Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja czy Turcja ? Czyli Oludeniz w naszym wydaniu........

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.07.2012 06:35

Pammukale to jedna bajka. Druga, piękniejsza, to wejście na górę na korone amfiteatru.
Tarasy z woda wymiękaja.
Acha. Jeszcze jedno. Sprawdźcie akustykę w amfiteatrach. Słychać na koronie szept z dołu... 8O
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 25.07.2012 07:43

Mosqito napisał(a):2. Jeśli ktoś Ci zaproponuje herbatę - nie odmawiaj

Jeszcze mnie zaintrygowało to ......
Hmmm.....gorąca herbata w 30-35 C upale? 8O
Czy to jakiś miejscowy zwyczaj , rytuał i czy to grzech , obraza Turka jak cię na nią namawia , a ty odmawiasz?
kaszubskiexpress napisał(a):My wzięliśmy ze sobą banknoty 1-dolarowe, żeby mieć na "tacę" dla kierowcy autobusu, czy pokojówki. Kelnerowi pierwszego dnia dałem 5 euro, bo w naszym hotelu było mało 6-osobowych stolików.

No dobra sąsiad , ale ktoś tu pisał , by brać ze ściany!
Ze ściany wyskoczą chyba ichnie liry , nie zielone :?
Czy Turcy na liry dawane w napiwkach się kwaszą....... ?
Czy od razu lepiej kupić w PL ze 20-30 zielonych , po 1 dolcu , by mieć na te napiwki ........
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 25.07.2012 08:34

Jeśli Turek Ci coś zaproponuje zrobi to grzecznie, dyskretnie i po prostu ładnie. Jeśli po zrobieniu z nim interesu (kupno czegoś od niego, rezerwacja wycieczki) zaproponuje Ci herbatę - zwróć uwagę na szklanki, to druga charakterystyczna dla mnie rzecz oprócz krawężników - to zrobi to ze szczerego serca. Nie pokaże Ci tego, ale jeśli mu odmówisz to pewnie będzie mu przykro.

Co do napiwków, to pomysł kolegi kaszubskieexpress z banknotami dolarowymi strasznie mi się podoba. Wiesz... banknot wygląda znacznie lepiej niż moneta (w domyśle 1 USD vs. 1 EUR)

Aha, jeszcze jedna ciekawa rzecz: cały fyrtel Fathyie łącznie z Calis, Oludeniz i Hisaronu to mekka Brytyjczyków. Mają tam kupionych mnóstwo nieruchomości. W Oludeniz jest chyba podobnie. Menu napisane po angielsku, dania brytyjskie, na ścianach plazmy z włączonym Sky Sport. Generalnie mały Londynek :D :D :D Ale ma to tę zaletę ze wszędzie się dogadasz.
Ostatnio edytowano 13.01.2014 00:50 przez Mosqito, łącznie edytowano 2 razy
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 25.07.2012 09:13

gego napisał(a):A tak na marginesie (aby rozpętać jakąś burzę)

Jakby nie liczyć
Pobyt na 2 tyg. ok 3 k. za osobę



Czy się opłaca?

dla 1, 2 osób hmm, może tak

dla tych którzy nie mają czasu i lecą na 1 tydzień, może tak

dla kogoś kto nie cierpi jeździć samochodem, może tak


Turcja jest przepiękna do zwiedzania.
Jechać do Turcji aby poleżeć na plaży, przy basenie - POMYŁKA jest mnóstwo lepszych zakątków (choćby Grecja) do poleniuchowania



4 osoby - ok. 10 - 12 tyś
wycieczki fakultatywne - min 2 - ok. 2 tyś. (tutaj należy dołożyć)
suweniry, piwko, ayran itp - ok. 2 tyś. (tutaj chyba też)

2 TYGODNIE


A można spokojnie autkiem
Od jednego miejsca (gdzie walą tłumy wycieczek z kurortów) do drugiego miejsca
Od jednej plaży do drugiej


Zakładając iż zrobimy 7 tyś km. (jak u mnie)
na paliwo wydamy 4 k. zawyżamy
na spanie 3 k. zawyżamy (najdroższy ale tylko w jednym miejscu nocleg 150 lirów, ogólnie wszystkie w granicach 30 - 40 euro (nie piszę o kampingach noclegi ze śniadaniem

Jakby nie liczyć zostaje troszkę na herbatki, balaklawę i kebaby




patrząc na powyższe to za dużo zawyżyłem, ale niech zostanie.
U nas wyszło to zdecydowanie mniej


im dalej na wschód tym piękniej
im dalej od kurortów tym jeszcze piękniej



miłej nocy


Dojazd do Turcji to co najmniej 2 dni. Czyli lacznie 4. Za pierwszym razem podroz moze ciekawa ale ile razy mozna jechac obwodnica Sofii.
Dlatego polecam czarter. W tej chwili sa np czartery do Bodrum za ok 550zl. Na lotnisku wynajac cos do jazdy za ok 30juro i mozna podrozowac. Opcja szczegolnie dogadna dla 2 osob. Ale sa np do wynajecia Starexy gdzie 6 osob za 60 juro spokojnie wejdzie. A atmosfera podrozy jak w volkswagenie ogorku.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 25.07.2012 12:55

piotrmks napisał(a):


Dojazd do Turcji to co najmniej 2 dni. Czyli lacznie 4. Za pierwszym razem podroz moze ciekawa ale ile razy mozna jechac obwodnica Sofii.
Dlatego polecam czarter. W tej chwili sa np czartery do Bodrum za ok 550zl. Na lotnisku wynajac cos do jazdy za ok 30juro i mozna podrozowac. Opcja szczegolnie dogadna dla 2 osob. Ale sa np do wynajecia Starexy gdzie 6 osob za 60 juro spokojnie wejdzie. A atmosfera podrozy jak w volkswagenie ogorku.


Jak najbardziej popieram
Oczywiście

Piszę tylko o rezerwacji lotu wraz z hotelem (wykupienie wczasów) - to troszkę jak na Turcję bezsensowne, ale...
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 25.07.2012 14:30

gego napisał(a):
piotrmks napisał(a):


Dojazd do Turcji to co najmniej 2 dni. Czyli lacznie 4. Za pierwszym razem podroz moze ciekawa ale ile razy mozna jechac obwodnica Sofii.
Dlatego polecam czarter. W tej chwili sa np czartery do Bodrum za ok 550zl. Na lotnisku wynajac cos do jazdy za ok 30juro i mozna podrozowac. Opcja szczegolnie dogadna dla 2 osob. Ale sa np do wynajecia Starexy gdzie 6 osob za 60 juro spokojnie wejdzie. A atmosfera podrozy jak w volkswagenie ogorku.


Jak najbardziej popieram
Oczywiście

Piszę tylko o rezerwacji lotu wraz z hotelem (wykupienie wczasów) - to troszkę jak na Turcję bezsensowne, ale...


Akurat w Oludeniz bylem na jedynym zorganizowanym wyjezdzie. tzn mielismy hotel na tydzien a powrot przesunelismy o kolejny tydzien.
Siedzenie tydzien w oludeniz to katorga. Najbardziej przeszkadza duza wilgotnosc powietrza. reczniki wylozone na tarasie nie chcialy schnac!!!
W miedzyczasie bylem swiadkiem oberwania chmury nad Oludeniz.
Zalalo pokoje hotelowe na parterze. Rezydentka zamiast laptopa miala kaczuszke.
Na szczescie w drugim tygodniu ruszylismy w podroz.
Tak narzekam ale ja sie nie nadaje do AI. Poza tym Oludeniz dla lubiacych hotelowe baseny i AI jest OK. Moze troche male, ale jak ktos siedzi caly czas na basenie hotelowym to jakie ma to znaczenie :-)))))).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2012 14:39

maniust???

byłeś już na Grecko/Tureckim wyjeździe? pytam bo się zastanawiam, czy dasz radę zanim ostatnie biuro podróży nie zbankrutuje....
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 25.07.2012 14:44

arturac napisał(a):maniust???

byłeś już na Grecko/Tureckim wyjeździe? pytam bo się zastanawiam, czy dasz radę zanim ostatnie biuro podróży nie zbankrutuje....

Nie byłem.......nigdy z żadnym Biurem...1 raz.

NIE KRACZ :!: :!: :!: :!:

Zresztą taka ITAKA jest chyba renomowaną firmą , a nie jakimś tam "Alba coś tam......" itp.
W tanich Biurach które kuszą klienta ceną , nie wykupił bym wycieczki nigdy !
Jak tanio coś , to musi być jakiś wałek! :evil:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.07.2012 14:48

TRIADA także była uważana za porządną... :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 25.07.2012 14:57

FUX napisał(a):TRIADA także była uważana za porządną... :wink:

Niby tak ....oj tam , oj tam.....będzie dobrze :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2012 14:59

maniust napisał(a):
FUX napisał(a):TRIADA także była uważana za porządną... :wink:

Niby tak ....oj tam , oj tam.....będzie dobrze :)


cytat z kolegi: raz w życiu poszedłem na ilość (tu pokazuje żonę o słusznych wymiarach stojącą obok) i zobacz jak na tym wyszedłem (tu dostaje po łbie torebką)
:lol:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 25.07.2012 15:25

Triada miała kłopoty, Itaka jeszcze daje radę, musi byc dobrze (też z nimi jadę)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.07.2012 23:11

Że tam zapytam jeszcze.......

Lody to to w Turcji można wpierniczać bez problemu i zęby kranówą płukać ? :?
Jakaś "Klątwa Faraona" czy inne gów..... nas nie dopadnie?
Jeden "mondry" mi dziś takie rady dawał , że pomyślałem czy mu się nie poj..... z Egiptem.......
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2012 23:15

maniust napisał(a):Że tam zapytam jeszcze.......

Lody to to w Turcji można wpierniczać bez problemu i zęby kranówą płukać ? :?
Jakaś "Klątwa Faraona" czy inne gów..... nas nie dopadnie?
Jeden "mondry" mi dziś takie rady dawał , że pomyślałem czy mu się nie poj..... z Egiptem.......


w każdym miejscu aby uniknąć problemów żołądkowych trzeba się odkażać:)
wewnętrznie rzecz jasna
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.07.2012 23:19

arturac napisał(a):
maniust napisał(a):Że tam zapytam jeszcze.......

Lody to to w Turcji można wpierniczać bez problemu i zęby kranówą płukać ? :?
Jakaś "Klątwa Faraona" czy inne gów..... nas nie dopadnie?
Jeden "mondry" mi dziś takie rady dawał , że pomyślałem czy mu się nie poj..... z Egiptem.......


w każdym miejscu aby uniknąć problemów żołądkowych trzeba się odkażać:)
wewnętrznie rzecz jasna

aha ......wszystko jasne .......zaopaczę się na wolnocłowym w te odkażacze :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja czy Turcja ? Czyli Oludeniz w naszym wydaniu........ - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone