Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gumjak w zalewie paskiej ;-)

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.09.2011 13:00

Rysio napisał(a):
weldon napisał(a):Co to jest w tym kamiennym kręgu?
Jakiś południk czy coś takiego?


Chyba, ale nie pamiętam dokładnie, bo w ten dzień Żona prowadziła samochód :wink:


Południk 15
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.09.2011 13:08

Ten sam, co w Stargardzie? :roll:

Ten sam :D
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 13.09.2011 14:32

Wszyscy w tym roku byli na Pagu? :D
Ja mam jeszcze świeżo w pamięci te wszystkie widoczki... A nie zjechałeś "pod" paski most na ruiny tej twierdzy?
Aczkolwiek mz Pag najładniej wygląda na zdjęciach ;) Puste plaże (choć jak my byliśmy to ciężko było taką znaleźć) Mam generalnie mieszane odczucia... 3 miesięcy bym tam raczej nie spędziła
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 14.09.2011 19:40

Aśka, Twoje fotki są śliczne :smo: .........dobra, dobra Rysia tyż :wink:
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 15.09.2011 21:01

F-uncia napisał(a):Wszyscy w tym roku byli na Pagu? :D
Ja mam jeszcze świeżo w pamięci te wszystkie widoczki... A nie zjechałeś "pod" paski most na ruiny tej twierdzy?


Nie do mnie pytanie ale bardzo proszę, tegoroczna twierdza :D

Obrazek

i widok mostu z ruin

Obrazek
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 16.09.2011 08:31

Hej! :)

A już chciałem zamieścić a mnie obiegł Skrzypu....:):):)
Ciekawa historia z tym miejscem się wiąże, gdy podczas wojny bałkańskiej stacjonowali potem tu amerykanie, zaparkowali koło tej twierdzy po lewej stronie na lekkim zboczu pojazd z rakietami ziemia- powietrze. Ot miał strzec Pag i okolice przed intruzami. Amerykanie jak to oni, nie słuchali wyspiarzy o silnych wiatrach Bora...eeee...oni tornada maja i sie nie boją! :) Pewnego dnia niestety przyszła Bora i źle umiejscowiony transporter powoli zsunął się do Jadranu. Załoga pojazdu miała szczęście bo akurat byli na obiedzie w swoim kampie postawionym i przytwierdzonym nieopodal. Ponoć wybiegli gdy usłyszeli wielki pluuuusk ! :)
Co niektórzy na wyspie, podtrzymują fakt że do dziś nie znaleziono na dnie transportera. No cóż, jak wiadomo prądy pod mostem są podczas Bory baaardzo silne :)

Rozumiem Skrzypu że działko lądowe pozostawione na wzniesieniu, też masz na fotach? :)

Pozdrawiam :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.09.2011 08:42

Zdjęcie ze szlugiem mnie rozwaliło... :lol:
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 16.09.2011 09:34

Asia&Grześ napisał(a):Rozumiem Skrzypu że działko lądowe pozostawione na wzniesieniu, też masz na fotach? :)


Działka lądowego niestety nie mam :D.

A co do Bory na moście - raz pojechałem wczesnym rankiem na most w czasie Bory właśnie porobić parę fotek. I tak niefortunnie stanąłem samochodem, że podczas wysiadania otwierając drzwi wiatr dosłownie wyrwał mi je z ręki i solidnie naderwał tak, że trudno się je potem zamykało. Na szczęście skończyło się tylko na regulacji zawiasów i zamka. Teraz już wiem, że trzeba parkować przodem do linii wiatru :D. Ale cóż, człowiek uczy się na błędach.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.09.2011 09:47

Skrzypu napisał(a):Teraz już wiem, że trzeba parkować przodem do linii wiatru

Opel, czy tam inny Generał Motors zrobił sobie teraz samochód gdzie przednie otwierają się normalnie, a tylne drzwi tak, jak w "łapaczu kur", co dyskwalifikuje, jak widzę, ten pojazd do wypraw na Pag?

Warto by było, żeby taką informację umieścić gdzieś w przyklejonych ;)

Pozdrawiam :D
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 16.09.2011 10:24

No tak, jak stanąłem bokiem do lini wiatru to samochodem telepało, więc postanowiłem ustawić się wzdłuż. Tylko niestety nie tą stroną co trzeba :lol:.

Ale żeby nie robić offa - jak najbardziej widziałem gumjaka na żywe oczy i miałem niewątpliwą przyjemność się nim przepłynąć :) . Naprawdę fajna sprawa 8) .
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 16.09.2011 20:23

Ładnie tu u Ciebie. A nawet bardzo ładnie. :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.09.2011 21:22

Dzięki wszystkim za odwiedziny. Ostatnio z czasem było mooocno krucho u mnie ale trzeba zacząć kończyć :wink:

Jak wspomniałem - fotka z netu bo sam tabliczki nie uwieczniłem:

Obrazek

Dowiedziałem, że ufoludki 1800 m. dalej coś na skałach wyrzeźbiły. Myślę sobie 1800 metrów do ufoludków to się jeszcze mogę pofatygować, bo z reguły to dalej do nich mam, więc w drogę.

Też fotka netowa jak widać. Brama zamknięta więc ponoć trzeba na nogach, no niech im będzie.

Obrazek

Na to u mnie na wsi mówią baran albo owca, więc ufoludków trza iść dalej szukać :roll:

Obrazek

Obrazek

No to idziemy ...

Obrazek

Obrazek

Nawet barany się z nas śmiały, no ale cóż powiedziało się A trzeba powiedzieć B.

Obrazek

Czasem na pustyni można spotkać kaktusy, żeby wody zaczerpnąć. Tu wszystko co miało w sobie trochę wody i nie miało kolców zeżarły stada krwiożerczych baranów.

Stary ruszaj się :!:

Obrazek

Dobrze im gadać bateria w moim aparacie waży więcej niż ten który one mają razem z etui, ładowarką i instrukcją obsługi, tyle że ja będę się miał czym bronić zarówno przed baranami jak i będę miał co rozwalić na głowie 1 napotkanego zielonego z czułkami za te 1800 m. Chyba k... w pionie :evil:

:wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.09.2011 21:25

Rysio, co brałeś?
Jeżeli to ekonomiczne, to ja też kcę... :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.09.2011 21:27

A my krótko zastanawialiśmy się - iść .... nie iść..... eeeeeeeeeee jedziemy ....gorąco ;)
Ale dzięki za zdjęcia :)
fajnie się ogląda :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.09.2011 21:29

Rysio napisał(a): będę miał co rozwalić na głowie 1 napotkanego zielonego z czułkami za te 1800 m. Chyba k... w pionie :evil:

:wink:


To po coś tam polazł???
Na zatracenie?? :roll:
Jakby Cy było koło chałupy mało... :evil:

:wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Gumjak w zalewie paskiej ;-) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone