Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.03.2018 10:02

te kiero napisał(a):Dyskutowaliśmy w kwestii zakupu winiety na ten odcinek w innym miejscu. Podałem tam przykład wjazdu do Słoweni od Karawanken... Jeśli Ktoś czuje się niepewnie może zawsze zakupić winietę wcześniej i mieć święty spokój. Inni wybiorą wskazane przez tamtejszych zarządców dróg punkty, tuż po przekroczeniu granicy.

Taj jak w PL może zdarzyć się wszędzie przedstawiciel władzy, który przy ewent. kontroli po swojemu zinterpretuje odkąd należy posiadać winietę.


Napiszę to jeszcze raz - szukałem maila od DARS ale go nie mam. Pani napisała mi, że winieta obowiązuje na autostradach i ekspresówkach ale ze względu na to, że nie zawsze winiety są dostępne w punktach przy granicy w krajach sąsiadujących, normalne jest że kupujesz winietę na pierwszej stacji z brzegu.

Dwa - nigdy, ale to nigdy nie zdarzyło się mi na wjeździe spotkać kontrolera DARS, za to na wyjeździe czy bramkach gdzieś w połowie trasy - zawsze. Jadąc nad Bled nie kupiłem winiety a w drodze powrotnej jechałem przez Javornik i Jesenice i na bramkach Hrušica zhaltował mnie typek z DARS pytając, dlaczego nie mam winiety. Pokazałem mu fakturkę za pobyt nad Bledem i rzeczowo powiedziałem, którędy jechałem i że zamiast boczną drogą dojechać pod sam tunel, wjechałem na węzeł Jesenice. On podziękował i wio w drogę. To samo mialem w drodze z Zagrzebia - na punkcie poboru opłat w Šentilj podbiega typek z lizakiem, nakazuje się zatrzymać, sprawdza czy mam winietę, uśmiecha się i puszcza dalej.

Także nie przesadzałbym z tym panikowaniem, że nie ma się winiety zaraz po przekroczeniu granicy bo na wjeździe nikt tego nie sprawdza - ale w trasie już tak, można naciąć się na bramki, na których są ludzie DARS lub inne wyrywkowe kontrole.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.03.2018 20:35

nie ma na piśmie to nie obowiązuje... 10 przymknie oko ale jeden się uprze i powie że obowiązuje od granicy i g... go interesuje że nie masz wcześniej. i nic nie zrobisz....
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.03.2018 23:52

paulr napisał(a):nie ma na piśmie to nie obowiązuje... 10 przymknie oko ale jeden się uprze i powie że obowiązuje od granicy i g... go interesuje że nie masz wcześniej. i nic nie zrobisz....

Od granicy nie może obowiązywać. W tym przypadku obowiązuje od znaku, a ten jest na wiadukcie.
.. No chyba, że przenieśli znak. :wink:
Zdjęcia google nie są z wczoraj.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2018 08:47

paulr napisał(a):nie ma na piśmie to nie obowiązuje... 10 przymknie oko ale jeden się uprze i powie że obowiązuje od granicy i g... go interesuje że nie masz wcześniej. i nic nie zrobisz....


Na stronie DARS:

DARS.si napisał(a):1. Can I buy the vignette at the toll station?

We advise you to buy the vignette on the border crossing with Slovenia or before it. A control point is always after the first point of sale in Slovenia, which is usually a petrol station. The sales points are marked with the vignette logo. You can find the list on this link.


Zaleca się kupić na granicy lub wcześniej a jak tam nie ma, to na pierwszej napotkanej stacji - bo potem można nadziać się na kontrolę. Czyli tak, jak pisałem wcześniej. Teraz wydrukuj sobie FAQ i będziesz to mieć na papierze...
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 07.03.2018 22:13

Pääkäyttäjä napisał(a):
paulr napisał(a):nie ma na piśmie to nie obowiązuje... 10 przymknie oko ale jeden się uprze i powie że obowiązuje od granicy i g... go interesuje że nie masz wcześniej. i nic nie zrobisz....


Na stronie DARS:

DARS.si napisał(a):1. Can I buy the vignette at the toll station?

We advise you to buy the vignette on the border crossing with Slovenia or before it. A control point is always after the first point of sale in Slovenia, which is usually a petrol station. The sales points are marked with the vignette logo. You can find the list on this link.


Zaleca się kupić na granicy lub wcześniej a jak tam nie ma, to na pierwszej napotkanej stacji - bo potem można nadziać się na kontrolę. Czyli tak, jak pisałem wcześniej. Teraz wydrukuj sobie FAQ i będziesz to mieć na papierze...


Najważniejsze jest chyba to zdanie ze strony DARS FAQ about vignette: "...A control point is always after the first point of sale in Slovenia, which is usually a petrol station. = Punkt kontrolny jest zawsze po pierwszym punkcie sprzedaży w Słowenii, który jest zwykle stacją benzynową...", które wszystko wyjaśnia i raczej wyklucza kontrolę pomiędzy granicą a pierwszą stacją benzynową lub jakimkolwiek innym punktem sprzedaży winiet.

Jak dla mnie logicznie i czytelnie.

Niepodobne aby robili z gęby cholewę, zamieszczając takie wyjaśnienie na swojej oficjalnej stronie i wcześniej sprawdzali winiety gdyż jest się na co powołać w razie czego.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 17.03.2018 22:33

lechocz napisał(a):Najważniejsze jest chyba to zdanie ze strony DARS FAQ about vignette: "...A control point is always after the first point of sale in Slovenia, which is usually a petrol station. = Punkt kontrolny jest zawsze po pierwszym punkcie sprzedaży w Słowenii, który jest zwykle stacją benzynową...", które wszystko wyjaśnia i raczej wyklucza kontrolę pomiędzy granicą a pierwszą stacją benzynową lub jakimkolwiek innym punktem sprzedaży winiet.
(...) Niepodobne aby robili z gęby cholewę, zamieszczając takie wyjaśnienie na swojej oficjalnej stronie i wcześniej sprawdzali winiety gdyż jest się na co powołać w razie czego.

Chyba tego się będę trzymał, choć obawia(łe)m się nieco typków, o których wspomniał paulr
paulr napisał(a):nie ma na piśmie to nie obowiązuje... 10 przymknie oko ale jeden się uprze i powie że obowiązuje od granicy i g... go interesuje że nie masz wcześniej. i nic nie zrobisz....
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 25.03.2018 08:45

Witam .Pytanie gdzie zakupię Czeską winietkę jadąc od strony Kudowej ale po czeskiej stronie ?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.03.2018 20:50

kodens79 napisał(a):Witam .Pytanie gdzie zakupię Czeską winietkę jadąc od strony Kudowej ale po czeskiej stronie ?

Yyyy, a może od strony Kudowy? ;) Jeśli tak, to domyślam się, że granicę przekraczasz na przejściu Kudowa-Słone, za granicą, w Nahodzie jest stacja benzynowa czynna całą dobę np ta Niecałe 3km od granicy.
Ale jeśli masz zamiar przekraczać granicę w innym miejscu-napisz, jak chcesz jechać, bo chwilowo kryształową kulę gdzieś wcięło, przynajmniej mi :mrgreen:
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 26.03.2018 16:36

Miało być Kudowy :)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 26.03.2018 16:50

skoro juz tak bardzo nie chcesz kupować winietki w PZM na samej grniacy w Kudowa-Słone to mam podejrzenie graniczące z pewnością, że na pierwszej napotkanej stacji benzynowej po czeskiej stronie uda Ci sie dokonac tej transakcji.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 26.03.2018 16:56

Shell

Kostelecká 1225

Nachod
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 26.03.2018 16:57

względnie Pražská 603
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 27.03.2018 00:54

kodens79 napisał(a):Miało być Kudowy :)

To już masz namiary na dwie stacje, w tym jedna jest widoczna na SV w tym, co napisałem :)
A ceny winiet w PZMot to osobna historia, ale to pewnie wiesz ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2018 16:51

Mam pytanie:
wybieram się do Chorwacji już po raz szósty, ale po raz pierwszy swoim samochodem.
Jestem z okolic Bielska - Białej, Wadowic, więc będę przekraczać granicę w Cieszynie, bo tam mam najbliżej.
Czy mogę jeszcze zakupić winietę czeską (a może i austriacką) na przejściu w Boguszowicach czy lepiej np. zamówić przez internet?
Wyjazd planuję w niedzielę o poranku.
Do centrum Cieszyna nie chcę wjeżdżać, a na A1 to w ogóle mi się nie opłaca.
Ostatni raz byłam na tym przejściu w 2013 i wtedy jeszcze można było je tam zakupić, ale teraz podobno się pozmieniało i nie wiem...
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 11.04.2018 17:33

Wyrocznia napisał(a):Mam pytanie:
wybieram się do Chorwacji już po raz szósty, ale po raz pierwszy swoim samochodem.
Jestem z okolic Bielska - Białej, Wadowic, więc będę przekraczać granicę w Cieszynie, bo tam mam najbliżej.
Czy mogę jeszcze zakupić winietę czeską (a może i austriacką) na przejściu w Boguszowicach czy lepiej np. zamówić przez internet?
Wyjazd planuję w niedzielę o poranku.
Do centrum Cieszyna nie chcę wjeżdżać, a na A1 to w ogóle mi się nie opłaca.
Ostatni raz byłam na tym przejściu w 2013 i wtedy jeszcze można było je tam zakupić, ale teraz podobno się pozmieniało i nie wiem...

Przed granicą na stacji benzynowej,no ale niestety drożej. Po wjeździe do Czech, na pierwszym rondzie w lewo jest stacja benzynowa chyba Slovnaft. Chociaż skoro jesteś z okolic Wadowic, to czy nie prościej przekroczyć granicę w Zwardoniu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 133
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone