Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

hurghada 2007

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 12.06.2007 16:59

powinno teraz przejść
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.06.2007 17:51

Rafał :lool: wyluzuj :lool: bo Ci się kable popalą :lool:. Zawsze możesz wklejać miniaturki ;)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 12.06.2007 18:04

Morze.
To dla wielu turystów największa egipska atrakcja. Prawie cały rok przyjazna temperatura wody, i w dodatku jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych.
Nasze spotkanie z m. czerwonym to hotelowa plaża i dwie wycieczki na łodziach 4 islands trip oraz sunset trip połączony z przejażdżką na łódce ze szklanym dnem.
Przy naszej plaży kilkadziesiąt metrów od brzegu znajdowała się naprawdę fajna rafka częściowo żywa z dużą ilością kolorowych rybek. Woda cały czas miała temperaturę pow. 26 stopni.
Dopiero kilka dni przed wyjazdem zdecydowałem się kupić prościutki aparacik do cyknięcia kilku fotek. Nie spodziewałem się po nim wiele i nie przeliczyłem się. Z 27 zdjęć powiedzmy, że 2 są jakie takie coś na nich widać. Wkleję jednak 3 to ostatnie to będzie ryba bez głowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na 1 fotce dwa motylki (butterfly fish) skubią meduzę, na drugim jest rybka nemo, a trzecie ... to surgeon fish.
Gdyby aparat został kupiony w czasie gdy mieliśmy odpływ fotki byłyby nieporównanie lepsze. Te powyżej oddają jedynie namiastkę bogactwa podwodnego życia w m. czerwonym. Z tego co zauważyłem ludzie, którzy wiele razy wracają do Egiptu robią to przeważnie z miłości do morza i ja jestem w stanie to zrozumieć choć osobiście tej miłości nie podzielam.
Morskie wycieczki to była naprawdę fajna sprawa.
Pierwsza z nich zaczynała się od wyspy Giftun a później popłynęliśmy snurkować na rafy Abu Rammad, Mały Giftun i Coral Magawish. Dla mnie najpiękniejsza była rafka na Małym Giftunie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

powyżej trochę widoczków z Giftunu i nie tylko... jak widać jak ktoś gustuje w karaibskich klimatach to najbliżej ma właśnie do tej wysepki z białym piaskiem i kryształową wodą. Rybki też ciekawe koło Giftunu pływają ale rafy tam wszędzie są martwe.
Abu Ramad to rafa, która dochodzi na dużej powierzchni do lustra wody snurkuje się więc tylko przy jej krawędzi.
A to mój Mały Giftun...

Obrazek

Wycieczka zaczęła się o 9.00 a skończyła o 16.30 - w cenie były napoje i obiadek.
Druga wycieczka dała nam możliwość obejrzenia zachodu słońca na otwartym morzu, a dzieciaki pooglądały sobie rafki na łódce ze szklanym dnem. Było też łowienie rybek...


Obrazek

Obrazek

Wypłynęliśmy o 17.00 a wróciliśmy ok. 21.00 - wspomnienia zostaną na znacznie dłużej.
To tyle co chciałem Wam przekazać z mojej wycieczki. Mam nadzieję, że nie zanudziłem nikogo. Może też kiedyś po tej relacji ktoś łaskawszym okiem spojrzy przed urlopem na kraj faraonów...
Ostatnio edytowano 12.06.2007 19:06 przez Rafał K, łącznie edytowano 1 raz
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 12.06.2007 18:12

Leszek Skupin napisał(a):Rafał :lool: wyluzuj :lool: bo Ci się kable popalą :lool:. Zawsze możesz wklejać miniaturki ;)


jak tu się można wyluzować jak do roboty trzeba znów chodzić i zaległości po urlopie odwalać :wink:
pozdrawiam
mouse11
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mouse11 » 12.06.2007 18:15

Byłam w Egipcie, ale was czeka skwar no i trzykrotne zejście skóry :lol:
Prsze sobie zabrac dużo filtrów przynajmniej 30 spf, mnie tego trochę zeszło
mouse11
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mouse11 » 12.06.2007 18:18

Byłam w Egipcie, ale was czeka skwar no i trzykrotne zejście skóry :lol:
Prsze sobie zabrac dużo filtrów przynajmniej 30 spf, mnie tego trochę zeszło
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 06.07.2007 15:48

poniżej link do galerii z większą ilością fotek z egiptu.

http://picasaweb.google.com/rafalkrason/Egipt2007

pozdrawiam.
lider
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lider » 06.07.2007 17:56

I pozdrów piwko STELLA za 7 f./kaucja5f!/ jalla Rafał jalla! :D
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 06.07.2007 19:38

kiedy będę mógł ponownie pozdrowić stellę tego nie wiem :(
moja relacja powyżej jest z autopsji a nie z prekognicji :wink:
jak będę w egipcie ponownie - daj Boże - to ukłony stelli przekażę.
pozdrawiam :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 06.07.2007 22:39

Dopiero teraz Rafał "nadziałem się" na Twoją relację. Treść i widoki piękne. A Piramidki od środka zwiedziłeś i znalazłeś co :?: :wink:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 07.07.2007 10:38

Buber, dzięki za ocenę. Twoje tegoroczne wspomnienia z cro pilnie śledzę i niecierpliwie czekam na dalszą część.
moją w pocie czoła pisaną relację "chwilowo" admin załatwił :( :wink:
co do wnętrza piramidek to nie pchałem się celowo - napewno dokonałbym bowiem jakiegoś wiekopomnego odkrycia wspólnie z moją wesołą gromadką, więc nie chciałem robić wstydu egiptologom :wink:
a tak na poważnie to podobno nie warto tam włazić - korytarze są niskie, ciemne no i bardzo duszno jest - nie dla mnie, tym bardziej z dziećmi.
pozdrawiam.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 08.07.2007 12:03

rafał krasoń napisał(a):Buber, dzięki za ocenę. Twoje tegoroczne wspomnienia z cro pilnie śledzę i niecierpliwie czekam na dalszą część.
pozdrawiam.


:lol: :lol: , Dzięki; własnie pociągnąłem dalej. Szkoda że nie wlazłeś, bo mnie Egipt na razie nie sądzony (boję się wydatków, żona terrorystów, a dzieci "umi" :wink: ) - tym fajniej poczytać i pooglądać Twoją dokładną relację.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 08.07.2007 14:09

Rafał, fajna relacja. Może pamiętasz że w styczniu też coś pisałem o Hurghadzie ale nie miałem czasu pisać aż takiej wypasionej relacji :D
My wleźliśmy do piramidy Chefrena, rzeczywiście ciasny duszny korytarzyk a w środku nic specjalnego, ale za to można szpanować że się było w piramidzie ;)

Wszystkie dłuższe relacje "tymczasowo" porozwalane :evil: :evil: :evil: , moją ostatnią szkocką pisałem specjalnie pod nowe ustawienia (10000 znaków) po czym przyszło ograniczenie do 5000 i też pochlastało wrrrrrrrr...

Żeby zobaczyć całość odcinka trzeba kliknąć "cytuj" a potem "podgląd". Tylko nie klikać "wyślij"! :)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 08.07.2007 20:07

zawodowiec napisał(a):Rafał, fajna relacja. Może pamiętasz że w styczniu też coś pisałem o Hurghadzie ale nie miałem czasu pisać aż takiej wypasionej relacji :D


pamiętam, pamiętam. :wink: tytuł to był chyba 7 dni w egipcie - relacyjka esencyjna z ciekawymi wnioskami.
pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Afryka



cron
hurghada 2007 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone