Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2018 16:59

Winiety wegierską i słowacką kupisz przez internet. Koszt:
- SK: 10€ za 10 dni, 14€ za 30
- HU: cca 12€ za 10 dni, 18€ za 30

Czy opłaca się jechać bokiem? IMHO nie, z jakością dróg jest coraz lepiej ale nadal gorzej jak w Polsce, zwlaszcza na Węgrzech. Krajówki są OK, w zależności od regionu mogą być gorsze lub lepsze. Drogi kategorii drugiej (trzycyfrowe oznaczenia) niekoniecznie, zwłaszcza na Węgrzech.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Lublin-Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 11.02.2018 18:57

Majo napisał(a):Serwus cromaniacy. Wyjeżdżam z Lublina do cro, a dokładnie do Breli. Codziennie wbijam trase w różne nawigacje i najczęściej polecają mi jechać przez Sk i H. Zaznaczam- to mój pierwszy niezarobkowy wyjazd za granicę więc proszę o pomoc,konkretnie: którędy jechać żeby było najtaniej (samochód bez gazu i prawie 200koni), więc czy opłaca się omijać płatne odcinki w Słowacji. Ile zapłacę za przejazd? Zjazd z autostrady pewnie w Sestanovac. No i gdzie kupować winiety żeby stracić jak najmniej czasu.Tankowanie wyjdzie w H wiec forinty brac, nie brac?Sporo tych pytań...Z góry dzięki. Od długiego czasu marzę o Cro i w końcu się doczekalem. Ale wątpliwości mam sporo....


Najmniej czasu zakup winiet elektronicznych: Słowacja eznamka.sk, Wegry ematrica.nemzetiutdij.hu
Węgry dla pojazdów do 3,5t 10 dni 11,00 € 1 miesiąc 17,67 €
Słowacja dla pojazdów do 3,5t 10 dni 10,00 € 1 miesiąc 14,00 €
Odcinek Chorwacki jakieś 33 euro
Zakup paliwa -płać kartą /zwróć uwagę czy Twój bank nie pobiera extra prowizji za transakcje w walucie obcej ;).
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Lublin-Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 13.02.2018 12:42

Majo napisał(a):Serwus cromaniacy. Wyjeżdżam z Lublina do cro, a dokładnie do Breli. Codziennie wbijam trase w różne nawigacje i najczęściej polecają mi jechać przez Sk i H. Zaznaczam- to mój pierwszy niezarobkowy wyjazd za granicę więc proszę o pomoc,konkretnie: którędy jechać żeby było najtaniej (samochód bez gazu i prawie 200koni), więc czy opłaca się omijać płatne odcinki w Słowacji. Ile zapłacę za przejazd? Zjazd z autostrady pewnie w Sestanovac. No i gdzie kupować winiety żeby stracić jak najmniej czasu.Tankowanie wyjdzie w H wiec forinty brac, nie brac?Sporo tych pytań...Z góry dzięki. Od długiego czasu marzę o Cro i w końcu się doczekalem. Ale wątpliwości mam sporo....

Na forum masz wszystkie odpowiedzi, poklikaj. :papa:
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 13.02.2018 20:59

Dzięki serdeczne. Walę autostradami w takim razie. Szkoda czasu a oszczędności marginalne. Czas to pieniądz. Pozdrav
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 13.02.2018 22:35

Tylko online Hungary i Słowacka i Austria. A jeśli Słoweńska lub Czeska to Tooltickets. Chyba 2 E za wysyłkę. Lub warto zamówić pojedyncze z Pzm- otu. Cena z kosmosu ale pewnie.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.02.2018 13:37

Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 02.03.2018 22:33

Czy na tym odcinku https://goo.gl/maps/SiKzpJX7zb52 jadąc w stronę Słowenii można gdzieś na Węgrzech kupić słoweńską winietę w jej cenie nominalnej, najlepiej w EUR a nie w HUF ???
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.03.2018 13:35

Raphael napisał(a):Czy na tym odcinku https://goo.gl/maps/SiKzpJX7zb52 jadąc w stronę Słowenii można gdzieś na Węgrzech kupić słoweńską winietę w jej cenie nominalnej, najlepiej w EUR a nie w HUF ???

A po co na Wegrzech, jeśli zaraz za granicą jest stacja i na niej sprzedają winiety.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 03.03.2018 14:26

krutom napisał(a):
Raphael napisał(a):Czy na tym odcinku https://goo.gl/maps/SiKzpJX7zb52 jadąc w stronę Słowenii można gdzieś na Węgrzech kupić słoweńską winietę w jej cenie nominalnej, najlepiej w EUR a nie w HUF ???

A po co na Wegrzech, jeśli zaraz za granicą jest stacja i na niej sprzedają winiety.

A po to bo:
Napisałem do DARS'u pytanie: czy wjeżdżając do Słowenii węgierską autostradą M70, mogę przekroczyć granicę bez słoweńskiej winiety i kupić winietę słoweńską na 1-wszej stacji benzynowej w Słowenii na słoweńskiej A5 ?

Odpisali mi: You need a vignette as soon as you come on the motorway or on the highway (A1, A2, A3, A5, H2, H3, H4, H5, H7), at once after border ... czyli, że nie mogę.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.03.2018 16:21

Pierwsze znaki informujące o konieczności posiadania winiety znajdują się tuż przed stacją benzynową i punktem obsługi podróżnych. Informują jednocześnie gdzie winietę można kupić.

Gdyby było inaczej, to znak o obowiązku stosowania winiety nie zostałby umieszczony na wiadukcie przy zjeździe na stację, a na przejściu granicznym znajdującym się 500 m wcześniej.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 05.03.2018 20:00

@krutom, Twoja obserwacja jest kusząca, ale moim zdaniem nie zmienia poniższego:
1) na stronie DARS na mapie odcinek płatny zaznaczony jest od samej granicy;
2) dostałem od nich oficjalną odpowiedź taką jak zacytowałem;
3) znak na moście nie informuje o miejscu, od którego zaczyna się obowiązek jazdy z winietą, a tylko o miejscu, w którym można ją kupić
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.03.2018 22:41

Bez przesady w drugą stronę...
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 05.03.2018 23:59

Raphael napisał(a):@krutom, Twoja obserwacja jest kusząca, ale moim zdaniem nie zmienia poniższego:
1) na stronie DARS na mapie odcinek płatny zaznaczony jest od samej granicy;

Zwróć uwagę na skalę mapy. Jak by mieli na niej zaznaczyć odcinek około 500 m?

Raphael napisał(a):2) dostałem od nich oficjalną odpowiedź taką jak zacytowałem;

Odpowiedzieli po linii najmniejszego oporu. Odpowiedzieć trzeba, a po co zagłębiać się w jakieś szczegóły dotyczące konkretnego przejścia?

Raphael napisał(a):3) znak na moście nie informuje o miejscu, od którego zaczyna się obowiązek jazdy z winietą, a tylko o miejscu, w którym można ją kupić

I tu się nie zgodzę.
Ale zrób tak:
Stań ludzikiem google w tym miejscu, czyli tuż przed granicą ... węgierską.
Na prawo jest wyraźny znak granicy państwa, oznaczenie drogi szybkiego ruchu (czy tam dla pojazdów samochodowych) i znak informujący o obowiązku posiadania "matricy".
Na Węgrzech w odróżnieniu od Słowenii winiety są elektroniczne i można je kupić wszędzie mając dostęp do komputera (tabletu, komórki) i kartę.
W Słowenii obowiązują winiety naklejane na szybę.

I teraz odwracamy się ludzikiem i przechodzimy na pas w kierunku Słowenii.
Pierwszy znak informuje o przekroczeniu granicy Słowenii, następny o dopuszczalnych prędkościach i obowiązku używania świateł, a kolejny o zjeździe na parking, na którym można zatankować, zjeść i kupić winietę.
Dopiero na wiadukcie jest znak o obowiązku stosowania winiety. I nie jest to informacja o możliwości jej zakupu.
Ale w tym miejscu jesteś już na pasie do zjazdu na parking.
I tu znajduje się kolejny znak wskazujący parking, stację benzynową i miejsce zakupu winiet.

Po co by stawiali te znaki informujące gdzie winietę kupić gdyby wcześniej chcieli łapać podróżnych za "nie manie winiety"
Ponadto obowiązek stosowania się do jakiegoś przepisu zaczyna się od znaku a nie przed nim (są wyjątki ze strzałką przed zakazem postoju i parkowania).
:papa:
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 06.03.2018 00:23

krutom napisał(a):
Raphael napisał(a):@krutom, Twoja obserwacja jest kusząca, ale moim zdaniem nie zmienia poniższego:
1) na stronie DARS na mapie odcinek płatny zaznaczony jest od samej granicy;

Zwróć uwagę na skalę mapy. Jak by mieli na niej zaznaczyć odcinek około 500 m?

Raphael napisał(a):2) dostałem od nich oficjalną odpowiedź taką jak zacytowałem;

Odpowiedzieli po linii najmniejszego oporu. Odpowiedzieć trzeba, a po co zagłębiać się w jakieś szczegóły dotyczące konkretnego przejścia?

Raphael napisał(a):3) znak na moście nie informuje o miejscu, od którego zaczyna się obowiązek jazdy z winietą, a tylko o miejscu, w którym można ją kupić

I tu się nie zgodzę.
Ale zrób tak:
Stań ludzikiem google w tym miejscu, czyli tuż przed granicą ... węgierską.
Na prawo jest wyraźny znak granicy państwa, oznaczenie drogi szybkiego ruchu (czy tam dla pojazdów samochodowych) i znak informujący o obowiązku posiadania "matricy".
Na Węgrzech w odróżnieniu od Słowenii winiety są elektroniczne i można je kupić wszędzie mając dostęp do komputera (tabletu, komórki) i kartę.
W Słowenii obowiązują winiety naklejane na szybę.

I teraz odwracamy się ludzikiem i przechodzimy na pas w kierunku Słowenii.
Pierwszy znak informuje o przekroczeniu granicy Słowenii, następny o dopuszczalnych prędkościach i obowiązku używania świateł, a kolejny o zjeździe na parking, na którym można zatankować, zjeść i kupić winietę.
Dopiero na wiadukcie jest znak o obowiązku stosowania winiety. I nie jest to informacja o możliwości jej zakupu.
Ale w tym miejscu jesteś już na pasie do zjazdu na parking.
I tu znajduje się kolejny znak wskazujący parking, stację benzynową i miejsce zakupu winiet.

Po co by stawiali te znaki informujące gdzie winietę kupić gdyby wcześniej chcieli łapać podróżnych za "nie manie winiety"
Ponadto obowiązek stosowania się do jakiegoś przepisu zaczyna się od znaku a nie przed nim (są wyjątki ze strzałką przed zakazem postoju i parkowania).
:papa:

Zgadzam się z wypowiedzią.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.03.2018 08:19

Dyskutowaliśmy w kwestii zakupu winiety na ten odcinek w innym miejscu. Podałem tam przykład wjazdu do Słoweni od Karawanken... Jeśli Ktoś czuje się niepewnie może zawsze zakupić winietę wcześniej i mieć święty spokój. Inni wybiorą wskazane przez tamtejszych zarządców dróg punkty, tuż po przekroczeniu granicy.

Taj jak w PL może zdarzyć się wszędzie przedstawiciel władzy, który przy ewent. kontroli po swojemu zinterpretuje odkąd należy posiadać winietę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 132
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone