Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cudne hvarskie plagiaty

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1706
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.02.2023 13:13

Musiałam wyguglować gdzie to jest :mrgreen:
My nigdy nie byliśmy w tych okolicach, musimy tego roku je sprawdzić, chociaż jakoś nigdy nie miałam parcia na Kabal, ale ta plaża na zdjęciach piękna, w moim typie :hearts:

Edit. hmmm chociaż to maleńka zatoczka a mi się podoba plaża która wyświetla się jako pierwsza, ale to raczej nie to...

https://www.google.com/maps/place/Pla%C5%BEa+Adam/@43.2255953,16.5713182,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipOnYauczn4HntZN32mxLv9pFonxSpdNTxRUX4VP!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOnYauczn4HntZN32mxLv9pFonxSpdNTxRUX4VP%3Dw114-h86-k-no!7i4032!8i3024!4m6!3m5!1s0x134a81ad995e0299:0x5736dc2448a048da!8m2!3d43.2255953!4d16.5713182!16s%2Fg%2F11g9m9987n
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.02.2023 13:20

No ma coś w sobie Kabal.
Plaża Adam MUSI być bez ludzi, ew. z jakąś jedną małą rodzinką aby było intymnie.
Więc jeżeli zastaniecie tam kilka rodzin to czar prysł.

IMG_20200826_164555.jpg

IMG_20200826_125747.jpg

IMG_20200826_125738.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1706
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.02.2023 13:33

Z tym brakiem ludzi może być ciężko, niestety czasy pustego Hvaru już minęły :evil:

Zagadka więc, gdzie znajduje się plaża z linku, który wstawiłam wyżej, mam wątpliwości czy to na Hvarze, tym bardziej, że jest nawet wyznaczone miejsce kąpielowe...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.02.2023 13:40

Co do tłoku na niej to możesz być spokojna. Dojazd odstrasza. Ew. od strony wody ale wówczas zostają na swoich łodziach.
Natomiast tak jak wspominałem. 2-3 rodzinki i już po uroku. Nie, że będzie nieprzyjemnie. Po prostu plaża ma swój klimat.
Ciężki dojazd, na niektórych zdjęciach widać trochę wodorostów wyrzucanych przez morze i się okaże, że trud dojazdu + ew. zachmurzone niebo i magia miejsca znika.

Bo np. Pokrivenik to chyba tylko w deszcz jest kiepski :)

PS. To pierwsze zdjęcie z google`a to nie jest plaża Adam. Nie mam pojęcia co to za plaża.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1706
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.02.2023 14:13

Tak jak piszesz urok może prysnąć... Jak mój tego roku na niestety wspomnianym Pokriveniku :mrgreen: :cry:
IMG_20220818_152304_copy_600x1067.jpg

IMG_20220818_123347_copy_600x1067.jpg


Oprócz tłumów, spotkała mnie tam też nieprzyjemna sytuacja, gdzie szanowny pan z rodziną obok ( nie wiem jakiej narodowości ) zwrócił mi uwagę, że "tu są dzieci i żebym założyła stanik" gdzie biust owego pana był nie wiele mniejszy niż mój, więc też przydałby mu się stanik, a jego córka w wieku ok 5 lat biegała naga bez majtek 8-O
Także cycki go zgorszyły, ale o pedofili się nie bał :twisted:
Aż pisałam kiedyś z dziewczyną, której mąż jest Chorwatem i pytałam się jej jaki mają stosunek do opalania topless i potwierdziła mi, że to zupełnie normalna sprawa u chorwackich kobiet, tylko nie lubi się jak Czeszki na miejskich plażach opalają się bez majtek :lool:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.02.2023 14:18

Ulala, takich tłumów na Pokriveniku w życiu nie widziałem, a byłem tam nie jeden raz.

PS. co do ludzi to są różni faktycznie. Musiałby się wrażliwy pan znaleźć na plażach Krk`u gdzie pełno rozwrzeszczanych Włochów, a topless to sprawa wręcz naturalna.
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 10.02.2023 14:36

wiolek_lp napisał(a):Z tym brakiem ludzi może być ciężko, niestety czasy pustego Hvaru już minęły :evil:

Zagadka więc, gdzie znajduje się plaża z linku, który wstawiłam wyżej, mam wątpliwości czy to na Hvarze, tym bardziej, że jest nawet wyznaczone miejsce kąpielowe...

Wiola nie jestem pewna ale mi to wygląda na Velika Duba niedaleko Živogosce.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1706
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.02.2023 14:51

kaeres napisał(a):Ulala, takich tłumów na Pokriveniku w życiu nie widziałem, a byłem tam nie jeden raz.

PS. co do ludzi to są różni faktycznie. Musiałby się wrażliwy pan znaleźć na plażach Krk`u gdzie pełno rozwrzeszczanych Włochów, a topless to sprawa wręcz naturalna.


Najbardziej mnie śmieszyła ta hipokryzja, że komuś zwraca uwagę a jego dziecko nago 8)
No cóż, nie spełniłam jego prośby :mg:

lawenda80 napisał(a):Wiola nie jestem pewna ale mi to wygląda na Velika Duba niedaleko Živogosce.


Asia masz racje ! Kurcze kiedyś poza sezonem... :hearts:
Ale się ktoś zapędził wrzucając to zdjęcie do Hvaru :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15652
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.02.2023 16:29

Opalanie toples to od lat w Cro normalna sprawa, także na miejsckich plażach.
Od kiedy byłam pierwszy raz w Chorwacji w 2000 r to zawsze na plażach opalały się babeczki toples, czasami mniej ich było, czasami więcej.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 10.02.2023 20:28

kaeres napisał(a):Nadal nie leży tego typu plaża ?

Qrcze może jak bym był i na żywo widział to bym poczuł klimat, ale generalnie lubię zieleń wokół więc jakoś bardziej mi podchodzą te zatoczki wyryte w skałach i obrośnięte roślinnością.
wiolek_lp napisał(a):Oprócz tłumów, spotkała mnie tam też nieprzyjemna sytuacja, gdzie szanowny pan z rodziną obok ( nie wiem jakiej narodowości ) zwrócił mi uwagę, że "tu są dzieci i żebym założyła stanik" gdzie biust owego pana był nie wiele mniejszy niż mój, więc też przydałby mu się stanik, a jego córka w wieku ok 5 lat biegała naga bez majtek 8-O
Także cycki go zgorszyły, ale o pedofili się nie bał :twisted:

Facet któremu nie podobają się kobiece piersi??? Ewidentnie coś z psychiką :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2023 22:07

kaeres napisał(a):Ulala, takich tłumów na Pokriveniku w życiu nie widziałem, a byłem tam nie jeden raz.


A ja widziałam. W ubiegłym roku w lipcu... :mrgreen:

aaIMG_20220716_130158717 (2) (Copy).jpg


Niestety, Pokrivenik staje się ofiarą własnej popularności... 8)

Coraz bardziej mi żal, że nie dotarłam do Gromin Dolac... :(
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 10.02.2023 22:47

Hvar niestety coraz bardziej zyskuje na popularności .Mam wrażenie ,że z roku na rok coraz więcej turystów ale nic nie pobije zatłoczonej czerwcowej Korczuli gdzie nawet na trudno dostępnych plażach były tłumy Wyobrażam sobie jak jest w szczycie sezonu
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 11.02.2023 19:01

Kapitańska Baba napisał(a):Widzę, że na morzu bora nieźle dmucha :wink: Genialne warunki do żeglugi :hearts:
Plaża śliczna - uwielbiam takie rudości z agawami. :hearts:


A widzisz, ja nawet nie wiedziałam,że to bora.

lawenda80 napisał(a):Cast Away to moja ulubiona miejscówka i nr 1na Hvarze .Uwielbiam te małe ,kameralne zatoki w okolicy Gromin Dolac.

Magda O. napisał(a):Cudnie, postaramy się w czerwcu odwiedzić tą plażę :D

piekara114 napisał(a): Dla mnie też nr 1 na Hvarze. Mimo że o samotności czy nawet spokoju można tam zapomnieć, a my jeszcze trafiliśmy na dość dużo pszczół/os....

kaeres napisał(a):Również polecamy tą plażę. Klimat jest nieziemski, no a urok to widać na każdym zdjęciu.


Według mnie też to miejsce ma klimat. Być może o późniejszej porze dnia jest trochę gorzej.Jednak raczej nie tak wcześnie i nie tak tłocznie jak na Pokriveniku.

piotrf napisał(a):Dlaczego ta najlepsza plaża trafia się przeważnie na koniec pobytu :roll: :wink: Wygląda pięknie i zapewne też byłaby naszą "naj" :mrgreen:
Pakowanie przed powrotem :?: :?

Pozdrawiam
Piotr

Była na samym końcu, ponieważ chciałam, żebyśmy byli już przyzwyczajeni do jazdy po Wyspie. Ja tam nie żałuję :D .
Pakowanie nie jest niczym fajnym,ale pamiętaj, że my do domu zawsze na raty wracamy :wink:

sal3 napisał(a):
kaeres napisał(a):Klimat jest nieziemski, no a urok to widać na każdym zdjęciu.

No ja właśnie oglądając zdjęcia nie widzę nic pięknego w tej plaży. Wręcz powiedziałbym że to najbardziej łysa i pustynna plaża na Hvarze. Pewnie dlatego nie rozumiem też ludzi którzy zachwycają się Pagiem. ;-)


kaeres napisał(a):Ja po zdjęciach z forum byłem zachwycony tą plażą, a na żywo było jeszcze lepiej.
Może kąty zdjęć od pomorzanki są inne i Tobie nie podeszły ?

Nadal nie leży tego typu plaża ?


Po samych zdjęciach sądząc pewnie można mieć wątpliwości. Najlepiej doświadczyć samemu. Często jakiś impuls wpływa na to, że dana plaża nas zachwyca.

wiolek_lp napisał(a):My zeszłego roku też w końcu trafiliśmy na casteaway, i nie powiem było bardzo przyjemnie, ale na pewno nie jest to moja najulubieńsza plaża :wink:
Ja to chyba wolę większe zatoki, a tu na tych małych plażyczkach jednak miało się wrażenie ciasności z innymi ludźmi 8)
A nawet nie było jakiś wielkich tłumów, za to graty ludzi zostawione wszędzie :evil:
Więc nie mieliśmy nawet fajnego miejsca do rozłożenia się :roll:

Tego dnia spędziliśmy cudowny czas w naszej ukochanej Veprinovej, w sumie nie planowaliśmy tam jechać, bo to kawałek drogi ze Stari Gradu, ale tak wyszło, i mój mąż stwierdził, że nie ma to, jak tam :mrgreen:
Pewnie trochę sentyment ( tu mieszkaliśmy podczas naszego 1 pobytu na Hvarze) ale też to, że jest piękna, ma konobe z pysznymi zupami, i miejsce do skakania dla młodych. Więcej nie trzeba :hearts:
1676023076520_copy_600x1067.jpg

Natomiast co do naj naj plaż z zeszłego roku to chyba na równi u nas stają: malutka zatoczka w Malo Stinivie, Vepriniva, i nasze ponowne odkrycie Lucisty w Brušje :D Koszmar dojazdowy z pierwszego pobytu, teraz postanowiliśmy spróbować ponownie, bo mamy inne auto z wyższym zawieszeniem i wiem, że wrócimy :mrgreen:


Tak, graty pozostawione przez bywalców mogą być problemem. Ale dla mnie dość ważny jest naturalny cień. Za krótko plażujemy w danym miejscu, żeby organizować parasol itp :wink: . Niemniej malutka Stiniva kusi, kiedyś odwiedzimy.

wiolek_lp napisał(a):Tak jak piszesz urok może prysnąć... Jak mój tego roku na niestety wspomnianym Pokriveniku :mrgreen: :cry:

Oprócz tłumów, spotkała mnie tam też nieprzyjemna sytuacja, gdzie szanowny pan z rodziną obok ( nie wiem jakiej narodowości ) zwrócił mi uwagę, że "tu są dzieci i żebym założyła stanik" gdzie biust owego pana był nie wiele mniejszy niż mój, więc też przydałby mu się stanik, a jego córka w wieku ok 5 lat biegała naga bez majtek 8-O
Także cycki go zgorszyły, ale o pedofili się nie bał :twisted:
Aż pisałam kiedyś z dziewczyną, której mąż jest Chorwatem i pytałam się jej jaki mają stosunek do opalania topless i potwierdziła mi, że to zupełnie normalna sprawa u chorwackich kobiet, tylko nie lubi się jak Czeszki na miejskich plażach opalają się bez majtek :lool:


kaeres napisał(a):Ulala, takich tłumów na Pokriveniku w życiu nie widziałem, a byłem tam nie jeden raz.

PS. co do ludzi to są różni faktycznie. Musiałby się wrażliwy pan znaleźć na plażach Krk`u gdzie pełno rozwrzeszczanych Włochów, a topless to sprawa wręcz naturalna.


piekara114 napisał(a):Opalanie toples to od lat w Cro normalna sprawa, także na miejsckich plażach.
Od kiedy byłam pierwszy raz w Chorwacji w 2000 r to zawsze na plażach opalały się babeczki toples, czasami mniej ich było, czasami więcej.


sal3 napisał(a):Facet któremu nie podobają się kobiece piersi??? Ewidentnie coś z psychiką :oczko_usmiech:


Krótko mówiąc: nie ma dobrej relacji bez cyca 8) :mrgreen: :wink:

Mikromir napisał(a):
kaeres napisał(a):Ulala, takich tłumów na Pokriveniku w życiu nie widziałem, a byłem tam nie jeden raz.


A ja widziałam. W ubiegłym roku w lipcu... :mrgreen:

Niestety, Pokrivenik staje się ofiarą własnej popularności... 8)

Coraz bardziej mi żal, że nie dotarłam do Gromin Dolac... :(

lawenda80 napisał(a):Hvar niestety coraz bardziej zyskuje na popularności .Mam wrażenie ,że z roku na rok coraz więcej turystów ale nic nie pobije zatłoczonej czerwcowej Korczuli gdzie nawet na trudno dostępnych plażach były tłumy Wyobrażam sobie jak jest w szczycie sezonu


Mnie poraziła ilość motorówek zwożących turystów na Pokrivenik, no i ten zapach spalin :roll: A wiadomość o tłumach na Korczuli ...przeraża 8O
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.02.2023 23:37

pomorzanka zachodnia napisał(a):Była na samym końcu, ponieważ chciałam, żebyśmy byli już przyzwyczajeni do jazdy po Wyspie. Ja tam nie żałuję :D .
Pakowanie nie jest niczym fajnym , ale pamiętaj , że my do domu zawsze na raty wracamy :wink:


My zawsze wracamy na raty :D , to norma , taki sposób przedłuża wakacje i jest urozmaiceniem :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1706
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 12.02.2023 10:00

lawenda80 napisał(a):Hvar niestety coraz bardziej zyskuje na popularności .Mam wrażenie ,że z roku na rok coraz więcej turystów ale nic nie pobije zatłoczonej czerwcowej Korczuli gdzie nawet na trudno dostępnych plażach były tłumy Wyobrażam sobie jak jest w szczycie sezonu


pomorzanka zachodnia napisał(a):Mnie poraziła ilość motorówek zwożących turystów na Pokrivenik, no i ten zapach spalin :roll: A wiadomość o tłumach na Korczuli ...przeraża 8O


Ja wyobrażać sobie nie muszę, bo przed Hvarem spędziliśmy kilka dni na Korčuli i to był dramat... Nigdy więcej. Tu Hvar w stosunku do Korčuli jednak wciąż mniej oblegany :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cudne hvarskie plagiaty - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone