Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Herceg Novi

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
piachu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.02.2008
Herceg Novi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piachu » 08.05.2011 14:52

Witam,

W tym roku pierwszy raz jedziemy z żoną do Czarnogóry i szukamy dobrego miejsca do zatrzymania w Herceg Novi lub najbliższej okolicy. Czy ktoś mógłby polecić jakąś fajną miejscówkę? Zależałoby nam na wygodnym apartamencie z kuchnią, balkonem i najlepiej dostępnym basenem.

Póki co znalazłem coś takiego - Norwegian Village, Đenovići obok Herceg Novi http://www.venere.com/apartments/herceg-novi/montenegro-apartments-complex/. Czy ktoś tam był i mógłby się podzielić wrażeniami?

Pozdrawiam.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.05.2011 18:04

Wg mnie Herceg Novi w ogóle nie nadaje się na wczasowanie...
piachu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piachu » 08.05.2011 18:11

Plumek napisał(a):Wg mnie Herceg Novi w ogóle nie nadaje się na wczasowanie...


Nie? Wyglada ok na fotkach. To gdzie bys polecal w takim razie? :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.05.2011 18:47

Jeśli TO jest dla Ciebie ok, to ja nie mam dla Ciebie innej propozycji :)

Ale tak poważnie, to poszukaj tu na forum - temat Czarnogóry jest już nieźle całkiem obrobiony i można znaleźć mnóstwo przydatnych informacji. Może Sutomore? Albo Petrovac? Mnie osobiście Czarnogóra pociąga wyłącznie, jeśli chodzi o zwiedzanie i eksplorację (niekoniecznie wybrzeża), a nie na typowy wypoczynek (plazowanie z elementami wycieczkowymi).

Obrazek
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 08.05.2011 18:59

piachu napisał(a):
Nie? Wyglada ok na fotkach. To gdzie bys polecal w takim razie? :)

jak mnie pamiętam Plumek to nasza koleżanka z forum , pozdrawiam
piachu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piachu » 08.05.2011 19:08

To Sutumore wyglada niezle, dzieki za podpowiedz. Petrovac tez rozwazamy. Zwiedzac i eksplorowac bedziemy przez poprzednie 8 dni, pozostale 5 chcemy tylko niewiele robic (basen/plaza, knajpkie, restauracje) wiec Herceg Novi nie wydaje sie zla propozycja, szczegolnie ze niedaleko lotniska w Dubrowniku ;)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.05.2011 20:27

Mhm... No to na odpoczynek właśnie Herceg Novi kompletnie jest do bani - ani tam plaży, ani morza i jeszcze po prostu miasto. Na wypoczynek wybierzcie coś sensowniejszego. Może coś jeszcze bliżej Dubrovnika? Choćby chorwacki Cavtat. Albo Plat, Kupari czy Mlini. Czemu upieracie się akurat przy Herceg Novi w MNE?

Bodek1 napisał(a):
piachu napisał(a):
Nie? Wyglada ok na fotkach. To gdzie bys polecal w takim razie? :)

jak mnie pamiętam Plumek to nasza koleżanka z forum , pozdrawiam


A tak, dziękuję :)
piachu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piachu » 08.05.2011 20:41

W Chorwacji bylismy juz 3 razy, chcemy tym razem spedzic troche czasu w Czarnogorze dla odmiany ;)

Nie upieramy sie przy Herceg Novi, wpadlo mi w oko to Norwegian Village przy szukaniu miejsca do spania, a to jest wlasnie obok Herceg Novi (Djenovici dokladnie). W zasadzie to mi nie zalezy gdzie bedziemy lezec na sloncu byle nie bylo dalej niz 2 godziny jazdy samochodem od lotniska w Dubrowniku ;)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.05.2011 20:58

Skoro Wam jest wszystko jedno, to w zasadzie nie ma pytania :) Jedźcie i już :)
piachu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piachu » 08.05.2011 21:30

Kazdy tak mowi ale nigdy nie jechalismy w ciemno i nie chcemy skonczyc spiac w samochodzie :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.05.2011 23:11

Zarówno w tytule wątku, jaki w pierwszym poście nie było o tym ani słowa. Poza tym chyba nie znajdziesz nikogo, kto akurat mieszkał w obiekcie, który podałeś - w każdym razie prawdopodobieństwo jest mizerne.

Może lepiej skorzystaj z namiarów na apartamenty już polecane przez forumowiczów.

A moje "jedźcie" odnosiło się do Herceg Novi i tego, że jest Wam obojętne, gdzie bedziecie odpoczywać ;)
Czarnogóra
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarnogóra » 29.05.2013 09:12

Herceg Novi - najwięcej informacji jest na stronie:
http://pieknaczarnogora.pl
polecam

Początki miasta sięgają 1382. W XV wieku rozbudowno miejscowość i port oraz nadano mu współczesną nazwę. Od końca XV wieku teren ten znalazł się w rękach Turków. W 1587 Herceg Novi zajęła Republika Wenecka, a w 1797 Austriacy. Z przerwą na okres napoleoński Habsburgowie byli w posiadaniu miasta do końca I wojny światowej (wchodziło w skład Królestwa Dalmacji), potem znalazło się one w granicach Jugosławii. W latach 1941-1943 Włosi włączyli Herceg Novi do swojej dalmatyńskiej prowincji. Po wojnie miasto miasto ponownie stało się częścią Jugosławii. Stare Miasto skupione jest wokół placu Trg Herceg Stefana z cerkwią św. Michała Archanioła z lat 1900-1910, wzniesioną w stylu serbsko-bizantyjskim. Od zachodu plac zamyka wieża zegarowa z 1667.
W południowej części starówki znajduje się katolicki kościół św. Hieronima, powstały w 1856 w miejscu zniszczonego meczetu. Dalej, za murami, położona jest kolejna świątynia, niewielki kościół św. Leopolda Mandicia. Stare Miasto zamykają tureckie twierdze - od północy masywna Kanli Kula (znaczy dosłownie: krwawa wieża) z 1487 (służyła też jako więzienie), a od południa mniejsza Forte Mare oraz cytadela (obecnie pozostały po niej ruiny), bezpośrednio nad samym morzem. Dwie ostatnie wybudowali Turcy w XV i XVI wieku, a później rozbudowali Wenecjanie.
Bodzio1968
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.05.2015
Czarnogóra Herceg Novi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio1968 » 11.05.2015 13:40

Wybieram sie z zona w dniach 24 Lipiec z noclegiem w BH CHETNYCH DO WSPÓLPRACY ZAPRASZAM

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone