Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar&Dubrovnik jesienną porą

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.10.2017 10:07

04.10.2017-Dubrovnik, spacer po murach cd.

Kontynuujemy naszą wycieczkę przez mury

cro73.jpg


Trzeba pamiętać o pilnowaniu biletu, bo podczas spaceru ze 2 razy są sprawdzane 8O (chyba w miejscach, gdzie są pozostałe wejścia)

cro74.jpg


Ruch odbywa się jednokierunkowo, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem(wąsko jest :!: )

cro75.jpg


cro76.jpg


cro77.jpg


cro78.jpg


cro79.jpg


cro80.jpg


cro81.jpg

Widać cel naszej jutrzejszej wycieczki:
cro82.jpg


cro83.jpg


No i pora zejść na ziemię :wink:

Na mury trzeba sobie zarezerwować jakieś 2-3 godzinki oraz nie brać z nas przykładu i nie iść tam w południe(zwłaszcza latem)

CDN.

:papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.10.2017 11:03

Nadrobiłam !
Konavovske Stjene marzą mi się, wzgórze Srd na nogach- cudownie.
Stare miasto i mury robią wrażenie ale te paździrnikowe tłumy :!:
Masakra, ciągle mówię, że Dubrovnik i Plitwickie Jeziora zwiedzę kiedyś, jak zdecyduje się na wyjazd na wiosne lub jesień a tu okazuje się, że wcale nie jest lepiej :/

Cavtat uroczy, chciałabym tam troszkę pobyć.

PS. Faktycznie czas dla Ciebie się zatrzymał :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.10.2017 14:36

wiolek_lp napisał(a):Masakra, ciągle mówię, że Dubrovnik i Plitwickie Jeziora zwiedzę kiedyś, jak zdecyduje się na wyjazd na wiosne lub jesień a tu okazuje się, że wcale nie jest lepiej :/


Cześć Wiolu :)

My w Plitwicach byliśmy właśnie wiosną- przełom maja/czerwca. Pustek nie uświadczyliśmy :mrgreen:

Może trzeba zimę rozważyć :idea: :?:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.10.2017 16:03

Nic a nic się nie zmieniasz 8O
Przyjemny ten spacer po murach, zwłaszcza jak za oknem taki ziąb :roll:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.10.2017 16:33

ruzica napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Masakra, ciągle mówię, że Dubrovnik i Plitwickie Jeziora zwiedzę kiedyś, jak zdecyduje się na wyjazd na wiosne lub jesień a tu okazuje się, że wcale nie jest lepiej :/


Cześć Wiolu :)

My w Plitwicach byliśmy właśnie wiosną- przełom maja/czerwca. Pustek nie uświadczyliśmy :mrgreen:

Może trzeba zimę rozważyć :idea: :?:


Nie pocieszasz mnie z tymi Plitwicami :lool: Zima była by dobrą opcją, ale to chyba za 10 lat :mrgreen: Męża praca nie pozwala na urlop kiedy mu się podoba, więc jak zmieni kiedyś pracę to rozważymy ;)

beatabm napisał(a):Przyjemny ten spacer po murach, zwłaszcza jak za oknem taki ziąb :roll:


Czy u Was też taka masakra ? W niczym nie przypomina to złotej pięknej jesieni, u mnie co chwilę deszcz z gradem ! Ale jest czas przynajmniej na forum i na nadrabianie :mrgreen:
PS. u Ciebie beatabm też powoli to robię ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.10.2017 17:05

wiolek_lp napisał(a):Czy u Was też taka masakra ? W niczym nie przypomina to złotej pięknej jesieni, u mnie co chwilę deszcz z gradem ! Ale jest czas przynajmniej na forum i na nadrabianie :mrgreen:
PS. u Ciebie beatabm też powoli to robię ;)

Huragan szaleje od nocy ale najgorsze ma być koło 20 wg prognoz 8O
Cieszę się że czytasz, Czytelnicy mobilizują do pisania :D Jutro będzie kolejny odcinek :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.10.2017 17:11

U mnie to taka masakra jest, że przystanki autobusowe poprzewracało 8O 8O

Nie mamy wyjścia, jak ogrzewanie się w słońcu wakacyjnych relacji :wink: :papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 31.10.2017 13:22

Na murach byłam bardzo dawno 8O więc z wielką przyjemnością pooglądałam sobie Dubrownik z ich wysokości :roll:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 31.10.2017 18:16

beatabm napisał(a):Przyjemny ten spacer po murach, zwłaszcza jak za oknem taki ziąb :roll:


Zaraz pójdziemy dalej :)

krakusowa napisał(a):Na murach byłam bardzo dawno 8O więc z wielką przyjemnością pooglądałam sobie Dubrownik z ich wysokości :roll:


Teraz czas na Dubrovnik z innych perspektyw :wink: (teraz z dołu a "jutro" będzie z morza)

04.10.2017, Popołudnie w Dubrovniku

Zeszliśmy na ziemię to i przyziemnymi sprawami czas się teraz zająć. Jest gorąco, więc punkt obowiązkowy- kugle. W Sladoleđarni jak zwykle kolejka, ale kugle są wielkie i pyszne. Idziemy do portu odpocząć na ławeczce w cieniu, a potem szwendamy się bezcelowo po Dubrovniku. W zakamarkach kupujemy magnes na lodówkę, potem kartki do wysłania. Ale nie mogliśmy nigdzie znaleźć znaczków- kartki poczekają.(czekały do przedostatniego dnia na Hvarze :lol: )

cro84.jpg


Knajpki zaczynają wypełniać się ludźmi:

cro85.jpg


Odhaczamy kolejny must see na mapie

cro86.jpg


Trochę oczywiście błądzimy, jak to my :wink:

cro87.jpg


Idziemy odwiedzić moje kolejne ulubione miejsce- plac pod pomnikiem Gundulića. To chorwacki poeta barokowy, a jego najbardziej znanym dziełem jest epopeja Osman, w którym autor wychwala bohaterstwo Polaków 8O . Dlatego trochę głupio było uciąć mu kawałek głowy :? . Obecnie poeta jest znany głównie z banknotu 100-kunowego.

cro88.jpg


Pora robi się późnawa, a my coraz bardziej głodni. Aby obiad nie zrujnował nas finansowo decydujemy się na trochę opuścić staromiejskie mury.

cro89.jpg


Zjemy tutaj https://pl.tripadvisor.com/LocationPhot ... matia.html

Knajpkę wynalazłam na tripadvisor, miała bardzo dobre opinie. Ale po wizycie tam stwierdzam, że chyba sami je sobie piszą. :roll: Pierwszy raz w życiu nie daliśmy rady zjeść całej pizzy. 8O Taka sucha była :evil: . A ser się nie ciągnął, tylko był spieczony na wiór. Sytuacje poprawiło trochę dobre wino i pršut, ale i tak bym tam drugi raz nie poszła.

Po obiedzie idziemy odwiedzić kolejny punkt obowiązkowy-Twierdzę Lovrijenac. Twierdza jet pięknie położona na 36-metrowej skale. Kiedyś pełniła funkcję militarną, teraz odbywają się tu przedstawienia teatralne, a ostatnio służyła też za scenografię Gry o tron.(Ja chyba jestem jedyną osoba na świecie niezainteresowaną Grą o tron :mrgreen: ) Wejście na Twierdzę kosztuje 50 kun, ale jeśli mamy bilet z murów wchodzimy za free 8) . Widoki z Twierdzy całkiem ciekawe.

cro90.jpg


cro91.jpg


cro92.jpg


cro93.jpg


cro94.jpg


cro95.jpg


cro96.jpg


Po odwiedzeniu Twierdzy zatrzymujemy się chyba w każdym Konzumie i Studenacu celem nabycia jakiegoś napitku, bo tak nas suszy po tej pizzy. :mrgreen: Na koniec siadamy jeszcze w kafejce na szybkie cappuccino. Powoli zaczyna się ściemniać, ale to jeszcze nie koniec spaceru po Dubrovniku.

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.10.2017 20:27

ruzica napisał(a):Ja chyba jestem jedyną osoba na świecie niezainteresowaną Grą o tron :mrgreen:


Marto , muszę przyznać z żalem , że niestety to nie jest do końca prawdziwe stwierdzenie - znam sporą grupę osób ( sam się do niej zaliczam ) , które również Gra o tron nic a nic nie interesuje :oczko_usmiech:

Bardzo lubię Dubrownik i pewnie do niego kiedyś wrócę , ale póki co wędruję z Wami


Pozdrawiam
Piotr
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 01.11.2017 19:06

piotrf napisał(a):
ruzica napisał(a):Ja chyba jestem jedyną osoba na świecie niezainteresowaną Grą o tron :mrgreen:


Marto , muszę przyznać z żalem , że niestety to nie jest do końca prawdziwe stwierdzenie - znam sporą grupę osób ( sam się do niej zaliczam ) , które również Gra o tron nic a nic nie interesuje :oczko_usmiech:


Cieszy mnie to bardzo :D Bo już myślałam, że ja jakaś dziwna jestem :roll: :lol: :wink:

04.10.2017 Dubrovnik by night

Dubrovnik wieczorem ma niesamowity klimat, chyba lepszy niż w dzień. Dlatego postanowiliśmy zostać do wieczora. Czekanie aż się zrobi ciemno nie było żadnym wyzwaniem, ponieważ ciemno o tej porze roku robi się około 18.30.

cro97.jpg


Chodzimy po tych samych miejscach co w dzień.

cro98.jpg


cro99.jpg


Turyści jednodniowi już sobie pojechali więc miasto, no, może nie opustoszało ale jakoś luźniej jest.

cro100.jpg


cro101.jpg


cro102.jpg


cro103.jpg


cro104.jpg


Chyba obeszliśmy już wszystko co najważniejsze(mniej więcej), to teraz czas pod Gundlulića :!:

No i niestety w tym miejscu musimy zakończyć nasz wirtualny spacer, ponieważ zdechł nam aparat :evil: Telefony.. też zdechły(nieszczęścia chodzą parami :!: )

Trudno, jutro raczej nie będzie nam się chciało wracać dla zrobienia 5 zdjęć na krzyż. Odpuścimy sobie- teraz pójdziemy do portu na relaks. Jest bardzo przyjemnie- wieczór ciepły, wystarczył cienki sweterek(potem będzie coraz gorzej :wink: ).

Obliczamy, że autobus powinien przyjechać po nas około 21.20-25. To o 21.00 ruszamy powolnym krokiem na przystanek koło Bramy Ploče. I musimy zagęścić ruch bo bus jednak już jedzie 8O :roll: Libertas Dubrovnik to nie jest ternitalia, ani pks :wink: Ale autobusy jeżdżą do 1 w nocy, a potem od 5-tej rano, więc jak ktoś ma potrzebę zabalować to można.

Na tym kończę ostatni już, dubrovački odcinek. Chociaż jutro będziemy kręcić się w bardzo bliskim sąsiedztwie.

:papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.11.2017 19:16

piotrf napisał(a):
ruzica napisał(a):Ja chyba jestem jedyną osoba na świecie niezainteresowaną Grą o tron :mrgreen:


Marto , muszę przyznać z żalem , że niestety to nie jest do końca prawdziwe stwierdzenie - znam sporą grupę osób ( sam się do niej zaliczam ) , które również Gra o tron nic a nic nie interesuje :oczko_usmiech:

Bardzo lubię Dubrownik i pewnie do niego kiedyś wrócę , ale póki co wędruję z Wami


Pozdrawiam
Piotr

Dołączam do klubu niezainteresowanych Grą :wink:
I muszę przyznać że Twój nocny Dubrownik jest bardzo piękny. Też jestem zadnia że wiele miast pięknieje po zmroku :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.11.2017 19:35

Proszę, proszę, w październiku się byczyliście w Cro - pięknie

Tacy to i pożyją ;o

Dubrownik - ja mam do poprawki, bo byłem tylko raz, a było za gorąco na spacer po murach

Od 2009 roku widzę ceny mocno wzrosły ;)

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.11.2017 19:37

beatabm napisał(a):
piotrf napisał(a):
ruzica napisał(a):Ja chyba jestem jedyną osoba na świecie niezainteresowaną Grą o tron :mrgreen:


Marto , muszę przyznać z żalem , że niestety to nie jest do końca prawdziwe stwierdzenie - znam sporą grupę osób ( sam się do niej zaliczam ) , które również Gra o tron nic a nic nie interesuje :oczko_usmiech:

Bardzo lubię Dubrownik i pewnie do niego kiedyś wrócę , ale póki co wędruję z Wami


Pozdrawiam
Piotr

Dołączam do klubu niezainteresowanych Grą :wink:

Ja też, ja też :mrgreen:
Gra o tron nic a nic mnie nie obchodzi 8)

Za to nocny Dubrovnik na Twoich zdjęciach prezentuje się pięknie :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.11.2017 19:40

Cześć :)
Nieszczególnie już śledzę chorwackie wątki :? , toteż umknęła mi Twoja relacja, a gdy zauważyłem przypadkiem - od razu nadrobiłem :)

ruzica napisał(a):Tamto zejście co planowałam, to pewnie nie istnieje :roll:

Istnieje... przynajmniej w 2008 istniało, bo nim podchodziliśmy na Srd, kolejki jeszcze wtedy nie było. Pewnie o tym wspomniałem w naszej ówczesnej relacji. Szło się pamiętam fajnie a potem na asfaltówce zatrzymało się starsze małżeństwo niemieckie takim mikro-wohnmobilem :cool: i podrzucili nas do celu.

Cena za wstęp na mury - jakaś masakra 8O , myśmy pamiętam płacili po 40 kun :roll:

Te zdjęcia z 2003 i z 2017 8O identycznie wyglądasz (może poza napisem na bluzce :lol: )

Od teraz śledzę pilnie każdy c.d. :D

PS. Gra o tron? Co to takiego? :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar&Dubrovnik jesienną porą - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone