Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.08.2017 00:01

Pięknie :D

tyniolek napisał(a):Tak piękny widok, że wsiadłabym JUŻ do samochodu i pojechała (ale wtedy bym mogła nie zdążyć na swój ślub) :oczko_usmiech:

Martyna co tam ślub , jak kocha to poczeka :roll: jedź na Peljesac :mrgreen:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 05.08.2017 23:21

[quote="pawel silesia"]Rozdział Trzeci część druga (dzień 2, Niedziela 11.06)

"Wszystko ma swój początek"

Przepiękne zdjęcia :papa:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 06.08.2017 11:28

Roxi napisał(a):Ostatnie zdjęcie jest mega! 8O

m@rek napisał(a):Paweł, te zdjęcia ... :o
Ps. Jak Ty to robisz :?:

majeczka napisał(a)::D super fotki i jaka pasja; jak dla mnie wszystkie świetne.
Pelješac i Hvar, szczególnie...

CROnikiCROpka napisał(a):8O 8O 8O

ZytaS napisał(a):Przepiękne zdjęcia :papa:


Mogę sobie tylko wyobrazić jaki widok był ze ścieżki na Sv. Jure, kilkaset metrów wyżej. Korci ta Makarska, oj korci. :mrgreen:
Roxi, m@rek, majeczka, CROnikiCROpka, ZytaS Pozdrawiam! :papa:

chrisvertex napisał(a):Bosko, zasiadam...

Witam i zapraszam!

andeo napisał(a):Piękne widoki ,Jadran faktycznie malowany wiatrem ,super taki poranny spacer,też zawsze sobie obiecuję ,że wstanę w porze kiedy miejscowość się dopiero budzi ,ale lenistwo zwycięża :twisted:

Przyznam, że rano nie mam problemu wstać - zazwyczaj :mrgreen: Ale wieczorem jestem mniej "aktywny" :papa:

tyniolek napisał(a):Ach, ten Pelješac :hearts:

Nie kusi Cię teraz ten kierunek? Tak piękny widok, że wsiadłabym JUŻ do samochodu i pojechała (ale wtedy bym mogła nie zdążyć na swój ślub) :oczko_usmiech:

Bardzo kusi. Rodzinka teraz odwiedza Pelješac, już są zachwyceni przejazdem Ston - Orebič. Mogę spodziewać się ostrej propagandy z ICH strony - tzn. mam na to ogromną nadzieję!
Martynko, zawsze zostaje podróż poślubna... :boss:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 06.08.2017 13:33

Rozdział Czwarty Część 1 (dzień 2, Niedziela 11.06)

"Pokonać stereotypy"

W pokoju panowała jeszcze cisza gdy wróciłem z porannego spaceru. Ekipa powoli przecierała zaspane oczy. Chętnie podzielił bym się z Nimi swoimi wrażeniami ale byli jeszcze zaspani :oczko_usmiech: Odłożyłem więc grzecznie torbę z aparatem, mając nadzieję, że ujęcia dadzą spodziewany efekt. Nie uda się ich powtórzyć - miałem tego świadomość.
Sprawnie poszło pakowanie i ogarnięcie pokoju. Chwilę po ósmej kompletowaliśmy zestaw śniadaniowy przy szwedzkim stole. Wszystko nam smakowało. Nakreśliłem ramowy program niedzieli. Zwiedzanie Makarskiej przed południem, przeprawa do Drvenika i HVAR!!!
Podziękowaliśmy za posiłek, uregulowaliśmy płatność, przy wyjściu pożegnaliśmy obsługę.
Torby wrzucone do samochodu. Na miasto zabieramy tylko aparaty i "drobne" na :papa: pifko :papa:

"Naprawdę tak bardzo wiało?" - pytali - trudno im było uwierzyć gdy teraz, zaledwie ruszały się liście...

Obrazek

Do centrum schodzimy stromą ulicą. Zabudowa nie nadaje się raczej do folderów turystycznych. Domy albo niewykończone, albo wieje zwykłą tandetą. Ogrody słabo zagospodarowane, brak im ogrodniczej ręki. Oczywiście zdarzają się perełki, gdzie chętnie bym zamieszkał nawet od zaraz.

Obrazek

My jednak zmierzamy do portu. Mijamy większe skrzyżowanie. I wchodzimy w uliczkę... O TO CHODZIŁO! WSZYSTKO NA CO CZEKAŁEM :mrgreen: tutaj dla Makarskiej wyłącznie pochwały. Na ulicy chyba wyłącznie miejscowi. Ciasna stara zabudowa. Balkony, detale...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Blisko, coraz bliżej już prawie nad Jadranem. Czekałem cały ROK... Promenada wzdłuż portu - bardzo fajne miejsce. Wiadomo palmy, pływadła, umiarkowany ruch jeszcze nie męczył. Zagubiłem się na chwilę bo chciałem zbyt szybko wszystko ogarnąć. Po minach znajomych widziałem, że im też się podoba. Najlepsze, że nadal widać majestatyczne skały Biokova.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Północny fragment zatoki (portu) zajmują mniejsze jednostki. Nad wszystkim góruję hotel Miramare, a na lewo od niego urocza zabudowa.
Obrazek
Obrazek

Nie wiem czy też tak macie, że gdy przygotowujecie wyjazd, na tyle dobrze poznajecie odwiedzaną okolice (mapy, zdjęcia, filmy), że nie robi ona na Was takiego wrażenia. Inaczej gdy jesteście nieświadomi wyglądu, lub go znacie jedynie z opisu. Ja "robię za przewodnika" więc Makarską poznałem przed wyjazdem dość dobrze. Ale gdy prowadziłem znajomych przez targowisko, nie spodziewałem się tego co skrywa sosnowa kurtyna przy plaży... Co ja Wam będę opowiadał 8O :mrgreen: ZOBACZCIE

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A na koniec Brač tonie w lazurze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 01.02.2018 16:31 przez pawel silesia, łącznie edytowano 4 razy
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 06.08.2017 13:44

Zdjęcia ładne, zwłaszcza te ostatnie, przedostatnie (z 02.08) za bardzo podrasowane (widać przesadę w obróbce).
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 06.08.2017 15:07

Yanush napisał(a):Zdjęcia ładne, zwłaszcza te ostatnie, przedostatnie (z 02.08) za bardzo podrasowane (widać przesadę w obróbce).

Witaj Yanush!
Tak tą scenę zapamiętałem.
Ciągle pracuje nad umiejętnością obróbki fotografii... Staram się.
Pozdrawiam i zapraszam do śledzenia relacji :papa:
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 06.08.2017 16:20

Jaka pusta makarska plaża, a starówka piękna, nadal robi wrażenie, a jak Ci się kościółek widział? I muzeum makrologiczne? Czy sobie odpuściliście.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 06.08.2017 16:28

pawel silesia napisał(a):Tak tą scenę zapamiętałem.

niemożliwe...
W żaden sposób tej natury nie można sobie wyobrazić :(
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 06.08.2017 16:30

Obrazek
Paweł, tym oto zamieszczonym zdjęciem 8) spiepszyłeś sobie pewne podium w tegorocznym konkursie... :mrgreen:
Chyba że ukrywasz jeszcze jakieś perełki przed nami...
Zaglądam z przyjemnością :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.08.2017 18:46

Yanush napisał(a):
pawel silesia napisał(a):Tak tą scenę zapamiętałem.

niemożliwe...
W żaden sposób tej natury nie można sobie wyobrazić :(

Niestety zgadzam się całkowicie. Te zdjęcia byłyby perłą gdyby były oryginalne a nie podrasowane. Chorwacja generalnie jest zamglona i w szarosciach, wynika to z klimatu. I taka powinna być na zdjęciach. Prawdziwa. Paweł nie przerysowuj zdjęć. Wtedy będą piękne....
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 06.08.2017 18:49

CROberto napisał(a):Obrazek
Paweł, tym oto zamieszczonym zdjęciem 8) spiepszyłeś sobie pewne podium w tegorocznym konkursie... :mrgreen:
Chyba że ukrywasz jeszcze jakieś perełki przed nami...
Zaglądam z przyjemnością :)

pawel silesia, to właśnie jeden z przykładów, którym przegiąłeś :roll:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 06.08.2017 20:26

W wielu relacjach pojawia się problem "oryginalnych zdjęć". Jasne. Dla mnie nie jest to wątek artystyczny - ale turystyczny. Dzielę się tutaj z Wami tym co JEST DLA MNIE WAŻNE, tym co pozostało we mnie po powrocie z wakacji.

Chciałbym przypomnieć, że każde zdjęcie jest obrobione - w telefonie, czy w aparacie kompaktowym. Tam cały sztab programów i odpowiednich algorytmów podkręca zdjęcie JPEG.
Mój aparat - najprostsza lustrzanka NIKON - zapisuje zdjęcie w formacie RAW. Nie rozwodząc się w temacie za długo, daje to zdjęcie surowe, jest jednak bogate w ogromną ilość danych, nad którymi można pracować.

Nie kreuję się na znawcę tematu fotografii. Jestem początkującym CROmaniakiem. To są po prostu MOJE ZDJĘCIA, WYRAŻAJĄ MOJE EMOCJE I MOJE POSTRZEGANIE CHORWACJI. Na forum znajdują się setki relacji, CROmaniacy przedstawiają na nich SWOJE ZDJĘCIA, WYRAŻAJĄ SWOJE EMOCJE I OSOBISTE POSTRZEGANIE CHORWACJI. I co z tego, że za kolorowe, za blade, nierówne, nieprzemyślane, nudne... SĄ AUTENTYCZNE - BO NASZE :D I to mi się podoba na tym forum.

PiP.jpg
RAW przed i po
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 06.08.2017 22:39

malkontenci ... wszędzie ich pełno :?
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 07.08.2017 00:20

Się zaczęło :lol:
Moją relację z Hvaru czytałeś, tam to były pogadanki w temacie fotografii jak z rasowego forum foto :lol:
Takie malkontenctwo trochę podcina skrzydła, ale jedziesz z tym koksem 8)
Też byłem w Makarskiej kilka razy na tegorocznym wyjeździe i raczej unikałem górnej części miasta, która po prostu nie pasuje do tego miejsca, ograniczałem się tylko do rejonu mariny i plaży. Mniej więcej byliśmy w tym samym okresie i ja takich wiatrów w Cro nie pamiętam, przez dwa dni, szczególnie nocą wiało tak, że Halny wysiada :lol:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.08.2017 07:59

Nie rozumiem po co na siłę ktoś usiłuje poprawiać naturę :cry:
Może zamiast zwiedzać Chorwację udać się do kina na jakiś sciente fiction?

P.S.
Ja rozumiem obróbkę polegającą na przycinaniu, wyostrzaniu bądź ustawianiu prawidłowego balansu bieli, ale takie przerysowania :?: :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone