Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 23.01.2014 23:17

Aldonka napisał(a):W drodze "do" nocowaliśmy w Hotel ibis budget Wien Messe. 44 euro za 3 osoby w tym 5 letnie dziecko. Tu mieliśmy zarezerwowany pokój wcześniej. Wg mnie bez zarzutu.


my w 2013 jak wracaliśmy po zaliczeniu Obersalzbergu i herbaciarni na Kehlsteinie(polecam naprawde piękne miejsce) w drodze powrotnej do PL spaliśmy TU Ibis Budget Leipzig Doelzig tzw "niebieska poduszka" i płaciliśmy za 3 osoby 54ojro ze śniadaniem(bez śniadania to naprawdę śmieszne koszty przy płatności kartą przez neta) wszystko, powiedzmy że OK, ale cała ta plastikowa łazienka jakoś tak średnio do mnie przemawiała, ale z drugiej strony w tej cenie to jakoś ciężko szukać dziury w całym, tym bardziej jeśli jest to 1 nocleg, do śniadania nie mogłem mieć zastrzeżeń ot standardowy zestaw wszystko w jednorazówkach dżemy, pasztety, nutella, mussli w miseczkach, mleko, soki do bólu, bułki i chleb też, kawa herbata też bez ograniczeń.
m.r.k.77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 28.01.2014 11:03

maniusc napisał(a):Ja po raz kolejny jestem właśnie w:

Gasthof zur Post
Josef und Erika Stiksl
Hauptstrasse 8
A-8302 Nestelbach bei Graz
ATU 29002003

POLECAM :)

A jaki koszt spania
rodaivuk
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 28.01.2014 12:20

m.r.k.77 napisał(a):
maniusc napisał(a):Ja po raz kolejny jestem właśnie w:

Gasthof zur Post
Josef und Erika Stiksl
Hauptstrasse 8
A-8302 Nestelbach bei Graz
ATU 29002003

POLECAM :)

A jaki koszt spania

Unsere Zimmer sind gemütlich eingerichtet und individuell gestaltet.

Alle Zimmer verfügen über:
Schreibecke
Sat - TV
Dusche / WC

Die Zimmerpreise incl. reichhaltigem Frühstückbuffet betragen:
Einzelzimmer € 28,00 bis 35,00
Doppelzimmer € 46,00 bis 54,00
Kinderermäßigung 50%
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.02.2014 00:01

barti75 napisał(a):
Aldonka napisał(a):W drodze "do" nocowaliśmy w Hotel ibis budget Wien Messe. 44 euro za 3 osoby w tym 5 letnie dziecko. Tu mieliśmy zarezerwowany pokój wcześniej. Wg mnie bez zarzutu.


my w 2013 jak wracaliśmy po zaliczeniu Obersalzbergu i herbaciarni na Kehlsteinie(polecam naprawde piękne miejsce) w drodze powrotnej do PL spaliśmy TU Ibis Budget Leipzig Doelzig tzw "niebieska poduszka" i płaciliśmy za 3 osoby 54ojro ze śniadaniem(bez śniadania to naprawdę śmieszne koszty przy płatności kartą przez neta) wszystko, powiedzmy że OK, ale cała ta plastikowa łazienka jakoś tak średnio do mnie przemawiała, ale z drugiej strony w tej cenie to jakoś ciężko szukać dziury w całym, tym bardziej jeśli jest to 1 nocleg, do śniadania nie mogłem mieć zastrzeżeń ot standardowy zestaw wszystko w jednorazówkach dżemy, pasztety, nutella, mussli w miseczkach, mleko, soki do bólu, bułki i chleb też, kawa herbata też bez ograniczeń.

Do plastikowej łazienki rzeczywiście można mieć zastrzeżenia, też mi się nie podobała, ale....właśnie, ale to hotel na jedną noc, dodatkowo za dobrą cenę, w ogólnym całokształcie nie najgorszy. Co do śniadań się nie wypowiadam, bo nie korzystaliśmy :D
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 10.02.2014 09:18

witam,

W zeszłym roku nocowałem w oekotel w południowej części Wiednia - Traiskirchen. Dobra lokalizacja ze względu na bliskość marketów i możliwość zrobienia małych zakupów.
Czy na północy Wiednia - Föhrenhain: Wien Nord II też można znaleźć w pobliżu jakieś sklepy ? Na google maps okolica wygląda na typowo przemysłową.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 10.02.2014 10:40

My jeżdżąc z Tarnowa przez CZ, A i SLO nocujemy pod Wiedniem w Oekotel. Koszt to 48 euro ze śniadaniem.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 10.02.2014 18:44

dar37@wp.pl napisał(a):witam,
Czy na północy Wiednia - Föhrenhain: Wien Nord II też można znaleźć w pobliżu jakieś sklepy ? Na google maps okolica wygląda na typowo przemysłową.


Są dwa markety zaraz obok. Nie powiedziałbym że to jest okolica przemysłowa.
Mikusiowa
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 04.01.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikusiowa » 13.02.2014 11:48

rodaivuk napisał(a):
m.r.k.77 napisał(a):
maniusc napisał(a):Ja po raz kolejny jestem właśnie w:

Gasthof zur Post
Josef und Erika Stiksl
Hauptstrasse 8
A-8302 Nestelbach bei Graz
ATU 29002003

POLECAM :)

A jaki koszt spania

Unsere Zimmer sind gemütlich eingerichtet und individuell gestaltet.

Alle Zimmer verfügen über:
Schreibecke
Sat - TV
Dusche / WC

Die Zimmerpreise incl. reichhaltigem Frühstückbuffet betragen:
Einzelzimmer € 28,00 bis 35,00
Doppelzimmer € 46,00 bis 54,00
Kinderermäßigung 50%


właśnie zarezerwowałam :)
nie chcą żadnej zaliczki :)
za 4 osoby + śniadanie = 90 euro
mam nadzieję, że chociaż łazienki czyste :)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 13.02.2014 12:09

To i ja dorzucę swoje 2 grosze. W czasie planowania swoich wyjazdów w zakresie wyboru i rezerwacji noclegów w drodze do/z Cro korzystam z pomocy portalu rezerwacyjnego na B (nie rozwijam aby nie dostać po łapkach). W zależności do miejsca docelowego wybieram albo okolice Mikulowa (jeśli jade np. na Istrię) albo okolice Graz (jeśli "lecę" dalej). Jeśli chodzi o Mikulow mogę polecić U Bednarzy w Pavlovie lub Sport Relax w Breclaviu. Może to nie Mariot ale śniadania OK, warunki jak na nocleg dobre a i możliwość płatności kartą są (przynajmniej dla mnie) zaletą. Oekotel w Grazu (szeroko opisywany na forum) także jest OK. Z mojego doświadczenia wynika, że do rezerwacji noclegu/ów tranzytowego warto zabrać się jak najwcześniej, bo później jest trudno ze znalezieniem wolnego miejsca szczególnie w szczycie sezonu.
maci78
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maci78 » 13.02.2014 21:57

a spał ktoś w Sopron po węgierskiej stronie?
wolek
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 21.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolek » 21.02.2014 11:54

witam
planuje jechać na początku lipca do Chorwacji ale po drodze chciałbym zobaczyć Wiedeń. Gdzie można się tam zatrzymać i przekimać.. znacie jakieś miejsca?? dzięki z góry za podpowiedzi
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.02.2014 12:21

wolek napisał(a):witam
planuje jechać na początku lipca do Chorwacji ale po drodze chciałbym zobaczyć Wiedeń. Gdzie można się tam zatrzymać i przekimać.. znacie jakieś miejsca?? dzięki z góry za podpowiedzi


Cześć.

nocleg-wieden-lub-okolice-t19893.html
nocleg-w-wiedniu-t42844.html
http://www.oekotel.com/index.php/en/index_pol.php
tani-nocleg-w-okolicach-wiednia-t15752.html


:papa:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 21.02.2014 13:46

wolek - miałem ten sam dylemat i wybrałem http://nartywaustrii.eu/de ale to 100km za Wiedniem więc nie wiem czy Ci będzie odpowiadać ;)
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 25.02.2014 15:06

Dla tych co korzystają z namiotów i nie spieszą się.

Zwykle jeżdżę na południe Cro i drogę pokonuję na "dwa razy". Zabieram ze sobą mały namiot, aby szybko go rozłożyć. Nocleg planuję na jednym z kempingów w okolicy Senj. Z autostrady trzeba zjechać na węźle Żuta Lokva. Następnie kilkanaście kilometrów jazdy uroczą górską droga i dojeżdżamy do Senji. No i już jesteśmy nad Jadranem. W Senji i okolicy jest kilka małych, przydomowych kempingów położonych nad samym morzem. Ja zwykle korzystam z kempingu Bunica I oddalonego od miasta o jakieś dwa kilometry. Zawsze są wolne miejsca.Obok jest kemping Bunica II. Na kempingu jest bar tak,że można zjeść kolacje. Te kempingi są typowo tranzytowe nastawione na gości śpiących jedną lub dwie noce. Płacę za nocleg z góry i rano 6-7 pakuję się i jadę w kierunku autostrady. Można też jechać "starą" drogą wzdłuż Jadranu.
malgonia
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) malgonia » 26.02.2014 02:16

Gdyby ktoś jechał do HR i miał na swojej trasie Wrocław to mogę polecić hostel The One. Jeden z lepszych w jakich spałam, tanio, czysto i spokojnie mimo, że jest na samym rynku http://onehostel.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone