Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 28.07.2017 12:40

Przycupnę cichutko i powspominam. ( W tym roku bez Hvaru i mojej ukochanej Jelsy) Może czytając Twoją relację choć trochę zduszę tęsknotę, a i może znajdę w niej miejsca do których jeszcze nie dotarłam. :idea: :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 29.07.2017 21:16

Hej witam się :)
Świetna z Was ekipa ,mam nadzieję ze przez całe wakacje taka zgodna .Do Makarskiej też udało mi się wdepnąć na chwilkę w tym roku i bardzo mi się podobało miasto .Czekam na dalsze losy :)
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 29.07.2017 22:16

Witam :)

Zasiadam i ja :)
Właśnie też odkrywam :) i przy okazji czytam Twoją relację z apartamentu w Ivan Dolac (Hvar) spoglądając na zachodzące słońce :)

Pzdr/m
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 29.07.2017 22:23

Makar..... napisał(a):... czytam Twoją relację z apartamentu w Ivan Dolac (Hvar) spoglądając na zachodzące słońce :)

co tam ciekawego w Ivanie
u kogo się zadekowałeś?
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 30.07.2017 09:37

m@rek napisał(a):
Makar..... napisał(a):... czytam Twoją relację z apartamentu w Ivan Dolac (Hvar) spoglądając na zachodzące słońce :)

co tam ciekawego w Ivanie
u kogo się zadekowałeś?





Jestem w ap.Slavinka - Pogoda wymarzona, widoki przednie :), jest super :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.07.2017 12:58

Ale się cieszę, że wystartowałeś z relacją przed naszym wyjazdem na Hvar :mrgreen: Będzie przewodnik po cudownej wyspie :hearts:
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 30.07.2017 14:18

Również piszę sie na hvar
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 31.07.2017 09:56

Oczywiście muszę tu być.
Nie dość , że Hvar to jeszcze pokazany Twoim obiektywem :) super 8)

Zdjęcie Zavali z góry ( okolice ap. Deveron) echh 8) wspomnienie z 2016 roku

Pozdrav :papa:
grynew
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grynew » 31.07.2017 14:08

pawel silesia napisał(a):Rozdział Drugi (dzień 1, Sobota 10.06)
DSC_3545.jpg

DSC_3550-Pano.jpg



hej
jakim sprzętem, jeśli można zapytać, robisz takie zdjęcia? :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3767
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 31.07.2017 15:13

Uff. Ledwo zdążyłem na prom.. ;)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 31.07.2017 18:17

Kasia i Krzyś napisał(a):Oczywiście, czekam na Hvar, ale jestem też ciekawa Twojego spojrzenia na Makarską. Wiem, że w sezonie jest zatłoczona, trochę kiczowata i taka "polska", ale jakoś tak nawet lubię :D


Już za chwilę opowiem jak to w Makarskiej w niedzielne przedpołudnie bywa. Są tam miejsca, w których można się zakochać i takie wiejące straszną tandetą... Czy biorę pod uwagę możliwość odwiedzenia Riwiery Makarskiej w przyszłości? Zdecydowanie TAK. Czy była by to Makarska NIE WIEM. :papa:

Basik_63 napisał(a):Przycupnę cichutko i powspominam. ( W tym roku bez Hvaru i mojej ukochanej Jelsy) Może czytając Twoją relację choć trochę zduszę tęsknotę, a i może znajdę w niej miejsca do których jeszcze nie dotarłam. :idea: :)


Witam Cię serdecznie! Będziemy dusić tą tęsknotę razem? Ja już tęsknię :?

andeo napisał(a):Hej witam się :)
Świetna z Was ekipa ,mam nadzieję ze przez całe wakacje taka zgodna .Do Makarskiej też udało mi się wdepnąć na chwilkę w tym roku i bardzo mi się podobało miasto .Czekam na dalsze losy :)


Witam Aldonko! Zapraszam... Ekipa dopisała :oczko_usmiech: , a ewentualne trudne momenty, były szybko łagodzone, a okazji nie brakowało - jak to na wakacjach :mrgreen:

Makar..... napisał(a):Witam :)
Zasiadam i ja :)
Właśnie też odkrywam :) i przy okazji czytam Twoją relację z apartamentu w Ivan Dolac (Hvar) spoglądając na zachodzące słońce :)Pzdr/m


Hej! Ale musi Tam byś teraz pięknie :papa:

CROnikiCROpka napisał(a):Ale się cieszę, że wystartowałeś z relacją przed naszym wyjazdem na Hvar :mrgreen: Będzie przewodnik po cudownej wyspie :hearts:


Witam Ewuniu! :papa:

banankochan napisał(a):Również piszę sie na hvar


Cześć! Jeszcze mamy trochę miejsca!

Rafał78 napisał(a):Oczywiście muszę tu być.
Nie dość , że Hvar to jeszcze pokazany Twoim obiektywem :) super 8)
Zdjęcie Zavali z góry ( okolice ap. Deveron) echh 8) wspomnienie z 2016 roku
Pozdrav :papa:


Część Rafał! Zgadza się nasza plaża przy apartamencie :mrgreen:
Zapraszam!

grynew napisał(a):
pawel silesia napisał(a):Rozdział Drugi (dzień 1, Sobota 10.06)
DSC_3545.jpg

DSC_3550-Pano.jpg



hej
jakim sprzętem, jeśli można zapytać, robisz takie zdjęcia? :)


Witam!
Nikon D3300, Kit 18-105

razpol napisał(a):Uff. Ledwo zdążyłem na prom.. ;)

Witaj! 3-mamy dla Ciebie miejsce :mrgreen: Do promu mamy jeszcze trochę czasu... :mrgreen:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 31.07.2017 20:33

Rozdział Trzeci część pierwsza (dzień 2, Niedziela 11.06)

"Wszystko ma swój początek"

rano.jpg

Szum, świst, uderzająca blacha. Na zewnątrz bardzo mocno wieje. Budzę się i przymykam okno. Upewniam się jednocześnie, że za oknem nic się nie zmieniło. Wszystko OK 8) . Skalne ściany Biokova na miejscu. Uspokojony próbuje zasnąć z marnym skutkiem :roll: . Do rana śpię na raty. Wracają wspomnienia z Brač gdy w wyspę uderzył w zeszłym roku Jugo, wiało 24h. Obawiałem się, że może pokrzyżować nam plany. 8O
By nikogo nie obudzić, wieczorem przygotowałem sobie torbę z aparatem i świeże ubranie. Niemal bezszelestnie opuściłem pokój i pensjonat. W komórce sprawdziłem drogę na mapie i ruszyłem w górę. Moim celem był kościół Sv Ivana w przysiółku Makar. Świątynia położona jest na wysokości ok. 200 m n.p.m. Łatwa trasa wiodła serpentynami asfaltowej drogi - pokrywała się ze szlakiem pieszym na Sv. Jure. Wiało niemiłosiernie. Było ciepło, ale :roll: chciało urwać głowę. Z każdym pokonanym metrem w górę widok stawał się bardziej panoramiczny. Początkowo między domami, potem w niedużym lesie.
Trudno jest opisać przestrzeń, zdjęcia również tego nie oddadzą, ale byłem pod wrażeniem ile “udało” się zmieścić pomiędzy Jadranem i ścianami Biokova 8O . Spora miejscowość Makarska, kilka dolin i skalistych wzgórz wysuniętych jak grzebienie w stronę wybrzeża. A wszystko to udekorowane mozaiką lasów, zarośli, małych gospodarstw, samotnych domów, ruin, apartamentów i zwieńczone białą skalistą koroną.
Wicher zstępował z pasma Biokovo, rozpędzał się, gnał w dół, nic nie mogło go powstrzymać. Uderzał w stalowoszare wody Adriatyku tworząc wyraźne zmarszczki. Niebo nabierało kolorów. Pierwsze zdjęcie wykonałem o 4:55:02.

DSC_3560.jpg

DSC_3575-Pano.jpg

DSC_3561.jpg

DSC_3558.jpg

DSC_3573.jpg

DSC_3577.jpg
między drzewami



Kościół otoczony jest cmentarzem. Nie jest to może najpiękniejsze miejsce w Makarskiej, ale dostarcza wspaniałych widoków - szczególnie w stronę kanału Bračkiego. Powyżej świątyni, wzdłuż drogi prowadzi granica parku narodowego. Nie mogłem sobie odmówić sprawdzenia co jest za zakrętem

DSC_3584.jpg
stare domostwo

DSC_3588-HDR.jpg
kościółek

DSC_3592.jpg
Kanał Brački, po lewej wyspa Brač, po prawej stronie Dinara Omiška

DSC_3594.jpg
którą drogę wybrać?

DSC_3595.jpg

DSC_3597.jpg

DSC_3613.jpg

DSC_3617.jpg
Słońce wschodzi i już ogrzewa Pelješac
Ostatnio edytowano 01.02.2018 12:53 przez pawel silesia, łącznie edytowano 8 razy
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 31.07.2017 21:35

Piękne światło wschodu ;)
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 31.07.2017 21:41

Ostatnie zdjęcie... mistrz :boss:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 31.07.2017 22:16

Witam,
Zasiadam do relacji i z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone