Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar&Dubrovnik jesienną porą

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.11.2017 19:40

maslinka napisał(a):
beatabm napisał(a):
piotrf napisał(a):
ruzica napisał(a):Ja chyba jestem jedyną osoba na świecie niezainteresowaną Grą o tron :mrgreen:


Marto , muszę przyznać z żalem , że niestety to nie jest do końca prawdziwe stwierdzenie - znam sporą grupę osób ( sam się do niej zaliczam ) , które również Gra o tron nic a nic nie interesuje :oczko_usmiech:

Bardzo lubię Dubrownik i pewnie do niego kiedyś wrócę , ale póki co wędruję z Wami


Pozdrawiam
Piotr

Dołączam do klubu niezainteresowanych Grą :wink:

Ja też, ja też :mrgreen:
Gra o tron nic a nic mnie nie obchodzi 8)

Za to nocny Dubrovnik na Twoich zdjęciach prezentuje się pięknie :)

Ja ogólnie nietelewizyjna, nawet nie mamy takowego urządzenia w domu :roll: A seriale....nie sadziłam że jakiś będę oglądać. do czasu gdy zostałam namówiona na "Piratów" - jak dla mnie genialny :wink: A najlepsze w nim centrum wywiadu :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 01.11.2017 19:55

beatabm napisał(a):Dołączam do klubu niezainteresowanych Grą :wink:


maslinka napisał(a):
Ja też, ja też :mrgreen:
Gra o tron nic a nic mnie nie obchodzi 8)


kulka53 napisał(a):

PS. Gra o tron? Co to takiego? :D


Witajcie w klubie :!: Całkiem sporo nas jest :D

tony montana napisał(a):Proszę, proszę, w październiku się byczyliście w Cro - pięknie

Tacy to i pożyją ;o



I to mówi ten, co na wczasach zagramanicznych jest chyba ze 3 razy w roku. A może więcej :?: :twisted:

kulka53 napisał(a):Cześć :)
Nieszczególnie już śledzę chorwackie wątki :? , toteż umknęła mi Twoja relacja, a gdy zauważyłem przypadkiem - od razu nadrobiłem :)

ruzica napisał(a):Tamto zejście co planowałam, to pewnie nie istnieje :roll:

Istnieje... przynajmniej w 2008 istniało, bo nim podchodziliśmy na Srd, kolejki jeszcze wtedy nie było. Pewnie o tym wspomniałem w naszej ówczesnej relacji. Szło się pamiętam fajnie a potem na asfaltówce zatrzymało się starsze małżeństwo niemieckie takim mikro-wohnmobilem :cool: i podrzucili nas do celu.

Cena za wstęp na mury - jakaś masakra 8O , myśmy pamiętam płacili po 40 kun :roll:

Te zdjęcia z 2003 i z 2017 8O identycznie wyglądasz (może poza napisem na bluzce :lol: )

Od teraz śledzę pilnie każdy c.d. :D

PS. Gra o tron? Co to takiego? :D


Cześć Paweł :)

Nawet zaglądałam do Waszej relacji z 2008(a może 2009), ale głównie pod katem Hvaru, to jakoś mi umknęło, że byliście w Dubrovniku.

W 2003 r. wejście na mury kosztowało 30 kun. Zastanawiam się czy to kiedyś osiągnie jakąś górną granicę :roll: Bo na razie nic na to nie wskazuje.

beatabm napisał(a):
Ja ogólnie nietelewizyjna, nawet nie mamy takowego urządzenia w domu :roll:


My też nie mamy telewizora 8O Dlatego się trochę jaram na wyjazdach apartmanami z tv. To dla mnie atrakcja :oops: :lol:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 02.11.2017 17:07

05.10.2017 Przeklęta wyspa miłości

Kolejny dzień zaczynamy tak samo jak poprzednie- kawka na balkonie, śniadanie z kotami, a potem po raz już trzeci autobus do Dubrovnika. Popłyniemy sobie dziś na Lokrum. W sezonie można popłynąć z Mlini, ale ja nie byłam pewna czy jest to możliwe w październiku, po za tym do Mlini mieliśmy około 3 kilometry- nie chciało nam się tak daleko iść, a z kolei autobusem się nie opłacało. No i mieliśmy jeszcze sprawę do załatwienia w Dubrovniku- trzeba było znaleźć znaczki. Pocztę szczęśliwie znaleźliśmy, ale pani w okienku mówiła tylko po chorwacku więc S. nie był pewny czy kupił dobre, bo podejrzanie tanie się wydawały. A ja nie mogłam na pocztę wejść bo musiałam uporać się z kuglą :roll: . Do tej pory nie wiem czy te znaczki dobre, bo jak na razie nikt się nie zgłosił z podziękowaniami :?

Po zakupieniu znaczków poszliśmy jeszcze na Plac Gundulića, gdzie odbywa się targ, ale nie we wszystkie dni. Pamiętam z 2003 r., że kupowałam tu rakiję od miejscowego dziadka, taką domowej roboty. Obecnie nie jest to już możliwe- dziadki są, ale mają małe rakijki z etykietami, jakie można kupić w każdym sklepie z suvenirami.

Idziemy do portu- kupujemy bilety na statek, który pływa co pół godziny. Bilety 120 kun od łebka, większą część ceny stanowi wstęp do rezerwatu, którym Lokrum jest objęte od 1963 r. Płyniemy :D

cro105.jpg


cro106.jpg


S. stwierdza, że Dubrovnik najlepsze wrażenie robi z murów, z morza, z Srđa i z drogi od strony Cavtatu. Od wewnątrz i z dołu nie robi na nim wrażenia. Ja tego zdania nie podzielam- przecie to klasa wszechświatowa, a o tej klasie świadczą nawiedzające miasto chyba o każdej porze roku- tłumy :lol:
cro107.jpg

Gdzieś w tych zatoczkach jest nasze Soline:

cro108.jpg


cro109.jpg


Wyspa znajduje się zaledwie 600 m. od Dubrovnika, dlatego rejs trwa góra 15 minut. Wyskakujemy z łajby i idziemy zwiedzać.
cro110.jpg

Pierwsze wzmianki o wyspie pochodzą z XI w. kiedy to Benedyktyni założyli tu swoje opactwo. W 1667 r. podczas wielkiego trzęsienia ziemi klasztor został zniszczony. Benedyktyni w 1798 r. opuścili wyspę(pomimo, że klasztor został odbudowany), rzucając klątwę na Lokrum, i każdego kto chce ją mieć na własność. Dlatego pewnie nikt jej obecnie nie chce, ale za 800 tysięcy kun z haczykiem można sobie całą wynająć. Tu link do bardziej szczegółowego cennika: http://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/ ... -je-812500

My na razie miniemy klasztor bokiem, ale jeszcze tu wrócimy.

Wysepkę zamieszkują pawie i zajączki:

cro111.jpg


cro112.jpg


Przechodzimy przez ogród botaniczny

cro113.jpg


I docieramy do Fortu Royal- twierdzy zbudowanej przez Francuzów na początku XIX w.

Roztaczają się stąd całkiem niezłe widoki.

cro114.jpg


cro115.jpg


cro116.jpg


Twierdza w środku:

cro117.jpg


cro119.jpg


Z twierdzy zeszliśmy w naszym stylu- jakąś dziką ścieżką, którą chyba nikt nie chodzi- było stromo i kamieniście, więc trochę przeklinałam me nieśmiertelne sandały-zapierdalanki :wink:

cdn.

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.11.2017 19:01

tony montana napisał(a):Proszę, proszę, w październiku się byczyliście w Cro - pięknie
Tacy to i pożyją ;o


ruzica napisał(a):I to mówi ten, co na wczasach zagramanicznych jest chyba ze 3 razy w roku. A może więcej :?: :twisted:


To są złe języki ludzkie, pomówienia ... ;) 8O :oops: :roll:

Jak to TRZY? :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.11.2017 20:54

Nigdy nie byłam na Lokrum 8O
Jakie śliczne te zajączki, słodziaki :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 02.11.2017 21:18

tony montana napisał(a):
tony montana napisał(a):Proszę, proszę, w październiku się byczyliście w Cro - pięknie
Tacy to i pożyją ;o


ruzica napisał(a):I to mówi ten, co na wczasach zagramanicznych jest chyba ze 3 razy w roku. A może więcej :?: :twisted:


To są złe języki ludzkie, pomówienia ... ;) 8O :oops: :roll:

Jak to TRZY? :)


Proszę bardzo:
:arrow: nr 1 un-mondo-migliore-jak-uciec-przed-deszczem-sycylia-zima-17-t51665.html
:arrow: nr 2 4-dni-wiosennego-slonka-italia-znad-gardy-t52056.html
:arrow: nr 3 morderczo-upalny-tydzien-na-sardynii-t52954.html

:mrgreen:

Czyli chcesz powiedzieć, że więcej jednak było? :P :wink:

beatabm napisał(a):Nigdy nie byłam na Lokrum 8O
Jakie śliczne te zajączki, słodziaki :D


Ja wcześniej też nie, to był mój pierwszy raz :mrgreen: :wink:

Zajączków będzie więcej w następnym odcinku :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.11.2017 09:57

ruzica napisał(a):
tony montana napisał(a):Jak to TRZY? :)
Czyli chcesz powiedzieć, że więcej jednak było? :P :wink:

Jeszcze na jakieś piwko skoczył (sam się chwalił) no i pewnie jesienią tez gdzieś był.... i pewnie już ferie ma zaplanowane...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.11.2017 10:08

piekara114 napisał(a):
ruzica napisał(a):
tony montana napisał(a):Jak to TRZY? :)
Czyli chcesz powiedzieć, że więcej jednak było? :P :wink:

Jeszcze na jakieś piwko skoczył (sam się chwalił) no i pewnie jesienią tez gdzieś był.... i pewnie już ferie ma zaplanowane...
Ferie to już we wakacje zaklepał ... :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.11.2017 11:04

Aga, jak nie On, to Ty musisz się tu nam wyspowiadać....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.11.2017 11:08

piekara114 napisał(a):Aga, jak nie On, to Ty musisz się tu nam wyspowiadać....

Dam szansę Tonemu pochwalić się gdzie wyfrunie :oczko_usmiech: :smo:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 03.11.2017 12:16

Widzę, że trochę straciliśmy odpuszczając Fort Royal :( podczas naszego pobytu na Lokrum w 2011 r.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.11.2017 20:40

Aleś wygrzebała RUZICA.....
Noooo, Faktycznie..... jakos tego nie liczyłem ;)

Dementuję JAKIEKOLWIEK PLOTKI o feriach..... bidny jestem ostatnio, nie stać mnie...... może SZWAGRY dołożą do JAKIEGOŚ wyjazdu ;)

Poleciałbym ALE tam, gdzie ciepło.....

:lool: :lool: :coool: :nice:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.11.2017 23:01

Tony, no ale gdzie styczeń/luty znajdziesz ciepło w rozsądnej odległości?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 06.11.2017 00:43

piekara114 napisał(a):Jeszcze na jakieś piwko skoczył (sam się chwalił) no i pewnie jesienią tez gdzieś był.... i pewnie już ferie ma zaplanowane...


No, ja wiem ale z Oktoberfest relacji nie było, więc nie byłam w stanie tego udowodnić :wink:

mysza73 napisał(a):Ferie to już we wakacje zaklepał ... :oczko_usmiech:


A to chyba tak samo jak Ty :?: :wink:

piekara114 napisał(a):Aga, jak nie On, to Ty musisz się tu nam wyspowiadać....


mysza73 napisał(a):Dam szansę Tonemu pochwalić się gdzie wyfrunie :oczko_usmiech: :smo:


Noo, spowiadajcie się jestem bardzo ciekawa :!:

krakusowa napisał(a):Widzę, że trochę straciliśmy odpuszczając Fort Royal :( podczas naszego pobytu na Lokrum w 2011 r.


Chyba nigdy nie jest tak, że się zobaczy wszystko co się chce. Ja trochę żałuję, że nie byliśmy na wyspach Elafickich, ale jakoś nie miałam ich gdzie upchnąć w moim misternym planie.

tony montana napisał(a):Aleś wygrzebała RUZICA.....
Noooo, Faktycznie..... jakos tego nie liczyłem ;)

Dementuję JAKIEKOLWIEK PLOTKI o feriach..... bidny jestem ostatnio, nie stać mnie...... może SZWAGRY dołożą do JAKIEGOŚ wyjazdu ;)

Poleciałbym ALE tam, gdzie ciepło.....

:lool: :lool: :coool: :nice:


To się jeszcze zobaczy, może znowu coś wygrzebię( w przyszłości) i jak się wtedy będziesz tłumaczył :?: :twisted: :wink:

piekara114 napisał(a):Tony, no ale gdzie styczeń/luty znajdziesz ciepło w rozsądnej odległości?


Do Egiptu poleci :mrgreen: 8O Tam ostatnio jest tanio, może obejdzie się bez sponsoringu ze strony szwagrów :idea: :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.11.2017 01:45

Ja też dołączam do klubu niezainteresowanych Grą o tron :mrgreen:

Nadrobiłam,bo ostatnio z czasem gorzej było.Pięknie trafiliście z tą pogodą, lepiej niż ja we wrześniu :)

Myślałam,że to pierwsze zdjęcie (kliszowe) to aktualne, a drugie sprzed lat :!: :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar&Dubrovnik jesienną porą - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone