Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie wampir mówi dobranoc - Rumunia 2006-2007

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.04.2009 20:59

Bardzo fajna interesująca relacja. Gratuluję ciekawego urlou. Przeczytałem wspomnienia, podobały mi sie.
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 25.04.2009 21:04

darek1 napisał(a):Bardzo fajna interesująca relacja. Gratuluję ciekawego urlou. Przeczytałem wspomnienia, podobały mi sie.


Dzięki!!! :)

pozdrawiam
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 25.04.2009 21:07

Jo_Anna napisał(a):Chorwacja - w planach był Hvar, ale może okazać się coś zupełnie innego. Bowiem plan ogólny to WIELKA WŁÓCZĘGA ;)
pozdrawiam ;)



no to czekam na kolejną ciekawą relację z wielkiej włóczęgi :D :D :D

pozdrawiam

p.s. A wielkie włóczęgi to są najfajniejsze!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.01.2011 23:56

Ale piękna relacja. Dziękuję. :D
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 09.01.2011 00:36

Tymona napisał(a):Przez trzy dni będziemy mieszkać w Sibiu - chcemy zobaczyć Sighisoarę i Brasov.
:D


teraz dopiero zauważyłem - czyżbym przegapił relację Tymony z Sybina ?:cry: :cry: :cry:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.01.2011 14:22

jacky z DG napisał(a):
Tymona napisał(a):Przez trzy dni będziemy mieszkać w Sibiu - chcemy zobaczyć Sighisoarę i Brasov.
:D


teraz dopiero zauważyłem - czyżbym przegapił relację Tymony z Sybina ?:cry: :cry: :cry:

Jacky -nie tylko nie przegapiłeś, ale także wyraziłeś swoją opinię :lol:

pozdrawiam serdecznie
:D
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 09.01.2011 15:50

Relacja jak z innego świata
jak jeździłem do Rumuni za czasów PRL to było podobnie i nich czas sie chyba zatrzymał .
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 09.01.2011 16:06

Tymona napisał(a):Jacky -nie tylko nie przegapiłeś, ale także wyraziłeś swoją opinię :lol:

pozdrawiam serdecznie
:D


a ja już myślałem o kolejnej relacji ...
może wyszedłem czasowo zbyt do przodu...
jak ten czas leci...
tym nie mniej każda kolejna relacja o Romkowie rozwala mity, uprzedzenia i stereotypy...
ciekawe co kolejnego nowego pojawi się z tej destynacji AD 2011 ?



Poprzednia strona

Powrót do Rumunia - România



cron
Gdzie wampir mówi dobranoc - Rumunia 2006-2007 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone