Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.06.2020 22:45

Nie mogłeś kupić czeskiej winiety na 7 dni bo takiej nie ma. Są 10 dniowe :oczko_usmiech:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 22.06.2020 09:52

Winietę masz ważną 10 dni, czyli do wtorku (jak kupowałeś w niedziele). O której godzinie byłeś w Boboszowie i na granicy HR?
Pozdrav ;)
szmirek1981_81
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmirek1981_81 » 22.06.2020 10:57

A jak trasa przez Czechy były jakieś kontrole i jak to przejście w Boboszowie czy długa kolejka
croniak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.03.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) croniak » 22.06.2020 18:38

saidac napisał(a):Jechalem wczoraj z kuj pom przez Boboszow. Navi google prowadzilo mnie na trase nr 44 w Czechach. Wszystkie zjazdy w okolicy byly zamkjiwte i czesc tej trasy takze, ostro sie musialem nakombinowac pola lasy itp.


Co z tą trasą 44? Jakieś stałe zamknięcie czy wypadek jakiś był?
Zawsze nią jeździłem i było OK.
karaoke252
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) karaoke252 » 24.06.2020 15:06

grzesiek32 napisał(a):Witam!

Gdzie kupię winietę na Słowenię, jadę 28.06 także przez neta raczej za późno. Czy kupię na granicy niemiecko-austryjackiej?

Grzesiek, ja jadę 26.06. Jaką trasą śmigasz? Ja Niemcy, Czechy, Austria, Słowenia do Trogiru, tylko nie wiem jeszcze jakie przejście graniczne na SLO i AUST. Jak u Ciebie? Radek
karaoke252
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) karaoke252 » 24.06.2020 15:16

karaoke252 napisał(a):
grzesiek32 napisał(a):Witam!

Gdzie kupię winietę na Słowenię, jadę 28.06 także przez neta raczej za późno. Czy kupię na granicy niemiecko-austryjackiej?

Grzesiek, ja jadę 26.06. Jaką trasą śmigasz? Ja Niemcy, Czechy, Austria, Słowenia do Trogiru, tylko nie wiem jeszcze jakie przejście graniczne na SLO i AUST. Jak u Ciebie? Radek

Odnośnie winiet to kupisz je praktycznie na każdej stacji benzynowej lub na przejsciu granicznym, ceny rozsądne. Ja tak robiłem do tej pory.
grzesiek32
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 28.12.2012
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 24.06.2020 15:53

ja wyruszam w niedzielę także nic nie kombijuję, winietę na Austrię kupię elektronicznie dzień przed a na Słowenię po trasie.
Pozdrawiam
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 24.06.2020 15:58

grzesiek32 napisał(a):ja wyruszam w niedzielę także nic nie kombijuję, winietę na Austrię kupię elektronicznie dzień przed a na Słowenię po trasie.
Pozdrawiam

Zmieniło się, bo wcześniej między takim zakupem, a aktywacją winiety, było trzeba odczekać chyba 2 tyg.
Ostatnio edytowano 24.06.2020 16:21 przez Grzegorz_GRK, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2020 16:19

Trzeba odczekać 18 dni po zakupie zanim austriacka winieta zacznie działać i jeśli w trakcie zakupu zaznaczyliśmy, że jesteśmy osobą indywidualną (jest to czas na ewentualny zwrot winiety). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby przy zakupie zaznaczyć, że jest się przedsiębiorcą. Wtedy nie ma możliwości zwrotu, jednak winieta obowiązuje od razu (od dnia, który zaznaczymy, bez konieczności czekania 18 dni).
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 24.06.2020 16:23

colins napisał(a):Trzeba odczekać 18 dni po zakupie zanim austriacka winieta zacznie działać i jeśli w trakcie zakupu zaznaczyliśmy, że jesteśmy osobą indywidualną (jest to czas na ewentualny zwrot winiety). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby przy zakupie zaznaczyć, że jest się przedsiębiorcą. Wtedy nie ma możliwości zwrotu, jednak winieta obowiązuje od razu (od dnia, który zaznaczymy, bez konieczności czekania 18 dni).

O i to wartościowa wiadomość. Dzięki.
P.S. A jak jest z elektroniczna, bo standardową trzeba nalepić na szybę.
morfik
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) morfik » 24.06.2020 17:54

Proszę nie bić ale przeszukiwanie forum jest ciężkie.
Czy na jakiejś stacji w Chorwacji można kupić na zapas winiety Austrii, Czech, Słowenii?
Sytuacja jest dynamiczna i może będę z Chorwacji wracać inną trasą jak coś z granicami się zmieni.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.06.2020 18:09

morfik napisał(a):Proszę nie bić ale przeszukiwanie forum jest ciężkie.
Czy na jakiejś stacji w Chorwacji można kupić na zapas winiety Austrii, Czech, Słowenii?
Sytuacja jest dynamiczna i może będę z Chorwacji wracać inną trasą jak coś z granicami się zmieni.

Na Słowenię i Austrię możesz kupić zaraz za granicą Hr/Slo a czeską już w Czechach. Czy pojedziesz przez Mikulov czy przez Breclav jest sporo miejsc gdzie można winiety kupić.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.06.2020 18:45

Grzegorz_GRK napisał(a):P.S. A jak jest z elektroniczna, bo standardową trzeba nalepić na szybę.



Nic nie naklejasz, bo nie dostajesz żadnej naklejki. Przychodzi tylko potwierdzenie na maila, które możesz sobie wydrukować i wziąć ze sobą - to raptem jedna strona A4.

Teoretycznie nawet w ogóle nie trzeba tego wozić, bo jest elektronicznie w systemie, ale na wszelki wypadek, gdyby w systemie trafiła się jakaś usterka - jest potwierdzenie dla policji czy Asfinag
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 24.06.2020 19:12

marekkowalak napisał(a):
Grzegorz_GRK napisał(a):P.S. A jak jest z elektroniczna, bo standardową trzeba nalepić na szybę.



Nic nie naklejasz, bo nie dostajesz żadnej naklejki. Przychodzi tylko potwierdzenie na maila, które możesz sobie wydrukować i wziąć ze sobą - to raptem jedna strona A4.

Teoretycznie nawet w ogóle nie trzeba tego wozić, bo jest elektronicznie w systemie, ale na wszelki wypadek, gdyby w systemie trafiła się jakaś usterka - jest potwierdzenie dla policji czy Asfinag


Czechy też obsługują elektroniczną? Sorry, że pytam, ale w zeszłym roku nie jechałem, zamierzam w tym, ale troszkę zielony się zrobiłem. Zawsze kupowałem na 1 stacji po przekroczeniu granicy (bez Słowenii, objazd MLPC).
morfik
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) morfik » 24.06.2020 19:14

dids76 napisał(a):Na Słowenię i Austrię możesz kupić zaraz za granicą Hr/Slo a czeską już w Czechach. Czy pojedziesz przez Mikulov czy przez Breclav jest sporo miejsc gdzie można winiety kupić.


Zawsze kupowałem komplet na obien strony. Wolałbym kupić komplet powrotny w Chorwacji i nie szukać po drodze. Chociaż zawsze jeździłem przez Mikulov więc nie powinno być problemu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 219
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone