Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 29.06.2020 09:38

Witam! Sporo się od Was dowiedziałem ale niestety z uwagi na sytuację trzeba wszystko korygować. Wyjazd już w środę... Z racji, że nie wiem jak będzie wyglądał powrót bonie daj B... coś się zmieni, to nie kupuję winiet na powrót (oprócz czeskiej miesięcznej). Czy w drodze powrotnej jeśli wszystko będzie ok, słoweńską i austriacką winietę kupię w okolicach przejść granicznych, na stacjach paliw, czy może jeszcze w Chorwacji? Dodatkowe pytanko, czy za paliwo w HRK można płacić w Euro?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2020 09:49

firemantom napisał(a):Czy w drodze powrotnej jeśli wszystko będzie ok, słoweńską i austriacką winietę kupię w okolicach przejść granicznych, na stacjach paliw


Tak.

czy może jeszcze w Chorwacji?


Można ale po co. Rób jak Ci wygodnie/uważasz.

Dodatkowe pytanko, czy za paliwo w HRK można płacić w Euro?


Nie, raczej nie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.06.2020 09:56

pääkäyttäjä napisał(a):
Dodatkowe pytanko, czy za paliwo w HRK można płacić w Euro?


Nie, raczej nie.

Kolega kilka lat temu na stacji na autostradzie w Cro płacił w Euro za paliwo i kiedyś w Splicie na stacji widziałem jak klient płacił. Ale jaki kurs i czy na wszystkich można tego nie wiem.
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 29.06.2020 09:59

Dziękuję Panowie za szybką odpowiedź i informację.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.06.2020 20:19

dids76 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
Dodatkowe pytanko, czy za paliwo w HRK można płacić w Euro?


Nie, raczej nie.

Kolega kilka lat temu na stacji na autostradzie w Cro płacił w Euro za paliwo i kiedyś w Splicie na stacji widziałem jak klient płacił. Ale jaki kurs i czy na wszystkich można tego nie wiem.

I ciekawe, czy na stacjach benzynowych też lubią się pomylić przy przeliczaniu kursu/wydawaniu reszty tak, jak to miewają w zwyczaju przy płaceniu za autostrady? :mrgreen:
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 29.06.2020 21:05

kojacek napisał(a):
dids76 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
Dodatkowe pytanko, czy za paliwo w HRK można płacić w Euro?


Nie, raczej nie.

Kolega kilka lat temu na stacji na autostradzie w Cro płacił w Euro za paliwo i kiedyś w Splicie na stacji widziałem jak klient płacił. Ale jaki kurs i czy na wszystkich można tego nie wiem.

I ciekawe, czy na stacjach benzynowych też lubią się pomylić przy przeliczaniu kursu/wydawaniu reszty tak, jak to miewają w zwyczaju przy płaceniu za autostrady? :mrgreen:


W ubiegłym roku płaciłem na stacji w euro. Płaciłem kartą. Także można płacić. Kurs jest sporo nie korzystny. Lepiej wymienić EUR --> HRK.
tuktuka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuktuka » 03.07.2020 16:57

Dzień dobry,

We wtorek jadę do Chorwacji. Jak do jest z winietą dla Słowenii.. granicę będę przekraczał w Spielfeld, gdzie wg. mapy można to zrobić albo autostradą albo bokiem zjeżdżając z autostrady chwilę przed granicą i wracając na nią zaraz za granicą.

Czy przejeżdżając samą autostradą będzie można kupić winietę w normalnej cenie? Wg. google street view jest tam jakaś budka jeszcze po Austriackiej stronie i zastanawiam się czy mają tam normalne ceny.

Czy może lepiej zjechać na tą boczną drogą i tam gdzieś kupić?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

pozdrawiam
Artur
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 03.07.2020 19:36

Może ktoś z Was podpowiedzieć gdzie dokładnie kupić na powrocie winietę słowenską?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 03.07.2020 19:46

Było tu setki razy o tym , wystarczy poczytać kilka stron wstecz.
Ja gdy wybierałem się pierwszy raz do Cro , czytałem różne fora , blogi " od deski do deski ", żeby być przygotowanym i nie narażać rodzinki na stres i straty czasu....
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 03.07.2020 20:19

Sorry ale było pisane gdzie kupić jadąc do Chorwacji. Pokaz mi gdzie jest napisane dokładnie w którym miejscu kupić slowenska na powrocie...
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.07.2020 20:25

firemantom napisał(a):Sorry ale było pisane gdzie kupić jadąc do Chorwacji. Pokaz mi gdzie jest napisane dokładnie w którym miejscu kupić slowenska na powrocie...

A, chociażby tu, zaraz po przejechaniu granicy.
https://www.google.pl/maps/@46.2769284, ... 6656?hl=pl
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 03.07.2020 20:40

elka21 napisał(a):
firemantom napisał(a):Sorry ale było pisane gdzie kupić jadąc do Chorwacji. Pokaz mi gdzie jest napisane dokładnie w którym miejscu kupić slowenska na powrocie...

A, chociażby tu, zaraz po przejechaniu granicy.
https://www.google.pl/maps/@46.2769284, ... 6656?hl=pl

Dziękuję Ci bardzo za konkretną pomoc. Kilkanaście stron wstecz znam już prawie na pamięć. Ech... Jeszcze raz wielkie dzięki. W Chorwacji gorąco, w Makarskiej jakby ruch trochę większy ale okoliczne miejscowości w miarę spokojnie i tłumów nie ma
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 04.07.2020 14:42

Czy po 24ej można na granicy Słoweni kupić gdzieś winietę ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2020 16:45

andywiki napisał(a):Czy po 24ej można na granicy Słoweni kupić gdzieś winietę ?


Petrol Šentilj.
Radson88
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radson88 » 06.07.2020 10:02

Witajcie Koleżanki i Koledzy.

W przyszłym tygodniu pierwszy raz wyjeżdżam do Chorwacji (Split) :)
Mam do was pytanie. Czy po kupnie wszystkich winiet w PL mogę je wszystkie trzy od razu przed wyjazdem nakleić na szybę? Czy trzeba je naklejać po kolei po przekraczaniu poszczególnych granic? Wybaczcie za totalny brak wiedzy ale to pierwsze wakacje samochodem...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 221
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone