Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grossglockner i Brela - pierwszy raz...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 19.01.2008 14:44

witam

dołączam kilka zdjęć z Glossglocknera w celu ożywienia tematu i zachęty do odwiedzenia tego niezwykle urokliwego miejsca przez forumowiczów


Obrazek
parking z pięknym widokiem na okoliczne czterotysięczniki
(niestety sam Glossglockner spowity był wtedy mgłą)

Obrazek
po drodze gwarantowane są widoki właśnie w tym stylu

Obrazek
odpoczynek w knajpie umilą goście...

Obrazek
ten jeszcze w niewoli ale...

Obrazek
tutaj na wolności ... i jakoś ekolodzy nie protestują

pozdrawiam
fryta1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryta1981 » 12.02.2008 00:09

Mi się też bardzo miło czytało :D No i mam nadzieję, iż autor coś jeszcze dopisze :wink:
antyma
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 07.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) antyma » 21.03.2008 21:45

miejski napisał(a):Przygotowania
Do Chorwacji chcieliśmy się wybrać już od 2005 roku. Ale zawsze znalazły się jakieś przyczyny, które nam w tym przeszkadzały. Pewnego wczesnowiosennego wieczoru w tym roku decyzja zapadła -jedziemy w bieżące wakacje. Zaczęło się szukanie wszelakich informacji typu gdzie, co i jak. Internet poszedł na pierwszy ogień i tym sposobem znaleźliśmy Cro.pl - czyli kopalnię wiedzy wszelakiej o Chorwacji. Tak, więc od marca 2007 roku staliśmy się "uzależnieni" od Cro.pl, zaglądając tutaj codziennie.

Pierwsza sprawa - gdzie jechać? Na wstępie - ze względu na naszego najmłodszego 3-letniego syna i długość podróży - myśleliśmy o Istrii. Jednak po pewnym czasie, stwierdziliśmy, że jadąc tyle godzin do Cro, parę godzin więcej do Dalmacji nie sprawi chyba większej różnicy. Biorąc powyższe pod uwagę, zapadła decyzja, że jedziemy gdzieś na Makarską Riwierę. Chcieliśmy się wybrać do raczej niewielkiej, cichej miejscowości i czytając forum oraz korzystając z rad znajomych, którzy byli w Chorwacji kilka razy, wybór padł na Brelę.

Po decyzji, co do miejsca wypoczynku przyszedł czas na szukanie kwatery. Mimo opinii z forum, że można jechać "w ciemno", zdecydowaliśmy się jednak poszukać kwatery przez Internet i dokonać wcześniejszej rezerwacji. Chcieliśmy uniknąć sytuacji, gdy dzieci zmęczone drogą muszą jeszcze oczekiwać w sporej temperaturze, aż znajdziemy odpowiednią kwaterę. Później okazało się także, że ze względu na plan trasy i późną godzinę dojazdu na miejsce, niewielkie byłyby szanse na znalezienie kwatery w nocy.

W międzyczasie okazało się, że będziemy jechać w 2 rodziny, gdyż na podróż zdecydowali się również znajomi. Miało to wpływ na typ lokalu, jaki będziemy wynajmować. Wstępnie zdecydowaliśmy się na wyjazd na ok. 10 dni w drugiej połowie sierpnia, ze względu na terminy naszych urlopów. Te 10 dni okazały się pewnym problemem przy rezerwacji kwatery przez Internet, gdyż większość Chorwatów przyjmowała na turnusy 7 lub 14-dniowe od soboty do soboty. Mimo to znaleźliśmy kwaterę w Breli w dzielnicy Stomarica, której właściciel zgodził się na 10-dniową rezerwację. W trakcie mailowego ustalania szczegółów okazało się, że właściciel ma wolne "nasze" kwatery w okresie 13 dni, na co przystaliśmy i dostaliśmy 1 dzień gratis. Takim więc sposobem 13 (nomen-omen) kwietnia 2007 roku dostaliśmy potwierdzenie o rezerwacji lokalu od 19.08 do 01.09.2007r.

cdn.


Witam, mogę prosić namiary na kwaterę w Breli? Z góry dziękuję i pozdrawiam, adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.03.2008 08:51

Uśmiałem się z tej "polskiej" kuchni w Austrii. Kolega zapomniał, że to wszystko Galicja!

A Grossglockner jest rzeczywiście piękny. Pochodziołem nawet trochę po tych Alpach ale nie więcej niż na nasze Rysy. Za to jak by ktoś chciał wygodnie może wjechać na jeden z mniejszych szczytów.

Obrazek
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 21.04.2008 23:36

fryta1981 napisał(a):Mi się też bardzo miło czytało :D No i mam nadzieję, iż autor coś jeszcze dopisze :wink:


Wypada mi tylko przeprosic za brak zakonczenia.

Ale ze wzgledu na kraj i warunki w jakich sie obecnie znajduje, nie jest to latwe. Obiecuje kiedys dokonczyc temat, o ile mnie pamiec co do wyjazdu do Breli nie zawiedzie.

I tylko moge zazdroscic tym wszystkim, ktorzy Chorwacje maja w tegorocznych planach.

A ponizej pare zdjatek, z zakatka swiata, w ktorym przyszlo mi pracowac. Nadaja sie raczej do dzialu "Jesli nie Chorwacja, to co..." :D

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
fryta1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryta1981 » 23.04.2008 00:08

Jesteś rozgrzeszony :wink: Pozostaje tylko czekać :-)
Ale Cię wywiało daleko ....... Ale również piękny zakątek świata :D
Pozdrawiam
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 23.04.2008 18:08

fryta1981 napisał(a):Ale Cię wywiało daleko ....... Ale również piękny zakątek świata :D


Pieknie to on wyglada chyba w National Geographic.
W rzeczywisctosci bieda, brud i mozna sie tylko cieszyc, ze sie czlowiek w Polsce urodzil...
fryta1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryta1981 » 24.04.2008 08:51

Hmmm... miałam na myśli raczej przyrodę niż warunki życia, ale przyznaję rację.
Pozdrawiam :D
Mała Czarna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała Czarna » 30.07.2008 22:07

miejski napisał(a):
fryta1981 napisał(a):Ale Cię wywiało daleko ....... Ale również piękny zakątek świata :D


Pieknie to on wyglada chyba w National Geographic.
W rzeczywisctosci bieda, brud i mozna sie tylko cieszyc, ze sie czlowiek w Polsce urodzil...


Chociaż przyznaję szczerze, że te zakątki świata wzbudzają moje poczucie winy to i tak żyję już wyjazdem do Breli Jardula 18.09.2008.
Relacją świetna można wczuć się w klimat wakacji. Pozdrawiam :lol:
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 01.08.2008 09:35

fajnie się czytału, dożuc jeszcze kilka zdjęc
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 04.08.2008 09:31

Mam nadzieję, że nikt na mnie nie nakrzyczy, ale podepnę sie pod ten wątek... :lol:
Czy w Breli są biura, informacje turystyczne, w których można pytać o kwatery? Ponieważ coraz bliżej do wyjazdu i zaczynam mieć stresa... :wink:
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 03.09.2009 08:10

Mijają prawie dwa lata od mojego ostatniego wpisu tutaj, więc czas najwyższy dokończyć relację (bo szykuje się następna, tegoroczna :D ).

Jednak czas zrobił swoje i nie pamiętam już tak bardzo szczegółów, więc poniżej tylko relacja foto z reszty pobytu w Chorwacji w 2007 roku

Park Narodowy Krka

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

cdn.
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 03.09.2009 08:22

Trogir
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

cdn.
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 03.09.2009 08:34

W drodze do Polski

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

I to już koniec... relacji, bo na pewno nie koniec naszych spotkań z tym przepięknym krajem.
Opuściliśmy go z przekonaniem, że kiedyś tu powrócimy, bo spedziliśmy tu wspaniałe wakacje..., bo tęsknimy za widokiem Biokova, za zapachem lawendy, za dzwiękiem cykad, za chrzęstem kamyków na plaży pod stopami. Do zobaczenia Chorwacjo...
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Grossglockner i Brela - pierwszy raz... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone