Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2020 19:16

Grzegorz_GRK napisał(a):Czechy też obsługują elektroniczną?

W Czechach elektroniczna od roku 2021.
https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydar ... we,37748,1
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 24.06.2020 20:36

Janusz Bajcer napisał(a):W Czechach elektroniczna od roku 2021.
https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydar ... we,37748,1

Dzięki Janusz, na ciebie zawsze można liczyć.
P.S. Zaczęliśmy mocno zastanawiać się nad biletami lotniczymi + wynajęciem na miejscu jeździdełka.
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 24.06.2020 21:01

firemantom napisał(a):
henius34 napisał(a):
firemantom napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
firemantom napisał(a):Jeszcze jedno pytanie odnośnie zakupu winiety w Czechach... Czy jest możliwość zapłaty w euro gotówką, czy tylko korony czeskie przyjmują?


Rzadko kiedy. A jeśli się zdarzy, to kurs jest mhm niekorzystny.


Dziękuję, czyli lepiej mieć korony... Na zwykłej stacji doliczają coś do ceny nominalnej? W Czechy będę wjeżdżał od Boboszowa, u nas ceny winiet to zdzierstwo, więc zakup na pierwszej możliwej stacji paliw.


Ceny winiet bez żadnej prowzji na stacjach paliw w CZ. Ja zawsze kupuje w Kralikach. Możesz też kupić za 90 zł (ale to też drożej niż cena nominalna - 440 KĆ za miesięczną), przed Boboszowem - na stacji Orlen w Międzylesiu.

I takiej informacji szukałem :D. W Kralikach patrzałem właśnie na Benzine - tam kupowałeś?


tutaj kupisz bez problema ;)

https://www.google.com/maps/place/Benzi ... 16.9138552
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 26.06.2020 10:29

Gdyby ktoś zastanawiał się, jak wygląda słynny punkt sprzedaży winiet Route B7 w Austrii, to tutaj może zobaczyć :D
Odnoszę wrażenie, że słoweńskie winiety również tam widziałem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2020 10:38

kojacek napisał(a):Gdyby ktoś zastanawiał się, jak wygląda słynny punkt sprzedaży winiet Route B7 w Austrii, to tutaj może zobaczyć :D
Odnoszę wrażenie, że słoweńskie winiety również tam widziałem.


Kawałęk dalej jest BP, na którym można kupić to samo a jest mniejszy ruch ;) Na obu stacjach pracują prawie sami Czesi ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2020 10:43

kojacek napisał(a):Gdyby ktoś zastanawiał się, jak wygląda słynny punkt sprzedaży winiet Route B7 w Austrii, to tutaj może zobaczyć :D
Odnoszę wrażenie, że słoweńskie winiety również tam widziałem.

Ooo GSV działa w Austrii 8O Toš to šiok :oczko_usmiech: :mrgreen:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 26.06.2020 11:02

Jak jechałem 8 dni temu to na BP nie mieli słoweńskich , facet z obsługi powiedział , że wycofali ze sprzedaży, a route B7 , było zamknięte o 24.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2020 11:08

Rafi70 napisał(a):Jak jechałem 8 dni temu to na BP nie mieli słoweńskich , facet z obsługi powiedział , że wycofali ze sprzedaży, a route B7 , było zamknięte o 24.


Dobrze wiedzieć, bo ja się tam kiedyś zatrzymałem i winietki były. Jak się Czesi otworzą, to może tam zawitam...
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 26.06.2020 11:15

Słoweńskie kupuję na Jet w Gralla , na zjeździe w Leibnitz....ON 0.99eur
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 26.06.2020 13:37

dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):Gdyby ktoś zastanawiał się, jak wygląda słynny punkt sprzedaży winiet Route B7 w Austrii, to tutaj może zobaczyć :D
Odnoszę wrażenie, że słoweńskie winiety również tam widziałem.

Ooo GSV działa w Austrii 8O Toš to šiok :oczko_usmiech: :mrgreen:

Tez byłem tym zaskoczony. Miejscami można zobaczyć, że już w 2017 ich nagrywali. W każdym razie-miło pooglądać te okolice przynajmniej na ekranie komputera :)
I fotoradar na "objeździe" można znaleźć ;)
grzesiek32
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 27.06.2020 11:09

Witam!
Jutro wyjeżdżam do Cro przez Niemcy, Austrię i Słowenię. Mama zamiar kupić winiety po drodze ale się zastanawiam czy będę miał możliwość. chodzi o to że granicę w Passau będę przekraczał ok. 1-2 w nocy i czy będzie coś otwarte na granicy wtedy, żeby kupić te winiety, najlepiej od razu na Austrię i Słowenię.
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 27.06.2020 11:59

Jak jedziesz z Niemiec to jeśli masz możliwość kup komplet winiet w ADAC.Kupowałam w tamtym roku i teraz też mam taki zamiar-cena winiet prawie taka sama gdyby kupić w danym kraju przez który się przejeżdża.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2020 13:37

Właśnie widzę tłum ludzi do kiosku z winietami na MOP Wieszowa... Podszedłem, rzuciłem okiem na ceny, zawołałem "ale tu drogo" i zostawiłem skonsternowanych ludzi pod kioskiem...

:roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2020 14:10

Eee tam zaraz skonsternowanych. Pewnie większość z nich w zamian pomyślało - ale Janusz (nie obrażając rzecz jasna Januszów) :mrgreen: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2020 20:09

colins napisał(a):Eee tam zaraz skonsternowanych. Pewnie większość z nich w zamian pomyślało - ale Janusz (nie obrażając rzecz jasna Januszów) :mrgreen: .


No cóż, podchodzę, patrzę a tam miesięczna czeska za stówę... Gdzie w Antošovicích ta sama kosztuje max 75 zł przy niekorzystnym kursie. Złotym graalem jak zawsze - winieta słoweńska. Summa summarum, kupując trzy winiety przepłaca się tam prawie 70 zł.

Nie wiem, gdzie nasi kupują winiety ale cena dla sprzedawcy jest niższa od tej dla klienta... W sumie, co mnie to.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 220
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone