Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grane w Igrane - 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monika313
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 18.01.2012
Grane w Igrane - 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika313 » 02.08.2015 21:59

Witam,
jak każdy kto planuje urlop w Chorwacji, to planuje go kilka miesięcy, przekopując cro.pl. Tak to i ja zrobiłam bo nie mogłam się zdecydować na miejscowość a mąż i syn nie za bardzo mi w tym pomagali. Jedynie co usłyszałam od męża ,, żeby to nie było Mielno albo Międzyzdroje, z taką ilością ludzi,,. No i tradycyjnie wybrać musiałam sama :)
Ale od czego są relacje ?? Własnie od tego :) Poczytałam, pooglądałam i wybrałam Igrane.
Małe, spokojne i sklep jest (a nawet dwa), kilka knajp, bankomat w Hotelu (wrrrr ten hotel) i prysznice na plaży (a to ważna rzecz jak dla nas :)).
Tak więc rezerwacja .... u MACAN i odliczanie do wyjazdu (ale to byłe miłe .... :))
Na cro.pl domówiłam się, że pojedziemy dwa dni wcześniej z Panem A. (pozdrawiam jeśli czytasz :)) i zrobimy sobie odpoczynek pod namiotem w Seline niedaleko Starigrad.
A więc 17.07 godzina 20.00 startujemy do Międzylesia aby spotkać się z naszymi towarzyszami podróży.
o 16.00 pakowanie ... poszło mi całkiem sprawnie sobie ... myślałam ...

Obraz 001.jpg



ale po chwili zostałam szybko wyprowadzona z błędu bo jeszcze uzbierało się tyle klamotów, że bagażnik był wypakowany tak, że ledwo się domknął a na tylnym siedzeniu obok syna po dach :)
Ok. 21.30 start , tradycyjnie Czechy, Austria, Słowenia i Chorwacja.

Ok. 7.00 dłuższy odpoczynek w Słowenii. Pierwszy raz jadłam ich Burka z serem a mąż z mięsem -lepszy z serem :) Kawa w pobliskiej knajpie, szybkie przebranie bluzki na ramiączka bo coś gorąco się zrobiło i dalej w drogę.
Jak wskoczyliśmy na Chorwację to mieliśmy ok. 350 km do naszego pierwszego miejsca. Ale okazało się, że jest jakiś korek i 100 km jechaliśmy 3,5 godziny :( Maskara myślę, jak 250 km mam jeszcze jechać 8 godzin :( ale jakoś się to rozładowało i ruszyliśmy.
I pokazał się .. dobrze znany błękit :) cudo :)

Obraz 013_.jpg


O 15 byliśmy na miejscu .............. szybko do Studenaca po loda dla syna :) i Ożujsko i Karlovacko dla nas :) jak ono dobrze smakowało uuuuuuuuuu :)
Szyki rozładunek, postawienie namiotu, już słyszę mamo daj buty do wody i kąpielówki, więc szukam szybko ... są wszystkie stroje ale gdzie te buty yyyyyyyyy gdzie ja je włozyłam yyyy a tu są ..... piwo w rękę buty na nogi i siup do wody :)

Obraz 018_.jpg


Obraz 019_.jpg
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 02.08.2015 22:04

:D Pierwszy
...dawaj dalej
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 02.08.2015 22:22

Ja też zasiadam i czekam na dalszy ciąg relacji ...... :)
monika313
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika313 » 02.08.2015 22:28

Witam, Rafał78 :)
będzie jutro :)
monika313
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika313 » 02.08.2015 22:30

max21 napisał(a):Ja też zasiadam i czekam na dalszy ciąg relacji ...... :)


Witam, max21 :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 02.08.2015 22:36

Wybieram się z Wami w podróż :D
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 02.08.2015 22:44

Niedawno tam byliśmy , ale chętnie przysiądę :)
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 02.08.2015 23:21

Za dwa tygodnie będę w sąsiedniej wsi, więc oczywiście nie może i mnie zabraknąć.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2015 23:28

monika313 napisał(a):będzie jutro :)

Może być jutro :wink: - poczekam :lol: co jest grane w Igrane :oczko_usmiech:
monika313
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika313 » 03.08.2015 18:02

Witam wszystkich :lol:
jedziemy dalej w podróż jednym znaną a drugim nie. Dla nas to było nie znane bo w okolice Makarskiej wybraliśmy się pierwszy raz ale co tu dużo mówić przecież to nasz drugi raz :o
Na czym ja to skończyłam ??? A już sobie przypomniałam, do wody wskoczyliśmy jak staliśmy :lol: a woda ciepła, mokra czyli to na co czekaliśmy te kilkanaście godzin które przejechaliśmy.
Plaża w Seline okazała się nie taką znowu dziką ponieważ było sporo osób korzystających zarówno z plaży jak i ,,pola namiotowego,, - żadne pole tylko zwykły teren z piniami ale kilka namiotów wieczorem było a nawet chyba kamper. Byliśmy tak zmęczeni podróżą, że o 20 z minutami wczołgaliśmy się do namiotu. Noc jednak była męcząca ponieważ było bardzo gorąco. O 8 rano obudził nas ukrop więc śniadanie na masce samochodu, co niektórzy jeszcze szybka słona kąpiel i do IGRANE :lol:

Zdążyłam zrobić kilka zdjęć :D

Obraz 041_.jpg


Obraz 039_.jpg


Obraz 064_.jpg
monika313
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika313 » 03.08.2015 18:36

Do Igrane dojechaliśmy bardzo krętą drogą po 14.
Apartament znaleźliśmy bez trudu aczkolwiek niejaki Pan Hołowczyc zaprowadził nas na sam szczyt koło przystanku nieopodal kościoła i powiedział swoją regułkę ,,jesteś u celu, prowadził Cię Krzysztof Hołowczyc,,. Mąż myślałam, że wyjdzie z siebie i stanie obok :evil: Z prawej przystanek z lewej stromo ale jakoś wycofał i w dół koło kościoła tymi wąskimi, krętymi uliczkami. Na szczęście po chwili byliśmy u Macana.
Apartament ok, tylko parking taki sobie nieco mały na 4 samochody i trzeba się dosyć często przestawiać a gospodarz rozmawia tylko po niemiecku lub chorwacku :? ale koniec języka ... itd :)

Obraz 069_.jpg
Widok z balkonu z lewej strony


Obraz 070_.jpg
Widok z balkonu z prawej strony


Widoki może nie są powalające ale jak patrzyłam na Biokovo -zwłaszcza rano - to zawsze wyglądało inaczej :P

Po kąpieli i takich tam innych, trzeba iść coś zjeść i zobaczyć Igrane.
W Igane byli już nasi wirtualni do tej pory znajomi, których poznałam poprzez FB i byliśmy z nimi umówieni. Tylko hmm widziałam jedynie zdjęcia na FB ....
Ale na szczęście jak siedzieliśmy i czekaliśmy na żarełko w TURANIE .... patrzę i idzie taka rodzinka jak ze zdjęcia i okazało się że to oni :lol:
Igane to naprawdę mała mieścinka. Dwa sklepy, kilka knajp, warzywniak, plaża przy ,,deptaku,,, plaża w stronę Zivogosce, plaża przy Hotelu Punta. Jeśli ktoś szuka rozrywki to niestety tutaj tego nie ma ....
Ala za to jest cisza, spokój, cisza, spokój i miejsce w knajpce :mg:

Obraz 066_.jpg
Przytań


Obraz 072_.jpg


Obraz 073_.jpg
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 03.08.2015 19:29

monika313 napisał(a):. No i tradycyjnie wybrać musiałam sama :)
Ale od czego są relacje ?? Własnie od tego :) Poczytałam, pooglądałam i wybrałam


No to nie tylko u mnie tak jest :D ale Forum jest nieocenione w tych sprawach :) czekam na cd.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 03.08.2015 19:41

monika313 napisał(a):Do Igrane dojechaliśmy bardzo krętą drogą po 14.
Apartament znaleźliśmy bez trudu aczkolwiek niejaki Pan Hołowczyc zaprowadził nas na sam szczyt koło przystanku nieopodal kościoła i powiedział swoją regułkę ,,jesteś u celu, prowadził Cię Krzysztof Hołowczyc,,. Mąż myślałam, że wyjdzie z siebie i stanie obok :evil: Z prawej przystanek z lewej stromo ale jakoś wycofał i w dół koło kościoła tymi wąskimi, krętymi uliczkami.

Faktycznie tam jest bardzo wąsko ale jakoś daliście radę :D
zbychn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychn » 03.08.2015 19:58

Jestem i ja :D za 14 dni, nawet bardzo blisko bo celem są Drasnice :papa: :hut:
endi1975
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) endi1975 » 03.08.2015 20:56

Ja będę w Igrane już za 11 dni w tym budynku po prawej z Twojego okna.
Pozdrów Macana super gościu.
Ostatnio edytowano 03.08.2015 21:07 przez endi1975, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Grane w Igrane - 2015
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone