Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 17.08.2013 15:11

Czy macie jakąś propozycję noclegu juz po stronie chorwackiej, jednak jeszcze przy granicy z Węgrami
kaspal
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.08.2013
Holel Isora Ostrava - Nie polecam

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaspal » 19.08.2013 09:20

sam hotel komuna ale ok do zniesienia - natomiast pokoje na poddaszu w upał - nie do wytrzymania,
na podwórku bar gdzie lokalni hałasują do pierwszej w nocy, restauracja nieciekawa i zadymiona - nie daliśmy
rady iść tam z dziećmi, stary chleb na śniadanie i żadnych warzyw. Omijać :)
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 19.08.2013 14:45

pawlop napisał(a):Jak najbardziej polecam spałem 08.08 gospodarze bardzo mili, można pogadać, bo rozumieją dużo po polsku pokoje zgodne z opisem, czysto schludnie.
http://jurinjak.net/


Właśnie dzisiaj zarezerwowałem mailowo nocleg w drodze do Chorwacji :). Mam nadzieję że trafie tam bez problemu. Może jakieś podpowiedzi tych co byli jak najłatwiej tam dojechać? :)
crono
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) crono » 20.08.2013 12:18

Propozycja dla jadących przez Niemcy http://www.jorfamil.unas.cz .Zatrzymaliśmy się tam w drodze powrotnej bo
miejsca odwiedzane w poprzednich latach miały komplet gości [ http://www.pension-u-dubu-ve-frantiskov ... znich.com/ , http://pensionelbrs.sweb.cz/ .
Za dwie doby pobytu zapłaciliśmy tylko 95 euro (4 osoby dorosłe ,trójka dzieci).
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 20.08.2013 16:41

Flacha napisał(a):
pawlop napisał(a):Jak najbardziej polecam spałem 08.08 gospodarze bardzo mili, można pogadać, bo rozumieją dużo po polsku pokoje zgodne z opisem, czysto schludnie.
http://jurinjak.net/


Właśnie dzisiaj zarezerwowałem mailowo nocleg w drodze do Chorwacji :). Mam nadzieję że trafie tam bez problemu. Może jakieś podpowiedzi tych co byli jak najłatwiej tam dojechać? :)

My nocowaliśmy u nich z piątku na sobotę. Bardzo przemili gospodarze, wymieniliśmy się domacimi pomidorami ;) Trafić jest łatwo ale przy pomocy nawigacji. Droga niby jest prosta ale baaardzo kręta z dużymi pagórkami. Nie wjeżdżaliśmy na autostradę tylko zwykłą drogą do Krapiny zjazd z drogi wtedy trzy ostre zawijasy, prawo i i cały czas prosto. T prosto oznacza że cały czas tą samą drogą z pierwszeństwem bo ta droga w żadnym wypadku prosta nie jest :) Ewentualnie jeśli nie macie nawigacji to umówcie się na stacji benzynowej to gospodarz po Was wyjedzie. Z resztą na ich stronie najlepiej to widać. A teraz idziem do jadranku :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 20.08.2013 17:11

Ja polecam http://www.oekotel.com/en/locations/vienna. Kilka lokalizacji. My korzystaliśmy z Föhrenhain: Vienna North II. Cena za pokój 2 os (możliwość dostawki dla 3 osoby) to 48 euro. W cenie parking, śniadanie, tv, internet. W recepcji pracuje czech i można się spokojnie po polsku porozumieć.
dorotagm
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.06.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotagm » 20.08.2013 17:30

Polecam hotel w Wiedniu:
http://www.booking.com/hotel/at/a-amp-o ... 6d26379eX4
Fajna oferta na pokój rodzinny 2+2 dzieci. Warunki jak na zdjęciach, pachnie nowymi meblami, bo to nowy hostel, wszystkie higieniczne przybory jednorazowe są w łazience. W zasadzie za dzieci się nie płaci, bo pokój kosztuje tyle, co dwuosobowy.
Śniadania można kupić za 6 euro (3 dla dzieci). Parking na ulicy bezpłatny. Blisko do metra, 3 przystanki do opery, 4 do katedry. Koszt około 50 euro za dobę za pokój (2 łóżka zestawione + 1 piętrowe dla dzieci. Rezerwując parę dni wcześniej przez booking nawet parę euro taniej wychodzi.
Spędziliśmy tam dwie doby zwiedzając miasto. Polecam rodzicom z dziećmi.
dorotagm
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.06.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotagm » 20.08.2013 17:32

eee, coś mi link nie wyszedł, więc wpisuję nazwę hotelu: A&O Wien Hauptbahnhof.
Polecam.
My pojechaliśmy bez rezerwacji 9.08 i miejsca były.
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 21.08.2013 10:59

mpapu napisał(a):
Flacha napisał(a):
pawlop napisał(a):Jak najbardziej polecam spałem 08.08 gospodarze bardzo mili, można pogadać, bo rozumieją dużo po polsku pokoje zgodne z opisem, czysto schludnie.
http://jurinjak.net/


Właśnie dzisiaj zarezerwowałem mailowo nocleg w drodze do Chorwacji :). Mam nadzieję że trafie tam bez problemu. Może jakieś podpowiedzi tych co byli jak najłatwiej tam dojechać? :)

My nocowaliśmy u nich z piątku na sobotę. Bardzo przemili gospodarze, wymieniliśmy się domacimi pomidorami ;) Trafić jest łatwo ale przy pomocy nawigacji. Droga niby jest prosta ale baaardzo kręta z dużymi pagórkami. Nie wjeżdżaliśmy na autostradę tylko zwykłą drogą do Krapiny zjazd z drogi wtedy trzy ostre zawijasy, prawo i i cały czas prosto. T prosto oznacza że cały czas tą samą drogą z pierwszeństwem bo ta droga w żadnym wypadku prosta nie jest :) Ewentualnie jeśli nie macie nawigacji to umówcie się na stacji benzynowej to gospodarz po Was wyjedzie. Z resztą na ich stronie najlepiej to widać. A teraz idziem do jadranku :)


Dzięki za info. Navi będzie więc mam nadzieję że nas doprowadzi do celu :). W drodze powrotnej też nocujecie u nich czy już na raz wracacie?
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 21.08.2013 18:53

Nocujemy w Bratysławie, przy okazji spotykam się ze znajomym Słowakiem :)

Mogę polecić hotel Chopin ale najlepsze ceny masz jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem. Za 4 osoby ze śniadaniem 64 euro. Hotel naprawdę klasa.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
nocleg w/okolicah Budapesztu

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.08.2013 07:10

Panowie,
Zamierzam zwiedzić Budapeszt w drodze powrotnej.
Polecacie jakieś miejsce na nocleg w Budapeszcie lub w okolicach miasta?
blinkin
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.08.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) blinkin » 25.08.2013 11:04

Witam, W drodze z Rzeszowa do Cro chcemy zatrzymać się na 2 noclegi w okolicach Balatonu (2 os. + niemowlak). Proszę o polecenie noclegu w dobrej cenie oraz miejsc które warto odwiedzić?
Może poleci coś alternatywnego na tej trasie na dzień lub dwa?
Iwona Szu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 18.11.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Szu » 26.08.2013 11:23

My załatwialiśmy u Pani Teresy Bodo. Nie miała wolnych miejsc ale znalazła miejsca u jej znajomych. Mąż zaprowadził nas tam. Mieliśmy cały dom (2 piętra) do dyspozycji a było na tylko 7 osób. Płaciliśmy po 12 euro od osoby. Wszystko załatwialiśmy z P. Teresą. Na drogę powrotną też zamówiliśmy.

Balatonfoldvar Pani Teresa Bodo ( Polka ) +36306181679

Pozdrawiam
Iwona Szu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 18.11.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Szu » 26.08.2013 11:26

Jechaliśmy z Dębicy :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 31.08.2013 20:13

Ja po raz kolejny jestem właśnie w:

Gasthof zur Post
Josef und Erika Stiksl
Hauptstrasse 8
A-8302 Nestelbach bei Graz
ATU 29002003

POLECAM :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone