Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gumjak w zalewie paskiej ;-)

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.08.2011 17:02

nomad napisał(a):
Krajobrazy niesamowite zwłaszcza w zestawieniu surowość terenu, skał, wzniesień bez oznak życia, a zarazem ta krótka granica linii brzegowej wody, gdzie zaczyna się bogate życie pod nią (co Longtom konsekwentnie pokazuje).


Jestem zazdrosny więc też pokażę co pod wodą się kryje :wink:

helen napisał(a)::) mnie z Pagu skutecznie wyleczyła Minorka, ma wszystko co on (kamienne pustynie, murki, owce, kozy, ser, piękne plaże..) a poza tym jeszcze dużo więcej. Z tym, że ja nie miałam na Pagu "gumjaka" :wink:


Przyglądam się Twojej Minorce i jednym z problemów jest to, że po pierwsze ciężko byłoby mi dowieźć tam gumjaka a poza tym to mocno otwarte morze i trochę miałbym stracha tam pływać a bez niego się nigdzie wybierać nie planuję bo to zaj... przepraszam, bardzo fajna sprawa :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 12.08.2011 17:46

Rysio napisał(a):
Jestem zazdrosny


Nie bądź :!:
Jesteś mistrzem "podwodnych obrazów ruchomych" :D

Za jakiś tydzień zapraszam na serię obrazów nieruchomych z tego samego miejsca. A podwodną Beretnicę rozpoznałem zanim była sekwencja nadwodna 8O

pzdr :wink:
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 12.08.2011 17:52

8O Rysio niezły Jesteś. :D
Zwracam Ci honor i monopol został przełamany. :wink: :)
Od początku miałem wątpliwości czy to obraz tylko z snorkelingu. 8O
Roxi lepiej by to oceniła.

Tak nieźle napierałeś pod wodą, a ta konfiguracja terenu, skałki, mini grotka.
Zarąbiaste przejście spod wody na powierzchnię :!: (na moment) i taki szok ten widok :!: (miejsce ze zdjęć, ale z tej strony, to nie to samo co z pontonu na filmiku).
Dałeś akcją i zaskoczyłeś. :)
Kurczaki :!: dlaczego to nie jest w dziale relacji.

Super obraz (HD?) i ostrość zapodaj więc, co to za nabytek :?: kamerka, czy aparat z funkcją video.
Albo prościej model i wszystko będzie jasne.
Poczekam na zatrzymane ujęcia tzn. fotki, ok.

Pozdrawiam i dzięki za przekonującą odpowiedź. :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.08.2011 17:52

Dobra już nie jestem :wink: Co do Beretnicy to oczywiście masz rację, to bardzo charakterystyczne miejsce pod wodą, choć przejrzystość wody nie jest najlepsza ze względu na osady które gumjakiem i płetwami udało nam się skutecznie rozbełtać :)

Nomad, Sony TX10, ale nagrywałem jako MP4 1440 x 1080.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 12.08.2011 19:28

Rysio nie chcę zaśmiecać Twojego wątku, więc po przeczytaniu tego, jeśli możesz przenieść to do właściwego bloku tematycznego (jeśli to konieczne).
Właściwie to super, że przyciągnąłeś mnie pagowymi zdjęciami, bo nie spodziewałem się, że dodatkowo wyjdzie taki temat z tym aparatem.
Zabawne, że osatnio tropiłem temat podwodnych z kilku źródeł min. optyczne.pl (testy).

Zapewne przy własnym kryterium wyboru (bo wiadomo każdy też dobiera sprzęt pod swoje oczekiwania) brałeś pod uwagę pewne cechy.
Wiadomo, że Sony pracuje na droższych kartach od pozostałych (chyba, że pracujesz na lustrzance tej firmy), czy brałeś pod uwagę Panasonica FT3?, jeśli miał być tylko snorkeling, to też wiadomo nie chodziło o różnice głębokości (w możliwościach).

Takie sprawy jak gps nie biorę pod uwagę, bo można to zastąpić nawigacją (w ostateczności).
Pytam o to dlatego (co nie ułatwiało zapewne Tobie wyboru), że poza suchymi danymi były pewne, być może praktyczne różnice, które akurat Ty teraz osobiście testujesz i wyłapujesz te pozytywy.

Druga sprawa jako potencjalny nabywca czytając test czy opinię nie zawsze należy odnosić się do pewnych zdań, np. ten dotykowy wyświetlacz na Soniaczu, ale chodzi mi tylko o aspekt jego czułości (co oceniano, że może być z tego powodu pewnym dyskomfortem przełączania funkcji (nie wiem czy chodziło zawsze czy pod wodą?).

Sorki za tyle pytań, ale właśnie poza czytanymi testami fajnie weryfikują je praktykujący z nimi użytkownicy.
A byłbym zapomniał, jak jest z przenoszeniem nagranego materiału (nie chodzi mi o kompa), to znaczy czy trzeba to konwertować do pewnych formatów czy oprogramowanie aparatu (płytka CD) pozwala na automatyczne przenoszenie na np. YouTube.
Jeśli chce Ci się na ten temat też coś dorzucić, to będzie super.
Przypuszczam, że zainteresujesz tym też wiele innych osób.

Z góry dziękuję.
Piotr.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 12.08.2011 20:03

Coś mi się zdaje (czytając wpisy współczytelników :wink: ), że duuużo straciłam nie oglądając filmików :)

Wracam więc na początek .., oglądam ... , i nabieram wody w usta ... (bo i tak się tu za bardzo rozgadałam :lol: )
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 12.08.2011 20:19

Cudna ta plaża i to pustkowie - skakałabym po tych górkach z aparatem jak kozica. Niestety dla mnie raczej niedostępne ze względu na sposób dotarcia tam ;)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.08.2011 20:23

W tym miejscu chyba Cię rozczaruję :) W zasadzie nie porównywałem go z innymi, spodobał mi się i tyle. TX10 pracuje na kartach SD więc na takich samych jak większość konkurencji. Mam SDHC32GB i całe wakacje zmieściłem i jeszcze kilka GB wolnego zostało przy zapisie jak wspomniałem MP4 1440 x 1080 co daje wystarczającą jakość jak dla mnie na 40" Bravii :) Na YT wrzucam zdjęcie bezpośrednio z kompa bez jakiejkolwiek konwersji choć dołączany do aparatu program daje takie możliwości ale ja leń jestem :)

Wracając do wspomnianej różnicy głębokości - owszem przy snurkowaniu nie ma to większego znaczenia ale w TX10 jakoś te uszczelnienia wyglądają solidniej niż we wcześniejszych modelach i to między innymi zadecydowało o takim a nie innym wyborze.

No i jeszcze jedno, ja to jestem taki Alpha Talib i cały sprzęt fotograficzny mam od Sony i jestem zadowolony, więc nie szukałem zbytnio :wink:

Wyświetlacz - z jednej strony to wygodne rozwiązanie z drugiej czasem ciężko trafić w to co się chce, ale ogólnie wolę tego dotykowego niż stado guziczków które potencjalnie mogą się rozszczelnić.


Edit:

Dorotko, czuj się jak u siebie :)

Cynamonowa Dziewczyno, jeśli dotrzesz na Rucicę w tym samym terminie co my pomogę Ci się tam dostać. Poza tym plaża jest dostępna bezproblemowo nawet w najzwyklejszym dmuchanym kajaku - warunek to dotarcie do Rucicy, bo to taki punkt pośredni dla tych którzy mają ograniczony zasięg morski - to niecałe 2 km i można cały czas płynąć przy samym brzegu, więc zagrożenie zerowe.

Mogę sobie pozwolić na reklamowanie tej plaży, bo sam znalazłem inne równie ciekawe jak nie ciekawsze i jak zapragnę samotności to Wam ucieknę :lol: :wink: Tym bardziej że mam Małego Sternika :)
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 14.08.2011 09:41

Dorywając się do cropli muszę z całym szacunkiem podziękować Ryśkowi i jego dziewczynom, za super spędzony dzień, który nam i Skrzypom zafundowali. Choć mieliśmy 50 km do nich, to plaża jak i towarzystwo było w dechę. Szkoda, że mieliśmy tak daleko do siebie, ale nadrobimy 23 września.
Co do gumjoka, bo to żaden gumiak - bajka. Jazda w dwie osoby pozostawia niezapomniane wrażenia. Wielkie to do spakowania, ale uwierzcie, Chorwacja jest wtedy przed Wami.
Dzięki Richat.
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 15.08.2011 19:05

Przyłączam się do podziękowań.

To był jeden z najbardziej atrakcyjnych dni naszego pobytu na Pagu.
Przejażdżka tą machiną pozostawia niezapomniane wrażenia, tym bardziej jeśli ktoś dosiadł "meteora" :) .
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.08.2011 09:28

Ja również Wam podziękuję za miło spędzony dzień. Szkoda rzeczywiście że mieliśmy tak daleko do siebie bo można by więcej ciekawych miejsc wspólnie odkryć, ale jak to mówią co się odwlecze ... :wink:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 16.08.2011 10:34

Rycho, co to za plywające cudo?i czy brales przyczepke na to by ciągnac czy spakowales do bagaznika??masz jakies zjecie jak to wyglada po zlozeniu?i ostatanie: how much ?:D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.08.2011 11:36

Monte, więc po kolei:

Ad. 1. Chiński Wild Lake Group 290 cm.,kupiony u nich.
Ad. 2. Mieści się bezproblemowo do boxa 600l wraz z kamizelkami ratunkowymi, zbiornikiem paliwa, kanistrem, wiosłami, sprzętem do snurkowania itp, itd. Silnik, podłoga i kotwica podróżują w bagażniku mojego kombika.
Ad. 3. Niestety nie a jako że w domu też parkuje w stanie rozłożonym to niestety nie zrobię wcześniej niż przed przyszłym urlopem.
Ad. 4. Wg sklepu na dzień dzisiejszy - niecałe 2600 z podłogą alu (wg mnie to najlepsze rozwiązanie) + używana Yama płaciłem 3600 (silnik z roku 2006). + dodatki w okolicach 1000 ale to już zależy od uznania choć minimum trzeba mieć.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 16.08.2011 20:56

Obrazek

mam nadzieje,że ten papieros nie wylądował w Jadranie :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.08.2011 21:10

Zaufaj że nie. Ja hejnalista - burak jestem a więc najpierw browar, potem papierosek i tym sposobem zawsze mam popielniczkę, która jeździ obowiązkowo w gumjaku :lol: Powiem więcej jak już wspominałemq....a mnie bierze jak kipy w koło leżą i często zdarza mi się z tą moją puszką pokręcić wokół obozowiska i wyzbierać również tych nie moich :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Gumjak w zalewie paskiej ;-) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone