Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar&Dubrovnik jesienną porą

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.10.2017 18:10

Bardzo przyjemny, a patrząc na mapkę lekko zagmatwany :wink: ten Cavtat.
Lubię takie linie brzegowe w miasteczkach, a te palmy w marinie bardzo ładne i robią faktycznie fajny klimat :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 25.10.2017 20:33

Habanero napisał(a):Bardzo przyjemny, a patrząc na mapkę lekko zagmatwany :wink: ten Cavtat.
Lubię takie linie brzegowe w miasteczkach, a te palmy w marinie bardzo ładne i robią faktycznie fajny klimat :D


Palmy fajne i mimo pory roku nie były w ogóle tonowe :mrgreen: :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 26.10.2017 19:41

04.10.2017- Dubrovnik cz. I

Nadeszła wiekopomna chwila :!: Jedziemy do Dubrovnika na cały dzień. :D
Do celu dotrzemy ofkors autobusem. Tym razem prawie pustym.
Wysiadamy na tym samym przystanku co przed wczoraj,bo nie wiemy gdzie jest następny. 10 minut spacerku i jesteśmy przy murach.

cro52.jpg


cro53.jpg


Parkingi- temat, który na forum ma nawet swój wątek. Są kosmicznie drogie. W strefie 2, jak widać na załączonym obrazku cena to 40 kun za godzinę, w strefie 1, to aż 75 kun 8O Oczywiście nie trzeba parkować w ścisłym centrum, no ale te tańsze parkingi są ciut dalej. Dlatego mieszkając gdzieś na Župie Dubrovačkiej tak jak my, warto skorzystać z autobusu. Który ma dodatkowo tę zaletę, że nie wymusza na nikim abstynencji. Parkingi i tak były mocno zastawione.
cro54.jpg

No, ale nie będziemy sobie zawracać nimi głowy, bo w sumie aktualnie nas nie dotyczą.

Wchodzimy do miasta przez Buža Gate 8)

cro55.jpg


cro56.jpg


To trzeba ofocić wszystkie punkty obowiązkowe :!:

Wąskie schodo-uliczki:

cro57.jpg


Katedrę sv. Vlaha:

cro58.jpg


Stradun :hearts:

cro59.jpg


Knajpki ukryte w zakamarkach:

cro60.jpg


Pustawe po pora pośniadaniowa już, a przedobiadowa jeszcze :wink:

Fontanna Onufrego:

cro61.jpg


Trzeba się napić z 16 kraników, żeby życzenie się spełniło. Woda leciała jednak tylko z co 3-ciego. Chyba trzeba pomyśleć dużo życzeń, to się może co trzecie spełni :roll:

Przy fontannie znajduje się jedno z kilku wejść na mury, więc nie zawahamy się go użyć :!: Ale spacer po murach jest długi, więc pewnie dopiero w weekend tam pójdziemy :wink:

I co myślicie o tych październikowych pustkach? :twisted:

:papa:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.10.2017 20:35

ruzica napisał(a):I co myślicie o tych październikowych pustkach? :twisted:

Coś mi się wydaje, że w deszczowym czerwcu było ich mniej :D
Tragedia z tym Dubrownikiem :(
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.10.2017 21:49

Pustki jak pustki - gdzieś się schowały w tłumie ludzi :wink:
Tylko ten parkingowy cennik 8O 8O 8O Ło Matko, masakra 8O 8O 8O
A my narzekamy że u nas drogo - godzina 3 zł :roll: :roll: :roll:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 26.10.2017 22:07

75 ? 8O masakra...a co do październikowych tłumów...rok temu w sierpniu było tak samo :roll:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.10.2017 00:04

ewula91 napisał(a):
ruzica napisał(a):I co myślicie o tych październikowych pustkach? :twisted:

Coś mi się wydaje, że w deszczowym czerwcu było ich mniej :D
Tragedia z tym Dubrownikiem :(



Pamiętam nasze wrześniowe odwiedziny . . . te pustki były chyba takie same :lol:

Mimo to obok Dubrownika bardzo ciężko przejść obojętnie ( a da się :?: ) , a gdy już się w niego zagłębimy , to największe nawet tłumy nie są w stanie zakłócić przyjemności . . .



Pozdrawiam
Piotr
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 27.10.2017 16:57

ewula91 napisał(a):Coś mi się wydaje, że w deszczowym czerwcu było ich mniej :D
Tragedia z tym Dubrownikiem :(


Pewnie było ich mniej tylko dlatego, że deszcz padał :mrgreen:

beatabm napisał(a):Pustki jak pustki - gdzieś się schowały w tłumie ludzi :wink:
Tylko ten parkingowy cennik 8O 8O 8O Ło Matko, masakra 8O 8O 8O
A my narzekamy że u nas drogo - godzina 3 zł :roll: :roll: :roll:


Ja o tych parkingach gdzieś już wcześniej czytałam, więc aż tak bardzo mnie nie zaskoczyły, ale ostatnio znajomy mi opowiadał, że na Stradunie pił najdroższe piwo w życiu- 120 kun. Za kufel, nie za skrzynkę 8O :wink:

słoma79 napisał(a):75 ? 8O masakra...a co do październikowych tłumów...rok temu w sierpniu było tak samo :roll:


To nowa cena, która obowiązuje od tego roku w terminie 1.05-31.10. Można o tym przeczytać tutaj https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/dub ... 83556.html

W sierpniu 14 lat temu też były takie "pustki"

piotrf napisał(a):Mimo to obok Dubrownika bardzo ciężko przejść obojętnie ( a da się :?: ) , a gdy już się w niego zagłębimy , to największe nawet tłumy nie są w stanie zakłócić przyjemności . . .

Piotr


Chyba się nie da przejść obojętnie, przynajmniej ja nie potrafię(S. nie do końca podziela mój zachwyt). To miasto ma w sobie coś takiego, że mogę mu wiele wybaczyć. Nawet tłumy i te chore ceny :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 28.10.2017 10:45

04.10.2017 Dubrovnik-spacer po murach

Wchodzimy na mury płacąc haracz w wysokości 150 kun od łebka(można kartą). Cena jest wysoka, ale jeszcze nie kosmiczna. Myślę, ze raz w życiu warto, a nawet trzeba 8) :wink: Chociaż dla mnie to już drugi raz, ale tamten pierwszy był dawno to się nie liczy. Patrzymy na te same miejsca z innej perspektywy:

cro62.jpg


cro63.jpg


A teraz coś z cyklu kiedyś i dziś:

d2003.jpg


Ja& mury, 2003
oraz:

cro64.jpg


Ja& mury 2017 :)

To pierwsze zdjęcie jest z epoki prehistorycznej- robione aparatem na klisze. Byłam wtedy na objazdówce po Czarnogórze- z każdego miejsca mam 1-2 zdjęcia, co by nie marnować filmu. Mam też kilka zdjęć bezludziowych co straszliwe zgorszenie mej rodzicielki wywołały :lol:

cro65.jpg


Robimy sobie przerwę i patrzymy na Twierdzę Lovrijenac. Tam pójdziemy popołudniu.

cro66.jpg

Nasza przedwczorajsza zdobycz

cro67.jpg


Patrzymy na zorganizowaną wycieczkę kajakową:

cro68.jpg


Jest Dubrovnik, muszą być wiszące galoty :D Te tutaj pilnowane przez kotka :)

cro69.jpg


Cały czas poruszamy się w takim ludzkim ogonku, którego skład procentowy jest mniej więcej taki, że jakieś 80% to Japończycy(lub Chińczycy, Wietnamczycy lub Koreańczycy, ale ja ich nie rozróżniam :roll: )

cro70.jpg


W szerszych miejscach robimy krótkie przerwy na łyk wody. Akurat tak się złożyło, że na mury trafiliśmy w samo południe, więc słońce jest momentami lekko męczące(to już 3-ci dzień jesiennych upałów 8O )

cro71.jpg


Dochodzimy w okolice starego portu(tzn. ponad portem), który jest chyba moim ulubionym miejscem w D.

cro72.jpg


Teraz będzie przerwa na reklamy, a potem... dalej będę Was katować murami :!:

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.10.2017 11:28

ruzica napisał(a):Ja& mury, 2003
oraz:

Ja& mury 2017 :)

Nic się nie zmieniłaś :D

Patrzę na te tłumy w październiku i nie chcę wiedzieć, jak tam jest w lipcu. Dobrze, że w Dubrovniku byłam już 3 razy; na razie mnie tam nie ciągnie...

Za to chętnie połaziłabym po Cavtacie.

Melduję, że zaległości nadrobione i czekam na ciąg dalszy :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.10.2017 11:29

Widzę że dla niektórych czas nie istnieje :D
Dubrovnik pięknie wygląda na Twoich zdjęciach, nawet jesienią :wink: :papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 28.10.2017 13:06

ruzica napisał(a):Cały czas poruszamy się w takim ludzkim ogonku, którego skład procentowy jest mniej więcej taki, że jakieś 80% to Japończycy(lub Chińczycy, Wietnamczycy lub Koreańczycy, ale ja ich nie rozróżniam :roll: )

Ja też :oczko_usmiech:
ruzica napisał(a): a potem... dalej będę Was katować murami :!:

Bardzo przyjemne to katowanie :lol:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 28.10.2017 16:01

maslinka napisał(a):
Patrzę na te tłumy w październiku i nie chcę wiedzieć, jak tam jest w lipcu. Dobrze, że w Dubrovniku byłam już 3 razy; na razie mnie tam nie ciągnie...


Ja też już 3 razy. Chyba wystarczy :)

Habanero napisał(a):Dubrovnik pięknie wygląda na Twoich zdjęciach, nawet jesienią :wink: :papa:


Taki urok Dubrovnika. Chyba zawsze pięknie wygląda :)

maslinka napisał(a):Nic się nie zmieniłaś :D



Habanero napisał(a):Widzę że dla niektórych czas nie istnieje :D


Oj tam, oj tam :wink: Nie widzieliście mnie przed farbowaniem włosów : :twisted:

krakusowa napisał(a):
ruzica napisał(a):Cały czas poruszamy się w takim ludzkim ogonku, którego skład procentowy jest mniej więcej taki, że jakieś 80% to Japończycy(lub Chińczycy, Wietnamczycy lub Koreańczycy, ale ja ich nie rozróżniam :roll: )

Ja też :oczko_usmiech:


Podejrzewam, że jest nas więcej :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.10.2017 18:31

Tłumy na murach to nie zaskoczyły, i to w październiku 8O 8O 8O
My byliśmy w lipcu 2012 i tylu ludzi nie było, no ale było już późne popołudnie...


Co do klifów.... Jak tam byliśmy w 2014 to też spore fale były... No i te schodki do linki wykończyli.....
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 28.10.2017 21:50

piekara114 napisał(a):

Co do klifów.... Jak tam byliśmy w 2014 to też spore fale były..


Tam w sumie jest pełne morze, to te fale może są zawsze :roll:

piekara114 napisał(a):Tłumy na murach to nie zaskoczyły, i to w październiku 8O 8O 8O


Ja się nie spodziewałam jakiś strasznych pustek w Dubrovniku, no ale te tłumy to mnie też zaskoczyły trochę. Było bardzo dużo Azjatów, może oni dopiero jesienią mają sezon urlopowy :?: W ogóle październik w Cro okazał się w rzeczywistości trochę inny w moich wyobrażeniach, ale o tym to może napiszę na samym końcu, robiąc jakieś podsumowanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar&Dubrovnik jesienną porą - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone