Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

hiprosupermegafonopumpa,TO BYŁO ROK TEMU, TERAZ PODGORA 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008
hiprosupermegafonopumpa,TO BYŁO ROK TEMU, TERAZ PODGORA 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 29.05.2009 12:25

KTO CZYTAC STAREJ RELACJI Z 2009 NIE CHCE TO NOWA Z 2010 ZACZYNA SIĘ OD STRONY 5


2009.05.24 godzina 7.20 po trzygodzinnym śnie -po wczorajszym weselu- Mateusz robi pobudkę. Szybkie zgrywanie zdjęć ślubnych z kart i pakowanie.Wiem że muszę sie jeszcze przespać bo w innym razie będzie koszmar-cała noc jazdy. Iza goni jeszcze pomiędzy aptekami, a marketami za kilkoma spożywczymi artykułami i guaraną o której ktoś tak pozytywnie się na cro.pl wypowadał, a o której w wadowickichaptekach nie maja pojecia . No i jeszcze ta F1 której ogladania nie mogłem sobie odmówić, na szczęście- nieszczęście Kubicy brakło hamulców i zakończył karierę i mogłem na chwilke zamknać oczy. Niestety podniecenie jazdą nie pozwoliło zasnąć. Jeszcze szybkie pakowanie i o 17.45 jestesmy juz na trasie.
Jedziemy w dwa auta i łącznie szesc osób dorosłych i trójka dzieci (w wieku 18 miesiecy, niespelna 2,5roku i 5 lat ). Tempo nie zachwycało bo jak nie siku, czy tankowanie to dzieciom niedobrze.O wyscigach nie ma mowy a i właczył mi się urlopowy spowalniacz i nawet na postojach zauwazyłem ze nikomu się nie spieszy. W nocy i nad ranem kiedy wszycy spali od guarany czy redbulla lepszym okazały się rozmowy przez radyjko z Michałem z drugiego samochodu.
15 km przed Podgorą Mateuszkowi zrobiło się niedobrze i niestety nie zdąrzylismy. Wyjście z auta i BUCHHH gorące, wilgotne powietrze- a liczyłem na rzeźką poranną bryzę...;/ . O ósmej jesteśmy już na miejscu. Fajna sprawa miec wcześniej zarezerwowane noclegi. Czas poswiecony na szukanie mozna przeznaczyc np. na poranną kawke i degustacje lekko mówiąc conajmniej 40% trunków o smakach narańcz, młodych orzechów arachidowych i jakiejs o nazwie Martina. Nalewki na bazie rakiji skutecznie zlikwidowały działanie kawki i ok 10.00 padlismy jak muchy. Godzina 15.00 po lekkim obiadku idziemy La plage.Plaże prawie puste, woda przy brzegu ma dobra 23-25 st C, po odpłynieciu ok 100m od brzegu przy powierzchni niewiele chlodniejsza, natomiast po postawieniu się do piony zimno urywa palce u nóg..;). Niemniej jednak w wodzie spedzilismy wiekszośc popołudnia i dopiero czarne chmury i błyskawice z nad Biokowa przepedziły nas do apartamentów.Wieczór pod znakiem dalszej degustacji w/w trunków.
Noc rzeźka bardzo przyjemna.
2009.05.26. Do południa plaża – woda cieplunia, potem rekonesans przed sesją w Igrane i zruijnowane przez trzęsienie ziemi domy starych Drasnicach.Wieczorkiem ciąg dalszy degustacji miękkich trunków przy równoczesnym tworzeniu grillowych specjałów z pomocą gospodarza Milivoja. Tenże szacowny pon radził nam przez wieczór cały co z czym mieszać a czego do grilla nie dodawać, grillujac jednocześnie kawałki jakiejś rekina odmiany.
2009.05.27- 7.30 pobudka, 8.15 plaża. Po powrocie pierwszy raz w życiu po słonej wodzie i słońcu zaniemogły mi oczy. Piekły tak przez 4 godziny,do momentu gdy Gospodyni mnie rumiankiem uraczyła. Po południu Biokovo i Sv Jura. Wszyscy pod wielkim wrażeniem, kilka zdjeć i powrót na dół, opisać to ciężko, należy samemu przyjechać i doznać.Powrót z marudzącymi dzieciakami trochę skwasił klimat.
Ostatnio edytowano 31.05.2010 16:35 przez marekb, łącznie edytowano 2 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.05.2009 12:28

Bez zbędnej gadaniny - zdjęcia proszę :lol:
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 29.05.2009 12:43

Czytam i nie mogę doczekać się urlopu :)
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 29.05.2009 13:09

JacYamaha napisał(a):Bez zbędnej gadaniny - zdjęcia proszę :lol:

zdjecia beda po powrocie. wieczorkiem zapodamy jakies aktualnosci
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: hiprosupermegafonopumpa2009 i Podgora przy okazji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 29.05.2009 13:13

qurcze, niektórzy mają już urlop 8O :lol:

Bodzioch Marek napisał(a): Fajna sprawa miec wcześniej zarezerwowane noclegi. Czas poswiecony na szukanie mozna przeznaczyc np. na poranną kawke
To prawda - to dobry argument przemawiający za wcześniejszą rezerwacją :D

Bodzioch Marek napisał(a): Powrót z marudzącymi dzieciakami trochę skwasił klimat.
Też to lubię :wink: :D

A teraz poproszę o rozszyfrowanie tytułu :D

A teraz poproszę o cdn relacji "na żywo" :D

pozdrawiam
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 29.05.2009 13:26

zobaczcie ile osób na plaży...;) (zdjęcie z dzis z południa)Obrazek
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: hiprosupermegafonopumpa2009 i Podgora przy okazji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.05.2009 13:34

Tymona napisał(a):A teraz poproszę o rozszyfrowanie tytułu :D
pozdrawiam


Hm.. jak dla mnie to jakaś olbrzymia,wspaniała głosowa pumpa ... Tylko co to ta pumpa :?:

Nie będę się silił na oryginalność - wiecej fotek poproszę ... :D
:papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.05.2009 13:35

O kurcze, rekiny czy co??? 8O
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 29.05.2009 13:36

o kurde, ale się w Kro bania w morzu zrobiła - dobrze, że w tym roku nie jadę - w życiu bym do takiej wody nie wlazł :wink:
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: hiprosupermegafonopumpa2009 i Podgora przy okazji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 29.05.2009 13:48

Bodzioch Marek napisał(a):Iza goni jeszcze pomiędzy aptekami, a marketami za kilkoma spożywczymi artykułami i guaraną o której ktoś tak pozytywnie się na cro.pl wypowadał, a o której w wadowickichaptekach nie maja pojecia .


Tez szukałem i jest w jednym miejscu pisałem Ci ale już byleś pewnie w drodze :lol: guaranę kupisz na Sienkiewicza w tym bloku naprzeciwko "domu rolnika" kolo fotograficznego jest taki zielarski sklep tam maja gratuluje wakacji napisz coś na temat drogi jak wyglądała trasa przez Słownie?
droga 86 przez Węgry myślę ze bez zmian
i czy zaliczyłeś ten nowy odcinek autostrady i jak tunele czy już pootwierane?

i zdjęcia bardzo prosze
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 29.05.2009 14:27

Bodzioch Marek napisał(a):zobaczcie ile osób na plaży...;) (zdjęcie z dzis z południa)


Wszyscy się skaturlali na boki. :lol:
Ale Ty jesteś ekspresowy! Byłem w Chorwacji w tym samym czasie rok temu, a relację zdążyłem zamieścić dopiero przed trzema tygodniami. Jestem pod wrażeniem. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2009 14:49

Też czytam :lol: ...ekspressrelacja to mało powiedziane :wink: :lol:
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 29.05.2009 15:40

Bo to jest relacja online :D
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 29.05.2009 15:59

...ależ zazdroszczę :wink:
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 29.05.2009 17:05

Zaczynam przekonywać żonę do wjazdu na Sv Jure - ciężko idzie
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
hiprosupermegafonopumpa,TO BYŁO ROK TEMU, TERAZ PODGORA 2010
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone