Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 07.08.2017 09:04

Yanush napisał(a):Nie rozumiem po co na siłę ktoś usiłuje poprawiać naturę :cry:
Może zamiast zwiedzać Chorwację udać się do kina na jakiś sciente fiction?

P.S.
Ja rozumiem obróbkę polegającą na przycinaniu, wyostrzaniu bądź ustawianiu prawidłowego balansu bieli, ale takie przerysowania :?: :roll:

Sugeruję napisać własną relację i tam dać upust swojemu zamiłowaniu do nie przerysowanej natury.
Jestem pewien że znajdzie się wielu wrażliwych odbiorców takiej fotografii.
Tutaj natomiast ktoś inny jest autorem i pozwólmy mu pokazać "świat własnymi oczami".
m@rek

Ps. Yanush brzmi prawie jak Janusz ... o to już mały krok do "Janusza" :papa:
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 07.08.2017 11:28

Nie przejmuj się, zdjęcia wcale nie są "zbyt mocno obrobione", zazwyczaj zarzuca się to jak się widzi HDRy, ale na forum też świetne HDRy z Hvaru widziałam, pisz i wrzucaj, nigdy wszystkim się nie dogodzi
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2017 11:47

m@rek napisał(a):Ps. Yanush brzmi prawie jak Janusz ... o to już mały krok do "Janusza" :papa:


Jeden post - i "Maruś" zostanie "Cromaniakiem" :smo:
CROdzinka.pl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROdzinka.pl » 07.08.2017 12:09

Proszę nie przejmować się krytyką. Ja jestem zachwycona zdjeciami i opisami. Są piękne i inspirujące. Wyjątkowa i wybijająca wśród innych się relacja. :D
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.08.2017 16:40

Pawle, rób swoje :)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.08.2017 17:05

AdamZ napisał(a):Pawle, rób swoje :)

...tylko nie psuj swoich zdjęć bo ujęcia ładne, smykałę masz :D
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 07.08.2017 17:07

Janusz Bajcer napisał(a):Jeden post - i "Maruś" zostanie "Cromaniakiem" :smo:

to niech się stanie po tylu latach :wink: ... fanfary proszę :D

Ps. Janusz przepraszam za tego "Janusza" ... miałem na myśli przysłowiowego "Janusza internetu"
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.08.2017 17:17

m@rek napisał(a):to niech się stanie po tylu latach :wink: ... fanfary proszę :D

trrramm tam tam, traaamm tam tam :mrgreen:
m@rek napisał(a):Ps. Janusz przepraszam za tego "Janusza" ... miałem na myśli przysłowiowego "Janusza internetu"

Do kogo piszesz/mówisz?
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 07.08.2017 20:57

Rozdział Czwarty część druga (dzień 2, Niedziela 11.06)

"Pokonać stereotypy"

Podziwiamy widoki z Półwyspu Świętego Piotra. Doskonale widać Brač i Hvar. Na ścieżce co chwilę spotykamy turystów, biegaczy, plażowiczów zmierzających z lub na smażalnię. Jest bardzo przejrzyste powietrze. Docieramy do końca alejki.
Obrazek

Zaczynają się schody prowadzące do świątyni poświęconej - a jakże - Świętemu Piotrowi. Zabytkowy, prosty architektonicznie kościółek usytuowany kilkadziesiąt metrów wyżej, w lesie - dzikim parku. To klimatyczne miejsce. Podobało mi się tam.
Obrazek

W południowo-zachodniej części terenu mur jest na tyle niewysoki, że z łatwością można dostać się na drugą stronę. Ale uwaga. Z drugiej strony jest tylko klif - skały opadające wprost do morza. Tutaj wykonałem zdjęcie kwitnących agaw i wejścia do portu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracamy do kościółka przekraczając na powrót mur i wychodzimy przez niewielką bramę. Otacza nas sosnowy las. Sprawdzam mapę w telefonie.
Obrazek

Tutaj można zejść schodami na nabrzeże, lub kontynuować spacer w lesie. Idziemy lasem, na końcu (lub początku) cypla ustawiono figurę świętego Piotra. Widok Makarskiej z tego miejsca jest wspaniały. Są ławeczki, a na łańcuchu przy ścieżce zakochani pozostawiają "zakochane kłódki".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Schodami wracamy do portu. Po drodze - przy jednym z rybackich domów - spotykamy zapracowanego kota :mrgreen: Trudno było go odciągnąć od kocich zajęć by zapozował.
Obrazek
Obrazek
Aparaty rozgrzane do czerwoności musiały odpocząć - nie pozostało nam nic innego jak :mrgreen:
Obrazek
Ostatnio edytowano 01.02.2018 17:47 przez pawel silesia, łącznie edytowano 2 razy
Zosia i Piotrek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zosia i Piotrek » 08.08.2017 20:54

Zasiadamy do relacji, tym bardziej że spotkaliśmy się w oczekiwaniu na zielone światło przed tunelem po południowej stronie wyspy :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.08.2017 21:04

Nie jestem ekspertem od fotografii, także nie będę polemizować z fachowcami. Wiem, że każdy aparat, smartfon, dodaje coś od siebie i trochę przekłamuje rzeczywistość. Jednak ilość detali, które da się zobaczyć na Twoich zdjęciach, jak również ujęcia, które nam prezentujesz, są niezwykle interesujące i powodują, że palec na scrollu myszki zatrzymuje się, a to świadczy o Twoim talencie. Pozdrawiam i życzę samych pięknych ujęć :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 08.08.2017 22:59

Kierunek podróży wybraliśmy inny, Pelješac będzie musiał poczekać na nas :oczko_usmiech:

Zgadzam się z Crobertem, piękne zdjęcie do kalendarza, chyba, że trzymasz jeszcze jakieś asy w rękawie :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.08.2017 00:24

tyniolek napisał(a):Zgadzam się z Crobertem, piękne zdjęcie do kalendarza, chyba, że trzymasz jeszcze jakieś asy w rękawie :oczko_usmiech:


Myślę że Paweł ma całą talię Asów :wink: po tym co w jego relacji widziałem , a co bardzo mi się podoba 8)


Pozdrawiam
Piotr
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 09.08.2017 07:08

laciatek napisał(a):Jaka pusta makarska plaża, a starówka piękna, nadal robi wrażenie, a jak Ci się kościółek widział? I muzeum makrologiczne? Czy sobie odpuściliście.


Makarska została przez nas potraktowana plenerowo. "Dorzucona" do planu jako przystanek. Riwierę z Brač widziałem z daleka i chciałem zobaczyć o co takie "halo". Było warto wpaść nawet na chwilę...
:papa:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 09.08.2017 07:43

Trasa spaceru po przystanku "Makarska".

Obrazek
Ostatnio edytowano 01.02.2018 17:50 przez pawel silesia, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone