Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Costa Blanca zimą :)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.03.2024 18:46

wiola2012 napisał(a):Jak słoneczna Hiszpania, to jestem i ja :D .


Będzie troszkę słoneczka :)

marze_na napisał(a):Calpe znam dobrze z obrazków na insta. To od paru lat ulubione miejsce przygotowań do sezonu naszych żużlowców :).
Oni tam robią po stokilkadzisiat kilometrów dziennie na rowerach. Widoki pokazują obłędne.
Natomiast samo Calpe z tą hotelową zabudową fatalne. I nawet Penyal d'Ifac nie ratuje sytuacji :rotfl: .


Potwierdzam, że hoteliska to straszna sprawa tam, na szczeście przyroda to mocno ratuje. I potwierdzam, że choć widziałem po Europie sporo kolarzy, to nigdzie aż tyle co tutaj.

te kiero napisał(a):Myślę, że jak wszystko to kwestia gustu; mnie się po filmie spodobało, może dlatego że przypomniało fajny urlop w hotelowym Lloret de Mar sprzed lat.
Pewnie Calpe traktowałbym jako bazę wypadową...


Ja jednak ani w Benidorm, ani w Calp mieszkać nie mógłbym raczej, za dużo ludzi i betonoza jednak w za dużej jak na mój gust skali.

marze_na napisał(a):Pewnie, że wszystko to kwestia gustu.
My kiedyś spędziliśmy urlop w takiej zona hotelera na Costa Brava. Nigdy więcej, klimat zdecydowanie nie dla mnie :nie: .
Ta Altea Tonego wygląda zachęcająco na bazę wypadową.


Altea to jest zupełnie inna para kaloszy, ten podział na Old Town na górze i promenadkę na dole też robi swoje, nam się tam podobało.

crooopka napisał(a):Zapowiada się kolejna świetna "zimowa" relacja :D


Zimy będzie mało, ale zimno np w Castel de Guadalest - było!

te kiero napisał(a):Tylko coś nam się Tony zawiesił lub znów gdzieś wybył.
Pierwsza fota... super wyszły te nocne kopuły.


Byłem na chwilkę służbowo tu i ówdzie

:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.03.2024 19:07

Penyal d'Ifac

Parkujemy w Calpe przy jeziorku, darmowo w takim miejscu
Obrazek

Jeziorko w sercu miasta
Obrazek

Hmm, jakby z priorytetem zdjęcia zrobione ;)
Obrazek

Są tutaj też flamingosy
Obrazek

Zdjęcia z zoomów bo były dalekooo
Obrazek

Z daleka widać nasz cel
Obrazek

Taki dziwny budynek
Obrazek

Podchodzimy bliżej pod Mały Gibraltar, w teorii trzeba się zarejestrować na stronie, aby wejść na terem Parku Narodowego jakim jest SKała, jednocześnie może tam przebywać ok 800 osób rzekomo, ale jako, że strona nie za bardzo chce działać, a potem chodzi bardzo wolno, a w końcu okazuje się, że potrzeba tam wpisać tyle danych jak do przeszczepu nerki - rezygnujemy z zapisu i wchodzimy na teren, podobnie jak robią to inni ludzi - jest zima, tłumów tam nie ma
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoki już są niezłe
Obrazek

Wspinamy się coraz wyżej
Obrazek

The PENYAL
Obrazek

Obrazek

Widoki jeszcze ciekawsze
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już jesteśmy mocno wysoko
Obrazek

Tam daleko Altea
Obrazek

Benidorm.....
Obrazek

Już przy samej Skale
Obrazek

Obrazek

Siema
Obrazek

Obrazek

Te pticy w ogóle się nas nie bały
Obrazek

nawet chętnie pozowały
Obrazek

Obrazek

W końcu wchodzimy w skałę
Obrazek

Obrazek

Blokowiska Calp
Obrazek

Obrazek

Dalej zaczynają się łańcuchy
Tadą
Obrazek

Obrazek

Tutaj przycupnęliśmy na kilkanaście minut delektując się wodą
Obrazek

i widokami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stwierdziliśmy, że szkoda nam trochę czasu na wchodzenie na samą górę, a trzeba będzie jeszcze przecież zejść, zatem schodzimy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po czym jedziemy do ....
Obrazek

CDN
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.03.2024 18:50

Bardzo fajny spacer , trochę szkoda że nie mieliście wtedy pięknego słoneczka i czystego nieba do zdjęć . Zdjęcia z góry piękne :spoko: My ograniczyliśmy się do spacerów nad jeziorem z flamingami , oraz kawy i ciasta na Platia de la Fossa z widokiem na skałę . Może następnym razem :oczko:
Relacji z Hiszpanii nie było ( z ostatnich świąt również nie ) , może muszę :oczko: kiedyś te hiszpańskie wyjazdy poskładać w jedną relację podzieloną na regiony . . .


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.03.2024 19:37

piotrf napisał(a):Bardzo fajny spacer , trochę szkoda że nie mieliście wtedy pięknego słoneczka i czystego nieba do zdjęć . Zdjęcia z góry piękne :spoko: My ograniczyliśmy się do spacerów nad jeziorem z flamingami , oraz kawy i ciasta na Platia de la Fossa z widokiem na skałę . Może następnym razem :oczko:
Relacji z Hiszpanii nie było ( z ostatnich świąt również nie ) , może muszę :oczko: kiedyś te hiszpańskie wyjazdy poskładać w jedną relację podzieloną na regiony . . .


Pozdrawiam
Piotr


Super byłoby, bo z Twoich komentarzy wnosze, że to tu to tam parę razy byłeś w ESP :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 28.03.2024 09:46

Jak tak zaglądam do Twoich relacji to mam nieodparte wrażenie, że wracając z Meksyku mieliście po prostu międzylądowanie, a to na kanarach, a to na Costa Blanca, i to wszystko hiszpańskojęzyczne. ;) Gdzie kolejny pit stop?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.03.2024 10:17

Znając Tonego odpisze, że nigdzie i tydzień, dwa i pyk kolejna relacja...
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 28.03.2024 10:36

Jak do tego doszło, nie wiem ... :lol: że umknęła mi Twoja relacja. Ale już nadrobiłem i czekam na ciąg dalszy. Fajne okolice :verryhappy:

pozdrawiam, Michał
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 29.03.2024 15:32

tony montana napisał(a):1. Obrazek

Jakim aparatem/smartfonem robiłeś to zdjęcie? Bardzo przyzwoita jakość nocą.
Szukam teraz czegoś nowego do zdjęć, a odkąd pamiętam największą moją bolączką w tym zakresie były słabe zdjęcia nocne (szumy, brak ostrości, rozmycia).
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 29.03.2024 21:46

majkik75 napisał(a):Jak do tego doszło, nie wiem ... :lol: że umknęła mi Twoja relacja. Ale już nadrobiłem i czekam na ciąg dalszy. Fajne okolice :verryhappy:

Mnie tez umknęła, dopiero dzisiaj na nią trafiłam. A że niedawno zaczęłam przygodę z Hiszpanią, to z ciekawością będę poznawać (na razie tylko wirtualnie) kolejny rejon tego kraju.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.04.2024 20:20

_Piotrek_ napisał(a):Jak tak zaglądam do Twoich relacji to mam nieodparte wrażenie, że wracając z Meksyku mieliście po prostu międzylądowanie, a to na kanarach, a to na Costa Blanca, i to wszystko hiszpańskojęzyczne. ;) Gdzie kolejny pit stop?


Tak się akurat złożyło, że faktycznie nasze ostatnie wyjazdy to 4 z 5 były hiszpańsko-języczne.
Na razie na dłużej nigdzie nie się wybieram (oprócz motorówki na 4 dni na Mazurach w czerwcu), bo zacząłem nową pracę (coprawda jakieś wyjazdy w niej są, ale czasu na zwiedzanie niewiele)

piekara114 napisał(a):Znając Tonego odpisze, że nigdzie i tydzień, dwa i pyk kolejna relacja...


Nieeeee, z tych służbowych wyjazdów, to się nie da nić sklecić, chyba że w zapomnianym wątku "Montana on tour"


majkik75 napisał(a):Jak do tego doszło, nie wiem ... :lol: że umknęła mi Twoja relacja. Ale już nadrobiłem i czekam na ciąg dalszy. Fajne okolice :verryhappy:

pozdrawiam, Michał



Tak, okolica jest dość fajna, choć w niektórych miejscach hotelowe molochy przytłaczają

Raphael napisał(a):Jakim aparatem/smartfonem robiłeś to zdjęcie? Bardzo przyzwoita jakość nocą.
Szukam teraz czegoś nowego do zdjęć, a odkąd pamiętam największą moją bolączką w tym zakresie były słabe zdjęcia nocne (szumy, brak ostrości, rozmycia).


Ja mam od 2 lat taki telefon Xiaomi 11T Pro. On robi dobre zdjęcia, ale jak jest jasno. Jak jest ciemno to jest raczej tragedia, to faktycznie nieźle wyszło, ale to dlatego że latarnie dawały całkiem sporo światła.
Większość zdjęć nocnych robionych tym telefonem idzie do kosza


megidh napisał(a):
majkik75 napisał(a):Jak do tego doszło, nie wiem ... :lol: że umknęła mi Twoja relacja. Ale już nadrobiłem i czekam na ciąg dalszy. Fajne okolice :verryhappy:

Mnie tez umknęła, dopiero dzisiaj na nią trafiłam. A że niedawno zaczęłam przygodę z Hiszpanią, to z ciekawością będę poznawać (na razie tylko wirtualnie) kolejny rejon tego kraju.


No, ja PEWNE doświadczenia z Hiszpanią mam - i mogę powiedzieć tyle, że Ci, którzy jeszcze nie spróbowali - to powinni :)
Sa miejsca gorsze i lepsze, trzeba po prostu wiedzieć, dokąd jechać te pierwsze razy, aby się nie zniechęcić ;)

:papa: :papa: :papa: ALL :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.04.2024 20:35

Od Calpe jedziemy kawałem na północ do Moraira
Obrazek

Pogoda nieco przytłumiona, ale w końcu mamy dopiero koniec lutego, ciepło jest i to jest Kluczowe :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szukamy jakiegoś przytulnego lokalu na kawę i coś słodkiego
Obrazek

Siadamy sobie - lody były OK, ale tiramisu mocno przeciętne
Obrazek

Moraira
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem jedziemy dalej w kierunku północnym, wspinamy się na wzgórze
Obrazek

Obrazek

Sa tu zacne hacjendy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedziemy do Javea (Xabia), na deptaku póki co dość pusto
Obrazek

Już mi sie PODOBA
Obrazek

Tym bardziej, że chmury poszły i jest słonko!
Obrazek

ach
Obrazek

Szumią kamyki
Obrazek

Kładziemy się (ja się nawet kąpię) i jemy paluszki - po chwili....
Obrazek

Obrazek

Wiatr i małe chmury przynoszą zmianę kolorów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale tutaj jest fajnie
Obrazek

Obrazek

Woda cudo
Obrazek

Obrazek

Spektakl kolorów obserwujemy teraz z knajpki przy promenadce
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mocno popołudniowo się zrobiło
Obrazek

Obrazek

Spacer po mieście
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iglesia de Santa Caterina z XVI-XVII wieku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a rano w Altea...
Obrazek

na śniadanko ;)
Obrazek

cdn

:papa: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.04.2024 12:07

tony montana napisał(a):No, ja PEWNE doświadczenia z Hiszpanią mam - i mogę powiedzieć tyle, że Ci, którzy jeszcze nie spróbowali - to powinni :)

Zgadzam się i popieram! :D :D :D W nocy wróciliśmy z naszej pierwszej Hiszpanii 8) Pogoda była nie do końca hiszpańska :lol:, ale wcale mnie nie zniechęciła. Spędziliśmy cztery dni w Walencji i jeden w Alicante, bo stamtąd mieliśmy lot powrotny.

Widzę pewne mankamenty tego kraju :chytry:, ale zdecydowanie mam ochotę na więcej :D

Tony, świetne te mewy na plaży i jakie pustki :D Ja się nie zdecydowałam na kąpiel, tylko na moczenie nóg :oops: ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.04.2024 20:42

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):No, ja PEWNE doświadczenia z Hiszpanią mam - i mogę powiedzieć tyle, że Ci, którzy jeszcze nie spróbowali - to powinni :)

Zgadzam się i popieram! :D :D :D W nocy wróciliśmy z naszej pierwszej Hiszpanii 8) Pogoda była nie do końca hiszpańska :lol:, ale wcale mnie nie zniechęciła. Spędziliśmy cztery dni w Walencji i jeden w Alicante, bo stamtąd mieliśmy lot powrotny.

Widzę pewne mankamenty tego kraju :chytry:, ale zdecydowanie mam ochotę na więcej :D

Tony, świetne te mewy na plaży i jakie pustki :D Ja się nie zdecydowałam na kąpiel, tylko na moczenie nóg :oops: ;)



Hej Aga, super, że (chyba) złapaliście bakcyla español ;)
Mam nadzieję, że będzie relacja i podzielisz się wrażeniami


Pozdrowienia z Cannes :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.04.2024 19:55

Nasza Altea porankiem
Obrazek

Obrazek

Idziemy na śniadanko
Obrazek

Dziś wszedłem w "english" :jezykprosto:
Obrazek

ALtea dolna
Obrazek

A właśnie, bo nie wiem, czy już to pisałem - auto, ze względu na to, że jak było widać na zdjęciu "śniadaniowym" - z jednej strony hotelu jest promenadka i morze, a z drugiej ulica, trzymamy na darmowym parkingu przy stacji kolejowej, w takich okolicznościach architektury
Obrazek

No a po śniadaniu jedziemy do Castell de Guadalest - i tutaj spędzimy sporo czasu!
Obrazek

Castell jest na takiej skale
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zamek otwarty jest od 10.15 w związku z czym...
Obrazek

wracamy do mini miasteczka na dole na kawę
Obrazek

Obrazek

Po kawie wracamy - Iglesia - z XVII/XVIII wieku
Obrazek

Obrazek

Trochę tutaj jest zimno, bo to przecież...
Obrazek

... GÓRY!!!
Obrazek

Widok na Embassament de Guadalest jest szokujący
Obrazek

cudownyyyy
Obrazek

Zegar chyba źle chodził.... a moze my potem na kawę dopiero poszli???
Obrazek

AJAJAJAJ
Obrazek

:hearts: :hearts: :hearts:
Obrazek

:serduszka: :serduszka: :serduszka:
Obrazek

no pstrykałem i pstrykałem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy do górnego miasta
Obrazek

Puchy
ale za chwilę przyjadą tu autokary z turystami - uwaga tutaj płaci się 2 Euro za parking, panowie chodzą, bo parkomaty nie działały pod koniec lutego
Obrazek

tam się wchodzi do miasta
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie dobra, to teraz dopiero jesteśmy na kawie. Na kawie i na takim słodkim żółtym likierze. No co - po 10 jest ;)
Obrazek

Obrazek

ZNowu idziemy
Obrazek

to już było
Obrazek

Obrazek

Za 4 Euro ode łba wchodzi się do domu-muzeum, nic ciekawego, a z niego na sam zamek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

o właśnie - na Castell
Obrazek

No.... te ruiny nie są już zbytnio imponujące
Obrazek

Z tymże można zrobić takie zdjęcie ;)
Obrazek

Trochę chmury przyszły i piździ niemiłosiernie wiatr
Obrazek

a tam wiatr przepędził chmury
Obrazek

Obrazek

Rzeczony zamek to taka ściana..... jedna...
Obrazek

No dobrze, jeszcze wyżej jesteśmy niż przed chwilą
Obrazek

Myślę, że można sobie podarować wejście do muzeum i tutaj ;)
Obrazek

chyba, że ktoś koniecznie taka fotkę chce ;)
Obrazek

albo taką
Obrazek

Obrazek

Szok i niedowierzanie!!! w Katolickim kraju?? :piwo:
Obrazek

nawet zaczęło chyba kropić
Obrazek

Tutaj jest całkiem sporo całkiem eleganckich pamiątek
Obrazek

Myślałem o takiej....
Obrazek

a potem pojechaliśmy HARDCORE"OWO przez góry do Denii
Obrazek

cdn

może kiedyś :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.04.2024 20:15

Zaskakujący ten kolor wody w zbiorniku (?). Jakby komuś się za dużo mleka chlupnęło :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Costa Blanca zimą :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone