba przez moje ostatnie zaganianie..... Ten tydzień jest szalony, o weekendach nawet nie wspomnę pewnie stąd moja gafa :oops:


Beatko ja Cię rozumiem. Gdy ja mam dzień w pracy (pracuję w systemie 12h) to rzadko jestem w stanie napisać posta, a nawet gdy potem mam dzień wolny, nie zawsze jestem w stanie zabrać się za pisanie.
Przez chwilkę się zastanawiałam czy może coś napisałam głupiego i nie warto tego komentować :lol: :wink: , ale tylko przez chwilkę.
Kapitańska Baba napisał(a):Serio Twojego męża za mocno kołysało??? 8O 8O 8O
Dobrze, ze Ty masz zeglarską głowę i nic nie czułaś, brawo!!!


Cała trójka czuła się nieswojo gdy już Amazon stał w porcie :) . A ja dopiero się zorientowałam, że bujało jak oni mi powiedzieli, że ich bujało :mrgreen:
Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się jeszcze spotkać na wspólne popływanie i pocycanie :smo:[/quote]

Kto wie, może się kiedyś uda jeszcze :)

kaeres napisał(a):Widok z ostatniego zdjęcia jest zawsze majestatyczny ale przygnębiający :/
Nie lubię go ale zawsze podziwiam.


Rozumiem, najbardziej jest on niefajny jeśli tylko droga powrotna na kogoś czeka. Ja aż tak negatywnie go nie odbieram :wink: . Na tym etapie cieszę się z udanego wyjazdu i przygotowuję się mentalnie na noclegi w drodze powrotnej.

dangol napisał(a):Świetne są takie spotkania "na żywo" :D , niezależnie zaplanowane, czy nie :wink: . My tak spotkaliśmy się kiedyś z Kulkami na granicy grecko-macedońskiej, gdyż akurat był strajk i samochody troszkę musiały postać. Pierwszy (i pewnie ostatni) raz w życiu, taki strajk nam pasował :lol:


Taki strajk też by mi pasował :mrgreen: .

piotrf napisał(a):
dangol napisał(a):Świetne są takie spotkania "na żywo" :D , niezależnie zaplanowane, czy nie :wink: .


Dlatego starałem się być na każdym zlocie i spotkaniu , jakie były organizowane na Cro.pl i mam z nich piękne wspomnienia 8)
Zwracam też uwagę na oznaczone naklejką "Cro.pl" samochody , moje samochody są również oznaczone . . .


Pozdrawiam
Piotr


Byłeś na każdym spotkaniu? :D Fajnie, Kiedyś na pewno było ich więcej :wink:
A wiesz, że nigdy nie widziałam w Chorwacji auta z naklejką cropli. My mamy, ale trochę się już zniszczyła :) .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.02.2023 20:18

piotrf napisał(a):Dlatego starałem się być na każdym zlocie i spotkaniu , jakie były organizowane na Cro.pl i mam z nich piękne wspomnienia 8)

Szkoda, że nie wybrałeś się na "górskie spotkanie", Piotrze :) Były wątki na forum 8) Fajna ekipa, która chętnie wita w gronie "nowe" osoby. Ja preferuję taką aktywną formę spotkań i coroczne łazikowanie po górach sprawdzało/sprawdza się doskonale.

Na zloty ostatecznie nie dotarłam. Natomiast spotkałam wielu forumowiczów w Chorwacji - w miarę chronologicznie: Katarzynę Głydziak-Bojić, Aldonkę, Plumka, Mike'a R, Tony'ego Montanę, Habanero, Artkraka... :D
Poza Chorwacją - Zawodowca, Racibora, Shtrigę (U-lę) i Wiolak3 :D Na wspomnianych górskich spotkaniach również sporo Forumowiczów :D Kilka osób znam też z innych źródeł ;)

Zawsze takie spotkania są niezwykle sympatyczne :D Nie należy się ich obawiać, tylko spotykać się jak najczęściej.

Kamilko, Wasze popołudnie było świetne, bo nie dość, że super towarzysko, to jeszcze żeglarsko 8)
I też mam tak jak Ty - czasami brak sił i czasu, żeby napisać choć krótki post... Zarobiona jestem ostatnio :(
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 23.02.2023 20:36

maslinka napisał(a):Kamilko, Wasze popołudnie było świetne, bo nie dość, że super towarzysko, to jeszcze żeglarsko 8)


Spotkanie, które przerosło oczekiwania :lol: :wink: No i w głowie przez jakiś czas mi szumiało (bo ja słabą mam głowę :roll: )
maslinka napisał(a):I też mam tak jak Ty - czasami brak sił i czasu, żeby napisać choć krótki post... Zarobiona jestem ostatnio :(


Czyta się zdecydowanie łatwiej :wink: .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.02.2023 10:02

"pomorzanka zachodnia"]

Spotkanie, które przerosło oczekiwania :lol: :wink: No i w głowie przez jakiś czas mi szumiało (bo ja słabą mam głowę :roll: )


Ja zupełnie nie rozumiem po czym :smo: :mrgreen: :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.02.2023 10:28

pomorzanka zachodnia napisał(a):Byłeś na każdym spotkaniu? :D Fajnie, Kiedyś na pewno było ich więcej :wink:


Niestety nie , z różnych przyczyn - wyjazdy , stan zdrowia , zdarzenia losowe , ale jak pisałem - starałem się być na zlotach i spotkaniach , bo to lubię :)

maslinka napisał(a):Szkoda, że nie wybrałeś się na "górskie spotkanie", Piotrze :) Były wątki na forum 8) Fajna ekipa, która chętnie wita w gronie "nowe" osoby. Ja preferuję taką aktywną formę spotkań i coroczne łazikowanie po górach sprawdzało/sprawdza się doskonale.


Wybierałem się na górskie , ale nie udało się dopasować terminów , potem gdy terminy pasowały - były poważne problemy z kręgosłupem :roll:
Nie wyszło , ale może kiedyś :idea:


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 11.03.2023 19:43

Kapitańska Baba napisał(a):
"pomorzanka zachodnia"]

Spotkanie, które przerosło oczekiwania :lol: :wink: No i w głowie przez jakiś czas mi szumiało (bo ja słabą mam głowę :roll: )


Ja zupełnie nie rozumiem po czym :smo: :mrgreen: :oczko_usmiech:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

piotrf napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Byłeś na każdym spotkaniu? :D Fajnie, Kiedyś na pewno było ich więcej :wink:


Niestety nie , z różnych przyczyn - wyjazdy , stan zdrowia , zdarzenia losowe , ale jak pisałem - starałem się być na zlotach i spotkaniach , bo to lubię :)

maslinka napisał(a):Szkoda, że nie wybrałeś się na "górskie spotkanie", Piotrze :) Były wątki na forum 8) Fajna ekipa, która chętnie wita w gronie "nowe" osoby. Ja preferuję taką aktywną formę spotkań i coroczne łazikowanie po górach sprawdzało/sprawdza się doskonale.


Wybierałem się na górskie , ale nie udało się dopasować terminów , potem gdy terminy pasowały - były poważne problemy z kręgosłupem :roll:
Nie wyszło , ale może kiedyś :idea:


Pozdrawiam
Piotr


Życzę jeszcze wielu miłych spotkań. Może mi się też kiedyś uda. :D
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 11.03.2023 20:22

DZIEŃ 10 – 22 SIERPNIA 2022

Nieładnie zostawiać relację na tak długo, nawet jeśli zakończyliśmy etap chorwacki, ale wiecie… stałam się posiadaczką karty Multisport. :lol: 8) Jakoś nie mogę wymyślić innej wymówki na razie. :D

W każdym razie… kontynuujmy.
Ostatnio znaleźliśmy się już na słoweńskiej ziemi i zastała nas noc. Muszę więc wyjaśnić, że było to celowe. Chcieliśmy dzień wcześniej pobyć dłużej w Chorwacji, a równocześnie mieć też coś z następnego dnia. Zazwyczaj opuszczając apartament nawet wcześnie rano, na miejsce następnego noclegu dojeżdżamy po południu i zostaje nam mało czasu na obejrzenie kolejnego miejsca. Spędziliśmy więc noc na parkingu tuż za granicą chorwacko-słoweńską. W samochodzie spało się bardzo dobrze. Jedyną trudnością, która nas spotkała, była zmiana pogody na deszczową. Trzeba było w deszczu gnać do łazienki, a później jeść w samochodzie. Ale już po dłuższej chwili zmierzaliśmy autostradą do Austrii. Na autostradę trafiliśmy trochę przez nieuwagę :roll: , jednak chyba dobrze się stało, bo jazda nocą przez granicę w Cvetlinie nie byłaby najprostsza. Jak również nocowanie.
Przed dziewiątą jesteśmy już w Grazu na parkingu przed jakąś galerią.

20220822_083821.jpg


Urzekają nas automaty na wędliny :mrgreen: , jesteśmy też ciekawi asortymentu w supermarkecie. Jest też czas, żeby dokładnie przyjrzeć się mapie i zdecydować się na optymalny parking w pobliżu centrum. Znajdujemy miejsce w drugiej strefie i trochę idziemy.

20220822_111811.jpg

20220822_112506.jpg


Chętnie spędziłabym więcej godzin tym ładnym mieście, lecz ograniczam plany tylko do Schloβbergu czyli Wzgórza Zamkowego. Potrzebujemy wreszcie zregenerować siły, poza tym młody nie najlepiej się czuje :roll: . Mijamy most na rzece Mura, pogoda straszy, jednak na głowę się nie leje.

20220822_112809.jpg

20220822_112852.jpg


Na Wzgórze można dostać się wagonikiem. Teoretycznie obowiązują bilety, jednak obsługa daje do zrozumienia zwiedzającym, żeby tym razem wsiadać za free.

20220822_114640.jpg


Wjazd trwa bardzo niedługo, za chwilę już możemy podziwiać zachmurzoną panoramę Graza.

20220822_120150.jpg

20220822_120501.jpg

20220822_120159.jpg


Oprócz kilku miejsc gastronomicznych w parku na Wzgórzu zauważamy dzwonnicę,

20220822_115846.jpg


muzeum,

20220822_115126.jpg


plac koncertowo-klubowy, (gdy jest impreza to wygląda bardziej obiecująco :wink: )

20220822_115707.jpg


zegary

20220822_120918.jpg


oraz płaską i okrągłą rzeźbę. :roll:

20220822_115105.jpg


Najwięcej jednak czasu oglądamy miasto z góry.

20220822_120828.jpg

20220822_121112.jpg


Najbardziej wyróżniającym się budynkiem jest Kunsthaus. To ten czarny, obły z wypustkami.

20220822_123129.jpg


Gdy przychodzi już czas powrotu, rozdzielamy się. Chłopaki zjeżdżają kolejką, bo młodszy chłopak nadal niedomaga. Tym razem kupują bilet, ale tylko dla męża (bodajże 1,70 e), bo za młodego nie liczą. Ja biorę córę i schodzimy schodami.

20220822_123108.jpg


Zejście jest bardzo widokowe,

20220822_123021.jpg

20220822_123058.jpg

20220822_123338.jpg

20220822_123555.jpg

20220822_123442.jpg


a zbocze Wzgórza prezentuje się pięknie.

20220822_123102.jpg

20220822_123702.jpg

20220822_123949.jpg


Kawałek starówki też udaje się zobaczyć.

20220822_123813.jpg

20220822_124035.jpg


Po drodze do samochodu, synowi na szczęście się polepsza. Możemy spokojnie się porozglądać.

20220822_125156.jpg


Spotykamy na przykład skostniały monitoring miejski i fajne psiaki :oczko_usmiech: .

20220822_130933.jpg

20220822_131014.jpg


Bardzo udany spacer, teraz pora na odpoczynek,dzisiaj czeka na nas nocleg.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.03.2023 09:43

Karta multisport wiele tłumaczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sympatyczny ten Graz, fajnie popatrzeć u Ciebie na zdjęciach :D
Dobrze, ze synowi się polepszyło bo kawał drogi jeszcze przed Wami do domu 8O
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.03.2023 21:47

Bardzo fajne miejsce na drodze "do" i "z" , zgadzam się z Beatą - Graz jest sympatyczny . Na koniec skostniały monitoring miejski - toż to skamieliny są - ubawiłem się :lol: , dziękuję :papa:


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 17.03.2023 19:47

piotrf napisał(a):Bardzo fajne miejsce na drodze "do" i "z" , zgadzam się z Beatą - Graz jest sympatyczny . Na koniec skostniały monitoring miejski - toż to skamieliny są - ubawiłem się :lol: , dziękuję :papa:


Pozdrawiam
Piotr

Monitoring zdecydowanie zbyt długo się zasiedział i skamieniał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Żadnych niezdrowych sensacji nie ma w tym Grazu :wink: .
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 30.03.2023 18:42

Na dzisiejszy nocleg pozostajemy w Austrii. 30 km od Graza jest miejscowość Gleisdorf. Znaleźliśmy kwaterę z miejscem parkingowym pod samym nosem. Budynek i owe miejsce zgodne z wcześniejszym opisem, tylko doba noclegowa zaczyna się dopiero o 15. Szybko okazuje się jednak że nie musimy czekać tej godziny, która pozostała ( i nikt nie będzie jeszcze sprzątać przed naszym wprowadzeniem się :lol: ). Młoda, sympatyczna kobieta wita się z nami i mówi że pokój czeka na nas a klucz jest w drzwiach. Nie wymaga też legitymowania się. :D Dzięki temu możemy od razu się rozgościć. Apartament na poddaszu, choć na zdjęciach w internecie wyglądał dość podrzędnie, w rzeczywistości okazał się całkiem sympatyczny. :)

20220823_055303.jpg


Mamy nawet cekinowe poduszki w sypialni. :mrgreen:

20220823_055215.jpg


Gleisdorf nie jest jakimś znaczącym miastem i raczej niczym charakterystycznym się nie odznacza. Ale ponieważ mieszkaliśmy blisko głównego placu, po błyskawicznym obiedzie w pokoju poszliśmy na spacer. Minęliśmy ratusz.

20220822_175942.jpg


Jakiegoś biedaka podpierającego ścianę.

20220822_180005.jpg


Po drugiej stronie też ładnie.

20220822_180036.jpg


I za chwilę jesteśmy na placu głównym z kościołem.

20220822_180244.jpg


Widok na plac i kosze na śmieci. :wink:

20220822_180407.jpg


I jeszcze my się załapaliśmy.

20220822_180539.jpg


Widok na najbliższy sklep i na ratusz.

20220822_182742.jpg


Po powrocie mieliśmy jeszcze sporo czasu na relaks przed kolejnym dniem w połowie spędzonym na podróży. Bo jednak dzisiaj to się specjalnie nie najeździliśmy. :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.03.2023 00:42

Taki niespieszny powrót do domu po wakacjach to wspaniała rzecz , przedłużenie atrakcji urlopowych , nie odczuwa się zmęczenia związanego z wielogodzinną jazdą 8) , przy okazji można zwiedzić okolice . . .


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 31.03.2023 08:46

Czasem i w podróży dobrze zrobić sobie spokojniejszy etap :wink:
Całkiem sympatyczne leniwe miasteczko zdecydowanie nastraja do noclegu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cudne hvarskie plagiaty - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone